способи встановлення Windows на macOS

как на мак установить windows
Багато користувачів операційної системи від Apple не проти спробувати і рішення від Microsoft. Для цього не знадобиться купувати комп'ютер або планшет – доступні кілька способів установки Віндовс на пристрій Mac.

Встановлюємо Windows на macOS

Всього доступно три способи інсталяції ОС від Microsoft на комп'ютер Apple – використання віртуальної машини, установка на окремий розділ за допомогою Boot Camp і режим злиття, при якому ОС, встановлену через Boot Camp, можна запускати без перезавантаження машини. Розглянемо всі їх по порядку.

Спосіб 1: використання віртуальної машини

Якщо Віндовс потрібно використовувати для нескладних завдань на зразок офісної роботи або лише час від часу, кращим варіантом буде установка цієї ОС на віртуальну машину, таких для макОС існує три: Parallels, VirtualBox і vmvare. У прикладі далі показана інсталяція ОС від Майкрософт в середовищі VirtualBox.

Завантажити VirtualBox для macOS

 1. Щоб завантажити інсталятор Віртуалбокс для Маку, на сторінці завантаження клацніть по посиланню «OS X Hosts» .
 2. Загрузка средства инсталляции Windows 10 для установки на macOS через VirtualBox
 3. Після завантаження інсталятора запустіть його. Процес інсталяції нічим не відрізняється від такого для будь-якої іншої програми в macOS. Після закінчення установки запустіть додаток-за замовчуванням воно встановлюється в каталог «програми» .
 4. Запуск средства инсталляции Windows 10 для установки на macOS через VirtualBox
 5. У головному меню VirtualBox скористайтеся кнопкою»створити" .
 6. Создание машины Windows 10 для установки на macOS через VirtualBox
 7. З'явиться інтерфейс створення нової віртуальної машини. Першим потрібно задати ім'я (для прикладу нехай буде Windows 10), а також вибрати тип і версію. При завданні імені з прикладу відповідна версія буде встановлена автоматично. Для продовження роботи натисніть»продовжити" .
 8. Выбор версии Windows 10 для установки на macOS через VirtualBox
 9. На цьому етапі потрібно задати обсяг RAM, яким буде користуватися віртуальне середовище. Рекомендується встановлювати значення, рівні 50-60% від наявної кількості: наприклад, при 4 Гб ОЗУ розумним буде встановити значення в 2048 Мб.
 10. Количество оперативной памяти для инсталляции Windows 10 для установки на macOS через VirtualBox
 11. Далі потрібно вибрати один з форматів HDD, яким буде користуватися віртуальна «десятка». Щоб інсталювати систему, слід вибирати варіант " створити новий віртуальний жорсткий диск» . Жесткий диск Windows 10 для установки на macOS через VirtualBox

  Тепер встановити тип використовуваного Virtual HDD. Варіант за замовчуванням встановлений як VDI , його можна залишити.

  Вариант жесткого диска Windows 10 для установки на macOS через VirtualBox

  Формат зберігання даних також залиште як " динамічний віртуальний жорсткий диск» .

  Формат хранения жесткого диска Windows 10 для установки на macOS через VirtualBox

  Встановіть обсяг накопичувача, розміру в 50 Гб буде достатньо. Не лякайтеся великих цифр, реальний розмір файлу VDI буде в кілька разів менший.

 12. Размер жесткого диска Windows 10 для установки на macOS через VirtualBox
 13. Після цих дій буде створена нова віртуальна машина. На неї потрібно встановити «десятку» як на звичайний комп'ютер, і ось тут все не так просто. Для початку середу слід підготувати: виділіть пункт потрібної машини у відповідному меню і натисніть на кнопку»налаштувати" .
 14. Настройка машины Windows 10 для установки на macOS через VirtualBox
 15. Першим ділом відкрийте закладки «Система» - «материнська плата» і в розділі " Порядок завантаження» приберіть галочку з опції " гнучкий диск» . Також не забудьте активувати варіант " включити EFI» .
 16. Настройки носителей машины Windows 10 для установки на macOS через VirtualBox
 17. Далі відкрийте вкладку»носії" . Клацніть мишкою по запису контролера, потім знайдіть пункт " оптичний привід» і клікніть по кнопці зі значком диска. Добавить образ Windows 10 для установки на macOS через VirtualBox

  У спливаючому меню скористайтеся пунктом " Виберіть зображення оптичного диска...» .

  Начать выбор установочного образа Windows 10 для установки на macOS через VirtualBox

  У діалоговому вікні Finder перейдіть до потрібного місця ISO та виберіть його.

 18. Выбор образа Windows 10 для установки на macOS через VirtualBox
 19. Потім натисніть»ОК" для збереження всіх внесених змін і закрийте засіб Налаштування. Після повернення в основний додаток використовуйте кнопку »запустити" .
 20. Запуск машины Windows 10 для установки на macOS через VirtualBox
 21. Якщо ви все зробили правильно, почнеться установка Windows 10.Процесс инсталляции Windows 10 для установки на macOS через VirtualBox

  Подальша процедура нічим не відрізняється від установки на справжній комп'ютер, тому детально зупинятися на ній не будемо.

 22. Даний варіант дозволяє користуватися «Десяткою» без перезавантаження, однак для запуску ігор чи інших ресурсномістких додатків не підходить.

Спосіб 2: Інсталяція за допомогою BootCamp

Часом користувачам macOS потрібно Windows для запуску специфічного софта. Як показує практика, рідкісні і вузькоспеціалізовані додатки на «виртуалке» часто відмовляються працювати нормально. У таких випадках доцільною виглядає інсталяція повноцінної Віндовс на окремий розділ жорсткого диска за допомогою інструменту Boot Camp. Всі особливості процедури описав один з наших авторів в окремому матеріалі, тому рекомендуємо скористатися посиланням далі.

Инсталляция Windows 10 на macOS посредством Boot Camp

Урок: встановлення Windows на Mac за допомогою BootCamp

Спосіб 3: Гібридна інсталяція

Також існує метод, який дозволяє поєднати віртуалізацію і повноцінну установку через Boot Camp.

 1. Насамперед інсталюйте ОС від Майкрософт на ваш Мак через Бут Кемп, зробити це допоможе інструкція вище.
 2. Для включення гібридної системи можна використовувати як VMware, так і Parallels. Останній варіант набагато зручніше, тому їм і скористаємося.

  Увага! Oracle VirtualBox офіційно не підтримує гібридну систему!

 3. Встановіть Parallels на Mac. Після закінчення установки відкрийте програму - повинен автоматично запуститися пункт " використовувати Windows із Boot Camp» , натисніть на відповідну кнопку.
 4. Начать конвертирование Windows из Boot Camp для использования в Parallels Desktop
 5. Запуститься процес інсталяції. Він зазвичай займає тривалий час, тому запасіться терпінням.
 6. Процесс конвертирования Windows из Boot Camp для использования в Parallels Desktop
 7. Після закінчення процедури автоматично запуститься встановлена Windows 10, сконфігурована і готова до роботи.
 8. Готовая Windows из Boot Camp для использования в Parallels Desktop

  Цей варіант поєднує в собі переваги перших представлених методів, але вимагає наявності платного програмного забезпечення.

Висновок

Отже, ми розглянули методи установки Windows 10 на комп'ютер Mac і можемо зробити наступні висновки: доступно три методи вирішення завдання, кожен з яких має свої переваги і недоліки, тому вибирати слід виходячи з цілей, які переслідує Користувач.

більше статей на цю тему: