deutsch
IC  у Києві
DAAD в Україні
DAAD у світі
Стипендії DAAD
Навчання в Німеччині
Загальна інформація
Університети
ВНЗ прикладного       напрямку
Навчальні програми
Дослідження в Німеччині
Життя в Німеччині
Вивчення німецької мови
Новини
Колишні стипендіати
Сервіс
Контакт
Додати цю сторінку до фаворитів
Надрукувати цю сторінку
Logo
Home

Університет та його підструктури

Розподіл на факультети ( Fachbereich/Fakultät)

Деякі дисципліни об´єднані у факультети - Fachbereich / Fakultät (напр., філософський або економічний факультет - «Philosophische Fakultät», «Wirtschaftswissenschaftlicher Fachbereich»). Факультети мають право встановлювати правила складання іспитів та навчання. Справи факультету веде обраний декан. Для кожного фаху існує своя кафедра (Institut / Seminar). Тут можна знайти викладачів та інших студентів, а також інститутську бібліотеку зі спеціальною літературою.

Студенство як організація

Із зарахуванням до ВНЗ (Immatrikulation) студент стає членом студентської спілки. Студентська спілка вибирає своє студентське представництво, різні органи якого виступають у самоврядуванні за права студентів в рамках університету та займаються питаннями соціального та культурного життя студентів. Крім того, студенти окремих факультетів обирають самокеровані представництва студентів, які представляють інтереси студентів на рівні факультетів (т.зв. «Fachschaften»).

Ректор / президент/ сенат

«Свобода навчання та досліджень» гарантує право ВНЗ на самоврядування, навіть якщо вони фінансуються державою. В рамках відповідного земельного закону про вищі школи вони самі видають свій статут. ВНЗ керує ректор або президент, кілька проректорів або віцепрезидентів та канцлер. Академічний сенат є відповідальним за всі справи, що стосуються досліджень, викладання та навчання. Він складається з вибраних представників всіх членів ВНЗ, отже, до його складу входять також студенти та ненаукові співробітники.

Служби для іноземних студентів: відділ міжнародних зв´язків (das Akademische Auslandsamt - AAA)

Першим і найважливішим допоміжником для іноземних студентів завжди є відділ міжнародних зв´язків у ВНЗ (Аkademisches Аuslandsamt). Як один з органів управління інститутом, відділ міжнародних зв`язків дбає про контакти ВНЗ з іншими країнами і відповідає за всі пов´язані з цим справи. До початку навчання співробітники цієї служби проконсультують Вас щодо можливостей навчання в рамках окремих спеціальностей, щодо видів навчальних програм (програма основного навчання, програма післядипломного навчання), а також щодо вимог до вступників до ВНЗ. Вони поінформують Вас про роботу підготовчих відділень (Studienkollegs), про фінансування та планування навчання. Під час Вашого перебування у Німеччині вони в межах своїх можливостей допоможуть Вам при подоланні бюрократичних перешкод, нададуть Вам у разі потреби навіть правову допомогу та по можливості допоможуть у пошуках житла.
За півроку (або краще за рік) до початку навчання встановіть контакт із відділом міжнародних зв´язків того ВНЗ, де Ви хочете навчатися, та з´ясуйте для себе всі питання, що виникають. Адреси відділів міжнародних зв´язків ВНЗ ви знайдете в інтернеті: www.studienkollegs.de.


Мапа сайту  |  Імпрессум  |  Контакт © DAAD
DAAD Links