Використання аксонометричної проекції в AutoCAD

Під час взаємодії з робочим простором користувач стикається з тим, що за замовчуванням всі фігури в двовимірному режимі мають вид зверху, що не завжди необхідно при створенні певних проектів. Тому виникає потреба зміни відображення за допомогою паралельних проекцій. Такий тип видових уявлень називається аксонометрією. Існує кілька видів таких проекцій, всі їх розглядати не має сенсу, тому сьогодні ми зупинимося тільки на найпопулярнішому типі &8212; ізометричне уявлення. Розберемо приклад проекцій в програмному забезпеченні AutoCAD.

Використання аксонометричної проекції в AutoCAD

Ізометрична проекція має на увазі, що спотворення буде дорівнює по всіх трьох осях, тому цей тип і є найпопулярнішим. Однак в Автокаде присутня велика кількість додаткових налаштувань, що дозволяють налаштувати ізометрію або інший вид так, як це буде максимально зручно користувачеві. Це ж стосується і нанесення примітивів.

Відразу уточнимо невелику деталь &8212; будь-який тип аксонометрії є 2D-кресленням, який лише імітує уявлення в тривимірному вигляді. Побудова подібних проектів ніяк не пов'язане з 3D-моделюванням, обов'язково враховуйте це перед виконанням представлених нижче інструкцій. Якщо ж Ви бажаєте розібратися з тривимірним моделюванням і об'ємними фігурами, радимо ознайомитися з окремим матеріалом по цій темі, перейшовши за вказаною нижче посиланням.

Детальніше: 3D-моделювання в AutoCAD

Зміна режиму малювання

Якщо ви тільки починаєте працювати в ізометричному режимі, не створивши при цьому стандартних креслень, обов'язково слід змінити тип малювання, виставивши прив'язки. Це значно спростить саму процедуру креслення і допоможе відобразити кожну деталь правильно, відповідно до осями координат.

 1. На верхній панелі в Автокаде натисніть на кнопку &171; сервіс & 187; .
 2. Переход в раздел Сервис для настройки режима рисования в программе AutoCAD
 3. Відкриється нове контекстне меню, в якому слід переміститися в &171;режими малювання&187; .
 4. Переход к окну настройки режима рисования в программе AutoCAD
 5. Переконайтеся в тому, що ви перебуваєте в першій вкладці під назвою & 171; крок і сітка & 187; .
 6. Перемещение во вкладку Шаг и Сетка режима рисования в программе AutoCAD
 7. Тут знайдіть розділ & 171; тип прив'язки&187; і змініть його на &171; ізометрична&187; . Присутній і додатковий режим &171; Полярна прив'язка & 187; , про який ми поговоримо далі.
 8. Настройка привязки полярной или шаговой в программе AutoCAD
 9. Тепер ви бачите, що зміна зовнішнього вигляду сітки карти негайно змінилася, однак вона все ще не повністю налаштована.
 10. Автоматическое изменение проекции после настройки привязок в программе AutoCAD

Активація прив'язок

Практично жоден малюнок не можна побудувати без включення прив'язок. Вручну зімкнути всі відрізки по кінцевих точках буде дуже складно, а також немає ніякої гарантії, що це вийде зробити правильно. Тому завжди рекомендується включати прив'язки як об'єктні, так і крокові на карті, що відбувається так:

 1. Опустіть погляд на рядок статусу, де Натисніть стрілку біля кнопки & 171; Прив'язка&187; .
 2. Переход к выбору типа шаговой или полярной привязки в AutoCAD
 3. Ви можете активувати крокову або полярну прив'язку. Якщо є необхідність поміняти довжину одного кроку, переходите до параметрів.
 4. Ознакомление с возможными типами привязок в AutoCAD
 5. У вікні самостійно задайте значення кроків і активуйте саму прив'язку.
 6. Конфигурация шаговой привязки по сетке в программе AutoCAD
 7. Переконатися в тому, що прив'язки були успішно активовані можна, звернувши увагу на той же значок. Він повинен світитися синім кольором.
 8. Активация кнопки шаговой или полярной привязки в программе AutoCAD
 9. Після цього при побудові примітивів або фігур прив'язка буде здійснюватися самостійно, відштовхуючись від кроку, полярності або точок об'єкта.
 10. Пример рисования после активации привязки по сетке в программе AutoCAD

Зараз ми торкнулися теми прив'язок лише поверхнево, оскільки це мало відноситься до поточної теми. Якщо ви ще самостійно не розібралися з цією вбудованою функцією, рекомендуємо якомога швидше зробити це, в чому допоможе навчальний урок на нашому сайті.

Детальніше: використання прив'язок в AutoCAD

Зміна площини ізометрії

Всього AutoCAD пропонує використовувати одну з трьох доступних площин ізометрії. Кожна з них буде корисною тільки в певних обставинах. Самостійно змінити відображення площин можна за допомогою спеціально відведеної кнопки.

 1. Знову зверніть увагу на рядок статусу, де натисніть кнопку & 171; ізометричне проектування & 187; .
 2. Переход к выбору типа отображения изометрической проекции в программе AutoCAD
 3. Відкриється меню з вибором виду. Тут присутній &171;площина ізометрії зліва&187; , &171; площина ізометрії зверху&187; і &171;площина ізометрії праворуч&187; . Вам потрібно лише вибрати підходящий варіант, зазначивши його галочкою.
 4. Выбор типа изометрической проекции в программе AutoCAD
 5. Якщо відключити ізометричне уявлення, креслення буде показаний в своєму стандартному вигляді.
 6. Отключение изометрической проекции в программе AutoCAD

Під час роботи над проектом Ви можете в будь-який час перемикатися між усіма представленими режимами проекції. Однак при цьому слід враховувати, що деякі лінії можуть бути приховані з поля зору або показані не зовсім так, як це є насправді.

Малювання в ізометричній проекції

Якщо з малюванням в звичайному вигляді все зрозуміло, то в режимі ізометрії у деяких користувачів іноді виникають різні питання. Найголовніше тут &8212; використовувати прив'язки, про які ми говорили вище. Без них буде складно побудувати правильну фігуру. В іншому ж все відбувається досить стандартно.

 1. Виберіть один з інструментів малювання на головній стрічці програми.
 2. Выбор инструментов для рисования в программе AutoCAD
 3. Почніть малювати з першої точки. Зверніть увагу, що відображення курсору теж відрізняється від колишнього режиму. Тепер він розташовується по паралельних осях.
 4. Начало рисования в изометрической проекции программы AutoCAD
 5. Якщо ви побудуєте стандартний прямокутник, то побачите, що тільки одна його точка відповідає розташуванню осей, інші ж йдуть трохи врозріз.
 6. Рисование прямоугольника в режиме изометрической проекции программы AutoCAD
 7. При побудові відрізків або поліліній цієї проблеми не спостерігається, оскільки прив'язка активується абсолютно до кожної точки.
 8. Рисование отрезков в режиме изометрической проекции в программе AutoCAD
 9. Однак нічого не заважає вам відразу ж після побудови вибрати точку прямокутника і перемістити її на іншу вісь, утворивши подобу розглянутого вище об'єкта з відрізків.
 10. Перемещение углов прямоугольника в режиме изометрической проекции программы AutoCAD
 11. При виборі режиму &171; Полярна прив'язка & 187; малювання здійснюється трохи інакше. У ній ви можете відштовхуватися саме від осей координат.
 12. Включение полярной привязки в программе AutoCAD
 13. Всі нюанси подібних дій ви зрозумієте тільки при власноручному побудові об'єктів на кресленні.
 14. Построение отрезков после включения полярной привязки в программе AutoCAD

Додатково хочеться відзначити, що крім прив'язок в малюванні присутня ще величезна кількість різних деталей і правил, які потрібно враховувати під час створення примітивів або інших подібних об'єктів. Детальні керівництва по цій темі ви знайдете в іншому матеріалі на нашому сайті, перейшовши за посиланням далі.

Детальніше: малювання двовимірних об'єктів в AutoCAD

Додавання розмірів

Креслення, створені в ізометричній проекції, теж часто потребують встановлення розмірів. Якщо ви стурбовані тим, що дані лінії будуть відображатися некоректно або ж зміниться принцип їх будови, можете не переживати, все виконується за звичним алгоритмом:

 1. На головній сторінці стрічки в розділі &171; анотації & 187; виберіть інструмент &171; Розмір & 187; .
 2. Переход к созданию размерной линии в программе AutoCAD
 3. Визначте першу точку розмірної лінії, клацнувши по необхідному відрізку лівою кнопкою миші.
 4. Создание первой точки размерной линии в изометрической проекции чертежа в AutoCAD
 5. Проведіть лінію, вибравши кінцеву точку точно так само.
 6. Создание конечной точки размерной линии в изометрической проекции программы AutoCAD
 7. Винесіть окремий рядок розмірної лінії, щоб вона не зливалася з основним об'єктом. Після цього ви побачите, що все було побудовано коректно і відповідно до загальних правил.
 8. Создание маркера для размерной линии в изометрической проекции в программе AutoCAD

В установці розмірів теж є певні нюанси і додаткові параметри, які потрібно налаштувати і дотримуватися при проведенні подібних відрізків на проекті. Додатково ж конфігуруються лінії, стрілки і стилі написів, обов'язково беріть і це до уваги при створенні робочого креслення.

Детальніше: використання розмірних ліній в AutoCAD

Налаштування видових екранів

Зазвичай ізометрична проекція креслення не грає роль основної, а використовується лише для відображення певних деталей. В такому випадку на лист додається необхідна кількість додаткових видових екранів, де і відбувається показ одного і того ж проекту, тільки з різних сторін. В окремій статті на нашому сайті ви знайдете докладні інструкції по даній темі, а також дізнаєтеся про всі правила конфігурації видових екранів в аркуші форматування проекту.

Настройка видовых экранов для отображения изометрических проекций в программе AutoCAD

Детальніше: використання видових екранів в AutoCAD

Переклад креслення в ізометричну проекцію

Вище ми розглянули приклади настройки і зміни виду в тих випадках, коли креслення ще не був побудований. Це не підійде тим користувачам, хто вже має на карті кілька фігур. В такому випадку їх простіше буде перевести в ізометричну проекцію, налаштувавши одну з осей координат. Відбувається це за допомогою невеликої маніпуляції з властивостями.

 1. Для початку за допомогою стандартної рамки виділіть всі точки, що входять в креслення.
 2. Выбор объектов для поворота в программе AutoCAD
 3. Після цього клікніть по одному з об'єктів правою кнопкою миші і в контекстному меню виберіть пункт & 171; повернути&187; .
 4. Активация функции поворота объектов в программе AutoCAD
 5. Вкажіть базову точку, навколо якої і буде здійснюватися обертання.
 6. Выбор базовой точки при повороте объекта в программе AutoCAD
 7. Потім шляхом введення цифр з клавіатури задайте кут повороту 315 градусів.
 8. Выбор угла для поворота объектов на чертеже в программе AutoCAD
 9. Групуйте всі вхідні елементи в один блок. Детальні інструкції по здійсненню цього завдання шукайте в іншому матеріалі далі.
 10. Создание блока из повернутых объектов в программе AutoCAD

  Читайте також: створення блоку в програмі AutoCAD

 11. Викличте меню властивостей натисканням гарячої клавіші Ctrl + 1 .
 12. Открытие окна свойств для управления блоком в программе AutoCAD
 13. У ньому відшукайте пункт &171;Масштаб Y&187; .
 14. Изменение масштаба блока по оси Y для построения изометрической проекции в AutoCAD
 15. Змініть його значення на 0.4142 і подивіться на отриманий результат.
 16. Успешное помещение чертежа в изометрическу ю проекцию программы AutoCAD

Що стосується здійснення інших дій &8212; розчленування блоку, видалення зайвих об'єктів, створення поліліній і всього іншого, що входить до складу звичайного креслення, то зараз ми не будемо зупинятися на цьому, оскільки дані відомості не входять в тематику сьогоднішньої статті. До того ж вони детально описані в окремому уроці на нашому сайті.

Детальніше: використання програми AutoCAD

Як бачите, використання аксонометричних проекцій в AutoCAD буває вкрай корисно. При цьому слід враховувати, що робочий простір здатне всіляко редагуватися в плані виду у вільному режимі, тому ви завжди можете підібрати ідеальний кут огляду під виконання певних завдань.

більше статей на цю тему: