налаштування браузера Google Chrome

Установка пароля на браузер

Не завжди виходить зробити так, щоб користувачі під час взаємодії з Google Chrome самостійно перемикали свої профілі і не забували регулярно це робити. У таких випадках на допомогу приходить спеціальне розширення, призначене для установки пароля на браузер. Це робиться виключно за бажанням, а якщо ви хочете залишити веб-оглядач без подібного захисту, просто пропустіть цей розділ Статті. Для отримання більш детальної інформації про додаток читайте статтю за наступним посиланням.

Детальніше: Як поставити пароль на браузер Google Chrome

Настройка браузера Google Chrome-1

Вибір пошукової системи

Перше, що потрібно зробити для комфортного використання браузера, &8212; налаштувати пошукову систему. За замовчуванням стоїть Google, однак цей варіант влаштовує далеко не всіх користувачів &8212; наприклад, тих, які вважають за краще Яндекс для пошуку необхідної інформації. Нічого складного у виборі відповідної пошукової системи немає, адже для цього в хромі є цілий розділ, в якому можна внести відповідні зміни. Про це пише інший наш автор в матеріалі нижче.

Детальніше: Налаштування пошукової системи в браузері Google Chrome

Настройка браузера Google Chrome-2

Збереження паролів

Багато користувачів встановлюють веб-оглядач для постійного використання. Вони авторизуються в облікових записах, які регулярно відвідують, виконують входи в різні кабінети, для чого використовують паролі. Система безпеки Google Chrome дозволяє зберегти логіни і паролі, при цьому забезпечивши надійність їх збереження без витоків. Кожен раз при авторизації на екрані буде з'являтися відповідну пропозицію, але ви можете використовувати і інші варіанти, пов'язані з експортом і синхронізацією, про що написано далі.

Детальніше: Як зберігати паролі в Google Chrome

Настройка браузера Google Chrome-3

Блокування реклами

Під час активного використання браузера користувачі будуть часто натикатися на рекламні оголошення на різних сайтів, деякі з них мають непристойний характер або заважають комфортній взаємодії зі сторінками. У таких випадках можна використовувати спеціальні блокувальники реклами у вигляді розширень, які практично не потребують налаштування і ефективно відключають показ реклами різного роду. Ви можете вибрати будь-яке доповнення, а про двох популярних дізнаєтеся в статті нижче, розібравшись з принципом установки.

Детальніше: Як прибрати рекламу в браузері Google Chrome

Настройка браузера Google Chrome-4

Вимкнення спливаючих вікон

Іноді реклама показується у вигляді спливаючих вікон або ж в них ховається інша непотрібна інформація, що заважає перегляду сайту або свідомо шахрайська. Якщо за замовчуванням браузер не блокує такі вікна, доведеться змінити його налаштування вручну, виставивши потрібний дозвіл для сайтів. В цьому немає нічого складного, знадобиться знайти всього один розділ в параметрах Google Chrome.

Детальніше: Як заблокувати спливаючі вікна в браузері Google Chrome

Настройка браузера Google Chrome-5

Вимкнення сповіщень

Часто різні сайти запитують дозволу на показ повідомлень (в правому нижньому кутку екрану), які пізніше з'являються в самий невідповідний момент, показують спам або просто відволікають від роботи. Краще заздалегідь виставити блокування на подібні елементи або ж видалити раніше дозволені повідомлення, щоб більше не стикатися з подібними ситуаціями. Це все можна зробити через той же розділ, про який йшла мова в попередньому розділі статті.

Детальніше: вимкнення push-сповіщень у Google Chrome

Настройка браузера Google Chrome-6

Управління розширеннями

До налаштувань веб-оглядача можна віднести і управління розширеннями, оскільки вони додають нові функції і роблять взаємодію з програмою більш зручним. В першу чергу слід розібратися з установкою таких доповнень, що найчастіше здійснюється через офіційний магазин хрому.

Читайте також: корисні розширення для браузера Google Chrome

Є й інші способи, пов'язані з офіційними сайтами розробників і спеціальними розширеннями, що підтримують скрипти. У деяких випадках навіть доводиться самостійно додавати файли, якщо розширення було заблоковано в магазині Google. Кожен з цих методів більш детально описаний в матеріалі за посиланням нижче.

Детальніше: встановлення розширень у браузері Google Chrome

Настройка браузера Google Chrome-7

Якщо після установки деяких доповнень виявилося, що конкретні стають корисними нечасто, їх можна на час відключити, а пізніше активувати. Особливо актуально це з різними Proxy і VPN, які значно урізують швидкість з'єднання. У вас є два різні шляхи деактивації розширення: через його меню або відповідний розділ у браузері. Обидва ці методи призводять до одного ефекту, тому просто виберіть той, який є більш зручним.

Детальніше: вимкнення розширень у браузері Google Chrome

Обхід заблокованих сайтів

Раз торкнулися теми з браузерними розширеннями, варто поговорити і про блокування сайтів, з чим все частіше стикаються звичайні користувачі. Обхід таких обмежень зазвичай вирішується шляхом установки тематичних доповнень, які організовують VPN - або Proxy-з'єднання. Про те, як додавати такі доповнення, ви вже знаєте, тому залишається тільки розібратися з пошуком відповідних, про що більш детально читайте далі.

Детальніше: способи обходу заблокованих сайтів в Google Chrome

Настройка браузера Google Chrome-8

Зміна тим оформлення

Google Chrome має набір вбудованих фонів для нової вкладки, а також можливість завантажити своє зображення. Крім цього, налаштовуються теми з безліччю різних поєднань кольорів. Це допоможе трохи кастомізувати браузер і зробити його приємніше у використанні і гармонійніше в поєднанні з оформленням операційної системи. Теми вікна, кардинально змінюють зовнішній вигляд, встановлюються через фірмовий магазин Chrome. Вже зараз є великий вибір різних варіантів, до того ж він регулярно поповнюється новими темами. В установці і зміні стилів оформлення немає нічого складного, все виконується в пару кліків.

Детальніше: зміна тим оформлення в Google Chrome

Настройка браузера Google Chrome-14

Налаштування перекладача

Корисна функція браузера від Google &8212; перекладач, який може автоматично перекласти вміст сторінки, якщо було помічено, що вона представлена іншою мовою. Не завжди даний інструмент працює коректно, тому вимагає попереднього налаштування. У деяких випадках навіть буде оптимальним варіант з установкою фірмового розширення Google Перекладач, проте майже завжди достатньо і штатного засобу.

Детальніше: встановлення перекладача в браузер Google Chrome

Настройка браузера Google Chrome-9

Додавання сайту в закладки

Закладки &8212; зручна система збереження важливої інформації з можливістю швидкого переходу до неї. Таким чином ви можете зберігати необмежену кількість сайтів і конкретних сторінок, групувати їх по папках і розташовувати в зручному порядку на панелі доступу. Все це налаштовується вручну, тому кожен користувач здатний організувати закладки так, щоб йому було зручно отримати доступ до сайтів в будь-який час, не забувши при цьому, де яка знаходиться.

Детальніше: закладки сайту в Google Chrome

Настройка браузера Google Chrome-10

Економія трафіку

Ще не всі користувачі мають безлімітний Інтернет, а деякі навіть підключають мобільний до комп'ютера або використовують модеми, щоб отримати доступ до мережі. У таких випадках трафік часто обмежений і потрібно стеження за ним, щоб мегабайти не закінчилися раніше передбачуваного терміну. В Гугл хромі ви можете використовувати вбудований засіб оптимізації і розширення для блокування реклами, щоб заощадити споживання ресурсів на деяку кількість відсотків. Розгорнуто про це і про те, як проводити виміри споживаного трафіку, написано в керівництві за наступним посиланням.

Детальніше: Економія трафіку в браузері Google Chrome

Настройка браузера Google Chrome-11

Блокування сайтів

Про обхід блокувань з боку провайдера вже було сказано, але деякі користувачі зацікавлені в тому, щоб самостійно заблокувати доступ до певних веб-ресурсів, наприклад від дітей. Безпосередньо в хромі немає такої вбудованої настройки, але можна вдатися до засобів операційної системи, завантажити спеціальну програму або встановити розширення. Кожен з цих методів має свій рівень ефективності і будь-який користувач знайде відповідний.

Детальніше: блокування сайтів у браузері Google Chrome

Настройка браузера Google Chrome-12

Очищення браузера

Через деякий час після використання браузера напевно виникне необхідність видалити історію, кеш або куки. До того ж це далеко не всі заходи з видалення інформації, які можна виконати безпосередньо в програмі. Видаляється практично все, включаючи Візуальні закладки, паролі, дані словника і сторінки швидкого доступу. Звичайно, доведеться пошукати відповідні пункти в меню, щоб впоратися з очищенням, але завдяки наступному керівництву це не займе багато часу.

Детальніше: повне очищення браузера Google Chrome

Настройка браузера Google Chrome-15

Вимкнення автоматичного оновлення

На завершення розберемо досить нестандартну настройку, пов'язану з відключенням автооновлення в браузері. Це потрібно тим користувачам, у кого не підтримуються нові версії або ж вони не подобаються через внесених змін. Зараз відключити автоматичні оновлення стало складніше, але все ж реально. Для цього можна скористатися одним з трьох методів: редагувати локальні файли, змінити параметри реєстру або звернутися до локальних груповим політикам.

Детальніше: вимкнення оновлень у браузері Google Chrome

Настройка браузера Google Chrome-13

більше статей на цю тему: