deutsch
IC  у Києві
DAAD в Україні
DAAD у світі
Стипендії DAAD
Навчання в Німеччині
Загальна інформація
Університети
ВНЗ прикладного       напрямку
Навчальні програми
Дослідження в Німеччині
Життя в Німеччині
Вивчення німецької мови
Новини
Колишні стипендіати
Сервіс
Контакт
Додати цю сторінку до фаворитів
Надрукувати цю сторінку
Logo
Home
Повсякденне життя університету

Проживання

Німецькі ВНЗ не мають, як правило, системи кaмпуса, студенти мають самі шукати собі притулок.

Житловий ринок

Пошук кімнати або квартири - це ще одна перепона, яку Вам доведеться подолати на початку Вашого перебування у Німеччині. Житлові приміщення у більшості німецьких міст є невеликими і дорогими. Тому дуже важливо ще до початку семестру - а ще краще одразу після того, як Вас прийняли до ВНЗ - приїхати до Німеччини та почати шукати житло. Якщо Ви маєте родичів чи друзів у місті, де Ви будете навчатися, попросіть їх почати пошуки ще до Вашого приїзду.
Відділи міжнародних зв’язків (Akademische Auslandsämter), служби побуту для студентів (Studentenwerke) та Загальний студентський комітет (AStA) окажуть Вам допомогу в рамках своїх, на жаль, обмежених, можливостей. Дуже радимо також першу в Німеччині Інтернаціональну центральну службу з розселення студентів (Mitwohnzentrale) «Livin», що організовує обмін для студентів у різних країнах. Вартість посередницької діяльності набагато нижча за інші подібні служби, які все ж можуть бути наступним місцем, куди Ви можете звернутися. Служба «Livin» розташована у Мюнстері, але діє по всій Німеччині (безкоштовно). Отже, контактуйте

LIVIN International,
Frau Eva Vielmo (Фрау Ева Віельмо)
Internationale Mitwohnzentrale
Esking 8, D-48727 Billerbeck,
тел. +49.2554.913881,
факс +49.2554.913883


В місцевих газетах Ви знайдете пропозицію квартир та кімнат (переважно у суботніх номерах), інше місце, де Ви можете шукати, - це студентські газети та дошки оголошень («schwarze Bretter») в інститутах, їдальнях та кав’ярнях.
При укладанні договору про аренду квартири, як правило, вимагається застава, що дорівнює одній або двом місячним платням. Ці гроші Ви отримаєте назад при виїзді з квартири, якщо Ви залишите її у доброму стані.
Пошуки квартири за допомогою маклера коштуватимуть Вам до 3 місячних платень.
З усіх питань, що стосуються договору про аренду, звертайтеся до відділу міжнародних зв’язків, служби побуту для студентів або до соціального відділу Загального студентського комітету.

Перші дні перебування

Перші дні у Німеччині Ви можете провести у молодіжному гостелі або у недорогому приватному пансіоні і звідти проводити пошук постійного житла. Список адрес Ви отримаєте у відділі міжнародних зв’язків. Одна доба у молодіжному гостелі коштує приблизно 10-20 євро, у приватному пансіоні – 30-55 євро, включно зі сніданком.

Студентські гуртожитки (Studentenwohnheime)

Служби побуту для студентів, а також конфесійні та приватні організації побудували майже у всіх містах, де є ВНЗ, студентські гуртожитки, що пропонують, крім кімнат, ще спільні кухні, кімнати відпочинку тощо. На жаль, студентські гуртожитки можуть дати притулок лише невеликій частині студентів. Часто існують довгі черги на довгий час вперед. Відділи міжнародних зв’язків (Akademische auslandsämter) та Загальний студентський комітет (AStA) поінформують Вас щодо пропозиції та формальностей при поданні заяви. Кімната у гуртожитку коштує у середньому 155 євро на місяць. Як правило, це вже включає плату за опалення, електроенергію та воду.

Приватні кімнати

Більшості німецьких та іноземних студентів доводиться знімати кімнату або квартиру у приватних осіб. Місячна плата складає, в залежності від міста, місця розташування та устаткування, 155-310 євро і навіть більше. На відміну від студентських гуртожитків, тут не завжди є можливість самостійно готувати їжу.

Проживання у так званих «Wohngemeinschaften»

Багато студентів у Німеччині об’єднуються та разом знимають квартиру, в якій кожний має свою кімнату, а кухнею і ванною кімнатою вони користуються разом. У відділах міжнародних зв’язків (Akademische Auslandsämter), Загальному студентському комітеті (AStA), студентському представництві на рівні факультетів (Fachschaften), їдальнях, кав’ярнях та на дошках оголошень («Schwarze Bretter») звертайте увагу на оголошення щодо вільних місць у «Wohngemeinschaften».

Студентське життя

Кожен ВНЗ, окрім власне навчання, пропонує ще широкі можливості проведення вільного часу, і Ви це швидко помітите одразу після прибуття до ВНЗ. На початку семестра відбуваються університетські вечірки, де Ви вже можете встановити перші контакти. Заняття спортом у ВНЗ подобаються всім, вони охоплюють багато видів спорту, крім того, існує ще багато культурних програм, театральні групи, хори, оркестри, клуби за інтересами та багато чого іншого. Деякі представництва студентів на рівні факультетів (Fachschaften) організовують так звані “круглі столи” («Stammtische», звичайно в приємній атмосфері – у кафе), де Ви можете поєднати особисті розмови з розмовами за фахом. Крім того, що пропонують ВНЗ, у багатьох містах Ви знайдете ще великий вибір культурних міроприємств та інші пропозиції щодо проведення вільного часу. Цю інформацію Ви знайдете у щоденних газетах та місцевих журналах.

Студентські релігійні спільноти

В кожному університеті існують євангелистські та католицькі релігійні спільноти, а іноді й інші. Ви не обов’язково маєте належати до певної конфесії, щоб могти брати участь у зустрічах. У цих організаціях йдеться не лише про питання віри, вони також пропонують недільні курси, поїздки, вечірки, дискусії та інші можливості спільного проведення вільного часу. Нерідко такі спільноти мають навіть свій центр, а також гуртожиток. Адреси Ви знайдете у путівнику для студентів (Studienführer), переліку лекцій (Vorlesungsverzeichnis), можливо також у телефонному довіднику під рубрикою «Церкви».


Мапа сайту  |  Імпрессум  |  Контакт © DAAD
DAAD Links