відновлення роботи стрілок клавіатури в Microsoft Excel

Спосіб 1: відключення клавіші Scroll Lock

За замовчуванням стрілки на клавіатурі в Microsoft Excel відповідають за навігацію по таблиці. З їх допомогою з'являється можливість перемикатися на сусідню клітинку від обраної, що в деяких умовах може бути дуже корисно. Але за допомогою клавіші Scroll Lock цю функцію можна змінити на прокрутку цілого листа по горизонталі і вертикалі. Відповідно, щоб повернути все до початкового стану, необхідно натиснути по цій кнопці.

не_работают_стрелки_на_клавиатуре_в_excel_01

Зверніть увагу! якщо опція Scroll Lock активована, табличний процесор Microsoft Excel відображає відповідну позначку в нижній частині графічного інтерфейсу. Таким чином можна заздалегідь зрозуміти, чи буде представлений спосіб усунення проблеми ефективний.

не_работают_стрелки_на_клавиатуре_в_excel_02

Варто відзначити, що розробники сучасних клавіатур стали відмовлятися від розміщення клавіші Scroll Lock, але ця функція може бути все одно активна. В такому випадку потрібно скористатися спеціальною утилітою, щоб виправити ситуацію. Розкрийте меню пошуку по системі і введіть запит " Екранна клавіатура» , запустіть однойменний додаток.

не_работают_стрелки_на_клавиатуре_в_excel_03

Після появи віртуальної розкладки клікніть по відповідній кнопці. Вона повинна бути підсвічена синім кольором, так як зареєстрована в системі як натиснута.

Читайте також: Як вставити символ апострофа в таблицю Microsoft Excel

не_работают_стрелки_на_клавиатуре_в_excel_04

Спосіб 2: деактивація функції " залипання клавіш»

Функція»липкі клавіші" служить для полегшення виконання складних комбінацій гарячих клавіш. Але в постійному активному стані вона може нашкодити при редагуванні таблиці в Microsoft Excel, зокрема, ставши причиною некоректної роботи стрілок. Щоб виправити ситуацію, потрібно зробити наступне:

 1. Відкрийте вікно параметрів за допомогою комбінації Win + I , після чого перейдіть в розділ " спеціальні можливості» , який знаходиться на лівій бічній панелі.
 2. не_работают_стрелки_на_клавиатуре_в_excel_05
 3. Прокрутіть сторінку до блоку «взаємодія» і перейдіть до меню »Клавіатура" .
 4. не_работают_стрелки_на_клавиатуре_в_excel_06
 5. Деактивуйте опцію»липкі клавіші" , після чого перейдіть в її параметри. Для цього необхідно натиснути по стрілці, розташованої праворуч від перемикача.
 6. не_работают_стрелки_на_клавиатуре_в_excel_07
 7. Перевірте, щоб функція була вимкнена «комбінація клавіш для прилипання клавіш» .
 8. не_работают_стрелки_на_клавиатуре_в_excel_08

Після цього слід повернутися в табличний процесор і перевірити працездатність стрілок клавіатури. У разі відсутності результату при необхідності поверніть всі змінені параметри назад.

Читайте також: як вимкнути липкі клавіші в Windows 10

Спосіб 3: вимкнення доповнень

Зверніть увагу! всі дії, представлені в цьому способі, будуть виконуватися на прикладі Microsoft Excel 2021, але керівництво залишається актуальним для всіх офісних програм, що виходили з 2007 року. Основні відмінності полягатимуть тільки в графічному оформленні та найменуванні елементів інтерфейсу.

Надбудови Excel — Зовнішні компоненти, які вносять зміни в роботу програми. Деякі можуть впливати на коректну роботу певних функцій табличного процесора, включаючи і інструменти введення. Буде потрібно відключити всі надбудови, щоб переконатися в їх непричетності:

 1. Запустіть програму, перейдіть у вкладку " Файл» і на бічній панелі зліва клікніть по пункту »Параметри" .
 2. не_работают_стрелки_на_клавиатуре_в_excel_09
 3. У вікні зайдіть в розділ " надбудови» і в випадаючому списку " Управління» виберіть значення " Надбудови Excel» . Після цього натисніть на кнопку »Перейти" .
 4. не_работают_стрелки_на_клавиатуре_в_excel_10
 5. Зніміть прапорці з усіх пунктів зі списку доповнень. Клацніть по кнопці»ОК" , щоб відключити відповідні компоненти.
 6. не_работают_стрелки_на_клавиатуре_в_excel_11

Зверніть увагу! більшість надбудов перестають працювати після відключення відразу, але деякі для цього вимагають попереднього перезапуску програми. Саме це і рекомендується зробити відразу після виконання вищепредставленої інструкції.

Якщо жоден спосіб вирішення проблеми в статті не допоміг, є ймовірність, що некоректна робота стрілок клавіатури викликана пошкодженням компонентів програми. В такому випадку краще буде виконати переустановку Microsoft Excel. Цій темі присвячена окрема стаття на нашому сайті, з якою при необхідності і рекомендуємо ознайомитися.

Детальніше: Як правильно встановити Microsoft Excel на комп'ютер з Windows не_работают_стрелки_на_клавиатуре_в_excel_12

більше статей на цю тему: