Об'єднання комірок у таблиці Google

Варіант 1: Веб-сайт

Об'єднання осередків в Google Таблицях є базовою і досить простим завданням, для здійснення якої необхідно вибрати потрібні клітини і скористатися спеціальною функцією в контекстному меню. При цьому заздалегідь відзначимо, що використовувати розглянуту можливість бажано тільки в міру необхідності, наприклад, коли не виходить збільшити розмір певного рядка або стовпця іншими способами, тим самим заощадивши місце і домігшись більш приємного оформлення.

Офіційний сайт Google Таблиць

 1. Створивши або відкривши таблицю на головній сторінці сервісу, за допомогою звичайної вибірки виділіть потрібні комірки. Головне, що тут потрібно розуміти – осередки повинні бути розташовані строго в один ряд або стовпець, тоді як в іншому випадку функція об'єднання буде недоступна.
 2. Как объединить ячейки в Гугл Таблице_001
 3. Якщо виділення здійснено правильно, на основній панелі інструментів у верхній частині екрану знайдіть і скористайтеся зазначеної кнопкою " Об'єднати клітини» . За замовчуванням це призведе до моментального злиття блоків одночасно по вертикалі і горизонталі. Как объединить ячейки в Гугл Таблице_002

  За необхідності роботу даної функції можна обмежити тільки однією координатою, натиснувши для цього по розташованій поруч стрілочці і у спливаючому вікні вибравши підходящий варіант. За рахунок цього може бути створено безліч подовжених колонок або рядків.

 4. Как объединить ячейки в Гугл Таблице_003
 5. Щоб об'єднати осередки в рамках цілого ряду або колонки, можете клікнути по потрібній букві зверху або цифрі зліва і, знову ж таки, скористатися зазначеною функцією. Більш того, можна охоплювати відразу кілька однакових елементів або цілий лист за допомогою поєднання клавіш «CTRL+A» .
 6. Как объединить ячейки в Гугл Таблице_004
 7. Скасувати випадкове об'єднання осередків, так само як і будь-яку іншу операцію, можете за допомогою комбінації клавіш «CTRL+Z» на клавіатурі. У той же час, якщо документ відкритий повторно після збереження і більше не надає функцію відкату змін, це можна зробити вручну, повторно вибравши потрібні елементи таблиці і натиснувши кнопку " скасувати об'єднання клітин» .
 8. Как объединить ячейки в Гугл Таблице_005

  Додатково на завершення відзначимо, що всі зазначені нами можливості доступні також через розділи «Правка» і " Формат» на верхній панелі служби. В іншому для виконання поставленого завдання більше немає ніяких інструментів.

Варіант 2: Мобільний додаток

Розглянута в рамках інструкції можливість повною мірою доступна в офіційному мобільному додатку сервісу для Android і iOS. Єдиною відмінністю даної версії від веб-сайту є трохи інше розташування панелі інструментів і принцип виділення осередків для подальшого об'єднання.

Завантажити Google Таблиці з Google Play Маркета
завантажте Google Таблиці з App Store

 1. Відкрийте таблицю, в якій необхідно об'єднати кілька осередків, і здійсните виділення потрібних елементів. Для цього слід один раз торкнутися осередку, вхопитися за верхній або нижній край і розширити рамку в потрібні сторони.
 2. Как объединить ячейки в Гугл Таблице_006
 3. Розібравшись з виділенням, на панелі в нижній частині екрана скористайтеся зазначеної кнопкою, тим самим об'єднавши осередки одночасно по вертикалі і горизонталі. На жаль, на відміну від повноцінної настільної версії, тут не можна обмежитися тільки вертикально або горизонтально розташованими осередками – доведеться заздалегідь робити правильну вибірку.
 4. Как объединить ячейки в Гугл Таблице_007

  За аналогією з попереднім варіантом, тут також можна виділяти цілі колонки або рядки шляхом виділення самих крайніх осередків зверху або зліва в рамках документа. Для скасування або повтору операцій використовуйте стрілочки на верхній панелі програми, що актуально для будь-яких дій з таблицею.

більше статей на цю тему: