deutsch
IC  у Києві
DAAD в Україні
DAAD у світі
Стипендії DAAD
Навчання в Німеччині
Дослідження в Німеччині
Життя в Німеччині
Вивчення німецької мови
Новини
Інформаційні заходи
Мовні тести
Колишні стипендіати
Сервіс
Контакт
Diese Seite zu den Favouriten hinzufügen
Diese Seite drucken
DAAD - Deutscher Akademischer Austauschdienst
DAAD - Deutscher Akademischer Austauschdienst
Home
 

Новини від DAAD-ІС у Києві

Доповідь про Міжнародні парламентські стипендії у Національному університеті ім. Шевченка

19.11.2008 о 16.00 у Національному університеті ім. Тараса Шевченка (бул. T. Шевченка, 14, жовтий корпус, актова зала) відбудеться доповідь про Міжнародні парламентські стипендії члена Німецького Бундестагу пана Бернда Шеелена.

Стипендії для аспіратнів POLMAR

Аспірантська школа полярних та морських досліджень ім. Гельмгольтца (POLMAR) пропонує 12 стипендій для трирічної аспірантури для найкращих молодих науковців в галузі полярних та морських досліджень. Подання заяв: до 2 січня 2009 року. polmar.awi.de/en/admission/polmar_phd_scholarships

Стипендії фонду ім. Герди Хенкель

Починаючи з 2001 року Фонд ім. Герди Хенкель пропонує програму підтримки молодих істориків з Росії, України, Молдови та Білорусі. Метою цієї програми є підтримка вивчення молодими істориками історії їхньої країни, проведення досліджень та збору історичного архівного матеріалу. www.gerda-henkel-stiftung.de/content.php?nav_id=182&language=de

Освітній ярмарок вузів Німеччини

У листопаді 2008 р. відбудеться Другий освітній ярмарок німецьких ВНЗ в Україні. 20 вибраних вузів та дослідницьких установ Німеччини, DAAD та спонсор Ярмарку ArcelorMittal Bremen GmbH, що належить до найбільшого у світі сталеливарного концерну АрцелорМіттал, презентуватимуть свої навчальні та кваліфікаційні програми. Цього року ярмарок відбудеться у Києві 4 – 5 листопада у готелі "Русь" (вул. Госпітальна 4, станція метро "Палац спорту") з 10.00 до 18.00. У Харкові ярмарок пройде 7 - 8 листопада у Національному технічному університеті сільського господарства (вул. Артема 44) з 10.00 до 18.00 Uhr. Докладна інформація про ярмарок.

Стипендії "Berlin-Stipendien"

Міжнародна програма "Berlin-Stipendien" дає змогу студентам провчитися один рік у одному з ВНЗ м. Берлін. Під час перебування у Німеччині стипендіати паралельно до навчання працюватимуть у групах над спільним проектом на тему "Відмежування та переслідування: відповіді на історичний досвід Європи ХХ століття". Подання заяв: до 31 січня 2009 року. http://evz.hu-berlin.de

Літні школи для колишніх стипендіатів DAAD

У березні 2009 року відділ 434 DAAD організовує в рамках спеціальних проектів для колишніх стипендіатів п´ять літніх шкіл на тему "Вода" та "Харчування". Учасники літніх шкіл відвідають різні заходи з підвищення кваліфікації на наступні теми:
- Технічний університет м. Ільменау: „System Solutions to Integrated Water Resource Management“
- ВНЗ прикладного напряму м. Кьольн: „Transboundary Water Management“
- Університет м. Зіген: „Water and Energy – Integrated Management of Resources”
- Університет м. Гьотінген: „Nacherntetechnologie – High-Tec fur die Ernahrungssicherung und –sicherheit“
- Університет м. Ганновер: „Quality Dynamics of Fruits and Vegetables in the Post-Harvest Phase“.
Заявки подаються до відповідних університетів, не до DAAD. Подальшу інформацію про спеціальні фахові заходи для колишніх стипендіатів DAAD Ви знайдете тут: www.daad.de/entwicklung/hochschulen/alumnisonderprojekte/09287.de.html

Стипендії для проходження аспірантури в Аспірантській школі Фрідріха Шлегеля

Аспірантська школа Фрідріха Шлегеля з літературознавчих студій в рамках аспірантської програми "Літературознавчі студії - Literary Studies“ надає підтримки найкращим в теоретичному та концептуальнеому плані дисертаційним проектам в галузі порівняльного літературознавства, що досліджують тексти європейського, американського, арабського або азіатського походження. Аспірантська школа надає щорічно 10 стипендій для проходження аспірантури. Прийом заяв триває до 31 січня 2009 року. Подальша інформація тут.

Європейські стипендії для журналістів у Берліні

Журналісти з усієї Європи та з США можуть подавати заявки до Журналістського коледжу Вільного університету м. Берлін для отримання стипендії для журналістів. Стипендії дають учасникам змогу провести рік у Берліні з метою роботи над індивідуальним навчальним або дослідницьким проектом. Подання заяв: до 10 грудня 2008/ 15 грудня 2008. Докладна інформація тут.

Нова стипендійна програма DLR-DAAD

Метою цієї програми є підтримка довгострокового перебування найкращих іноземних аспірантів та молодих нацковців з науковим ступенем, а також короткострокового перебування старших вчених в інститутах DLR (Німецького центру авіації та космонавтики) в Німеччині. Інститути-учасники DLR перед початком програми виділили загалом до 28 наукових стипендій та оголосили через DAAD конкурс: www.daad.de/deutschland/foerderung/ausschreibungen/09144.de.html
Робоча мова: англійська. Подання заяв: до 30.11.2008. Текст оголошення, аплікаційна форма

Наукова лекція DAAD "Енергія з біомаси: можливості та межі"

18 вересня 2008 року Німецька служба академічних обмінів (DAAD) провела у Київському готелі "Русь" наукову лекцію на тему "Енергія з біомаси: можливості та межі". Звіт з фотографіями.

Політика стосовно встановлення вартості навчання німецьких федеральних земель

Актуальний огляд політики стосовно встановлення вартості навчання окремих німецьких федеральних земель Ви знайдете тут.

Стипендійна програма Освітнього фонду Берлінського Парламенту

Берлінський парламент надає стипендії студентам та молодим спеціалістам з усіх спеціальностей, в першу чергу, гуманітарних та суспільних наук, які мають принаймні диплом бакалавра. Наукові або навчальні проекти пошукачів мають бути пов´язаними з Берліном в широкому розумінні. www.parlament-berlin.de.

Стипендії на суму 90 000 € для магістерських програм в Німеччині

Міжнародний університет в Німеччині (IU) пропонує три стипендії в розмірі 15 000 € кожна для студентів, які хочуть навчатися на магістерській програмі з комп´ютерних наук (MScCS) та три стипендії в розмірі 15,000 € кожна для студентів, які хочуть навчатися на магістерській програмі з інформаційних та комунікаційних технологій (MICT) в Міжнародному університеті з січня 2009 року. Стипендії покривають 100% вартості навчання (15,000 €) та будуть надані трьом пошукачам з найкращою академічною кваліфікацією, які подають заяву восени 2008 року. Вимоги: пошукачі мають подавати заяву в режимі онлайн https://i-u.academy4.com//i-u/CI_form.php  та надіслати свою автобіографію (CV), мотиваційний лист та бакалаврський диплом.

Інформаційний бюлетень № 8 від Інформаційного центру DAAD у Києві

05.09.2008 - Сьогодні вийшов восьмий номер інформаційного бюлетеня від Інформаційного центру DAAD у Києві, українською та німецькою мовами. Його автоматично отримали колишні стипендіати DAAD, які відгукнулися на опитування Інформаційного центру DAAD у Києві та надіслали нам заповнену анкету, а також українські ВНЗ та дослідні інститути з нашої бази даних та інші партнери DAAD з України. Прочитати інформаційний бюлетень. Якщо Ви хочете отримувати інформаційний бюлетень від Інформаційного центру DAAD у Києві на Вашу електронну адресу, Ви можете замовити його електронним листом на адресу info@daad.org.ua

ТЕМПУС проект «Підтримка передачі технологій та підприємницької діяльності в Українських Університетах»

В рамках програми ТЕМПУС здійснюється реалізація проекту „Підтримка передачі технологій та підприємницької діяльності в Українських Університетах (PROTECT)“.
Проект має на меті створення Офісу з передачі технологій та підтримки підприємницької діяльності у вищій школі України (на базі Черкаського Державного технологічного Університету). Окрім надання послуг з передачі технологій Офіс буде підтримувати студентів, викладчів та працівників вищіх навчальних закладів в їх прагненнях відкрити власний бізнес. Підтримка буде здійснюватися у формі проведення курсів та надання консультацій. Подальша інформація на сайті проекту www.project-protect.eu. Контактна особа: Тамара Миколаївна Качала, проректор Черкаського Державного технологічного Університету. Тел.: + 38 0472 730 283 / 272, vice-rector@yandex.ru

Germany Alumni

Banner-Alumni

Запрошуємо колишніх стипендіатів DAAD приєднатися до світової мережі Alumni. Проект "Germany-Alumni" http://www.germany-alumni.org координує Німецька служба академічних обмінів за дорученням Федерального міністерства закордонних справ Німеччини. Цей проект має на меті створити світову мережу Alumni, тобто тих, хто навчався або проводив дослідження у Німеччині. Зареєструвавшись на сторінці http://www.germany-alumni.org/Pages/Register.aspx, Ви отримаєте доступ до світової мережі Alumni, зможете встановити контакт з німецькими університетами та компаніями, Вам будуть надсилатися запрошення на різноманітні семінари та тренінги, а також безкоштовно отримаєте журнал "Deutschland".

Історична майстерня Європи оголошує конкурс

Програма "Історична майстерня Європи" фонду „Спогади, відповідальність та майбутнє“, яка підтримує міжнародні проекти з аналізу європейських культур історичної пам´яті, обрала своєю темою/девізом на 2009 рік "Шари історичної пам´яті". Метою є діалог молодих європейців на тему розбіжностей та подібностей національних, регіональних та локальних історичних спогадів про насильство у ХХ столітті.
Інститут прикладної історії разом з Європейським університетом Віадріна відповідають за підтримку проектів. Інститут супроводжує проекти від етапу планування та подання заяви до розрахунку та організує навесні 2009 року зустріч у Франкфурті-на-Одері для змістовної та методичної підготовки та кооперації учасників. Період підтримки: квітень - жовтень 2009 року. Подання проектів до 27 жовтня 2008 року.
http://www.instytut.net/europa
Контактна особа: Бернд Фогенбек: bernd.vogenbeck@instytut.net

Прийом заяв на магістерську програму "Німецькі та європейські студії" в Києво-Могилянській академії (НАУКМА)

За кілька днів розпочнеться прийом документів на магістерську програму "Німецькі та європейські студії" 2008 в Києво-Могилянській академії (НАУКМА). Звертаємо Вашу увагу на наступну інформацію.
Реєстрація : 23.06.-6.07.2008
Вступні іспити : 9.07.-25.07.2008
Контактні особи для отримання телефонної довідки: http://ukma.kiev.ua/ua/mag/index.php?option=com_content&task=view&id=16&Itemid=39
Веб-сторінка програми : http://dsg.mohyla.uni-jena.de
Інформація про вимоги та вступні іспити в Могилянській Академії: http://ukma.kiev.ua/ua/mag/index.php?option=com_content&task=view&id=62&Itemid=1\00
Інформація про строки, документи, необхідні для зарахування на магістерську програму "Німецькі та європейські студії":
http://ukma.kiev.ua/ua/mag/index.php?option=com_content&task=view&id=15&Itemid=3\8
Групи новостей по програмі: http://de.groups.yahoo.com/group/dsg-naukma/

Оплачувані місця для аспірантів

Міжнародний університет "International University in Germany" (www.i-u.de) та компанія-розробник ПЗ " CAS Karlsruhe" (www.cas.de) пропонують оплачувані місця для аспірантів в галузі програмотехніка, мобільні інформаційні системи, взаємодія людини та комп´ютера та комп´ютерний інтелект. Мовою викладання та досліджень в університеті є англійська; більше 50% студентів є іноземцями. Міжнародний університет допомагає аспірантам у розміщенні на території кампусу. Висока щомісячна стипендія дозволяє підтримувати належний рівень життя. Докладну інформацію Ви знайдете на сторінці http://www.i-u.de/nav-main/programs/doctoral-studies.html, яка регулярно оновлюється .

Стипендії для участі у Міжнародному форумі „1938-1949 –декада насильства “

Інститут глобальних та європейських студій Університету м. Лейпціг та Фонд „Спогади, відповідальність та майбутнє“ пропонують до 50 стипендій для участі у Міжнародному форумі 2008 Історичної майстерні Європи der Geschichtswerkstatt Europa „1938-1949 – декада насильства“. Захід, який триватиме тиждень, включає семінари, доповіді та дискусійні кола, а також читання, відвідання виставок та архітектурно-історичні прогулянки. www.uni-leipzig.de/~gwe

Університет ім. Фрідріха Шіллера м. Єна пропонує до 15 стипендій для аспірантури

Міждисциплінарна аспірантська школа „Просвітницька лабораторія" Університету ім. Фрідріха Шіллера м. Єна пропонує до 15 стипендій для навчання в аспірантурі з 1 жовтня 2008 року в галузі гуманітарних, соціальних, правових та культурологічних наук, а також протестантської теології. В аспірантській школі досліджуються теми ХVIII сторіччя, сучасності та порівняння цих двох періодів. Розмір стипендії складає 1000 євро плюс матеріальні витрати.

Зустріч колишніх стипендіатів DAAD у Донецьку

У п´ятницю, 06.06.2008, о 16:00 у приміщенні Навчально-консультаційного центру Інститу міжнародного співробітництва ДонНТУ об´єднання “DAAD-Alumni Donezk” проводить зустріч стипендіатів DAAD Донецького регіону. Мета зустрічі: знайомство зі стипендіатами DAAD 2008 року, обмін досвідом між стипендіатами DAAD. Інформація про зустріч колишніх стипендіатів DAAD.

Післядипломна програма з європейських студій, Калінінград

До 20 липня випускники з усіх спеціальностей з усіх країн світу можуть подавати документи на одне з 20 навчальних місць у Калінінградському європейському інституті Клауса Менерта (EIKM) на навчальний рік 2008/2009. Інститут EIKM пропонує єдину на сьогодні в Росії німецькомовну післядипломну програму з європейських студій. Докладна інформація, флаєр.

Інформаційний бюлетень № 7 від Інформаційного центру DAAD у Києві

Сьомий номер інформаційного бюлетеня від Інформаційного центру DAAD у Києві, українською та німецькою мовами.

Стипендійна програма „Післядипломна освіта з тематикою, пов´язаною з країнами з трансформаційною економікою“

Спеціалісти та управлінці з країн з трансформаційною економікою, які мають академічну освіту та багаторічний досвід роботи, пропонується цільове підвищення кваліфікації за фахом в рамках одно- або дворічного навчання у німецькому ВНЗ. Інформація німецькою мовою, інформація англійською мовою, брошура з навчальними програмами, строки подання заяв.

Літня школа „Право в Німеччині“

Факультет правничих наук Національного університету „Києво Могилянська академія“ та Школа Німецького Права, заснована Гейдельберзьким університетом, університетом м. Майнц та Ягеллонським університетом, спільно з Німецькою службою академічних обмінів (DAAD) запрошуютьдо участі в Літній школі „Право в Німеччині“, яка відбудеться у Києві 9-27 червня 2008 року. До участі в Літній школі запрошуються викладачі, аспіранти та студенти старших курсів вищих юридичних навчальних закладів та юридичних факультетів ВНЗ України, Грузії, Вірменії, Білорусі, Молдови та Киргизстану конкурсний відбір). Докладна інформація.

Стипендії в Коледжі ім. Макса Вебера для аспірантів та кандидатів наук

З 1 жовтня 2008 року Коледж ім. Макса Вебера надає стипендії від різних фондів своїм колегіатам (аспірантам і кандидатам наук). Стипендія складає 820 євро на місяць для аспірантів і надається строком до 3 років. Кандидати наук отримають 1400 євро щомісячно на період строком до 2 років. Подання заяв триває до 01.06.2008. www.uni-erfurt.de/presse/news/ausschreibungen/mwk_stipendien.pdf

Стипендії для менеджерів в галузі культури з Цетральної, Східної та Південної Європи

Фонд ім. Роберта Боша запрошує до Німеччини дванадцять менеджерів в галузі культури з Центральної, Східної та Південної Європи на тринадцятимісячне навчання з метою підвищення кваліфікації в галузі культурного менеджменту, яке розпочнеться у жовтні 2008 року. Заявки онлайн приймаються до 31 березня виключно через сайт www.moe-kulturmanager.de. Подальша інформація у форматі .pdf знаходиться тут: текст оголошення, плакат, флаєр.

Cтипендії Фонду Конрада Аденауера

Фонд Конрада Аденауера (KAS) надає стипендії для навчання у вузах Німеччини. Завдяки стипендіям студенти отримують можливість отримати диплом про вищу освіту, здобути науковий ступінь або ж підвищити свою фахову підготовку в одному з університетів Німеччини. Подання заяв - до 31.07.2008.
Докладна інформація знаходиться тут www.kas.de/wf/de/42.37/
або www.kas.de/upload/begabtenfoerderung/auslaender/RichtlinienAuswahlAusland.pdf

Фонд Конрада Аденауера
Представництво в Україні
вул. Шовковична, 10, кв. 4
01021 м. Київ

SLE plus: Berlin Training for International Development Cooperation

Відділення Берлінського університету SLE (Семінар земельного розвитку) пропонує влітку 2008 року наступні двотижневі тренінгові курси: „Decentralised Management of Regional Development” (4.08.-15.08.2008), „Conflict Prevention and Conflict Management” (18.8.-29.8.2008) та „Project Cycle Management” (1.9.-12.9.2008). Програма спрямована на студентів останніх років навчання або випускників всіх спеціальностей, які прагнуть працювати в сфері міжнародної співпраці, а також на молодих лідерів, які вже працюють в цій сфері. Мова викладання - англійська. Для участі у курсі „Conflict Prevention“ DAAD пропонує (часткові) стипендії. Заяви на стипендії приймаються до 05.05.2008 безпосередньо у SLE. www.berlinerseminar.de

Стипендії в Підготовчому коледжі м. Берлін

Підготовчий коледж м. Берлін має на меті передати європейським молодіжним лідерам важливі знання про європейські цілі та цінності, які знадобяться ім у їхній майбутній роботі в галузі науки, економіки, політики, культури та управління. З цією метою Підготовчий коледж запрошує щорічно близько двадцяти особливо талановитих студентів всіх спеціальностей з усієї Європи на 11-місяцне навчання до Берліну (з вересня 2008 року до липня 2009 року). Там вони продовжують навчання за своїм фахом і паралельно беруть участь у програмі коледжу. Для іноземців пропонуються додаткові курси німецької мови. Мова викладання - німецька. Щомісячна стипендія складає 600 євро. Додатково іноземним учасникам сплачується одноразова допомога на проїзд в розмірі 1000 євро. Подання заяв на навчальний рік 2008/09 відбувається до 1 квітня 2008 року. Подавати заяви можуть кращі студенти всіх спеціальностей, які перед початком програми закінчать 2 роки навчання у ВНЗ і які цікавляться європейською тематикою. www.studienkolleg-zu-berlin.de.

Конкурс наукових проектів на тему примусових робіт

Підтримкою міжнародних наукових проектів Фонд „Спогади, відповідальність та майбутнє" хоче зробити свій внесок до історичного дослідження нез´ясованих питань примусових робіт при націонал-соціалізмі, в першу чергу на окупованих Німецьким Рейхом територіях. В рамках програми протягом двох років надаватиметься фінансова підтримка наукових індивідуальних та групових проектів. Заяви приймаються Фондом "Спогади, відповідальність та майбутнє" до 15 квітня 2008 року. www.stiftung-evz.de/auszahlungen_an_ehemalige_zwangsarbeiter/historische_aufarbeitung/internationale_forschungsprojekte/

Міжнародна парламентська практика у Німецькому Бундестазі

Програма Німецького Бундестагу та Берлінських університетів для політично заангажованих молодих людей із закінченою університетською освітою і добрим знанням німецької мови. Кінцевий термін подання заяв - 30.06.2008. Більше інформації за адресою: www.bundestag.de/ips

Оголошення конкурсу на стипендію Європейського університету Віадріна

Програма європейського університету Віадріна (м. Франкфурт-на-Одері) для юристів, економістів та культурологів. Прийом документів триває до 31.03.2008. Інформація про програму, плакат.

Інформаційний бюлетень № 6 від Інформаційного центру DAAD у Києві

Вийшов шостий номер інформаційного бюлетеня від Інформаційного центру DAAD у Києві. Прочитати інформаційний бюлетень.

Архів новин 2007

Архів новин 2006

Архів новин 2005

Архів новин 2004

 
Мапа сайту  |  Імпрессум  |  Контакт © DAAD
DAAD Links