вимкнення автоматичного оновлення Opera

Для відключення оновлень браузера Opera рекомендується виконати відразу кілька з представлених далі рекомендацій на ваш розсуд, щоб у новій версії не було шансів скачатися і встановитися. Якщо ж веб-оглядачем вже була завантажена остання версія, що вимагає перезапуску Opera для установки, обов'язково видаліть її, вдавшись до рекомендації з кроки 2 цієї статті.

Крок 1: вимкнення завдання в Windows

Файл opera_autoupdate.exe створює в операційній системі завдання, яке за розкладом перевіряє наявність оновлень браузера. Її дію можна відключити або видалити саму задачу цілком.

 1. Відкрийте &171; Пуск & 187; і почніть набирати в ньому &171;планувальник завдань&187; . Запустіть знайдене додаток.
 2. Открытие приложения Планировщик заданий в Windows для отключения Opera Autoupdate
 3. У списку завдань знайдіть пункт &171;Opera scheduled Autoupdate&187; , клікніть по ньому правою кнопкою миші і виберіть пункт &171; вимкнути & 187; або &171; видалити & 187; в залежності від того, плануєте ви Відключити пошук апдейта на час або назовсім.
 4. Отключение задания Opera Autoupdate в Планировщике заданий Windows

Після цього достатньо закрити вікно та перейти до інших кроків, оскільки цей не вирішує проблему на 100%.

Крок 2: перейменування файлу оновлення

Перейменувавши або видаливши файл оновлення з системної папки, Ви також позбавите браузер можливості виконувати перевірку актуальності поточної версії.

 1. За замовчуванням Opera встановлена по шляху C:\Users\ИМЯ_ПОЛЬЗОВАТЕЛЯ\AppData\Local\Programs , де ІМ'Я_КОРИСТУВАЧА &8212; назва вашого облікового запису. Якщо Ви змінювали шлях установки, наприклад на диск D , перейдіть вже туди і знайдіть папку з Opera. Користувачам не міняв шлях і не бачить папку &171;AppData&187; , слід включити відображення прихованих файлів і папок в Windows. Зробити це можна за допомогою однієї з наступних інструкцій.

  Детальніше: включення відображення прихованих файлів і папок в Windows 10 / Windows 7

 2. Всередині папки з Оперою може бути кілька папок з версіями. Орієнтуючись на останні цифри, виберіть найбільш актуальну (чим більше цифри, тим новіше версія). Папку зі старою версією можна видалити, так як в ній крім непотрібного файлу формату LOG (журнал з деякими відомостями) нічого не міститься.
 3. Версии браузера Opera в системной папке

 4. При виявленні того, що нова версія браузера вже була завантажена, видаліть її, щоб сам апдейт фізично був відсутній на комп'ютері. Перевірити наявність завантаженого на комп'ютер поновлення дуже просто: якщо ви бачите кілька папок з версіями (останньої і передостанньої), і в них обох знаходиться приблизно однаковий набір файлів, значить, передостання папка є поточною версією браузера, а остання &8212; нової.
 5. Скачанная на компьютер новая версия браузера Opera
 6. Всередині нової знайдіть файл &171;opera_autoupdate.exe & 187; і перейменуйте його. Змінити можна як ім'я, так і розширення. Сенс дії в тому, що веб-оглядач, не виявивши файлу з назвою &171; opera_autoupdate.exe & 187;, не зможе ініціювати пошук оновлення. Якщо ви впевнені в тому, що взагалі ніколи не захочете встановлювати оновлення, можете взагалі видалити цей EXE.
 7. Переименование файла opera_autoupdate в папке браузера Opera для отключения обновлений
 8. Перейменований же файл завжди легко відновити, тим самим оновившись тоді, коли виникне необхідність.
 9. Переименованный файл opera_autoupdate в папке браузера Opera для отключения обновлений

Після цього при переході в &171; оновлення та відновлення&187; в Opera можна побачити, що браузер намагається почати пошук.

Попытка поиска обновлений в браузере Opera

Однак ця дія закінчується знайденою помилкою.

Уведомление об ошибке при попытке проверить обновления в браузере Opera

Крок 3: Зміна властивостей етикетки

Ярлику, через який запускається Опера, також можна задати деякі властивості, що обмежують оновлення. Однак при цьому слід враховувати, що після видалення ярлика або при використанні декількох (наприклад, коли кілька профілів в браузері), всі властивості знадобиться прописувати ще раз.

 1. Знайдіть ярлик на робочому столі, а якщо запускаєте веб-оглядач через & 171; Пуск & 187; , наберіть там його назву, клікніть по знайденому результату правою кнопкою миші і скористайтеся пунктом &171; Перейти до розташування файлу&187; .
 2. Поиск ярлыка браузера Opera для отключения автообновления
 3. Правою кнопкою миші викличте контекстне меню ярлика Opera і перейдіть в & 171; властивості&187; .
 4. Переход в свойства ярлыка браузера Opera для отключения автообновления
 5. Перебуваючи на вкладці & 171; етикетка&187; , поставте курсор в самий кінець поля &171; Об'єкт&187; , додайте пробіл і вставте туди наступну команду: --disable-update . Альтернативна команда &8212; --disable-background-networking &8212; так само актуальна, проте вона перешкоджає установці оновлення розширень. Вибирайте відповідну команду, виходячи зі своєї ситуації, і не забудьте зберегти внесені зміни кнопкою & 171; ОК&187; .
 6. Редактирование свойств ярлыка браузера Opera для отключения автообновления

Якщо в запущеному браузері перейти в меню &171; оновлення та відновлення&187; , замість помилки, як в попередньому кроці, ви побачите, що пошук оновлень і зовсім відключений.

Уведомление об отключенной проверке обновлений в браузере Opera

В цілому цих кроків досить для того, щоб поставлене завдання можна було вважати успішно виконаної. Однак не зайвим буде відредагувати ще й файл hosts, а також приховати повідомлення про необхідність встановити оновлення за допомогою створення змінної середовища, що за сумісництвом теж можна вважати одним із способів блокування роботи автообновления браузера.

Крок 4: редагування файлу hosts

Через системний файл hosts також можна керувати можливістю або неможливістю браузера оновитися. Для цього достатньо вписати туди лише один рядок.

 1. Розгорніть систему & 171; провідник & 187; і перейдіть по шляху C:\Windows\System32\drivers\etc . В останній папці вам потрібен файл &171;hosts&187; .
 2. Переход к файлу hosts для отключения обновления браузера Opera
 3. Відкрийте його за допомогою вбудованого в Windows додатки &171; Блокнот&187; .
 4. Открытие файла hosts при помощи Блокнота для отключения обновления браузера Opera
 5. В самий кінець документа допишіть рядок 127.0.0.1 autoupdate.geo.opera.com &8212; цим самим ви заблокуєте локальне доменне ім'я сервера оновлень опери. Збережіть документ гарячою клавішею Ctrl + S або через меню &171; Файл & 187; > &171; Зберегти & 187; .
 6. Добавление строчки с блокировкой обновления браузера Opera в файл hosts

Зауважте, що якщо в документі є рядок 127.0.0.1 autoupdate.opera.com , видаляти її не обов'язково.

Крок 5: Створення змінної середовища в Windows

Створення змінної для достовірної блокування оновлення і приховування повідомлення про потребу виконати цей самий апдейт виконується в пару кліків і актуально для всіх варіантів запуску браузера.

 1. Клікніть по ярлику &171;цей комп'ютер&187; або &171;мій комп'ютер&187; правою кнопкою миші і викличте його &171;властивості&187; .
 2. Переход в свойства компьютера для отключения обновления браузера Opera

 3. Через ліву панель зайдіть в &171;Додаткові параметри системи & 187; .
 4. Переход в дополнительные параметры системы для отключения обновления браузера Opera
 5. На вкладці &171;додатково&187; знайдіть кнопку &171;Змінні середовища & 187; .
 6. Переход в переменные среды для отключения обновления браузера Opera
 7. В блоці &171; Змінні середовища користувача для імені користувача&187; натисніть &171; створити & 187; .
 8. Создание пользовательской переменной для отключения обновления браузера Opera
 9. У полі &171;ім'я змінної & 187; впишіть &171;OPERA_AUTOUPDATE;_DISABLED&187; , а в & 171; значення змінної & 187; можете написати що завгодно. Натискати &171;ОК&187; , закриваючи всі вікна послідовно.
 10. Процесс создания пользовательской переменной для отключения обновления браузера Opera

більше статей на цю тему: