deutsch
IC  у Києві
DAAD в Україні
DAAD у світі
Стипендії DAAD
Навчання в Німеччині
Загальна інформація
Університети
ВНЗ прикладного       напрямку
Навчальні програми
Дослідження в Німеччині
Життя в Німеччині
Вивчення німецької мови
Новини
Колишні стипендіати
Сервіс
Контакт
Додати цю сторінку до фаворитів
Надрукувати цю сторінку
Logo
Home

Витрати, грошові збори, можливості фінансової підтримки

Витрати на навчання та проживання

Рівень життя в Німеччині високий, такими є і кошти, необхідні для пристосування до цього стандарту. На кожен місяць плануйте щонайменше 659 євро. Розмір витрат на особисте життя, звичайно ж, не в останню чергу залежить від Ваших потреб та звичок. Але найбільша економність не вбереже Вас від необхідності планувати постійні витрати на певні речі.
У навчальних закладах Німеччини навчання є безкоштовним, крім приватних ВНЗ. Учбові місця фінансуються громадськими коштами. Проте в процесі навчання виникнуть витрати, про які йтиметься нижче.

Соціальні збори (Sozialgebühren)

В кожному ВНЗ є заклад, що займається соціальними проблемами студентів (Studentenwerk) і фінансує такі заклади, як студентська їдальня ("Studentenkantine"), кав’ ярні, гуртожитки, спортивні зали. Всі студенти за користування цими закладами сплачують соціальні збори, які на сьогодняшній день в залежності від ВНЗ складають приблизно від 20 до 50 євро за один семестр. В деяких ВНЗ поряд із соціальними зборами сплачується також сумма у розмірі приблизно 95 євро на так званий семестровий проїздний квиток (Semesterticket), з яким можна протягом шести місяців користуватися всіма транспортними засобами в місті, де знаходиться Ваш ВНЗ, та навколо нього.

Медичне страхування (Krankenversicherung)

Всім студентам до 14 семестру, максимально до 30 років, необхідно обов’ язково сплачувати медичне страхування. З позитивної точки зору це означає, що державні органи страхування мають до цього часу страхувати їх за студентськими тарифами. Медична страховка сплачує, за винятком незначної частини, яку Ви маєте сплатити самі, всі витрати на відвідування лікаря, лікування та на медикаменти, призначені лікарем. Внесок за державне медичне страхування щорічно змінюється і сьогодні він складає 290 євро на семестр. В цю сумму входить також страхування по догляду за інвалідами (Pflegeversicherung). Ви повинні перед зарахуванням до ВНЗ сплатити страхування в медичній касі (Krankenkasse).
Якщо при в’ їзді до Німеччини Вам більше, ніж 30 років, Вам необхідно застрахуватися в приватній страховій компанії, оскільки витрати на лікарів та лікарні в Німеччині дуже високі. Так, один день в лікарні коштує приблизно 210 євро.
З питань страхування звертайтеся до відділу міжнародних зв’ язків (Akademisches Auslandsamt), а також до загальної місцевої медичної каси (АОК) або іншого страхового агенства за Вашим вибором. В брошурі “Життя та навчання в Німеччині” ("Leben und Studieren in Deutschland") Ви знайдете додаткову інформацію.

Медичне обстеження (Gesundheitsuntersuchung)

Після прибуття до місця навчання Ви маєте пройти медичне обстеження. Розмір оплати залежить від того, де Ви обстежуєтесь: в університетській кліниці, у державному відділі охорони здоров' я або у приватного лікаря.

Страхування від нещасних випадків (Unfallversicherung)

Всі студенти застраховані від нещасних випадків у ВНЗ або на шляху до нього в рамках передбаченого законом страхування від нещасних випадків. Щодо додаткового страхування від нещасних випадків Ви можете поінформуватися у відділі міжнародних зв’ язків (Akademisches Auslandsamt).

Витрати на учбові засоби

Чималих грошей будуть коштувати для Вас підручники та інші навчальні засоби. В залежності від фаху Ваші витрати на це можуть досягти 230-310 євро на кожен семестр. Слід пам’ ятати, що для інженерних, економічних та багатьох інших навчальних курсів невід’ ємною частиною є користування персональним комп’ ютером (РС).

Дорожні витрати

Перед тим, як замовляти білет до Німеччини, рекомендуємо Вам дізнатися про знижки або інші пільги для студентів у різних туристичних агенствах.

Можливості фінансової підтримки

Окремі німецькі ВНЗ, як правило, стипендії не дають. Тому немає сенсу перед початком навчання подавати у ВНЗ заяву на фінансову підтримку (Förderung).
Але існують інші заклади, де можна отримати стипендію. Найбільш охоплюючу стипендійну програму пропонує DAAD. Щоправда, подавати заяву на стипендію DAAD можуть лише студенти старших курсів навчання або, в залежності від того, з якої країни походять, та фаху, лише ті, хто має ступінь щонайменше бакалавра. В інших фондах, що дають стипендії, існують різні умови, в залежності від країни походження, фаху, успішності попереднього навчання, тривалості фінансової підтримки та ін.
Фінансова підтримка повного курсу навчання, від першого до останнього семестру, з боку DAAD та більшості інших установ не можлива.
При наданні стипендії в першу чергу враховується успішність. Соціальне положення пошукача грає при цьому чи не найостанню роль. Про можливості отримання фінансової підтримки дізнайтеся у німецьких іноземних представництвах, у офісах DAAD за кордоном, а також у лекторів та доцентів DAAD, що працюють у іноземних ВНЗ. Вони дають інформацію щодо умов до пошукачів на стипендію, щодо строків та місць, де можна подати заяву на стипендію.
Короткий огляд стипендійних програм DAAD дає брошура “Навчання та дослідження у Німеччині. Можливості фінансової підтримки для іноземних студентів ВНЗ” ("Sudium und Forschung in Deutschland. Forderungsmoglichkeiten für auslandische Hochschulangehorige").


Мапа сайту  |  Імпрессум  |  Контакт © DAAD
DAAD Links