налаштування маршрутизатора Yota

У цій статті мова піде про налаштування роутера Yota, підключеного даними провайдером. Якщо ж ви уклали контракт і оформили замовлення саме на модем, необхідно ознайомитися з іншою інструкцією на нашому сайті, яка присвячена конфігурації обладнання такого типу.

Детальніше: налаштування модему Yota

Підключення комп'ютера до роутера

Першочергове завдання &8212; підключення придбаного маршрутизатора до комп'ютера, так як всі подальші дії повинні проводитися через веб-оглядач пов'язаного ПК. Для цього розпакуйте пристрій, підключіть його до мережі і з'єднайте з комп'ютером за допомогою LAN-кабелю або стандартних параметрів бездротової мережі, попередньо виявивши створену мережу. Детально про те, як все це робиться, читайте в матеріалі нижче.

Детальніше: підключення комп'ютера до роутера

Внешний вид маршрутизатора Йота при его подключении к компьютеру

Авторизація в особистому кабінеті

Наступна дія, яку необхідно виконати після підключення роутера до комп'ютера, &8212; авторизація в особистому кабінеті користувача. Сайт Yota доступний навіть в ті моменти, коли кошти на рахунку вже закінчилися &8212; відкрийте його, зайдіть в профіль і підключіть тариф, якщо цього не було зроблено при укладенні договору з провайдером або термін оплати вже закінчився.

 1. Перейдіть на офіційний веб-сайт yota.ru і розгорніть список & 171; Особистий кабінет&187; .
 2. Переход к авторизации в личном кабинете для настройки маршрутизатора Йота
 3. Виберіть варіант авторизації &171;Модем / Маршрутизатор&187; .
 4. Выбор варианта авторизации в личном кабинете для настройки маршрутизатора Йота
 5. Введіть вказаний при підписанні договору телефон, пошту або номер рахунку. Пароль присвоюється провайдером, тому він теж повинен бути прописаний в документації або його можна уточнити при зверненні до технічної підтримки.
 6. Заполнение информации при авторизации в личном кабинете для настройки маршрутизатора Йота
 7. Якщо реєстрація пристрою ще не виконана, натисніть відповідну кнопку для переходу до наступного кроку.
 8. Переход к регистрации устройства для настройки маршрутизатора Йота
 9. Клацніть & 171; зареєструвати новий пристрій&187; для модему або роутера.
 10. Регистрация устройства для настройки маршрутизатора Йота
 11. Дотримуйтесь інструкцій, що відобразилися на екрані, вводячи інформацію про придбану модель обладнання, а після авторизації в кабінеті Перевірте рахунок і при потребі поповніть його для активації тарифного плану.
 12. Успешный вход в личный кабинет для настройки маршрутизатора Йота

Вхід у веб-інтерфейс Yota

Тепер, коли всі підготовчі роботи завершені, приступайте до Налаштування обладнання для забезпечення його нормального функціонування і доступу до бездротової мережі. Веб-інтерфейс Yota зроблений таким чином, щоб користувачеві не доводилося копатися в Налаштуваннях і можна було швидко встановити параметри, вибравши тільки найнеобхідніші. Вам не доведеться авторизовуватися в Інтернет-центрі, оскільки параметри відкриються відразу ж після переходу за адресою status.yota.ru у браузері.

Ввод адреса сайта при переходе в веб-интерфейс для настройки маршрутизатора Йота

Якщо на екрані з'явилася помилка і доступ до сайту не надано, використовуйте замість доменного імені IP-адресу 10.0.0.1 , щоб відкрити налаштування маршрутизатора.

Ввод адреса при переходе в веб-интерфейс для настройки маршрутизатора Йота

Принцип дій трохи відрізняється, якщо ви придбали роутер від іншої компанії, але користуєтеся Інтернетом від Yota. Тоді для авторизації в веб-інтерфейсі знадобляться логін і пароль, зазначені на задній наклейці пристрою. Про те, як визначити дані для входу і отримати доступ до налаштувань, ви можете прочитати в іншій Інструкції за посиланням нижче.

Детальніше: визначення логіна і пароля для входу в веб-інтерфейс роутера

Наступні інструкції для власників роутерів від сторонніх виробників не завжди актуальні, так як Yota співпрацює тільки з певними компаніями, що встановлюють фірмову прошивку. Якщо веб-інтерфейс на скріншотах відрізняється від того, що у вас, дізнайтеся модель наявного роутера і введіть її назву в пошуку на нашому сайті, щоб отримати тематичне Керівництво по налаштуванню.

Вирішення проблем із входом у веб-інтерфейс

На завершення цього розділу статті розберемо невелику інструкцію, яка буде корисна користувачам з проблемами переходу в інтернет-центр. Зазвичай ця складність пов'язана з невірними параметрами адаптера, редагування яких здійснюється так:

 1. Відкрийте меню & 171; Пуск & 187; і перейдіть до програми &171;Параметри&187; .
 2. Открытие Параметров для исправления проблем со входом в веб-интерфейс для настройки маршрутизатора Йота
 3. У ньому вас цікавить плитка & 171; Мережа та інтернет&187; .
 4. Переход в раздел Сеть и интернет для исправления проблем со входом в веб-интерфейс для настройки маршрутизатора Йота
 5. Нове вікно відкриється в розділі & 171; стан&187; , в якому слід знайти рядок & 171; налаштування параметрів адаптера & 187; .
 6. Открытие настроек сетевого адаптера для решения проблем со входом в веб-интерфейс для настройки маршрутизатора Йота
 7. Після відображення списку мережевих підключень натисніть правою кнопкою миші по використовуваному і з контекстного меню виберіть пункт & 171; властивості&187; .
 8. Открытие свойств сетевого адаптера для настройки маршрутизатора Йота
 9. Двічі клацніть на компоненті &171;IP версії 4 (TCP/IPv4)&187; .
 10. Выбор настройки параметра протокола для настройки маршрутизатора Йота
 11. Відзначте маркером пункт &171;Використовуйте наступну IP-адресу&187; .
 12. Включение режима ручного указания адреса для сетевого адаптера для настройки маршрутизатора Йота
 13. Рядок &171;IP-адреса&187; призначте значення 10.0.0.2 , &171;маска підмережі&187; &8212; 255.255.255.0 і & 171; основний шлюз & 187; &8212; 10.0.0.1 .
 14. Ручной ввод адреса в параметрах сетевого адаптера для настройки маршрутизатора Йота
 15. Виберіть варіант використання наступних адрес і для DNS-серверів.
 16. Активация параметра ручного ввода серверов доменных имен для настройки маршрутизатора Йота
 17. Вкажіть бажаний та альтернативний DNS-сервери від Google, ввівши 8.8.8.8 і 8.8.4.4 .
 18. Ручной ввод серверов доменных имен для настройки маршрутизатора Йота

Застосуйте зміни, після чого повторно підключіться до мережі і виконайте перехід до Інтернет-центру так, як це було показано раніше. Зараз все повинно відкритися нормально, але якщо проблема знову з'явилася, зверніться безпосередньо в технічну підтримку провайдера і поясніть свою ситуацію.

Налаштування маршрутизатора Yota

Розглянемо основні принципи конфігурації маршрутизатора Yota на прикладі фірмового веб-інтерфейсу. Ви обов'язково повинні підключити SIM-карту, оскільки оператор поставляє виключно бездротової 4G-Інтернет, після цього перейдіть до Інтернет-центру і виконайте описані далі дії.

Перехід до налаштувань пристрою

Перше завдання, з яким зіткнеться Звичайний користувач, &8212; необхідність перейти до списку всіх налаштувань для їх подальшого редагування. При відкритті веб-інтерфейсу з'являється меню &171; Статус & 187; , де відображається поточний стан пристрою. Вам необхідно клацнути по & 171; налаштування пристрою&187; , щоб відкрити Доступні параметри.

Переход в панель с параметрами устройства для настройки маршрутизатора Йота

Якщо мова йде не про фірмову прошивці, веб-інтерфейс відразу запуститься в загальному меню з усіма настройками. Скористайтеся інструментом & 171; швидке налаштування & 187; для оперативного редагування необхідних параметрів.

Налаштування Wi-Fi

Інтернет від Yota не підключається по LAN-кабелю, тому серед списку налаштувань присутній виключно блок для зміни параметрів бездротової мережі. Давайте детально розглянемо кожен пункт &8212; що з цього змінювати, а що залишити в тому ж стані.

 1. Перший параметр називається &171;Wi-Fi мережа&187; і відповідає за включення трансляції бездротової точки доступу. Якщо поставити маркер біля пункту & 171; викл.&187; , мережа доступна не буде, але перейти до Інтернет-центру для зміни цієї настройки все ще можна.
 2. Параметр включения или отключения вещания сети при настройке маршрутизатора Йота
 3. Автоматичне вимикання Wi-Fi потрібно тільки в тих випадках, якщо ви бажаєте припиняти трансляцію в ті моменти, коли жоден пристрій не підключено до роутера. Це стане в нагоді для економії трафіку, але якщо тариф безлімітний, активація цієї функції сенсу не має.
 4. Параметр автоматического отключения беспроводной сети при настройке маршрутизатора Йота
 5. & 171; ім'я мережі & 187; &8212; Назва точки доступу, з яким вона відображається в списку доступних при підключенні. Можна вибрати абсолютно будь-яке ім'я, яке влаштує особисто вас.
 6. Ввод названия беспроводной сети при настройке маршрутизатора Йота
 7. &171;тип захисту&187; рекомендується залишити за замовчуванням, щоб підключення до роутера здійснювалося виключно по паролю. Так ви уникнете несанкціоновані з'єднання і заощадите трафік, якщо раптом хтось захоче скористатися безкоштовним Wi-Fi.
 8. Выбор типа защиты беспроводной сети при настройке маршрутизатора Йота
 9. Пароль від Wi-Fi повинен складатися мінімум з восьми символів. Його завжди можна поміняти в цьому меню.
 10. Выбор пароля беспроводной сети при настройке маршрутизатора Йота

Відновлення заводських параметрів

Зазвичай Скидання налаштувань маршрутизатора до заводських налаштувань не потрібно, але якщо ви вибрали неправильні параметри раніше або у вас виникли труднощі з їх редагуванням та доступом до мережі, це допоможе вирішити проблему. Для скидання знадобиться перейти на вкладку &171;Персоналізація&187; і використовувати кнопку &171; відновити конфігурацію&187; . При появі повідомлення підтвердіть наміри і почекайте кілька секунд, поки роутер завантажиться з новими параметрами.

Сброс настроек устройства при настройке маршрутизатора Йота

Тепер меню знаходиться в тому стані, в якому було б при першому включенні роутера, а це значить, що ви можете задати будь-які призначені для користувача настройки для бездротової мережі так, як це було показано раніше, налагодивши тим самим підключення.

Включення брандмауера

В якості додаткового параметра розробники рекомендують включити міжмережевий екран, і особливо це стосується людей, що встановлюють роутер в своєму офісі. Стандартні правила дозволять захиститися від зломщиків і допоможуть запобігти несанкціоновані підключення до маршрутизатора. Обов'язково включите фаєрвол, адже при відсутності правил захисту можна не тільки втратити частину трафіку, але і розкрити призначену для користувача інформацію.

Включение межсетевого экрана при настройке маршрутизатора Йота

Кидок портів

Остання настройка в рамках статті &8212; відкриття портів. Це здійснюється на вкладці &171;додатково&187; у розділі &171;переадресація портів&187; і потрібно при використанні деяких програм або ігор, що з'єднуються з Інтернетом. Вам знадобиться вибрати протокол підключення і вказати сам порт, який хочете відкрити.

Проброс портов при настройке маршрутизатора Йота для обеспечения работы программ

Власникам інших моделей маршрутизаторів і всім тим, хто хоче отримати більше інформації про пробросе портів, стане в нагоді інша стаття на нашому сайті.

Детальніше: відкриваємо порти на роутері

більше статей на цю тему: