deutsch
IC  у Києві
DAAD в Україні
DAAD у світі
Стипендії DAAD
Навчання в Німеччині
Дослідження в Німеччині
Життя в Німеччині
Вивчення німецької мови
Новини
Колишні стипендіати
Сервіс
Контакт
Додати цю сторінку до фаворитів
Надрукувати цю сторінку
Logo
Home
Колишні стипендіати DAAD: VIP-галерея

 

Юрій Андрухович

Письменник

Народився у 1960 році у Івано-Франківську, де мешкає й зараз. Вивчав журналістику, працював перекладачем та є видавцем інтернет-журналу „Потяг 76”. З 1992 року було опубліковано його чотири романи. У романі „Дванадцять обручів” (видавництво „Зуркамп”, 2005 р.) йде мова про пригодницьку подорож до Карпат. Цей роман є українським постмодерним романом, у якому насправді йдеться про Захід та його бажання „знайти справжнє життя” у Східній Європі.

Андрухович, найпопулярніший письменник України та бажаний доповідач по всій Європі, пише свої неперевершені есеї про свою Батьківщину і займається чимось на кшталт краєзнавства. Таким чином Він створив „геопоетику” Центральної Європи. У видавництві „Зуркамп” у 2003 році вийшов збірник „Остання територія”, який, згідно із Frankfurter Allgemeine Zeitung, є одним з найкращих збірників есеїв останніх років. Також „Зуркамп” видав у 2004 році збірник „Моя Європа”, який Юрій Андрухович написав разом з Анджеєм Стасюком.

Юрій Андрухович „пише так захоплююче-масштабно про свою Батьківщину, що ми жахаємся зі своєї власної провінційності” – пише Neue Züricher Zeitung.

15 березня 2006 року Юрій Андрухович отримав премію Ляйпцизької книжкової ярмарки «До європейського порозуміння», Ляйпциґ.

2005 року Юрій Андрухович отримав річну стипендію Берлінської програми DAAD для митців.


Віктор Калашніков

Декан Німецького технічного факультету Донецького національного технічного університету, Почесний консул ФРН у Донецьку

Аспирантура 1970-1973 рр. в Університеті ім. Отто-фон-Гюріке, м. Магдебург. Стипендія DAAD строком на 3 місяці в Університеті міста Брауншвайг

„DAAD проклав шлях для молодих інженерів до європейського ринку праці та кар’єри”

На основі довгострокової співпраці між Донецьким національним технічним університетом та Університетом ім. Отто-фон-Гюріке міста Магдебург та за підтримки фірми „Сіменс” у 1992 році при Донецькому Техничному Університеті було засновано Німецький технічний факультет (НТФ). Проф. Калашніков був деканом-засновником НТФ. У рамках проекту DAAD „Німецькомовні навчальні програми” вся робота НТФ була розрахована на українських викладачів.

Пан проф. Калашніков народився у 1939 році у місті Підгорівка (Україна). З 1961 по 1967 рік він навчався у Донецькому національному технічному університеті. З 1970 по 1973 рік навчався в аспірантурі в Університеті ім. Отто-фон-Гюріке, м. Магдебург. У 1973 отримав ступінь кандидата технічних наук. У 1994 році став професором на кафедрі автоматизованих систем. У 1996 році отримав звання почесного викладача України. У 2005 році отримав звання почесного доктора в Університеті ім. Отто-фон-Гюріке, м. Магдебург. З 1998 року керує Інженерно-технічним центром фірми „Сіменс Україна” у Донецьку. За свої заслуги у розвитку двосторонніх стосунків між Україною та Німеччиною він був відзначений у 2001 році Почесним Хрестом Федеративної Республіки Німеччина. З 2003 року пан Калашніков є Почесним консулом Федеративної Республіки Німеччина у Донецьку.


Bogdan BalasynovychБогдан Баласинович

Заступник Голови Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики

Народився 18 квітня 1974 року у м. Чернівцях.

У 1997 р. закінчив Чернівецький державний університет імені Юрія Федьковича за спеціальністю „Міжнародна економіка”, а у 1999 р. – за спеціальністю „Правознавство”. 1997-2002 роки – навчався в аспірантурі Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

У 1996 році стипендіат австрійської служби академічних обмінів (OAD) – навчання у Клагенфуртському університеті. 1998-2000 роки – DAAD-стипендіат – навчання та робота над дисертацією у Рурському університеті. У 2001 р. закінчив Рурський університет (Німеччина) за спеціальністю „Організаційний менеджмент”.” У 2001 – 2002 рр. -  практика у парламенті Федеративної Республіки Німеччина.

У 2005 р. у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю „економічна теорія”. Є автором та співавтором ряду публікацій з проблем економіки.

У 2006 р. закінчив Дипломатичну академію України при Міністерстві закордонних справ України за спеціальністю „Зовнішня політика Має досвід роботи в економічній галузі, зокрема у сфері зовнішньо-економічного та міжнародного співробітництва, в центральних органах виконавчої влади. У 2003 – 2005 рр. працював помічником Міністра юстиції України. У період 2005 – 2006 рр. перебував на посаді заступника директора Департаменту з питань санації та банкрутства Міністерства економіки України. З травня 2006 р. по липень 2007 р. обіймав посади першого заступника директора Державного департаменту з питань банкрутства, головного спеціаліста Управління зовнішньо-економічної політики та міжнародного співробітництва Секретаріату Кабінету Міністрів України.

З серпня 2007 р. Баласинович Б.О. – радник Першого віце-прем’єр- міністра України. Державний службовець 4 рангу.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2007 року № 875-р Баласинович Богдан Олександрович призначений на посаду заступника Голови Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики.

Мапа сайту  |  Імпрессум  |  Контакт © DAAD
DAAD Links
 
 
 
 DSK