Запуск ігор на дискретній відеокарті від AMD

Варіант 1: Radeon Adrenalin Software (2020)

На новітній версії драйверів AMD Software Adrenalin Edition 2020 можливість вибору графічного процесора відключена – передбачається, що ПО автоматично визначить відповідний. На жаль, але цей алгоритм дає збої, і вимоглива гра запускається на інтегрованому слабкому чіпі замість продуктивного дискретного.

У цієї проблеми є два рішення. Перше-установка більш старого ПО, Radeon Software Crimson Edition, якщо воно підтримується вашою відеокартою. Якщо це неможливо, залишається тільки виконати відключення вбудованого відеоядра: система перестане з ним взаємодіяти, і всі програми будуть запускатися на виділеному пристрої.

 1. Першим кроком є вимкнення компонента через «Диспетчер пристроїв» . Відкрийте оснащення " виконати» сполучення клавіш Win+R , введіть у нього запит devmgmt.msc і натисніть «ОК» .
 2. как запустить игру на дискретной видеокарте amd-1
 3. Далі розгорніть блок " відеоадаптери» і знайдіть там позицію, відповідну встройке, після чого клікніть по ній правою кнопкою миші ( ПКМ ) і виберіть »вимкнути" . как запустить игру на дискретной видеокарте amd-2

  Тепер поруч зі значком пристрою з'явиться біле коло зі стрілкою, що повідомляє про відключення.

 4. как запустить игру на дискретной видеокарте amd-3
 5. Додатково рекомендується налаштувати також параметри живлення. Викликавши " Панель управління» Windows за допомогою " виконати» введіть запит control panel і підтвердьте введення. как запустить игру на дискретной видеокарте amd-4

  Далі перейдіть в режим великих значків і перейдіть до пункту «електроживлення» .

  как запустить игру на дискретной видеокарте amd-5

  Скрізь, де ви бачите, встановіть варіант " висока продуктивність» .

 6. как запустить игру на дискретной видеокарте amd-6

  Як правило, розглянутих вище кроків достатньо для вирішення завдання. Якщо ж інтегрований чіп мимовільно включається або всі спроби його відключити засобами ОС не принесли результату, доведеться відкривати BIOS і перемикати карту вже звідти. Варто мати на увазі, що далеко не кожна материнська плата дозволяє провести подібну операцію – цей та інші нюанси вже розглянуті одним з наших авторів.

  Детальніше: як відключити інтегровану відеокарту в BIOS

Варіант 2: Radeon Software Crimson Edition

У старій, але все ще актуальною версії ПО для відеокарт AMD функція перемикання GPU присутній і не вимагає роботи з системою або BIOS.

 1. Клікніть ПКМ за порожнім місцем на " робочому столі» і скористайтеся пунктом " Налаштування Radeon» .
 2. как запустить игру на дискретной видеокарте amd-7
 3. У вікні засоби перейдіть по шляху»Налаштування" - " додаткові налаштування» .
 4. как запустить игру на дискретной видеокарте amd-8
 5. Тут натисніть " параметри програми перемикається графіки» і натисніть " додати додаток» . как запустить игру на дискретной видеокарте amd-9

  За допомогою вікна " провідника» перейдіть до папки встановлення вашої гри та виберіть її виконуваний файл.

 6. как запустить игру на дискретной видеокарте amd-10
 7. Після додавання скористайтеся меню, що випадає навпроти позиції гри і встановіть параметр " висока продуктивність» .
 8. как запустить игру на дискретной видеокарте amd-11
 9. Далі відкрийте розділ «PowerPlay» і вкажіть в ньому режим " Максимальна продуктивність» , після чого скористайтеся кнопкою " застосувати» . как запустить игру на дискретной видеокарте amd-12

  Додатково рекомендується включити подібну опцію в налаштуваннях системи – виконайте дії кроку 3 попереднього способу.

 10. Параметри зберігаються автоматично – відразу після закриття керування драйвером спробуйте запустити гру, тепер вона повинна працювати на дискретній відеокарті.

Варіант 3: AMD Catalyst

Найстаріший з досі актуальних версій драйверів AMD також дозволяє налаштувати запуск ігор на виділеному GPU.

 1. Клікніть ПКМ на " робочому столі» і виберіть «AMD Catalyst Control Center» .
 2. как запустить игру на дискретной видеокарте amd-13
 3. Переключіть відображення налаштувань у режим розширеного відображення: натисніть»Параметри" і виберіть " розширений вигляд» .
 4. как запустить игру на дискретной видеокарте amd-14
 5. Тут відкрийте пункти»харчування" - " параметри програми перемикається графіки» . Останній варіант може також називатися " перемикаються графічні адаптери» .
 6. как запустить игру на дискретной видеокарте amd-15
 7. Подальші дії ідентичні версії Radeon Software Crimson Edition – повторіть кроки 4-6 відповідного способу.
 8. Як бачимо, і в цьому випадку нічого складного перемикання не представляє.

Вирішення можливих проблем

На жаль, але програмне забезпечення відеокарт AMD, крім випущеного в останні роки, славилося своєю нестабільністю, тому частина користувачів може зіткнутися з різноманітними проблемами при перемиканні графічних адаптерів. Розглянемо найбільш ймовірні.

Ігри все одно запускаються на вбудованій карті

Найчастіша проблема з можливих і найнеприємніша, оскільки виникає з цілого ряду незв'язаних між собою причин.

 1. Перше, що варто зробити – завантажити і встановити найновіший пакет драйверів для вашого GPU, оскільки в використовуваної версії міг виявитися баг.

  Детальніше: приклад встановлення драйверів для відеокарти AMD

 2. как запустить игру на дискретной видеокарте amd-20
 3. Також переконайтеся, що дискретний чіп з якихось причин не вимкнений-відкрийте «Диспетчер пристроїв» (див. Варіант 1) і перевірте, як відображається потрібний пристрій. Якщо на його значку присутній іконка виключення, клікніть по ній ПКМ і виберіть »включити" .
 4. как запустить игру на дискретной видеокарте amd-16
 5. Також на значку може бути символ помилки у вигляді жовтого трикутника-для отримання подробиць клацніть по позиції адаптера ПКМ і скористайтеся пунктом «властивості» . как запустить игру на дискретной видеокарте amd-17

  Зверніть увагу на блок " стан» - у ньому вказана причина помилки та її код. Найпоширенішими є коди 2 і 10 (найчастіше позначають проблеми з програмним забезпеченням) і 43 (майже завжди свідчить про апаратної несправності).

  Детальніше: що робити з помилкою 43 на відеокарті

Не відкривається панель керування драйвером

Наступна часта проблема – налаштування ПЗ від AMD не запускаються. У більшості ситуацій це чисто програмний збій, який означає або відсутність драйверів, або пошкодження їх встановлених даних.

Детальніше: що робити, якщо Налаштування Radeon не відкриваються

Перший раз гра запускається на дискретній карті, але потім все одно використовується вбудована

Досить рідкісна, проте дуже набридлива проблема, характерна для відеокарт і по 2015 року. Точна причина її невідома (найімовірніше, програмний баг драйверів), і на жаль, конкретного методу рішення немає. У більшості випадків допомагає оновлення софта GPU, про що ми вже згадували вище, плюс запуск оснасток від імені адміністратора – для цього буде потрібно відкрити інсталяційну директорію програми і вибрати необхідну опцію в контекстному меню виконуваного файлу.

как запустить игру на дискретной видеокарте amd-19

більше статей на цю тему: