Користуємося Яндекс.Карта

Яндекс.Карти є величезним інформаційним джерелом, виконаним як в схематичному вигляді, так і у вигляді зображень з супутника. Крім пошуку певної адреси і прокладки маршруту, тут є можливість пересуватися по вулицях від першої особи, вимірювати відстані, будувати свої шляхи рух і багато іншого.

Користуємося Яндекс.Карта

Щоб дізнатися про можливості Яндекс.Карт, ознайомтеся з подальшими інструкціями. Для переходу до Сервісу на головній сторінці Яндекс клікніть по рядку «карти» біля рядка пошуку або безпосередньо перейдіть за вказаною нижче посиланням.

Переход в Яндекс.Карты

Перейти до Яндекс.Карта

Пошук адреси або організації

Для того щоб знайти цікавить Вас місце, в лівому верхньому кутку, введіть у відповідне поле його назву або адресу, потім натисніть на значок лупи.

Поиск адреса или места на странице Яндекс.Карты

Після введення назви населеного пункту або конкретної адреси відкриється розташування цього об'єкта на карті. Якщо вказати, наприклад, будь-якої магазин, з'являться точки тих місць, де він присутній. Ліворуч ви побачите панель із детальною інформацією, що включає фотографії, коментарі відвідувачів та адреси у всіх містах, де він присутній.

Карта с точками расположения заданного места

Так що за допомогою пошуку можна не тільки знайти певну адресу або місце на карті, а й дізнатися детальну інформацію про них.

Прокладка маршруту

Для визначення пересування від одного місця до іншого скористайтеся значком, розташованим поруч з пошуком адреси або місця.

Переход к построению маршрута на странице Яндекс.Карты

Під рядком пошуку відобразиться меню побудови маршруту, де в першу чергу виберіть, яким чином ви будете пересуватися &8212; на автомобілі, міському транспорті, таксі або пішим ходом. Слідом, в рядку а, вкажіть адресу або місце, звідки збираєтеся почати рух, в рядку в – кінцеву точку. Також, щоб не вводити адреси вручну, проставити позначки на карті можливо курсором миші. Кнопка " додати крапку» дозволить відзначати додаткові локації, де необхідно зупинятися в міру руху.

Меню построения маршрута на странице Яндекс.Карты

Після того як маршрут буде прокладений, на екрані з'явиться інформаційне табло з даними про час пересування до місця призначення на тому транспорті, який ви вибрали.

Информационное табло проложенного маршрута

Перейдемо до наступного пункту користування картами, який варто враховувати при побудові маршруту.

Пробки

Якщо вам необхідно ознайомитися з обстановкою на дорогах, клікніть по значку у вигляді світлофора.

Переход к меню Пробки на странице Яндекс.Карты

Після цього схеми автодоріг забарвляться різнокольоровими лініями, які і позначають ступінь завантаженості руху. Також в цьому режимі будуть відзначені місця, де сталося ДТП або йдуть будь-які дорожні роботи. Зліва, під пошуком з'явиться табличка, в якій ви побачите насиченість пробок в балах за версією Яндекс і їх прогноз на кілька годин вперед.

Страница меню Пробки в Яндекс.Картах

Щоб вимкнути режим, знову клікніть по значку світлофора.

Панорами вулиць та фотографії

Ця функція дозволяє вам бути присутніми на вулицях міст, де проїжджав автомобіль від Яндекс і робив панорамну зйомку.

  1. Клікніть по значку чоловічка на панелі інструментів в правому куті зверху, щоб перейти в цей режим.
  2. Переход ко вкладке Панорамы улиц и фотографии на странице Яндекс.Карты
  3. Після цього всі дороги, на яких велася зйомка, покриються синім кольором.
  4.  Дороги, на которых доступна панормамная прогулка в Яндекс.Картах
  5. Натисніть на те місце, де хочете опинитися, і замість карти з'явиться панорама. Для пересування по дорогах переміщайте курсором білий круг і клікайте лівою кнопкою миші, щоб переміститися, або натискайте на Стрілки внизу фотографії. Зверху, якщо це необхідно, ви можете вибрати рік зйомки. Для виходу з панорами в правому верхньому куті присутня кнопка у вигляді хрестика.
Окно панорамной прогулки в Яндекс.Картах

Повернення в початковий стан здійснюється повторним натисканням на кнопку зі значком у вигляді чоловічка.

Паркування

У цьому розділі будуть виділені всі парковки міста, як безкоштовні, так і з фіксованою вартістю за стоянку. Для того щоб побачити їх розташування, клікніть по знаку у вигляді букви «R» в колі.

Переход ко вкладке Парковки в Яндекс.Картах

На карті з'являться всі місця, де дозволена і можлива парковка з зазначеними цінами. Червоним кольором виділені ділянки доріг, на яких заборонено паркуватися.

Карта с указанием парковок и их стоимости

Повторний клік по знаку парковки закриває цей режим.

Шари карти

Ви можете встановити один з трьох режимів відображення карт: схема, супутник і їх гібрид. Для цього на панелі інструментів є відповідна кнопка-перемикач.

Переход к выбору Слоя карты

Тут налаштувань ніяких немає, просто виберіть найбільш підходящий вам вид.

Лінійка

За допомогою цієї функції можна виміряти відстань від одного місця до іншого. Значок лінійки розташований на додатковому меню в правому верхньому куті.

Значок Линейка в Яндекс.Картах

Щоб здійснити завмер, досить проставити правою кнопкою миші точки на шляху вашого проходження і лінійка автоматично буде показувати цифру пройденої відстані у останньої локації.

Карта с измерением маршрута с помощью инструмента Линейка

Інших дій в режимі лінійки зробити неможливо.

Печатка

При необхідності ви можете роздрукувати певну ділянку, перенісши його на папір. Для початку роботи необхідно натиснути по значку принтера на панелі інструментів.

Переход к Печати в Яндекс.Картах

Після цього відкриється сторінка в новій вкладці, де вам залишиться виділити місце на карті, вибрати орієнтацію, в якій потрібна картинка, і натиснути «печатка» .

Окно печати выбранного участка карты

На цьому робота з основними функціями Яндекс.Карт закінчується. Далі розглянемо кілька додаткових можливостей.

Додаткові функції Яндекс.Карт

Для того щоб перейти до додаткових функцій, Наведіть курсор миші на дві смужки, розташовані біля значка вашого облікового запису. На екрані відобразиться кілька пунктів, які теж можуть вам стати в нагоді.

Переход к Дополнительным функциям Яндекс.Карт

Ознайомимося докладніше з їх призначенням.

Поділитися

Тут ви можете відправити на запропоновані ресурси в свою стрічку постів обрану ділянку карти. Для цього просто натисніть на відповідну кнопку.

Кнопка Поделиться в меню Дополнительные функции

Щоб виділити необхідні межі місцевості, натисніть на «Попередній перегляд» , після чого на маленькій схемі нижче виберіть потрібну ділянку. Далі вкажіть соціальну мережу, куди хочете відправити посилання, і опублікуйте запис.

Окно инструмента Поделиться в Яндекс.Картах

Таким чином ви можете поділитися з друзями певною локацією з будь-якими покажчиками.

Повідомити про помилку

У цьому розділі можна повідомити розробникам про знайдене вами невідповідність в географічному розташуванні об'єктів, неточної інформації про організації та інших помилках.

Нажатие на строку Сообщить об ошибке в Яндекс.Картах

Натисніть на " повідомити про помилку» і на екрані з'явиться вікно з темами звернення. Виберіть те, про що хочете розповісти, введіть текст повідомлення і відправте його розробникам.

Меню инструмента Сообщить об ошибке в Яндекс.Картах

Цією дією ви можете зробити сервіс Яндекс.Карт трохи краще.

Додати організацію

Якщо ви керуєте організацією і не вказані в Яндекс картах, цей недолік легко виправити за допомогою даного розділу. Для переходу до додавання натисніть на відповідний рядок.

Переход к добавлению организации на странице Яндекс.Карт

Слідом відкриється вікно, де необхідно вписати уточнюючу інформацію про організацію і поставити мітку знаходження на карті, після чого клікнути»надіслати" .

Заполнение уточняющей информации и нажатие на кнопку Отправить

За допомогою даної функції можна зробити невелику рекламу своєї фірми, красиво оформивши її опис.

Народна карта

Це сервіс, де користувачі діляться своїми знаннями про розташування об'єктів, які не вказані на основній картографічній схемі. Щоб відкрити сторінку з народною картою, натисніть лівою кнопкою миші на її назву.

Переход к Народной карте в Яндекс.Картах

У сусідній вкладці відкриється оновлена карта з докладним зазначенням різних місць і розташувань об'єктів, які не вказані в оригінальному джерелі. Цей сервіс відрізняється тим, що тут вам дається можливість відкоригувати відомості, спираючись на знання певних ділянок, які можуть стати в нагоді іншим людям. Тут можна прокласти короткий шлях, виділити паркан, перегороджує рух, рельєфи, будівлі, ліси і багато іншого. Якщо у вас є що додати, увійдіть у свій обліковий запис і редагуйте.

Параметры добавления объектов во вкладке Народная карта

Функціональність цієї карти досить обширна і заслуговує розкритого огляду в окремій статті.

Схема метро

Клікніть по цьому рядку і в вашому браузері відкриється сервіс Яндекс.Метро. Тут вказані схеми в декількох містах, де ви зможете дізнатися, як дістатися від однієї станції до іншої.

Переход ко вкладке Схема метро на странице Яндекс.Карты

Далі залишається вибрати місто, слідом початкову і кінцеву станції, після чого відразу з'явиться схема проїзду від однієї точки до іншої, із зазначенням пересадок, якщо вони будуть.

Проложенный маршрут в Яндекс.Метро

На цьому робота з Яндекс.Метро закінчується.

Мої картки

Перейдіть до розділу&171; мої картки & 187; , перед вами відкриється " Конструктор карт Яндекс» . Це сервіс, в якому ви можете розставити свої мітки, будівлі, під'їзди та інші місця по шляху вашого руху. Після цього вам буде надана можливість розміщення карти на особистому сайті або в блозі, також її можна буде зберегти у вигляді зображення. Додатково доступно перетворення в файл, який потім можна імпортувати в програми-навігатори.

Переход ко вкладке Мои карты на странице Яндекс.Карт

Для початку виберіть населений пункт в рядку пошуку або відшукайте необхідний об'єкт, після чого розставте мітки і покажчики, скориставшись спеціальною панеллю інструментів.

Поиск и панель инструментов в сервисе Мои карты

Щоб зафіксувати ваші позначки, в стовпці, що знаходиться зліва, вкажіть назву і опис карти, слідом натисніть " Зберегти і продовжити» .

Заполнение строк Название и Описание и нажатие на Сохранить и продолжить

Після цього виділіть ту ділянку, де ви робили розмітку, і виберіть один з трьох форматів, в якому вона вам буде потрібно: статична, друкований варіант або інтерактивна з можливістю пересування. Далі клікніть " отримати код картки» &8212; з'явиться посилання для додавання карти на сайт.

Получение кода карты для добавления ее на сайт

Щоб зберегти відредагований ділянку місцевості для GPS-навігатора або інших цілей, натисніть на кнопку " експорт» . У вікні, грунтуючись на підказки, виберіть необхідний формат і клікніть по »завантажити" або «зберегти на диск» .

Сохранение отредактированного участка в Яндекс.Картах

Конструктор Яндекс.Карт має величезний потенціал для користувача і більш ніж гідний позиціонування в якості окремого сервісу Яндекса.

Тепер Ви знаєте про всі основні можливості роботи з Яндекс.Карта. Якщо детально попрацювати з певною ділянкою місцевості, то опинившись на ньому вперше, Ви зможете без праці зорієнтуватися при пошуку місця перекусу або проведенні дозвілля. Рекомендуємо також звернути увагу на карти від Яндекс, представлені у вигляді мобільного додатку для платформ Android і iOS, які наділені тим же функціоналом, що і веб-сервіс.

більше статей на цю тему: