deutsch
IC у Києві
DAAD в Україні
DAAD у світі
Стипендії DAAD
Навчання в Німеччині
Дослідження в Німеччині
Життя в Німеччині
Вивчення німецької мови
Новини
Колишні стипендіати
Сервіс
Контакт
Додати цю сторінку до фаворитів
Надрукувати цю сторінку
Logo
Home

Стипендії для підвищення кваліфікації для випускників в галузі германістики та німецької мови як іноземної з країн, де проживає німецька меншина

Огляд

Ця стипендійна програма покликана підтримати університетську освіту в галузі німецької мови у країнах, де проживає німецька меншина. Стипендії пропонують можливість випускникам в галузі німецької філології підвищити свою кваліфікацію завдяки семестровому стажуванню у одному з партнерських вузів в галузі німецької філології, німецької мови як іноземної та німецької мови як мови національних меншин та рідної мови; наприкінці стажування буде видано сертифікат участі.

Хто може подавати заяву?

Висококваліфіковані випускники (бакалавр, спеціаліст, магістр) в галузі германістики, німецької філології, німецької мови як іноземної, німецької мови як рідної мови, німецької мови як мови національних меншин, викладання німецької мови у школі, які мають досвід викладання німецької мови у вузі або у школі, засвідчений документально.

Пошукачам з науковим інтересом, передусім аспірантам та науковцям зі ступенем, рекомендується подавати заяву на одну з наукових стипендій.

На що надається підтримка

Участь у чотиримісячному стажуванні (імовірно у Педагогічному Інституті м. Гайдельберг або Університеті м. Лейпциг), під час якого необхідно здобути 30 ECTS та отримати сертифікат участі.

Тривалість фінансування

4 місяця
Початок стипендії - 01.04.2018
Багаторазова підтримка не можлива.

Що включає в себе стипендія?

 • Щомісячні виплати в розмірі 750 євро для випускників з дипломом бакалавра та 1000 євро для випускників з дипломом спеціаліста або магістра.
 • Виплати на медичне страхування, страхування від нещасних випадків та страхування цивільної відповідальності.
 • Допомога на проїзд, якщо ці витрати не беруть на себе організації на батьківщині пошукача або інша сторона.
 • Окрім того, за певних умов можливі наступні додаткові виплати:
  допомога на покриття плати за навчання (максимально 500 євро на семестр)

Відбір

Відбір стипендіатів проводить незалежна відбіркова комісія, яка складається з науковців з відповідних спеціальностей. Основними критеріями відбору є:

 • попередні успіхи у навчанні
 • переконливі фахові та особисті мотиви щодо запланованого навчання у Німеччині

Умови участі

Які передумови слід виконати?

 • Пошукачі мають документально засвідчити перший досвід викладання німецької мови як іноземної або германістики у вищому навчальному закладі або у (мовній) школі у своїй країні (наприклад, також у вигляді навчальної практики).
 • На момент подання заяви має пройти, як правило, не більше 6 років після складання випускних іспитів.
 • Пошукачі, які на момент подання заяви перебувають у Німеччині більше 15 місяців, не можуть брати участь у конкурсі.

Знання мов

При поданні заяви, як правило, слід засвідчити достатній рівень володіння німецькою мовою викладання. Перевірка рівня німецької мови буде частиною процедури відбору стипендіатів.

Процедура подання заяв

Подання заяв відбувається в режимі онлайн через портал DAAD (коротка інструкція). Крім того, необхідно надіслати поштою до місця прийому заяв 3 екземпляри роздрукованої зведеної заяви (файл у форматі PDF), яка створюється після завершення реєстрації заяви на порталі DAAD, а також інші додатки до заяви.

Будь ласка, зверніть увагу на те, що доступ до порталу буде відкритий лише доти, доки триває строк подання заяв. Після завершення строку подання заяв портал не буде доступним до початку нового періоду прийому заяв.

Доступ до порталу буде відкрито, як правило, приблизно за 6 тижнів до кінцевого терміну подання заяв.

Для того, щоб подати заяву, будь ласка, оберіть у стипендійній базі даних оголошення про цю програму (www.funding-guide.de). Звідти ви потрапите через вкладку "Подати заяву" на портал.

Документи для заяви на стипендію (мова документів - німецька або англійська, українські документи подаються з перекладом)

Сертифікати, документи про освіту, свідоцтва та переклади можна сканувати у незавіреному вигляді і завантажувати на портал DAAD. Лише в разі надання стипендії відділення DAAD у Бонні попросить додатково надіслати подані онлайн документи у паперовому вигляді із завіренням!

1. Документи для завантаження на портал DAAD:

 • формуляр-заява онлайн

 • повна автобіографія у табелярній формі (CV, максимум 3 сторінки)

 • опис фахових та особистих мотивів щодо запланованого навчання в Німеччині (мотиваційний лист; 1 - 2 сторінки) Корисна інформація щодо змісту

 • всі дипломи ВНЗ з додатками; якщо на момент подання заяви диплому ще немає, його слід подати перед початком стипендії. Документи подаються у вигляді української копії та перекладу

 • інші документи, які видаються вам важливими для вашої заяви (наприклад, підтвердження про проходження практики, довідки з місць роботи) - копія та переклад

2. Документи, які надсилаються поштою:

 • зведена заява, яка створюється на порталі в форматі PDF і яку ви можете роздрукувати після завершення процедури реєстрації онлайн; будь ласка, надішліть 3 екземпляри до місця прийому заяв

 • свіжа рекомендація від викладача ВНЗ, яка містить інформацію про вашу кваліфікацію; будь ласка, докладіть до кожного екземплярі вашої заяви по одному екземпляру рекомендації у закритому конверті (мова - німецька або англійська). Формуляр для рекомендації завантажується з порталу DAAD після реєстрації. Будь ласка, зверніть увагу на рекомендації у вкладці "Подати заяву" в описі програми на www.funding-guide.de. Корисна інформація щодо змісту рекомендації

Вимоги до документів Ви знайдете тут

Кінцевий термін подання заяв

30.09.2017

Місце прийому заяв

Інформаційний центр DAAD у Києві
пр. Перемоги 37 (НТУУ "КПІ"), корпус 6
03056 Київ
Україна
E-Mail: info@daad.org.ua
WWW: www.daad.org.ua

Додаткова інформація щодо подання заяв

 • Ваша заява буде вважатися дійсною лише тоді, коли всі необхідні документи будуть завантажені на портал DAAD (див. пункт 1) та надіслані поштою (див. пункт 2). Про вчасне відправлення документів поштою свідчить дата на поштовому штампі.
 • Портал DAAD закривається о 24 годині за середньоєвропейським часом останнього дня прийому заяв.
 • Заяви, надіслані із запізненням або неповним комплектом документів, розглядатися не будуть. Відповідальність за наявність всіх необхідних документів несе пошукач.
 • Документи із заяви на стипендію лишаються в DAAD. Дані про пошукачів зберігаються DAAD у відповідності до Федерального закону про захист даних, якщо вони необхідні для обробки заяви.

Місце отримання інформації та консультації

Інформаційний центр DAAD у Києві
пр. Перемоги 37 (НТУУ "КПІ"), корпус 6
03056 Київ
Україна
E-Mail: info@daad.org.ua
WWW: www.daad.org.ua

Додаткова інформація


Мапа сайту  |  Імпрессум  |  Контакт © DAAD
DAAD Links
 
 
 
 DSK