вимкнення захищеного перегляду таблиць у Microsoft Excel

Важливо! всі розглянуті в статті способи вирішення проблеми виконуються на прикладі Microsoft Excel 2021 року, але посібник застосовується і до інших версій табличного процесора. Основні відмінності полягатимуть тільки в місці розташування деяких елементів інтерфейсу і графічному дизайні програми.

Спосіб 1: при першому відкритті таблиці

Захищений перегляд таблиць Excel з'являється за умови отримання файлу з ненадійного джерела, яким є сайт з Інтернету або електронна пошта. Цей режим створює окремий віртуальний простір для запуску документа в ньому, щоб при наявності вірусного коду він не зміг проникнути в основну систему. Але недоліком є неможливість редагування таких таблиць.

Якщо ви впевнені у відсутності вірусів і готові взяти на себе відповідальність у разі зараження системи, захищений перегляд можна відключити безпосередньо при першому відкритті файлу. Для цього у верхній частині інтерфейсу потрібно натиснути на кнопку " дозволити редагування» .

как отключить защищенный просмотр в excel_01

Після цього програма перезапуститься та відкриє доступ до всіх інструментів для редагування таблиці.

Читайте також: Як зняти захист з файлу Microsoft Excel

Спосіб 2: Зміна властивостей файлу

Відключити захищений перегляд документа можна перед його відкриттям в табличному редакторі. Робиться це через властивості файлу в " провіднику» . Буде потрібно виконати наступну послідовність дій:

 1. Запустіть файловий менеджер, клікнувши по відповідній іконці на панелі завдань або робочому столі. Насправді способів відкриття " провідника» набагато більше, і всі вони розглянуті в окремій статті на нашому сайті.

  Детальніше: як відкрити "Провідник" в Windows 10 / 7

 2. как отключить защищенный просмотр в excel_02
 3. Перейдіть в директорію, де знаходиться документ Excel, і натисніть по файлу правою кнопкою миші. У контекстному меню виберіть пункт «властивості» .
 4. как отключить защищенный просмотр в excel_03
 5. Після відкриття однойменного вікна на вкладці»Загальні" встановити в блоці »обережно" позначку навпроти пункту »розблокувати" , а потім клікніть по кнопці " застосувати» .
 6. как отключить защищенный просмотр в excel_04

Тепер запуск документа буде здійснюватися в звичайному режимі, який дозволяє відразу ж редагувати вміст таблиці.

Читайте також: Як поставити пароль на файл таблиці Excel

Спосіб 3: відключення перевірки документа

Якщо джерело, звідки завантажуються таблиці Excel надійний, має сенс повністю відключити режим захищеного перегляду. Виконується це через параметри програми.

 1. Відкрийте Microsoft Excel і на вітальній сторінці клікніть по пункту «Параметри» , що знаходиться в нижній частині бічної панелі.
 2. как отключить защищенный просмотр в excel_05
 3. Якщо програма була запущена з відкритим документом, перейдіть в меню " Файл» і відкрийте Налаштування через випадаючий список «Інші» , розташований на тому ж місці.
 4. как отключить защищенный просмотр в excel_06
 5. У вікні перейдіть в розділ " Центр управління безпекою» і натисніть на кнопку " Параметри центру управління безпекою» .
 6. как отключить защищенный просмотр в excel_07
 7. На бічній панелі нового вікна відкрийте розділ " захищений перегляд» . В однойменному блоці зніміть позначки навпроти всіх пунктів, щоб відключити примусову перевірку файлів перед їх відкриттям в програмі. Після цього натисніть «ОК» , щоб застосувати зміни. как отключить защищенный просмотр в excel_08

  При необхідності ознайомтеся з усіма іншими параметрами і виконайте настройку.

 8. Зверніть увагу! розглянутий метод не гарантує повної деактивації режиму захищеного перегляду, так як потенційно заражені файли будуть все одно проходити перевірку системою захисту.

  Читайте також: як у Microsoft Excel захистити клітинку від зміни

Спосіб 4: вибір надійного розташування

Microsoft Excel має список потенційно безпечних директорій, файли з яких будуть запускатися в стандартному режимі без перевірки. Через параметри можна самостійно додати новий каталог і потім відкривати таблиці, попередньо поміщаючи їх в надійну папку.

 1. Запустіть табличний процесор і в головному меню відкрийте вікно параметрів. Далі прослідуйте в " Центр управління безпекою» , як це було описано в попередній інструкції.
 2. как отключить защищенный просмотр в excel_09
 3. Перейдіть до розділу " надійні розташування» і клікніть по кнопці " Додати нове розташування» .
 4. как отключить защищенный просмотр в excel_10
 5. У вікні в рядку»шлях" вкажіть посилання на безпечний каталог. Зробити це можна через файловий менеджер, натиснувши на кнопку " огляд» . Після цього встановіть позначку " також довіряти всім вкладеним папкам» і натисніть »ОК" .
 6. как отключить защищенный просмотр в excel_11
 7. Повернувшись в попереднє вікно, клікніть «ОК» , щоб закрити параметри і приступити до роботи з таблицями.
 8. как отключить защищенный просмотр в excel_12

Зверніть увагу! для зручності в якості довіреної папки рекомендується вибирати каталог »Завантаження" . Таким чином завантажувані з інтернету файли Excel будуть автоматично поміщатися в надійну директорію і відкриватися в програмі без режиму захищеного перегляду.

більше статей на цю тему: