Що робити, якщо PlayStation 3 Не вмикається

Діагностика

Не включатися ігрова консоль може з цілого ряду не пов'язаних між собою причин, тому насамперед потрібно якомога точніше з'ясувати джерело неполадки. Для перевірки в домашніх умовах алгоритм наступний:

 1. Перше, на що варто звернути увагу – стан індикатора включення. Якщо він блимає жовтим, проте зображення на ТБ відсутня, перевірте підключення приставки до нього, бажано з заміною кабелю на свідомо працездатний. Якщо і після цього нічого не відбувається, однозначно пристрій Несправне і знадобиться відвідати сервісний центр.
 2. не включается ps3-2
 3. Якщо індикатор не світиться, це означає, що консоль не отримує живлення. Насамперед спробуйте підключити приставку в іншу розетку, уникаючи разветвителей і подовжувачів, також на час можете відключитися від мережевого фільтра. Якщо після цих заходів вона так і не запрацює, в більшості випадків це симптом поломки блоку живлення, докладніше про яку ви можете прочитати нижче в цій же статті.
 4. Якщо консоль все-таки включилася, проте на телевізорі з'явилося повідомлення про те, що системне програмне забезпечення запущено неправильно, це означає Збій при оновленні, який можна усунути скиданням PS3 до заводських налаштувань.
 5. не включается ps3-1

  Після діагностики переходимо до вирішення проблем.

Спосіб 1: Скидання налаштувань

Самий щадний варіант – банальний factory reset приставки, який, як показує практика, здатний вирішити всі програмні причини розглянутої проблеми.

 1. Вимкніть консоль і почекайте приблизно хвилину, після чого натисніть кнопку включення і тримайте до тих пір, поки не пролунає три звукових сигналу. Коли на екрані з'явиться повідомлення, підключіть геймпад по USB-кабелю (працюють як оригінальні Dualshock 3 SIXAXIS, так і сторонні рішення) і натисніть на кнопку «PS» .
 2. не включается ps3-3
 3. На екрані має з'явитися меню відновлення. За допомогою хрестовини перейдіть до пункту " відновити систему PS3» і підтвердьте вибір натисканням на »хрест" . не включается ps3-4

  Тут виберіть «так» .

 4. не включается ps3-5
 5. Зачекайте, поки консоль виконає необхідні процедури та вимкнеться. Після цього зачекайте ще хвилину, потім активуйте пристрій і налаштуйте його.
 6. не включается ps3-14

  У більшості випадків даних дій виявляється досить для вирішення проблеми.

Спосіб 2: вирішення проблем із приводом Blue-ray

Нерідко проблеми з включенням приставки пов'язані з неполадками основного приводу дисків Blue-ray: наприклад, вийшла з ладу лазерна головка або двигун. Справа в тому, що при запуску PlayStation 3 перевіряє стан апаратних комплектуючих, і в разі збоїв з ними скасовує процес.

Найбільш часто з ладу виходить саме компонент читання дисків, так як лазерні випромінювачі досить тендітні і недовговічні, а якщо врахувати, що найновіші PS3 були випущені 5 років тому, то немає нічого дивного в такій поломці. Замінити цей компонент в домашніх умовах реально, проте потрібні специфічні навички і досвід ремонту техніки, а якщо таких немає, краще звернутися в сервісний центр.

 1. Для розбирання консолі знадобляться Викрутки Phillips (хрестова) і Torx (зірочкою) різних розмірів. Насамперед демонтуйте гвинти безпеки, які знаходяться в зазначеній на зображенні зоні, їх 3, в деяких моделях 4 штуки.
 2. не включается ps3-6
 3. Далі зніміть заглушки з гвинтів, які розташовані по периметру днища консолі, і викрутіть їх – має бути 7.
 4. не включается ps3-7
 5. Переверніть пристрій і акуратно відщелкніть верхню кришку – на цьому етапі вона повинна від'єднуватися без проблем.
 6. не включается ps3-8
 7. Відключіть кабелі живлення плати та приводу.
 8. не включается ps3-8
 9. Викрутіть фіксуючі гвинти праворуч і ліворуч від БП і вилучіть його.
 10. не включается ps3-10
 11. Отщелкніте 3 шлейфу приводу.не включается ps3-11

  Відкрутіть гвинт – він знаходиться позаду компонента.

  не включается ps3-12

  Акуратно підніміть елемент і отщелкніте ще один шлейф.

 12. не включается ps3-13

  Подальші дії досить прості: або замініть дисковод Blu-ray цілком, або віднесіть його в майстерню, де фахівці поміняють вийшли з ладу лазерну головку або двигун обертання носіїв.

Спосіб 3: заміна блоку живлення

Не включатися приставка також може і внаслідок виходу з ладу блоку живлення, що характерно для деяких варіантів ранніх модифікацій PlayStation 3, де він нерідко згорав через недостатнє відведення тепла. На щастя, замінити його в разі пошкодження досить легко: в попередній інструкції ми описали процедуру розбирання консолі, на одному з перших етапів якої можна отримати доступ до БП.

Спосіб 4: Ремонт материнської плати

Найнеприємніша причина невключення приставки – проблеми з працездатністю материнської плати, на які найчастіше вказують так звані «вогники смерті», коли індикатор включення спочатку загоряється жовтим, а потім моргає поперемінно червоним і зеленим. Подібну поломку практично нереально усунути в домашніх умовах, тому доведеться нести пристрій в сервісний центр.

більше статей на цю тему: