порівняння Google Assistant та Siri

Активація

Голосовий асистент Google вбудований в більшість сучасних пристроїв на Android і активується довгим натисканням по центральній кнопці або фразою «Окей, Гугл». Підтримується як голосове введення, удосконалюється завдяки регулярним змінам технологій розпізнавання мови, так і текстовий, як в месенджері. Якщо є смарт-колонка від цього пошукового гіганта або ж інший пристрій, сумісний з Google Assistant, подавати команди можна і через нього.


Что лучше «Окей, Гугл» или Siri_001

Читайте також: голосові помічники для Android

На iPhone для користування Siri потрібно сказати " Привіт, Сірі» або, в залежності від моделі, скористатися кнопкою блокування або »додому" . Перший варіант доступний, тільки якщо смартфон підтримує Face ID (iPhone X і новіше). Включити Siri можна і через навушники, що налаштовується окремо і залежить від конкретного пристрою. Наприклад, за замовчуванням підтримуються EarPods, де потрібно затиснути кнопку виклику для активації, а також всі моделі AirPods і деякі інші аксесуари. Крім цього присутня можливість виклику за допомогою CarPlay і Siri Eyes Free.

Что лучше «Окей, Гугл» или Siri_002

Читайте також: виклик і використання Siri в навушниках AirPods

У Siri способів активації більше, ніж у Google Assistant, за що голосовий асистент від Apple отримує один бал в рейтингу.

Google Assistant 0:1 Siri

Можливості

У числі функцій голосового асистента від Google, які можуть підійти середньостатистичному користувачеві, присутні наступні:

  • Виведення поточного часу в будь-якому місті світу;
  • Відображення курсу акцій великих російських і зарубіжних компаній;
  • Рішення арифметичних задач;
  • Управління настройками пристрою (наприклад, включення Bluetooth);
  • Створення нагадувань на сьогоднішній або який завгодно день;
  • Переклад слів, речень і навіть довгих текстів.

Список не обмежується вищевказаними можливостями.
Что лучше «Окей, Гугл» или Siri_003

З використанням голосової помічниці від Apple російською мовою можуть виникнути певні проблеми, які не зустрінуться при взаємодії з продукту Гугла. Дуже явний недолік Siri проявляється в плані перекладу: асистент не знайомий з багатьма мовами, які відомі Google. Проте останнім часом база підтримуваних словників була розширена і зараз можна з легкістю перевести, наприклад, російськомовну фразу на китайську або португальську.
Что лучше «Окей, Гугл» или Siri_004

Асистент від Гугла має в своєму розпорядженні великою кількістю функцій, ніж розробка Еппла, що особливо проявляється при відправці команд російською мовою.

Google Assistant 1:1 Siri

Інтеграція з системою

Оскільки обидва цих помічника створювалися компаніями-розробниками операційних систем, логічно, що Google Assistant більш сумісний з андроїдом, ніж з iOS, зате асистент Siri доступний для безлічі пристроїв від Apple. Те ж саме і з додатками. Обидві програми інтегровані в підтримувані пристрої, однак у випадку з Гуглом можливі і виключення, при виявленні яких рекомендується завантажити додаток Google або окрему програму голосового асистента.

З завданням у вигляді правильного функціонування з конкретними ОС і програмами обидва помічника відмінно справляються, тому вони заслуговують по одному балу.

Google Assistant 2:2 Siri

Доступність

Завантажити Google Assistant можна як для iPhone, так і для Android, де він присутній за замовчуванням в додатку Google, але також володіє окремо скачуваною версією. Встановлювати конкретно додаток з голосовим помічником, ніж більш «загальне», варто хіба що для зручності. Набір функцій між подібними програмами і платформами практично не відрізняється, що стосується і регулярності їх оновлення.

Завантажте Google Assistant з Google Play
завантажте Google Assistant з App Store

Что лучше «Окей, Гугл» или Siri_005

Читайте також: встановлення голосового помічника в Android

Siri доступна тільки в рамках екосистеми Apple — на пристроях, що працюють під управлінням iOS, iPadOS, macOS, watchOS. Завантажити її на Android не вийде. Веб-версії теж немає (як у помічника від Гугла). Така закритість-одна з відмінних «фішок» бренду, що підвищують інтерес до продуктів, що випускаються.

Таким чином, Siri не можна завантажити на Андроїд, але вона працює на безлічі пристроїв компанії Apple, в той час як Google Асистент сумісний лише з Android і iPhone/iPad.

Google Assistant 3:3 Siri

Інтерфейс та налаштування

Обидва помічника підтримують і текстовий, і Голосовий введення, а також володіють великою кількістю можливих налаштувань. На розсуд користувача можна контролювати, які варіанти подачі команд (голосом і/або текстом) є кращими. Компанії-розробники зробили свої продукти придатними для виставлення різних параметрів, що дозволяють користуватися асистентами як зручно.

Google Assistant 4:4 Siri

Обидва голосових помічника отримали рівні оцінки в добірці: вони максимально гарні, в першу чергу, в операційних системах, для яких створювалися корпораціями.

більше статей на цю тему: