deutsch
IC у Києві
DAAD в Україні
DAAD у світі
Стипендії DAAD
Навчання в Німеччині
Дослідження в Німеччині
Життя в Німеччині
Вивчення німецької мови
Новини
Колишні стипендіати
Сервіс
Контакт
Додати цю сторінку до фаворитів
Надрукувати цю сторінку
Logo
Home

ERP-стипендії на навчання для випускників в галузі економіки

Огляд

Стипендії надаються Федеральним міністерством економіки та енергетики (BMWi) з коштів програми European Recovery Program (ERP). Вони пропонують іноземним випускникам в галузі економіки можливість закінчити магістерську або післядипломну програму в галузі економіки у одному з німецьких університетів та отримати диплом магістра.

Хто може подавати заяву?

Висококваліфіковані випускники, які закінчать навчання в галузі економіки максимум до початку стипендії та отримають перший кваліфікаційний рівень (бакалавр, спеціаліст або інший відповідний академічний ступінь).

На що надається підтримка?

Повний курс навчання на магістерській програмі з отриманням диплома магістра у Німеччині.

Тривалість фінансування

18-24 місяці. Підтримка надається на 3- або 4-семестрові магістерські програми. Для отримання подальшого фінансування після першого року навчання слід засвідчити, що отримані під час першого року навчання результати дозволяють очікувати, що подальше навчання буде успішно завершене з вчасним отриманням диплому.

Що включає в себе стипендія?

 • щомісячні виплати в розмірі 750 євро
 • допомогу на навчання в розмірі 460 євро на рік
 • виплати на медичне страхування, страхування від нещасних випадків та страхування цивільної відповідальності
 • допомогу на проїзд
 • допомогу на покриття вартості навчання та семестрових зборів до 500 євро на семестр
 • за рішенням відбіркової комісії DAAD може перед початком стипендії профінансувати навчання на одномісячному курсі німецької мови в одному з мовних інститутів Німеччини.
 • можливі інші виплати після подання заяви (допомога на сім´ю не надається)

Відбір

Відбір стипендіатів проводиться відбірковою комісією на батьківщині пошукачів.

Подальша інформація
Якщо обраною навчальною програмою передбачене перебування за кордоном, цей період може фінансуватися лише в тому разі, якщо йдеться про іншу країну (не батьківщину пошукача) та тривалість перебування там складає максимально чверть від всього періоду виплати стипендії.

Умови участі

Які передумови слід виконати?

 • Якщо програмою навчання передбачене навчальне стажування або обов´язкова практика за кордоном, цей період може фінансуватися лише за наступних умов:
  - Перебування за кордоном є необхідним для досягнення мети стипендії.
  - Перебування за кордоном складає максимально чверть від всього періоду виплати стипендії. Більш тривале перебування не може фінансуватися, навіть частково.
  - Перебування за кордоном відбувається у країні ЄС і не на батьківщині стипендіата.
 • Пошукачі мають засвідчити наявність принаймні диплома бакалавра / спеціаліста.
 • На момент подання заяви має пройти, як правило, не більше 6 років після складання останніх випускних іспитів.
 • Пошукачі, які на момент подання заяви перебувають у Німеччині більше 15 місяців, не можуть брати участь у конкурсі.
 • Пошукачі мають самостійно подати заяви на вступ паралельно до трьох ВНЗ. Підтвердження про надання стипендії DAAD набуде чинності лише тоді, якщо DAAD вчасно до початку стипендії отримає від вас допуск до навчання.
 • Неповні заяви DAAD розглядати не може.

Знання мов

Необхідно підтвердити рівень володіння мовами (Німецькою або англійською) залежно від вимог обраної магістерської програми.

Процедура подання заяв

Подання заяв відбувається в режимі онлайн через портал DAAD (коротка інструкція). Крім того, необхідно надіслати поштою до місця прийому заяв 3 екземпляри роздрукованої зведеної заяви (файл у форматі PDF), яка створюється після завершення реєстрації заяви на порталі DAAD, а також інші додатки до заяви.

Будь ласка, зверніть увагу на те, що вкладка „Подати заяву“ у базі даних стипендій буде видна лише доти, доки триває строк подання заяв. Після завершення строку подання заяв портал не буде доступним до початку нового періоду прийому заяв.

Доступ до порталу буде відкрито приблизно за 6 тижнів до кінцевого терміну подання заяв.

Для того, щоб подати заяву, будь ласка, оберіть у стипендійній базі даних оголошення про цю програму (www.funding-guide.de). Звідти ви потрапите через вкладку "Подати заяву" на портал.

Документи для заяви на стипендію (мова документів - німецька або англійська, українські документи подаються з перекладом)

Сертифікати, документи про освіту, свідоцтва та переклади можна сканувати у незавіреному вигляді і завантажувати на портал DAAD. Лише в разі надання стипендії відділення DAAD у Бонні попросить додатково надіслати подані онлайн документи у паперовому вигляді із завіренням!

1. Документи для завантаження на портал DAAD:

 • формуляр-заява онлайн

 • повна автобіографія у табелярній формі (CV)

 • опис фахових та особистих мотивів щодо запланованого навчання в Німеччині (мотиваційний лист; 1 - 2 сторінки) Корисна інформація щодо змісту

 • допуск до навчання у обраному ВНЗ; якщо при поданні заяви на стипендію допуску до навчання немає, його слід подати перед початком стипендії

 • формуляр „Інформація про обрані магістерські програми“ для трьох рівноцінних навчальних програм у різних університетах (заяви, в яких вказана лише одна або дві навчальні програми, будуть вважатися неповними та не будуть розглянуті)

 • дипломи ВНЗ з додатками; якщо на момент подання заяви диплому ще немає - подається академічна довідка з усіма семестровими оцінками, включаючи пояснення системи оцінювання, а до початку стипендії необхідно буде надати диплом. Документи подаються у вигляді української копії та перекладу

 • шкільний атестат, який дає право на здобуття вищої освіти на батьківщині пошукача (з додатком) - копія та переклад

 • підтвердження про володіння мовою викладання (німецькою або англійською). Німецька мова: TestDaF, Гете-Сертифікати, DSH, DSD-II, telc Deutsch, onSET (тільки для подання заяви на стипендію, для вступу на навчання слід виконати умови обраних вузів). Англійська мова: TOEFL, IELTS або onSET (при вступі до університету від Вас вимагатимуть сертифікат TOEFL або IELTS). При наявності інших мовних сертифікатів слід спочатку з´ясувати в Інформаційному центрі DAAD у Києві, чи підходять вони для подання заяви.

 • інші документи, які видаються вам важливими для вашої заяви (наприклад, підтвердження про проходження практики, довідки з місць роботи) - копія та переклад

2. Документи, які надсилаються поштою:

 • зведена заява, яка створюється на порталі в форматі PDF і яку ви можете роздрукувати після завершення процедури реєстрації онлайн; будь ласка, надішліть 3 екземпляри до місця прийому заяв

 • свіжа рекомендація від викладача ВНЗ, яка містить інформацію про вашу кваліфікацію; будь ласка, докладіть до кожного екземпляру вашої заяви по одному екземпляру рекомендації у закритому конверті (мова - німецька або англійська). Формуляр для рекомендації завантажується з порталу DAAD після реєстрації. Корисна інформація щодо змісту рекомендації

Вимоги до документів Ви знайдете тут

Кінцевий термін подання заяв

10.11.2017
Стипендія починається з 1 жовтня 2018 року.

Наприкінці лютого 2018 року у Києві проводитимуться співбесіди з пошукачами. Особиста участь є необхідною. Будь ласка, заплануйте це при підготовці Вашої заяви!

Місце прийому заяв

Інформаційний центр DAAD у Києві
пр. Перемоги 37 (НТУУ "КПІ"), корпус 6
03056 Київ
Україна
E-Mail: info@daad.org.ua
WWW: www.daad.org.ua

Додаткова інформація щодо подання заяв

 • Ваша заява буде вважатися дійсною лише тоді, коли всі необхідні документи будуть завантажені на портал DAAD (див. пункт 1) та надіслані поштою (див. пункт 2). Про вчасне відправлення документів поштою свідчить дата на поштовому штампі.
 • Портал DAAD закривається о 24 годині за середньоєвропейським часом останнього дня прийому заяв.
 • Заяви, надіслані із запізненням або неповним комплектом документів, розглядатися не будуть. Відповідальність за наявність всіх необхідних документів несе пошукач.
 • Документи із заяви на стипендію лишаються в DAAD. Дані про пошукачів зберігаються DAAD у відповідності до Федерального закону про захист даних, якщо вони необхідні для обробки заяви.

Місце отримання інформації та консультації

Інформаційний центр DAAD у Києві
пр. Перемоги 37 (НТУУ "КПІ"), корпус 6
03056 Київ
Україна
E-Mail: info@daad.org.ua
WWW: www.daad.org.ua

Додаткова інформація

 

 
Мапа сайту  |  Імпрессум  |  Контакт © DAAD
DAAD Links
 
 
 
 DSK