Що робити, якщо не ініціалізується SSD

Помилки ініціалізації твердотільних накопичувачів &8212; не рідкість на поточному етапі їх розвитку. Це може бути пов'язано з програмним або апаратним збоєм пристрою. В рамках сьогоднішньої статті ми розповімо, що робити, якщо не ініціалізується SSD.

Спосіб 1: Зміна роз'ємів / кабелів

Перше, що необхідно виконати в разі помилки ініціалізації диска або ж принципової неможливості зробити цю процедуру з новим SSD – поміняти поточні роз'єми підключення і/або кабель, за яким воно проводиться. Просто, але ефективно, адже найчастіше невеликий апаратний збій материнської плати або самого накопичувача в конкретній фізичній частині підключення може привести до деініціалізації диска. Спробуйте вимкнути комп'ютер і змінити SATA/USB/PCI/M. 2-роз'єм або кабель, по якому проводиться з'єднання. В ідеалі непогано було б перевірити коннект через інші інтерфейси за допомогою перехідників USB або PCI.

Смена разъёма при проблемах с инициализацией SSD

Після включення комп'ютера неініціалізований диск повинен знову визначитися, і або ж їм можна буде почати користуватися як раніше, або накопичувач стане доступний для ініціалізації. Але майте на увазі, що навіть успішний результат є сигналом неполадок в системній платі або накопичувачі. Ми рекомендуємо додатково продіагностувати комплектуючі та зробити резервну копію даних, для чого пропонуємо до прочитання відповідні тематичні статті.

Детальніше:
посібник з діагностики материнської плати комп'ютера
Перевірка працездатності SSD

Спосіб 2: оновлення драйверів

Невідповідність наявних версії драйверів як материнської плати, підсистеми, так і контролерів може стати причиною неможливості визначити і/або ініціалізувати твердотільний пристрій. Цей, по суті, невеликий програмний збій, але ставить перешкоду для нормальної роботи ПК, можна вирішити безліччю способів, описаних у відповідному матеріалі.

Как обновить драйвера на компьютере

Детальніше:
Як оновити драйвера на комп'ютері
оновлення BIOS на комп'ютері

Після успішного оновлення драйверів системним методом або сторонніми програмами диск повинен почати визначатися. Цей збій не несе в собі накопичувального ефекту і не є тригером для чогось більш небезпечного, але може бути знаком того, що потрібно більш активно встановлювати нові версії програмного забезпечення.

Спосіб 3: Перепрошивка

Якщо способи, розглянуті вище, не допомогли, а диск все не може бути инициализирован, хоча раніше працював нормально, значить, має місце збій в прошивці. Це вже можна класифікувати як серйозну помилку, яку не виправити, якщо Користувач не володіє великим бажанням і деякими поглибленими навичками роботи з комп'ютером, в тому числі з ОС Linux. Суть цієї помилки полягає в несправності поточної прошивки накопичувача і теоретично її можна перевстановити, навіть без спеціалізованого обладнання, але цей процес досить трудомісткий і не кожен користувач з ним впорається.

Консольный этап проведения восстановления SSD в Lunix

Якщо ви відчуваєте в собі бажання зайнятися цим, то краще проконсультуватися на профільних форумах з досвідченими людьми, які здійснювали подібні операції. В іншому випадку залишається здати проблемний накопичувач в сервісний центр, де їм займуться професіонали зі спеціалізованим обладнанням.

У цьому матеріалі нами було описано кілька варіантів того, що робити, якщо не ініціалізується SSD. Така ситуація може бути викликана короткочасним апаратним збоєм або ж виникла програмної несумісністю, але не варто скидати з рахунків несправність прошивки, виробничий брак або ж поломку, при якій краще віднести накопичувач в магазин по гарантії або в ремонт, щоб не погіршити становище диска власними руками.

більше статей на цю тему: