deutsch
IC  у Києві
DAAD в Україні
DAAD у світі
Стипендії DAAD
Навчання в Німеччині
Дослідження в Німеччині
Життя в Німеччині
Вивчення німецької мови
Новини
Заходи
Мовні тести
Інформаційні бюлетені
Колишні стипендіати
Сервіс
Контакт
Diese Seite zu den Favouriten hinzufügen
Diese Seite drucken
Logo
Home
 

Новини від DAAD-ІС у Києві

alumnuportal

 

Стипендії Bielefeld Graduate School in History and Sociology

ВНЗ Bielefeld Graduate School in History and Sociology пропонує дві стипендійні програми на літній семестр 2017 року:
- до двох гостьових візитів для іноземних аспірантів, хто пише дисертацію з історії, соціології, соціальної антропології або політології: www.uni-bielefeld.de/(en)/bghs/Ausschreibungen/visiting_fellowships.html
-  до чотирьох стипендій для іноземних випускників з дипломом магістра, які планують навчання в аспірантурі в галузі історії, соціології, антропології або політології.  Стипендіати отримають можливість підготувати переконливий дисертаційний проект: www.uni-bielefeld.de/(en)/bghs/Ausschreibungen/startup_scholarships.html
Подання заяв триває до 15 січня 2017 року.

Парламентська практика в Україні (оголошення для німецьких аплікантів)

Посольство Німеччини у Києві запрошує до п'яти молодих випускників з Німеччини, які цікавляться політикою, пройти 4-місячну практику у Верховній Раді України. Програма відкрита для студентів та випускників німецьких вузів, які цікавляться розвитком України після подій на Майдані та хочуть познайомитися з політичною системою України. Практиканти отримуватимуть стипендію. Прийом заяв триває до 01.12.2016. Подальша інформація, аплікаційна форма

MEET UP! Німецько-українські зустрічі молоді 2017. Запрошення подавати заявки на грант

Фонд EVZ за сприяння Міністерства закордонних справ Німеччини та Фонду ім. Роберта Боша надає підтримку німецько-українським зустрічам молоді.
Метою програми «MEET UP! Німецько-українські зустрічі молоді» є пожвавлення відносин з Україною, підтримка німецької та української молоді з активною позицією за демократичні цінності та сприяння порозумінню між народами. Підтримуються як вже існуючі, так і нові партнерські німецько-українські молодіжні ініціативи. Заявки на грант мають бути подані в Фонд EVZ найпізніше до 11.12.2016 р. Проекти мають бути закінчені до 30.04.2018 р.
http://www.stiftung-evz.de/rus/podderzhka-proektov/vystuplenie-za-prava-cheloveka/meet-up.html

Перший загальноукраїнський форум вчителів німецької мови

З 25 до 26 листопада 2016 року в Національному технічному університеті «КПІ» у Києві пройде Перший загальноукраїнський форум вчителів німецької мови «ПРОФЕСІЙНІ СФЕРИ НІМЕЦЬКОЇ МОВИ – німецька мова у школі та ВНЗ в Україні сьогодні». Організатори: Goethe-Institut в Україні, Німецька служба академічних обмінів (DAAD), Центральна установа з питань шкіл за кордоном (ZfA), Асоціація українських германістів Українська спілка германістів вищої школи НТУУ «КПІ».

Теми і учасники

Вчителі державних шкіл та професійно-технічних  ліцеїв:
У галузі шкільної та професійно-технічної освіти акцент робиться на практичні семінари з питань методики викладання, краєзнавства та профорієнтації. Мета семінарів полягає у тому, щоб надати поштовх вчителям німецької мови державних середніх навчальних закладів та ліцеїв професійно-технічного напрямку до застосування інноваційних, комунікативних та  активних підходів у викладанні німецької мови.

Якщо Ви зацікавились участю у Форумі, Вам необхідно повністю заповнити та відіслати реєстраційний формуляр до 23.10.2016.
 
Викладачі вищої школи:
У сфері вищої школи головна роль відводиться практичним семінарам з питань навчального плану як в галузі вивчення германістики так і на міжнародних навчальних дисциплінах з німецькою як мовою навчання (наприклад німецькомовні напрямки). Цільова група – це як викладачі німецької мови так і адміністративно-управлінський рівень (деканат, керівництво кафедр) в обох галузях. Семінари орієнтовані на дискусії, відтак кількість учасників обмежена. Деякі викладачі/доценти ВНЗ/університетів запрошуються напряму  DAAD  – тому для цієї цільової групи відкритий прийом заявок не проводиться.

В іншому випадку Ви також можете подати Заявку на участь у Форумі до 23.10.2016.

Стипендії Фонду навчання Палати депутатів Берліна

Фонд навчання Палати депутатів Берлина пропонує стипендійну програму підтримки випускників та молодих вчених всіх спеціальностей з країн колишнього Радянського Союзу, Сполучених Штатів Америки, Великобританії та Франції.
Фонд виділяє 15 стипендій на 2017-2018 навчальний рік. Розмір стипендії, розрахованої на 10 місяців, становить 1100 євро на місяць для випускників та аспірантів та 1630 євро на місяць для кандидатів наук, з яких 330 євро сплачується за житло у міжнародному дослідному центрі Берлина.
Кінцевий cтрoк подання заяв: 15 грудня 2016 року. Тривалість програми: з 1 жовтня 2017 року дo 31 липня 2018 року.
www.parlament-berlin.de/de/Das-Parlament/Studienstiftung

Річні стипендії BAYHOST Вільної землі Баварії 2017/18

Стипендії BAYHOST пропонують фінансування аспірантури або післядипломного навчання у одному з баварських вузів. Стипендія надається спочатку на один рік та може подовжуватися. Крім того, можлива підтримка однорічного наукового перебування у Баварії в рамках проходження аспірантури в себе на батьківщині.
Подання заяв триває до 1 грудня 2016 року (дата надходження).
http://www.uni-regensburg.de/bayhost/stipendien/incoming/index.html

Воркшоп Світова література та світове громадянське суспільство

З 29.10.2016 до 03.11.2016 у Києві за підтримки DAAD відбудеться воркшоп "Світова література та світове громадянське суспільство". Цільова група: викладачі, аспіранти, студенти, насамперед, літературних факультетів та усі зацікавлені незалежно від роду та виду діяльності (представники академічних/інтелектуальних кіл, митці, студенти, журналісти та ін.). Проживання бере на себе DAAD. Контактна особа: Данні Клаппер. Заявки просимо надсилати до 16.10.2016 на мейл daad.knu@posteo.de. Докладна інформація

Підтримка обміну спеціалістами "European Associates Programm Nordbayern/Berlin" 2016

У листопаді та грудні 2016 року відбудеться програма обміну спеціалістами „European Associates Programm Nordbayern/Berlin 2016“ організації Dekabristen e.V.
Програма відкрита для випускників вузів (з досвідом роботи до 10 років) та студентів старших семестрів з добрим володінням німецькою та/або англійською мовою з України та Республіки Молдова. Кожен практикант отримуватиме стипендію з коштів МЗС Німеччини.
Заяви приймаються до 31 серпня 2016 або раніше, якщо місць не залишиться.
http://dekabristen.org/project/european_associates_programm_nordbayern_berlin/

Семінар на тему "Науковий ландшафт Німеччини та можливості підтримки для аспірантів та молодих вчених"

11 травня у приміщенні Посольства ФРН у Києві відбувся організований Інформаційним центром DAAD у Києві семінар на тему "Науковий ландшафт Німеччини та можливості підтримки для аспірантів та молодих вчених". Доповідачем була Оксана Зойменіхт, к.б.н., референт з питань міжнародної наукової кооперації Центру молекулярної медицини ім. Макса Дельбрюка, Берлін, колишня стипендіатка DAAD. З презентацією можна ознайомитися тут

Стипендії DAAD для третіх країн на навчання у німецькомовному Університеті Андраші м. Будапешт (AUB)

Стипендії пропонують можливість іноземним випускникам з країн-не членів ЄС навчатися на магістерській програмі у німецькомовному Університеті Андраші м. Будапешт. Заяви надсилаються до 10 червня 2016 року електронною поштою до Університету Андраші. Подання заяв на вступ до магістерських програм AUB відбувається окремо від подання заяв на стипендію. Докладна інформація про стипендії та магістерські програми: http://studienstart.eu/stipendien/daaddrittlandstipendium

DAAD-Програма ім. Гельмута Шмідта

З цього року запропонована DAAD програма ім. Гельмута Шмідта (магістерські стипендії в галузі державної політики та якості державного управління) відкрита і для України. Програма пропонує можливість отримати ступінь магістра з однієї зі спеціальностей, які мають особливе значення для соціального, політичного та економічного розвитку країн, звідки походять стипендіати. Висококваліфіковані випускники з бакалаврським дипломом в галузі політології, права, економіки та управління зможуть підвищити свою академічну кваліфікацію та отримати практичну підготовку до майбутньої професійної діяльності у своїй країні. Заяви подаються до німецьких університетів у період з 01.6. – 31.07.2016 (початок стипендій - зимовий семестр 2017/2018).
https://www.daad.de/deutschland/stipendium/datenbank/de/21148-stipendiendatenbank/?status=&origin=&subjectGrps=&daad=&q=ppgg&page=1&detail=10000039

Візова інформація для студентів

Через велику кількість заяв студентам, які подають заяву на національну візу, доводиться довго чекати на отримання терміну в Німецькому Посольстві.
Під час подання заяв на вступ до німецького вузу Вам повідомлять, коли можна розраховувати на зарахування до університету. Радимо Вам одразу зарезервувати термін у Посольстві для подання заяви, ще до отримання підтвердження про зарахування. Так Ви будете впевнені, що зможете до від’їзду вчасно подати документи.
ВАЖЛИВО: Якщо Ви не будете зараховані на навчання або не отримаєте підтвердження про зарахування до призначеного терміну у Посольстві, обов’язково відмініть термін!  Посольство лишає за собою право заблокувати номер Вашого паспорту, якщо Ви не скористалися зарезервованим терміном!

Зустріч колишніх стипендіатів зі Сходу України

15.-16.04.2016 у Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна відбулася зустріч колишніх стипендіатів DAAD та Фонду Александра фон Гумбольдта зі східноукраїнських університетів на тему: "Дистанційне навчання – змішане навчання – електронне навчання: шанс для українських вузів?“. Звіт по семінару

Конкурс Green Talents

Цього року знову відбудеться конкурс „Green-Talents“ Федерального міністерства освіти й науки для молодих вчених в галузі сталого розвитку.
Молоді науковці з усього світу можуть подавати заяви до 24 травня 2016 року через сайт www.greentalents.de. Прес-реліз

Літній університет у Будапешті 2016

У серпні / вересні у Будапешті відбудеться літній університет, організований DAAD та Будапештським університетом Андраші. Темою заходу буде "Культура пам’яті у Центральній та Східній Європі. Націонал-соціалізм та комунізм у політиці та літературі", цільовою групою є студенти бакалавських та магістерських програм. Для участі будуть виділені 25 стипендій.
Вся інформація про зміст, програму, подання заяв (до 15 червня) та контактні особи знаходиться за наступним лінком:
http://www.andrassyuni.eu/veranstaltungen/sommeruniversitat-erinnerungskultur-in-mittel-und-osteuropa.html

Вебінар з uni-assist

18 квітня 2016 року DAAD проведе з 16:00 приблизно до 17:30 (за німецьким часом) вебінар з uni-assist.
Експерти пані Джессіка Дьомьотьор та пані Штефані Арендзее спочатку зроблять загальну презентацію процесу подання заяви через службу uni-assist. Тут вони також пояснять, як уникнути типових помилок.
На завершення їм можна буде поставити запинання про подання заяв через uni-assist.
Лінк на вебінар Ви знайдете на сайті: https://www.study-in.de/de/service/webinar-uni-assist_42153.php.

Study in Germany

How to find the German University Program that is right for you
Workshop: 11.03.2016, 13.00-16.00

421 universities all over Germany offer 8,186 master degree programs. None of them are the same and, by the way, most of them are not located in Berlin or Munich. What is the difference between a university and a university of applied sciences? How do you choose the university and the program that is just right for you? And, once you’ve found that, how do you get in?
The DAAD Information Center Kyiv will offer hands-on training in researching study opportunities in Germany and in writing a letter of motivation, which is an essential part of the admission process.
This is not a presentation of programs, but a workshop! Participants will be required to do their own internet research during the workshop.
Therefore the number of participants is limited to 15.
In order to be considered for participation, please submit a brief statement on your study plans in Germany and CV by the 7th of March to projekt@daad.org.ua
You have not have to choose a particular course of study at this point.
Please apply only if
• You are a 3rd of 4th year student at the KPI
• You have a concrete idea of why you want to study in Germany.

Європейський літній курс "What´s up, Europe?" 16-27 серпня 2016 року у Отценхаузені

Європейський літній курс 2016 „What’s up, Europe?“ проходитиме з 16 до 27 серпня у Європейській Академії у Отценхаузені за підтримки DAAD та Міністерства закордонних справ ФРН. Курс розрахований на студентыв, які хочуть поглибити свої знання про Європейський Союз та європейську інтеграцію разом з іншими студентами з усього світу. На завершення програми відбудуться екскурсії до європейських інституцій у Брюсселі та Страсбурзі.
Цього року вперше з’явилася можливість подати заяву на отримання стипендії. Вона включає в себе фіксовану суму на проїзд, залежно від країни походження, та часткове фінансування інших витрат на участь у семінарі розміром до 500 €. Строк подання заяв закінчується 8 травня 2016 року.
Подальшу інформацію про європейський літній курс Ви знайдете на сайті www.europainstitut.de/esc2016.

Семінар на тему „Робота з архівами по холокосту“

21- 31 серпня 2016 року у Федеральному архіві у Берлін-Ліхтерфельде відбудеться семінар на тему „Робота з архівами по холокосту". Спеціалістам з центрально- та східноєвропейських країн буде запропонована підготовка до роботи з німецькими документами по холокосту. Дорожні витрати, розміщення та харчування бере на себе EHRI. Подання заяв до 15.04.2016.
http://www.ehriproject.eu/ehri-archival-seminar-modern-diplomatics-holocaust

Стипендії Вільної землі Баварія на літні курси німецької мови у Баварії на 2016 рік

Заяви приймаються від студентів та молодих вчених, які володіють німецькою мовою на рівні від A2, з Боснії, Герцеговини, Хорватії, Македонії, Сербії, Словенії та України. Стипендії включають вартість курсу, проживання, кишенькові гроші або харчування у одному з баварських ВНЗ.
Всі документи слід надсилати поштою до 4 квітня 2016 року до організації BAYHOST.
Подальша інформація про мовні курси та процедуру подання заяви знаходиться на сайті:
http://www.uni-regensburg.de/bayhost/stipendien/sprachkurse-in-bayern/index.html

Літня школа 2016 у Ессені

У серпні 2016 року Інститут неорганічної хімії Університету Дуісбург-Ессен організовує літню школу за фінансової підтримки DAAD. Вона відбудеться у Ессені (Німеччина) та відкрита для молодих науковців з Беларусі, Польщі та України.
Ідеєю цієї літньої школи є презентація європейської системи освіти молодим науковцям та обговорення з ними цілої низки пов’язаних з цим тем, таких як наукові теорії, інтернаціоналізація, гендерна рівність, управління різноманіттям, успішна наукова практика.
Учасники також відвідають Єкропейський парламент та Європейський суд з прав людини у Страсбурзі. Всі витрати бере на себе організатор (дорога, розміщення тощо).
Кінцевий термін подання заяв - 05.02.2016. Більше інформації ви знайдете у флаєрі.

MEET UP! Німецько-українські зустрічі молоді

Фонд EVZ „Пам’ять, відповідальність та майбутнє" за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини та Фонду Роберта Боша сприяє проведенню німецько-українських зустрічей молоді у 2016 році.
Метою програми є інтенсифікація відносин з Україною та підтримка активної молоді з Німеччини та України, яка виступає за демократичні цінності та порозуміння між народами. Програма підтримує німецько-українські молодіжні партнерства та нові ініціативи. Можлива також участь російських учасників.
Заявки на підтримку приймаються до 15.03.2016 Фондом EVZ. Проекти мають завершитися до 31.12.2016.
www.stiftung-evz.de/handlungsfelder/handeln-fuer-menschenrechte/meet-up.html
Контакт: Евелін Шеер, керівниця програми „Meet up! Німецько-українські зустрічі молоді“, scheerstiftung-evz.de

Коледж ім. Карла Фрідріха Гьорделера з вивчення концепції справедливого управління: Конкурс для молодих лідерів

Коледж ім. Гьорделера запрошує молодих лідерів з Вірменії, Азербайджану, Беларусі, Грузії, Молдавії, Росії, Туреччини та України, які працюють в державному секторі (управління та некомерційні організації) та в економіці.
Коледж пропонує підвищення кваліфікації в сфері справедливого управління, яке дозволить поглибити знання про політичні звязки та міжнародну співпрацю. Відбудуться зустрічі з експертами в галузі суспільствознавства, політики та управління у Німеччині та у ЄС, семінари на тему модернацізії управління та справедливого управління.
Подавати заяви можуть особи з багаторічним досвідом роботи, відмінним дипломом, які мають інтерес до вивчення справедливого управління, кроссекторальної співпраці та політичної думки, суспільно активні та дуже добре володіють німецькою мовою.
Подання заяв - до 22 лютого 2016 року.
http://www.bosch-stiftung.de/content/language1/html/20269.asp

Академія DW: магістерська програма "Міжнародні медіастудії"

Заяви на вступ на двомовну магістерську програму „Міжнародні медіастудії“ приймаються до 31 березня 2016 року.
Успішні кандидати мають завершити бакалаврську або еквівалентну програму та мати від одного року досвід роботи в галузі медій після завершення навчання. Крім того, слід підтвердити володіння німецькою та англійською мовами на високому рівні.
Студенти з країн, що розвиваються, та країн з перехідною економікою можуть отримувати повні стипендії (в розмірі 750 євро щомісячно, додатково проїзд та звільнення від плати за навчання в розмірі 6000 євро).
Подальшу інформацію про магістерську програму, умови вступу та процедуру подання заяв в режимі онлайн ви знайдете на сайті: www.ims-master.de.

Міжнародна виставка "Освіта за кордоном 2016"

Запрошуємо відвідати стенд DAAD на Міжнародній виставці "Освіта за кордоном 2016".
Дата проведення: 23 січня 2016 року. Час: з 12.00 до 17.00.
Місце проведення: готель «Premier Palace Hotel», Київ, бул. Т. Шевченко / вул. Пушкінська 5-7/29
Вхід вільний за умови реєстрації на сторінці: http://goo.gl/4zq7fd
Інформація про виставку: http://goo.gl/4vVVFa
https://www.facebook.com/events/876434529143735/

Нова серія фільмів: „Десять кроків до твого навчання у Німеччині“

Серія фільмів «Навчання у Німеччині: десять кроків» складається із десяти коротких епізодів (кожен приблизно по півтори хвилини).  Головні герої – Ана з Бразилії та її товариш по навчанню Тім з Німеччини – виконують десять кроків, пояснюючи найважливіші процедури та поняття. Серед іншого вони дають відповіді на наступні запитання: «Як обрати навчальну програму?», «Як подати заяву на вступ?» або ж «Перші кроки після приїзду до Німеччини?». Обоє героїв розмовляють у фільмі німецькою, однак в епізодах одночасно наводяться субтитри німецькою/англійською мовою.
Як Ана, так і Тім – актори-аматори, які потрапили у фільм на ці ролі. Справжнє ім’я Ани – Ракель, вона справді походить з Бразилії і працює фармацевтом у Маннгаймі. Тіма ж у реальному житті звати Маркус. Він вивчає медіа-менеджмент у вищому навчальному закладі Мітвайди. Зйомки проводилися в університеті та інших місцях Марбурга.
Знайти фільми Ви можете на каналі YouTube:
„Zehn Schritte zu deinem Studium in Deutschland“ (з німецькими субтитрами)
„Studying in Germany in 10 Steps“ (з англійськими субтитрами)

Стипендія Rotary Hilfe Distrikt 1830 e. V.

Дистрикт 1830 РІ запрошує молодь з України та Білорусі на стипендії до університетів в районі Штуттґарт – Тюбінґен. Пропозиція стосується, в першу чергу, студентів природничих та технічних спеціальностей, політичних та правничих наук, освіти в господарських галузях. Кандидати повинні мати на початок стипендійного періоду закінчену початкову освіту (два курси). Вони отримують офіційний статус студентів за обміном. Подання заяв триває до 15.03.2016. Подальша інформація

Конкурс "Знахідки DACHL". Виграйте поїздку на тижневий семінар у Берліні!

З 15 жовтня 2015 року до 29.2.2016 року проводиться перший тур конкурсу "Знахідки DACHL". Вчителі німецької мови з усього світу запрошуються до участі у конкурсі, в рамках якого слід надислати об’єкти, пов’язані з німецькомовними країнами, їхніми містами та регіонами, людьми та їхнім повсякденням, їхніми мовами та історіями, їхньою історією та сьогоденням, які вони використовують на своїх уроках німецької мови. Подальша інформація про конкурс знаходиться тут http://www.idvnetz.org/dachl
Конкурс проводиться політичними представниками німецькомовних країн, Міжнародною спілкою вчителів німецької мови (IDV) та Гете-Інститутом.

Іміджевий ролик „Germany - ways to success”

Навчання у німецькому ВНЗ пропонує численні можливості, а отримання німецького диплому збільшує шанси зробити успішну кар’єру. Шість іноземних випускників з Китаю, Франції, Годнурасу, Камеруна, Канади та Польщі розповідають про своє навчання у Німеччині, свій досвід та нинішню роботу. Фільм створено німецькою мовою з англійськими субтитрами. www.youtube.com/DAADBonn

Стипендійна програма Лео Бека

Міжнародна стипендійна програма Лео Бека спрямована на аспірантів, які в рамках роботи над своєю дисертацією проводять дослідження у галузі історії та культури німецькомовних євреїв. Програма включає в себе, окрім однорічної фінансової підтримки, також можливість наукового обміну – наприклад, можливість участі у регулярних наукових конференціях, що організовуються Академічним фондом німецького народу спільно із Лондонським інститутом імені Лео Бека. Останній день подання заяв – 1 лютого 2016 року. www.studienstiftung.de/en/leo-baeck.htm

Стипендії для іноземних журналістів

Вільний університет м. Берлін оголошує конкурс на Європейські стипендії для журналістів на 2016/2017 навчальний рік. Програма починається 01 жовтня 2016 року та закінчується 31 липня 2017 року.
Стипендії пропонуються для журналістів з досвідом роботи, які володіють німецькою мовою зі Східної та Західної Європи, Росії, США та арабських країн.
Пропонуються три різні типи стипендій: 8-9 стипендій EJF, стипендії EJO та стипендії Навчального фонду Палати депутатів Берліну. Можна подавати заяви одночасно на всі три програми. Подання заяв триває до 28 лютого 2016 року (15 грудня 2015 року для стипендій Навчального фонду Палати депутатів Берліну).

 

Мапа сайту  |  Імпрессум  |  Контакт © DAAD

DAAD Links

F Das DAAD-IC Kiew auf Facebook

 
 
 
 
 DSK