Комп'ютер не бачить бездротову мишу

Для підключення бездротової мишки сьогодні використовуються Wi-Fi і Bluetooth. Це різні технології, але, тим не менш, причини виникають при підключенні несправностей і способи їх усунення в цілому схожі.

Причина 1: Мишка відключена

Більшість моделей бездротових маніпуляторів мають на нижній або бічній стороні невеликий перемикач. Можливо, він просто поставлений в положення «OFF» . Переконайтеся, що пристрій увімкнено: його перемикач повинен бути поставлений у положення «ON» або «Power» . Деякі бездротові мишки підтримують режим гібернації, автоматично активується при бездіяльності пристрою. » Заснула " мишка цілком може не реагувати на переміщення &8212; щоб вивести її зі сну, потрібно натиснути ліву чи праву кнопку.

Компьютер не видит беспроводную мышь-14

Причина 2: сіла батарейка

Проблеми з визначенням комп'ютером або ноутбуком мишки неминучі, коли змінна батарейка або акумулятор втрачають заряд. Якщо батареї старі, замініть їх, а акумулятор &8212; зарядіть.

Причина 3: несправність контактів і пристроїв

Наступне, що потрібно перевірити, — це якість і справність всіх контактів і пристроїв. Послідовно перевіряються контакти в гніздах для батарейок, Бездротовий адаптер, USB-порти комп'ютера і сам маніпулятор. Перевірити справність портів ПК можна, підключивши до них будь-яке інше периферійний пристрій, наприклад дротову мишу, клавіатуру або принтер. Щоб переконатися в справності бездротового адаптера миші, підключіть його до іншого комп'ютера.

Причина 4: програмні збої

Ще однією поширеною причиною того, що комп'ютер не бачить бездротову мишу, є програмні збої. Усунути їх в більшості випадків вдається перепідключенням пристрою або скиданням конфігурації. Якщо у вас Bluetooth-мишка, перевірте ці налаштування.

 1. Відкрийте виконаної у віконці «Win + R» командою ncpa.cpl мережеві підключення та знайдіть адаптер »підключення до мережі Bluetooth" .
 2. Компьютер не видит беспроводную мышь-15
 3. Якщо воно відсутнє, значить, у Вас відключений САМ модуль Bluetooth &8212; увімкніть його в налаштуваннях операційної системи. У Windows 8.1 для цього зайдіть в " параметри ПК» " Комп'ютер і пристрої» «Bluetooth» , в Windows 10 дана настройка знаходиться в розділі «пристрої» «Bluetooth " додатки »Параметри" .
 4. Компьютер не видит беспроводную мышь-1
 5. У вікні мережевих підключень клікніть по адаптера Bluetooth правою кнопкою миші і виберіть в контекстному меню опцію»вимкнути" .
 6. Компьютер не видит беспроводную мышь-2
 7. Відкрийте меню повторно і на цей раз натисніть»включити" . Якщо на цьому етапі з'єднання з бездротовою мишею не встановилося, дотримуйтесь подальших інструкцій.
 8. Компьютер не видит беспроводную мышь-3
 9. Спробуйте повторно підключити пристрій: перейдіть до програми»Параметри" в розділ управління пристроями Bluetooth і виберіть функцію " додавання Bluetooth або іншого пристрою» .
 10. Компьютер не видит беспроводную мышь-4
 11. Відкриється вікно виявлення пристроїв, в якому повинна з'явитися ваша мишка. Виділіть її, натисніть»далі" і в наступному вікні вкажіть режим підключення.
 12. Компьютер не видит беспроводную мышь-5
 13. Якщо цього не станеться, у попередньому вікні налаштувань натисніть посилання " інші параметри Bluetooth» .
 14. Компьютер не видит беспроводную мышь-6
 15. Перевірте, чи встановлено прапорець у чекбоксі " дозволити пристроям Bluetooth виявляти цей комп'ютер» .
 16. Компьютер не видит беспроводную мышь-7

Причина 5: Bluetooth вимкнено в BIOS

Підключення бездротової мишки по Bluetooth неможливо, якщо апаратний модуль Bluetooth відключений в BIOS. Перевірте стан цього Налаштування.

Детальніше: як потрапити в BIOS на комп'ютері

 1. Перейдіть до BIOS комп'ютера та перейдіть на вкладку «Advanced» або «System Configuration» . Шукайте розділ «Onboard Device Configuration» або «Built-in Device Options» і зайдіть в нього.
 2. Знайдіть адаптер Bluetooth і переконайтеся, що він увімкнений (має значення «Enabled» ).
 3. Компьютер не видит беспроводную мышь-8

Причина 6: збій пристрою або драйвера

Проблеми з виявленням і підключенням бездротових маніпуляторів Bluetooth і Wi-Fi можуть викликати некоректно працюють драйвера пристроїв.

 1. Відкрийте " Диспетчер пристроїв» з контекстного меню кнопки «Пуск» .
 2. Компьютер не видит беспроводную мышь-9

 3. Якщо мишка підключається по Bluetooth, перевірте стан цього пристрою. На іконці пристрою не повинно бути ніяких попереджувальних значків. Жовтий значок або статус " Невідомий пристрій» стане вказувати на відсутність драйвера.
 4. Компьютер не видит беспроводную мышь-10
 5. У властивостях на вкладці «Загальні» повинен бути вказаний статус " пристрій працює нормально» .
 6. Компьютер не видит беспроводную мышь-11
 7. В іншому випадку спробуйте спочатку відключити, а потім включити пристрій з контекстного меню. Якщо це не допоможе, видаліть пристрій і перезавантажте комп'ютер, щоб перевстановити його в системі.
 8. Компьютер не видит беспроводную мышь-12
 9. Якщо проблеми з виявленням мишки з'явилися після оновлення Windows або драйверів, виконайте відкат драйвера пристрою. Зробити це можна з вікна властивостей, переключившись на вкладку " Драйвер» і натиснувши кнопку »відкотити" .
 10. Компьютер не видит беспроводную мышь-13

Аналогічним чином перевірте стан пристроїв в пункті " миші та інші вказівні пристрої» .

більше статей на цю тему: