deutsch
IC  у Києві
DAAD в Україні
DAAD у світі
Стипендії DAAD
Навчання в Німеччині
Загальна інформація
Університети
ВНЗ прикладного       напрямку
Навчальні програми
Дослідження в Німеччині
Життя в Німеччині
Вивчення німецької мови
Новини
Колишні стипендіати
Сервіс
Контакт
Додати цю сторінку до фаворитів
Надрукувати цю сторінку
Logo
Home

Повсякденне життя ВНЗ прикладного напряму

Проживання

Німецькі ВНЗ прикладного напряму, за винятком деяких приватних ВНЗ, не мають системи кампуса, як це прийнято у англомовних країнах. Отже, із допущенням до навчання Ви не отримуєте одразу місце проживання. Тому у Німеччині студенти мають самі шукати собі житло у місці навчання.

Житловий ринок

Оскільки ситуація на “житлових ринках”, передусім у великих містах, переважно дуже напружена, пошуки житла можуть бути дійсно складними. Тому найкраще вже до початку семестра, якщо можливо, одразу після допущення приїхати і завчасно почати пошуки житла. Якщо Ви маєте родичів чи друзів у місті, де Ви будете навчатися, попросіть їх почати пошуки ще до Вашого приїзду. Відділи міжнародних зв’ язків (Akademische Auslandsämter), служби побуту для студентів (Studentenwerke) та інші установи ВНЗ окажуть Вам допомогу в рамках своїх, на жаль обмежених, можливостей. Крім того, пропозицію квартир та кімнат Ви знайдете у місцевих газетах (переважно у суботніх номерах), у студентськіх газетах, на дошках оголошень (“schwarze Bretter") у ВНЗ. При укладанні договору про аренду квартири, як правило, вимагається застава, що дорівнює одній або двом місячним платням. Ці гроші Ви отримаєте назад при виїзді з квартири при умові, що залишите її у доброму стані. Пошуки квартири за допомогою маклера коштуватимуть Вам до 3 місячних платней. З усіх питань, що стосуються договору про аренду, звертайтеся до відділу міжнародних зв’ язків, служби побуту для студентів або інших студентських органів.

Молодіжні хостели та пансіони

Перші дні у Німеччині Ви можете провести у молодіжному гостелі або недорогому приватному пансіоні (список адрес Ви отримаєте у відділі міжнародних зв’ язків) і звідти проводити пошук постійного житла. Одна доба у молодіжному гостелі коштує приблизно 22 німецькі марки, у приватному пансіоні приблизно 50 німецьких марок, сніданок включно.

Студентські гуртожитки (Studentenwohnheime)

Служби побуту для студентів (Studentenwerke), а також конфесійні та приватні організації побудували майже у всіх містах, де є ВНЗ, студентські гуртожитки, що крім кімнат пропонують ще спільні кухні, кімнати відпочинку та інше. Нажаль, студентські гуртожитки можуть дати притулок лише невеликій частині студентів. Часто існують великі черги на довгий час вперед. Відділ міжнародних зв’ язків (Akademisches Auslandsamt) та Загальний студентський комітет (AStA) поінформують Вас щодо пропозиції та формальностей при поданні заяви. Кімната у гуртожитку коштує у середньому 300 німецьких марок на місяць. Як правило, це вже включає плату за опалення, електроенергію та газ.

Приватні кімнати

Більшості німецьких та іноземних студентів доводиться знімати кімнату або квартиру у приватних осіб. Місячна плата складає в залежності від міста, місця розташування та устаткування 300-400 німецьких марок і навіть більше. На відміну від студентських гуртожитків у таких кімнатах не завжди є можливість самостійно готувати їжу.

Проживання у так званих "Wohngemeinschaften"

Багато студентів у Німеччині об’ єднуються та разом знімають квартиру, в якій кожен має свою кімнату, а кухнею і ванною кімнатою вони користуються разом. Пропозицію щодо вільних місць у "Wohngemeinschaften" можна знайти у відділах міжнародних зв’ язків (Akademische Auslandsamter), Загальному студентському комітеті (AStA), студентському представництві на рівні факультетів (Fachschaften) та інших установах ВНЗ, а також в оголошеннях на дошках оголошень "Schwarze Bretter".

Студентське життя

Кожен ВНЗ прикладного напряму окрім власне навчання пропонує ще широкі можливості проведення вільного часу. Різні міроприємства, групи та робочі кружки в таких галузях, як спорт, кіно, театр та музика - це лише деякі з них - пропонують можливості встановити контакти з німецькими та іноземними колегами і завдяки цьому дізнатися більше про Німеччину та її жителів. Крім ВНЗ прикладного напряму у деяких містах існує ще великий вибір культурних міроприємств, які задовільнять будь-які інтереси. Інформацію про це Ви знайдете у щоденних газетах та щомісячних місцевих журналах.

Студентські релігійні спільноти

При ВНЗ прикладного напряму часто існують євангелистські та католицькі студентьскі або вузівські релігійні спільноти. Вони намагаються допомагати студентам в усіх питаннях, що виникають у навчанні, а також у особистому житті у ВНЗ, незалежно від того, яку релігію сповідає студент або до якої він належить конфесії. Нерідко такі спільноти мають навіть свій центр, а також гуртожиток, де можуть зустрітися німецькі та іноземні студенти.


Мапа сайту  |  Імпрессум  |  Контакт © DAAD
DAAD Links