deutsch
IC  у Києві
DAAD в Україні
DAAD у світі
Стипендії DAAD
Навчання в Німеччині
Загальна інформація
Університети
ВНЗ прикладного       напрямку
Навчальні програми
Дослідження в Німеччині
Життя в Німеччині
Вивчення німецької мови
Новини
Колишні стипендіати
Сервіс
Контакт
Додати цю сторінку до фаворитів
Надрукувати цю сторінку
Logo
Home

Подання заяви та зарахування до університету

Аплікаційна форма

Щоб отримати право на навчання в німецькому університеті, Вам необхідно подати заяву на допущення до навчаня до відділу міжнародних зв'язків обраного Вами ВНЗ, навіть якщо Ви вже вчилися деякий час у себе на Батьківщині (винятки див. у главі «Прийом до ВНЗ через Центральне управління з розподілу учбових місць»). Адреси відділів міжнародних зв'язків Ви знайдете у додатку.
Вже у першому листі дайте докладну інформацію про себе (вид документу, що дає право на навчання у ВНЗ, знання іноземних мов, тривалість попереднього навчання у ВНЗ та оцінки), для того, щоб Вам могли дати інформацію про умови, які Вам необхідно виконати перед тим, як Вас допустять до навчання.

Завчасне пошукання

Навчання у чужій країні вимагає детального планування та організації. Як показує досвід, іноземним студентам необхіден рік з моменту подання першого запиту до початку навчання. У цей час докладно поінформуйтеся про все самі у брошурах DAAD або у Німецькому посольстві, у відділах міжнародних зв'язків, а також в обраному університеті.
Якщо Ви хочете почати навчання з зимового семестра, Вам необхідно, як правило, ще до 15 липня подати повний набір документів до обраного університету, на літній семестр кінцевим терміном є, як правило, 15 січня.

Початок навчання: зимовий або літній семестр

На більшості навчальних програм Ви можете самі обирати, чи почнете Ви навчання з зимового семестра, чи з літнього. Однак деякі програми починаються завжди з зимового семестра, і Вам необхіднно про це завчасно довідатися, щоб потім розпланувати свій час.

Зарахування до університету (Immatrikulation)

Коли Ви вже отримали повідомлення про прийом до університету і успішно склали іспит на знання мови, Ви можете бути зараховані до ВНЗ, це означає, що Ви будете внесені до списку зарахованих до університету під певним номером (Matrikelnummer). У повідомленні про прийом до ВНЗ зазначено, протягом якого часу Ви можете записатися. Цей строк є переважно дуже коротким, і, до того ж, майже завжди Вам необхідно ще й особисто з’явитися у студентському секретаріаті або у відділі зарахування до ВНЗ. Обов’язково замовте листом в студентського секретаріата «Інформаційний лист» («Informationsblatt») та запитайте, які документи Вам необхідно взяти з собою. Крім того, Вам необхідно зробити соціальні внески та пред’явити документ про страхування здоров’я. Коли Ви все це зробите, Ви отримаєте студентський квіток (Studentenausweis) та залікову книжку (Studienbuch ) і можете вже себе вітати, бо Ви тепер – студент / студентка німецького ВНЗ.
Зарахування до університету здійснюється на один семестр, тому дуже важливо своєчасно записатися повторно, інакше Ви можете дуже швидко позбутися статуса студента.
Як зарахований студент Ви можете відвідувати учбові заняття Вашого університету, складати іспити під час навчання та отримати науковий ступінь. Ви можете вільно відвідувати всі заклади, що входять до складу Вашого університету (бібліотека, спортивні майданчики, комп’ютерні класи). Ви маєте пасивне та активне виборче право при виборах у студентських органах. Студентський квіток дає Вам певні пільги, наприклад, у громадському транспорті, на культурних та інших подібних заходах Ви теж отримуєте знижки на вхідні квитки. Ви можете харчуватися у студентській їдальні та користатися іншими закладами служби побуту для студентів (Studentenwerk).
Більш докладну інформацію Ви знайдете у брошурі DAAD «Життя та навчання в Німеччині» («Leben und Studieren in Deutschland»).

Консультації щодо майбутнього навчання та під час навчання

Шлях до та по німецьких університетах може бути справжнім лабіринтом. В жодному разі не починайте його без попереднього консультування. Існує цілий ряд консультацій, де Вам можуть надати допомогу та відповісти на Ваші запитання. Не соромтеся, використовуйте цю можливість! Важливим є також спілкування з Вашими товаришами по навчанню, оскільки вони досить часто мають схожі проблеми.
Найважливішим адресатом, до якого Ви можете звертатися з усіх питань, є відділ міжнародних зв’язків, крім цього, Вам допоможуть консультаційні центри Вашого відділу або факультету та Представництво студентів на рівні факультетів (Fachschaften). Інформацію про ці та інші консультаційні центри Ви знайдете в брошурі «Життя та навчання в Німеччині» («Leben und Studieren in Deutschland»).


Мапа сайту  |  Імпрессум  |  Контакт © DAAD
DAAD Links