deutsch
IC у Києві
DAAD в Україні
DAAD у світі
Стипендії DAAD
Навчання в Німеччині
Дослідження в Німеччині
Життя в Німеччині
Вивчення німецької мови
Новини
Колишні стипендіати
Сервіс
Контакт
Додати цю сторінку до фаворитів
Надрукувати цю сторінку
Logo
Home

Стипендії на навчання для іноземних випускників в галузі образотворчого мистецтва, дизайну/візуальних комунікацій та кіно

Огляд

Стипендії DAAD пропонують можливість іноземним випускникам продовжити своє навчання у Німеччині на післядипломній програмі. Крім того, стипендії підтримують обмін досвідом та встановлення коопераційних зв´язків з колегами за фахом.

Хто може подавати заяву?

Іноземні пошукачі, які здобудуть диплом бакалавра в галузі образотворчого мистецтва, дизайну/візуальних комунікацій та кіно найпізніше до початку стипендії.

На що надається підтримка?

В рамках даної програми ви можете навчатися у одному з державних або державно визнаних німецьких університетів на ваш вибір

 • на магістерській / післядипломній програмі з отриманням диплому або
 • на програмі додаткового навчання без отримання диплому (не в рамках повного курсу навчання).
 • В рамках цієї програми фінансується лише навчання в галузі мистецтва. Для пошукачів в галузі історії мистецтв або мистецтвознавство або для митців з науковими проектами пропонуються інші стипендійні програми DAAD.

Тривалість фінансування

Магістерські програми:

 • Від 10 до 24 місяців, залежно від тривалості обраної навчальної програми.
 • Початок: як правило, 1 жовтня, при включеному мовному курсі відповідно раніше.
 • Стипендії надаються на весь період навчання на обраній навчальній програмі (максимум на 24 місяці). При дворічних навчальних програмах для отримання подальшого фінансування отримані під час першого року навчання результати мають свідчити про те, що подальше навчання буде успішно завершене з отриманням диплому.
 • Пошукачі, які на момент подання заяви вже навчаються у Німеччині на першому курсі післядипломної програми, можуть подавати заяву на другий рік навчання. Подовження стипендії в такому разі є виключеним.

Програми додаткового навчання без отримання диплому:

 • як правило, один навчальний рік
 • початок: як правило, 1 жовтня, при включеному мовному курсі відповідно раніше

Що включає в себе стипендія?

 • щомісячні виплати в розмірі 750 євро
 • допомогу на проїзд, якщо ці витрати не беруть на себе організації на батьківщині пошукача або інша сторона
 • одноразову допомогу на навчання
 • виплати на медичне страхування, страхування від нещасних випадків та страхування цивільної відповідальності

Крім того, за певних передумов можуть надаватися наступні додаткові виплати:

 • за необхідності - допомога на покриття вартості навчання (максимально 500 євро на семестр)
 • щомісячна допомога на оренду житла
 • щомісячні доплати на супроводжуючих членів сім´ї

Для мовної підготовки до перебування у Німеччині DAAD пропонує наступні виплати:

 • Покриття вартості мовного онлайн-курсу „Deutsch-Uni Online (DUO)“ (www.deutsch-uni.com) протягом 6 місяців з моменту отримання підтвердження про надання стипендії.
 • За необхідності: мовний курс (2, 4 або 6 місяців) перед початком навчання; рішення щодо участі та тривалості приймає DAAD залежно від рівня володіння німецькою мовою та намірів. Участь у мовному курсі є обов´язковою, якщо мовою викладання або робочою мовою у німецькій приймаючій інституції буде німецька.
 • Допомога на участь у самостійно обраному курсі німецької мови під час навчання.
 • Повернення витрат на складання іспиту TestDaF на батьківщині стипендіата після отримання підтвердження про надання стипендії або у Німеччині до завершення виплати стипендії.
 • Як альтернатива тесту TestDaF для стипендіатів, яким призначено мовний курс: повернення коштів за складений під час отримання стипендії іспит DSH або GI (Гете-Інституту).

Відбір

Остаточний відбір стипендіатів в галузі образотворчого мистецтва, дизайну/візуальних комунікацій та кіно проводить фахова комісія DAAD, яка складається з професорів німецьких вищих шкіл мистецтв. Вирішальним чинником для прийняття рішення є, поряд із письмовою заявою, зразки робіт, які подаються пошукачем.

Подальша інформація

Підтвердження про надання стипендії не означає автоматичного зарахування до обраного навчального закладу. Рішення про зарахування стипендіатів приймають окремі ВНЗ. У більшості випадків для цього необхідно скласти вступний іспит. Будь ласка, заздалегідь довідайтеся про умови вступу, а також строки подання заяв та проведення співбесід у вибраних вами ВНЗ та зверніть увагу на те, що це може відбуватися і за багато місяців до початку навчання або навіть до того, як буде прийняте рішення про надання стипендії DAAD. Витрати на участь у вступному іспиті не покриваються. Якщо пошукач отримав позитивну відповідь від DAAD, але не вступив до жодного ВНЗ, він не зможе скористатися виділеною стипендією.

Умови участі

Які передумови слід виконати?

 • На момент подання заяви має пройти, як правило, не більше 6 років після складання випускних іспитів.
 • Пошукачі, які на момент подання заяви перебувають у Німеччині більше 15 місяців, не можуть брати участь у конкурсі.
 • Якщо стипендіат зарахований на магістерську або післядипломну програму, якою передбачений період навчання за кордоном, цей період, як правило, фінансується лише за наступних умов:
  - Перебування за кордоном є необхідним для досягнення мети стипендії.
  - Перебування за кордоном складає максимально чверть від всього періоду виплати стипендії. Більш тривале перебування не може фінансуватися, навіть частково.
  - Перебування за кордоном не включає перебування на батьківщині стипендіата.

Знання мов

Пошукачі в галузі образотворчого мистецтва, дизайну/візуальних комунікацій та кіно мають володіти мовою викладання на рівні, який вимагається обраним ВНЗ, найпізніше до початку стипендії або - для магістерських або післядипломних програм - до моменту подання заяви на вступ до університету. Якщо на момент подання заяви на стипендію в вас немає достатнього рівня знання мови для вступу до обраного ВНЗ, з вашої заяви має бути видно, наскільки ви здатні досягти необхідного рівня до моменту вступу. В разі надання стипендії скористайтеся, будь ласка, по можливості пропозиціями, вказаними в розділі "Що включає в себе стипендія".

Процедура подання заяв

Подання заяв відбувається в режимі онлайн через портал DAAD (коротка інструкція). Крім того, необхідно надіслати поштою до місця прийому заяв 1 екземпляр роздрукованої зведеної заяви (файл у форматі PDF), яка створюється після завершення реєстрації заяви на порталі DAAD, а також інші додатки до заяви.

Будь ласка, зверніть увагу на те, що вкладка „Подати заяву“ у базі даних стипендій буде видна лише доти, доки триває строк подання заяв. Після завершення строку подання заяв портал не буде доступним до початку нового періоду прийому заяв.

Доступ до порталу буде відкрито приблизно за 6 тижнів до кінцевого терміну подання заяв.

Для того, щоб подати заяву, будь ласка, оберіть у стипендійній базі даних оголошення про цю програму (www.funding-guide.de). Звідти ви потрапите через вкладку "Подати заяву" на портал.

Документи для заяви на стипендію (мова документів - німецька або англійська, українські документи подаються з перекладом)

Сертифікати, документи про освіту, свідоцтва та переклади можна сканувати у незавіреному вигляді і завантажувати на портал DAAD. Лише в разі надання стипендії відділення DAAD у Бонні попросить додатково надіслати подані онлайн документи у паперовому вигляді із завіренням!

1. Документи для завантаження на портал DAAD:

 • Формуляр-заява онлайн

 • Повна автобіографія у табелярній формі (CV)

 • Опис фахових та особистих мотивів щодо запланованого навчання в Німеччині (мотиваційний лист; 1 - 3 сторінки) Корисна інформація щодо змісту

Для магістерських / післядипломних програм з отриманням диплому:

 • формуляр „Інформація про обрані магістерські програми“ для трьох рівноцінних навчальних програм у різних університетах (для пошукачів, які вже зараховані на навчання у німецькому університеті та подають заяву на другий рік навчання, достатньо однієї навчальної програми, заяви всіх інших пошукачів, в яких вказана лише одна або дві навчальні програми, будуть вважатися неповними та не будуть розглянуті)

 • за наявності: допуск до навчання у обраному ВНЗ
  Якщо при поданні заяви на стипендію допуску до навчання немає, пошукач має своєчасно подати до ВНЗ заяву на вступ і дослати підтвердження про допуск до навчання перед початком стипендії. Будь ласка, зверніть увагу на те, що ви самі несете відповідальність за своєчасне подання заяви до обраного ВНЗ, і стипендія DAAD буде можлива лише в разі отримання допуску до навчання у бажаному ВНЗ.

Для програм додаткового навчання без отримання диплому:

 • підтвердження про керівництво від німецького викладача ВНЗ

Додатково для всіх пошукачів:

 • всі дипломи ВНЗ з додатками; якщо на момент подання заяви диплому ще немає - подається академічна довідка з усіма семестровими оцінками, включаючи пояснення системи оцінювання, а до початку стипендії необхідно буде надати диплом. Документи подаються у вигляді української копії та перекладу

 • шкільний атестат, який дає право на здобуття вищої освіти на батьківщині пошукача (з додатком) - копія та переклад

 • перелік всіх зразків робіт, які подаються (див.www.daad.de/extrainfo), з докладною інформацією (розмір, дата створення, місце тощо)

 • заява про те, що роботи створені власноруч пошукачем або інформація про те, хто брав участь у створенні спільних робіт. При спільних роботах слід помітити або письмово вказати особистий внесок пошукача

 • інші документи, які видаються вам важливими для вашої заяви (наприклад, підтвердження про проходження практики, довідки з місць роботи), з перекладом

 • підтвердження про володіння мовою викладання (німецькою або англійською). Німецька мова: TestDaF, Гете-Сертифікати, DSH, DSD-II, telc Deutsch, onDaF (тільки для подання заяви на стипендію, для вступу на навчання слід виконати умови обраних вузів), вимагається також і від германістів. Англійська мова: TOEFL, IELTS або onSET (при вступі до університету від Вас вимагатимуть сертифікат TOEFL або IELTS). При наявності інших мовних сертифікатів слід спочатку з´ясувати в Інформаційному центрі DAAD у Києві, чи підходять вони для подання заяви.

2. Документи, які надсилаються поштою:

 • зведена заява, яка створюється на порталі в форматі PDF і яку ви можете роздрукувати після завершення процедури реєстрації онлайн; будь ласка, надішліть 1 екземпляр до місця прийому заяв

 • свіжа рекомендація від викладача ВНЗ, яка містить інформацію про вашу кваліфікацію; будь ласка, докладіть до вашої заяви один екземпляр рекомендації у закритому конверті (мова - німецька або англійська). Формуляр для рекомендації завантажується з порталу DAAD після реєстрації. Корисна інформація щодо змісту рекомендації

 • DVD або роздруковане портфоліо зі зразками робіт (стосовно формальних вимог: див. сторінку „Додаткова інформація до стипендій на навчання для іноземних випускників в галузі образотворчого мистецтва“: www.daad.de/extrainfo, інформація українською мовою)

Вимоги до документів Ви знайдете тут

Кінцевий термін подання заяв

31.10.2016

Стипендія починається з 1 жовтня 2017 року.

Місце прийому заяв (УВАГА! Документи не подаються через Київський офіс!)

DAAD
Referat ST22
Kennedyallee 50
53175 Bonn
Deutschland

Додаткова інформація щодо подання заяв

 • Ваша заява буде вважатися дійсною лише тоді, коли всі необхідні документи будуть завантажені на портал DAAD (див. пункт 1) та надіслані поштою (див. пункт 2). Про вчасне відправлення документів поштою свідчить дата на поштовому штампі.
 • Портал DAAD закривається о 24 годині за середньоєвропейським часом останнього дня прийому заяв.
 • Заяви, надіслані із запізненням або неповним комплектом документів, розглядатися не будуть. Відповідальність за наявність всіх необхідних документів несе пошукач.
 • Документи із заяви на стипендію лишаються в DAAD. Дані про пошукачів зберігаються DAAD у відповідності до Федерального закону про захист даних, якщо вони необхідні для обробки заяви.

Місце отримання інформації та консультації

Інформаційний центр DAAD у Києві
пр. Перемоги 37 (НТУУ "КПІ"), корпус 6
03056 Київ
Україна
E-Mail: info@daad.org.ua
WWW: www.daad.org.ua

Додаткова інформація

Мапа сайту  |  Імпрессум  |  Контакт © DAAD
DAAD Links
 
 
 
 DSK