deutsch
IC  у Києві
DAAD в Україні
DAAD у світі
Стипендії DAAD
Навчання в Німеччині
Загальна інформація
Університети
ВНЗ прикладного       напрямку
Навчальні програми
Дослідження в Німеччині
Життя в Німеччині
Вивчення німецької мови
Новини
Колишні стипендіати
Сервіс
Контакт
Додати цю сторінку до фаворитів
Надрукувати цю сторінку
Logo
Home

Подання заяви та зарахування до ВНЗ

Аплікаційна форма

Щоб отримати право на навчання у обраному Вами німецькому ВНЗ прикладного напряму Вам звичайно необхідно (винятки див. у главі “Прийом до ВНЗ через Центральне управління з розподілу учбових місць”) подавати документи у відділ міжнародних зв' язків ВНЗ або до інших відділів, що займаються іноземними студентами (адреси див. додаток).
Вже у першому листі дайте докладну інформацію про себе (вид документу, що дає право на навчання у ВНЗ, знання іноземних мов, тривалість попереднього навчання у ВНЗ та оцінки), для того, щоб Вам могли дати інформацію про умови, які особисто Вам необхідно виконати перед тим, як Вас допустять до навчання.

Завчасне пошукання

Зважаючи на досвід інших Вам необхіден приблизно один рік від моменту подання першої замови до початку навчання. Не приймайте жодного рішення без попередніх консультацій у ВНЗ, що Вас цікавлять, та у німецькому посольстві.
Якщо Ви хочете почати навчання з зимового семестра, Вам необхідно, як правило, ще до 15 липня подати повний набір документів до Вашого ВНЗ, на літній семестр кінцевим терміном звичайно є 15 січня.

Початок навчання: зимовий або літній семестр

Для того, щоб розпланувати свій час, Вам важливо завчасно довідатися, чи зможете Ви розпочати бажаний навчальний курс у бажаний час. Деякі навчальні курси починаються з зимнього семестра.

Зарахування до ВНЗ (Immatrikulation)

Коли Ви вже подолали всі труднощі на шляху до німецького ВНЗ прикладного напряму, Ви отримуєте повідомлення про прийом до ВНЗ (Zulassungsbescheid). Воно видається ВНЗ прикладного напряму і дає Вам право після успішно складеного іспиту DSH бути зарахованим на вказаний семестр до обраного Вами та вказаного у повідомленні навчального курсу у ВНЗ прикладного напряму, що його видає. Для цього Вам необхідно, як правило, особисто з' явитися у секретаріаті ВНЗ. У повідомленні про прийом до ВНЗ вказано строк, протягом якого це необхідно зробити. Після сплачення соціальних внесків та подання справки, що Ви медично застраховані, Ви отримуєте свідоцтво, часто також залікову книжку, і от Ви вже є студентом в Німеччині!
Зарахування до ВНЗ здійснюється на один семестр. Зарахування до ВНЗ дає Вам право відвідувати учбові заняття у Вашому ВНЗ прикладного напряму і, після виконання вказаних у порядку відвідування лекцій та складання іспитів вимог, складати іспити та отримати диплом. Ви можете користатися всіма установами ВНЗ (бібліотеками, спортивними майданчиками), а також Ви маєте активне та пасивне виборче право у виборах до студентських органів або до студентського парламенту. Студентський квіток (Studentenausweis) дає Вам не в останню чергу певні соціальні пільги, напр., більш дешеві квітки на проїзд у транспорті на недалекі відстані, на культурні міроприємства Ви теж отримуєте знижки на вхідні квитки; Ви можете харчуватися у студентській їдальні та користуватися іншими закладами служби побуту для студентів (Studentenwerk).

Консультації щодо майбутнього навчання та під час навчання

Під час навчання обов' язково консультуйтеся з усіх питань. Особливо перші дні семестру з їх часом неспокійною атмосферою, з важкою німецькою мовою під час навчання та ще багато чого іншого можуть бути дуже нелегкими для тих, хто звик до іншого.
Різні консультації та бесіди, що проводить відділ міжнародних зв' язків або уповноважені із закордонних справ, факультет або представництво студентів на рівні факультетів (Fachschaften) завжди до Ваших послуг. Завжди користайтеся послугами всіх консультацій! Розмовляйте зі студентами, які навчаються разом з Вами!


Мапа сайту  |  Імпрессум  |  Контакт © DAAD
DAAD Links