deutsch
IC у Києві
DAAD в Україні
DAAD у світі
Стипендії DAAD
Навчання в Німеччині
Дослідження в Німеччині
Життя в Німеччині
Вивчення німецької мови
Новини
Колишні стипендіати
Сервіс
Контакт
Додати цю сторінку до фаворитів
Надрукувати цю сторінку
Logo
Home

Стипендії на навчання для іноземних випускників в галузі сценічного мистецтва

Огляд

Стипендії DAAD пропонують можливість іноземним випускникам продовжити своє навчання у Німеччині на післядипломній програмі. Крім того, стипендії підтримують обмін досвідом та встановлення коопераційних зв´язків з колегами за фахом.

Хто може подавати заяву?

Іноземні пошукачі , які здобудуть диплом бакалавра в галузі сценічного мистецтва найпізніше до початку стипендії.

На що надається підтримка?

В рамках цієї стипендійної програми ви можете навчатися у одному з державних або державно визнаних німецьких ВНЗ на ваш вибір

 • на магістерській / післядипломній програмі з отриманням диплому або
 • на програмі поглибленого навчання без отримання диплому (не в рамках повного курсу навчання).

В рамках цієї програми фінансується лише навчання в галузі сценічного мистецтва (театральне мистецтво, постановка, мюзикл, перформанс, танець, хореографія). Для пошукачів в галузі театрознавство або танцезнавство або для митців з науковими проектами пропонуються інші стипендійні програми DAAD.

Тривалість фінансування

Магістерські програми:

 • Від 10 до 24 місяців, залежно від тривалості обраної навчальної програми або навчального плану.
 • Початок: як правило, 1 жовтня, при включеному мовному курсі відповідно раніше.
 • Стипендії надаються на весь період навчання на обраній навчальній програмі (максимум на 24 місяці). При дворічних навчальних програмах для отримання подальшого фінансування отримані під час першого року навчання результати мають свідчити про те, що подальше навчання буде успішно завершене з отриманням диплому.
 • Пошукачі, які на момент подання заяви вже навчаються у Німеччині на першому курсі післядипломної програми, можуть подавати заяву на другий рік навчання. Подовження стипендії в такому разі є виключеним.

Програми додаткового навчання без отримання диплому:

 • один навчальний рік
 • початок: як правило, 1 жовтня, при включеному мовному курсі відповідно раніше

Що включає в себе стипендія?

 • щомісячні виплати в розмірі 750 євро
 • допомогу на проїзд, якщо ці витрати не беруть на себе організації на батьківщині пошукача або інша сторона
 • одноразову допомогу на навчання
 • виплати на медичне страхування, страхування від нещасних випадків та страхування цивільної відповідальності

Крім того, за певних передумов можуть надаватися наступні додаткові виплати:

 • за необхідності - допомога на покриття вартості навчання (максимально 500 євро на семестр)
 • щомісячна допомога на оренду житла
 • щомісячні доплати на супроводжуючих членів сім´ї

Для мовної підготовки до перебування у Німеччині DAAD пропонує наступні виплати:

 • Покриття вартості мовного онлайн-курсу „Deutsch-Uni Online (DUO)“ (www.deutsch-uni.com) протягом 6 місяців з моменту отримання підтвердження про надання стипендії.
 • За необхідності: мовний курс (2, 4 або 6 місяців) перед початком навчання; рішення щодо участі та тривалості приймає DAAD залежно від рівня володіння німецькою мовою та намірів. Участь у мовному курсі є обов´язковою, якщо мовою викладання або робочою мовою у німецькій приймаючій інституції буде німецька.
 • Допомога на участь у самостійно обраному курсі німецької мови під час навчання.
 • Повернення витрат на складання іспиту TestDaF на батьківщині стипендіата після отримання підтвердження про надання стипендії або у Німеччині до завершення виплати стипендії.
 • Як альтернатива тесту TestDaF для стипендіатів, яким призначено мовний курс: повернення коштів за складений під час отримання стипендії іспит DSH.

Відбір

Остаточний відбір стипендіатів в галузі сценічного мистецтва проводить фахова комісія DAAD, яка складається з професорів німецьких ВНЗ. Вирішальним чинником для прийняття рішення є, поряд із письмовою заявою, зразки робіт, які подаються пошукачем (див: www.daad.de/extrainfo).

Подальша інформація

Підтвердження про надання стипендії не означає автоматичного зарахування до обраного навчального закладу. Рішення про зарахування стипендіатів приймають окремі ВНЗ. У більшості випадків для цього необхідно скласти вступний іспит. Будь ласка, заздалегідь довідайтеся про умови вступу, а також строки подання заяв та проведення співбесід у вибраних вами ВНЗ та зверніть увагу на те, що це може відбуватися і за багато місяців до початку навчання або навіть до того, як буде прийняте рішення про надання стипендії DAAD. Витрати на участь у вступному іспиті не покриваються. Якщо пошукач отримав позитивну відповідь від DAAD, але не вступив до жодного ВНЗ, він не зможе скористатися виділеною стипендією.

Умови участі

Які передумови слід виконати?

 • На момент подання заяви має пройти, як правило, не більше 6 років після складання випускних іспитів.
 • Пошукачі, які на момент подання заяви перебувають у Німеччині більше 15 місяців, не можуть брати участь у конкурсі.
 • Якщо стипендіат зарахований на магістерську або післядипломну програму, якою передбачений період навчання за кордоном, цей період, як правило, фінансується лише за наступних умов:
  - Перебування за кордоном є необхідним для досягнення мети стипендії.
  - Перебування за кордоном складає максимально чверть від всього періоду виплати стипендії. Більш тривале перебування не може фінансуватися, навіть частково.
  - Перебування за кордоном не включає перебування на батьківщині стипендіата.

Знання мов

Пошукачі в галузі театрального мистецтва та постановки мають володіти німецькою мовою на високому рівні, пошукачі в галузі мюзикл, перформанс, танець та хореографія мають володіти німецькою мовою принаймні на базовому рівні та добре володіти англійською мовою.

Процедура подання заяв

Подання заяв відбувається в режимі онлайн через портал DAAD (коротка інструкція). Крім того, необхідно надіслати поштою до місця прийому заяв додаткові документи.

Будь ласка, зверніть увагу на те, що доступ до порталу буде показано лише доти, доки триває строк подання заяв. Після завершення строку подання заяв портал не буде доступним до початку нового періоду прийому заяв.

Доступ до порталу буде відкрито, як правило, найпізніше за 6 тижнів до кінцевого терміну подання заяв.

Для того, щоб подати заяву, будь ласка, оберіть у стипендійній базі даних оголошення про цю програму (www.funding-guide.de). Звідти ви потрапите через вкладку "Подати заяву" на портал.

Документи для заяви на стипендію (мова документів - німецька або англійська, українські документи подаються з перекладом)

Сертифікати, документи про освіту, свідоцтва та переклади можна сканувати у незавіреному вигляді і завантажувати на портал DAAD. Лише в разі надання стипендії відділення DAAD у Бонні попросить додатково надіслати подані онлайн документи у паперовому вигляді із завіренням!

1. Документи для завантаження на портал DAAD:

 • формуляр-заява онлайн

 • повна автобіографія у табелярній формі (CV)

 • опис фахових та особистих мотивів щодо запланованого навчання в Німеччині (мотиваційний лист; 1 - 3 сторінки) Корисна інформація щодо змісту

Для магістерських / післядипломних програм з отриманням диплому:

 • формуляр „Інформація про обрані магістерські програми“ для трьох рівноцінних навчальних програм у різних університетах (для пошукачів, які вже зараховані на навчання у німецькому університеті та подають заяву на другий рік навчання, достатньо однієї навчальної програми, заяви всіх інших пошукачів, в яких вказана лише одна або дві навчальні програми, будуть вважатися неповними та не будуть розглянуті);

 • за наявності: допуск до навчання у обраному ВНЗ.
  Якщо при поданні заяви на стипендію допуску до навчання немає, пошукач має своєчасно подати до ВНЗ заяву на вступ і дослати підтвердження про допуск до навчання перед початком стипендії. Будь ласка, зверніть увагу на те, що ви самі несете відповідальність за своєчасне подання заяви до обраного ВНЗ, і стипендія DAAD буде можлива лише в разі отримання допуску до навчання у бажаному ВНЗ.

Для програм додаткового навчання без отримання диплому:

 • підтвердження про керівництво від німецького викладача ВНЗ

Додатково для всіх пошукачів:

 • всі дипломи ВНЗ з додатками та перекладами; якщо на момент подання заяви диплому ще немає, він досилається до початку стипендії;

 • підтвердження про володіння мовою викладання (німецькою або англійською). Мовні сертифікати мають бути не старішими за два роки;

 • інші документи, які видаються вам важливими для вашої заяви (наприклад, підтвердження про проходження практики, довідки з місць роботи), з перекладом.
 • Будь ласка, не завантажуйте зразки робіт на портал!

2. Документи, які надсилаються поштою:

 • DVD зі зразками робіт (стосовно формальних вимог: див. сторінку „Додаткова інформація до стипендій на навчання для іноземних випускників в галузі сценічного мистецтва“: www.daad.de/extrainfo, інформація українською мовою). Будь ласка, не завантажуйте зразки робіт на портал!

 • роздрукована верхня сторінка ("Deckblatt zur Bewerbung"/ "Cover sheet to application") від зведеної заяви, яка створюється на порталі в форматі PDF після завершення процедури реєстрації онлайн;

 • свіжа рекомендація від викладача ВНЗ, яка містить інформацію про вашу кваліфікацію; будь ласка, докладіть до вашої заяви один екземпляр рекомендації у закритому конверті (мова - німецька або англійська). Формуляр для рекомендації завантажується з порталу DAAD після реєстрації. Корисна інформація щодо змісту рекомендації.

Всі документи, вказані в пунктах 1 та 2 мають бути подані німецькою або англійською мовою. Документи, видані іншими мовами, мають подаватися з перекладом.

Вимоги до документів Ви знайдете тут

Кінцевий термін подання заяв

31 жовтня

Стипендія починається з 1 жовтня 2018 року.

Місце прийому заяв (УВАГА! Документи не подаються через Київський офіс!)

DAAD
Referat ST22
Kennedyallee 50
53175 Bonn
Deutschland

Додаткова інформація щодо подання заяв

 • Ваша заява буде вважатися дійсною лише тоді, коли всі необхідні документи будуть завантажені на портал DAAD (див. пункт 1) та надіслані поштою (див. пункт 2). Про вчасне відправлення документів поштою свідчить дата на поштовому штампі.
 • Портал DAAD закривається о 24 годині за середньоєвропейським часом останнього дня прийому заяв.
 • Заяви, надіслані із запізненням або неповним комплектом документів, розглядатися не будуть. Відповідальність за наявність всіх необхідних документів несе пошукач.
 • Документи із заяви на стипендію лишаються в DAAD. Дані про пошукачів зберігаються DAAD у відповідності до Федерального закону про захист даних, якщо вони необхідні для обробки заяви.

Місце отримання інформації та консультації

Інформаційний центр DAAD у Києві
пр. Перемоги 37 (НТУУ "КПІ"), корпус 6
03056 Київ
Україна
E-Mail: info@daad.org.ua
WWW: www.daad.org.ua

Додаткова інформація

 

Мапа сайту  |  Імпрессум  |  Контакт © DAAD
DAAD Links
 
 
 
 DSK