Заміна розетки 1155 на материнській платі

У разі, коли на сокеті погнулося більше ніж кілька ніжок, нераціонально буде намагатися поправити їх або замінити окремо. Розумніше провести повну пересадку з плати донора. Про те, як зробити заміну сокета 1155 на материнській платі, піде мова далі в статті.

Читайте також: дізнаємося сокет процесора

Заміна сокета

Теоретично заміну сокета можна зробити в домашніх умовах, не маючи в розпорядженні високоточних автоматизованих механізмів. Але обов'язковими Умовами для користувача стане володіння навичками роботи з паяльником, так само як і наявність паяльної станції, здатної розігріти материнську плату до 200+ градусів за Цельсієм.

Паяльная станция

Слід зазначити, що не у кожного користувача є можливість, а головне, потреба в придбанні обладнання для зміни сокета. У зв'язку з цим описуваний далі процес буде більше ознайомлювальним, ніж інструктує, що дозволяє зрозуміти, як змінюється сокет. У разі необхідності заміни найкраще звернутися в довірений сервісний центр, в якому працюють професіонали.

Процесс замены сокета на материнской плате

Процедура заміни будь-якого сокета, не тільки 1155, проводиться в кілька етапів:

 1. Знімається металевий фіксатор процесора, а також усі конденсатори та електронні елементи материнської плати, які встановлені занадто близько до розетки та посередині розетки, а також радіатори, якщо такі є.
 2. Элементы вокруг сокета, которые необходимо снять
 3. Інші провідні компоненти закриваються фольгою, щоб уникнути зайвого нагрівання.
 4. Защита иных элементов материнской платы от температуры с помощью фольги
 5. Материнська плата кладеться на паяльну станцію, і відбувається розігрів поверхні материнки до 220 градусів за Цельсієм. Приблизно такої температури буде достатньо, щоб відокремити сокет від плати.
 6. Сокет на паяльной станции, под температурой
 7. Пошкоджений сокет знімається з материнської плати.
 8. Снятие повреждённого сокета с материнской платы
 9. На посадочні профілі наноситься невелика кількість флюсу.
 10. Нанесение флюса на посадочные профили материнской платы
 11. Проводиться обробка профілів за допомогою паяльника.
 12. Обработка посадочных профилией материнской платы паяльником
 13. Застосовується флюс для пайки VGA. Наносити необхідно тонким шаром, рівномірно розподіливши по всій поверхні, для чого краще скористатися пензликом.
 14. Нанесение флюса для VGA-пайки на посадочные профили материнской платы
 15. Береться новий сокет, одержуваний з дешевої плати-донора або ж придбаний окремо, і встановлюється по літографії на плату-реципієнт.
 16. Установка нового сокета на посадочные профили материнской платы
 17. Материнка з новим сокетом знову піддається нагріванню на паяльній станції.
 18. Спайка нового сокета с материнской платой на паяльной станции
 19. Назад паяються конденсатори та інші струмопровідні елементи, що знімалися в пункті 1, а також встановлюється металевий фіксатор CPU.

Ми розглянули загальний процес заміни сокета. В цілому нічого складного немає, оскільки відсутня необхідність в надточних інструментах, проте є потреба в наявності обладнання, яке може нагріти плату, паяльній лампі і навичках поводження з ними.

більше статей на цю тему: