Прошивка смартфона Xiaomi Redmi 5A (riva)

Наступний матеріал містить опис потенційно небезпечних щодо працездатності смартфона Redmi 5A від Xiaomi операцій! Перш ніж виконувати запропоновані інструкції, власник пристрою приймає на себе всю повноту відповідальності за будь-які негативні наслідки втручання в системне ПЗ, якщо такі настануть, причому незалежно від того, якими способами і з якою кінцевою метою здійснюється прошивка і супутні їй маніпуляції!

Підготовка і супутні прошивці операції

Виконати перепрошивку Сяомі Редмі 5а швидко, ефективно і відносно безпечно у всіх сенсах реально лише в тому випадку, коли правильно обраний спосіб проведення операції, отриманий і налаштований відповідний для її реалізації інструментарій і виконаний ряд підготовчих процедур. Тому спочатку (в загальному випадку покроково) рекомендується виконати наступне.

Визначення модифікації пристрою

Одним з головних обумовлюють ефективність і безпеку прошивки Android-девайсів моментом є чітке визначення їх моделі і модифікації (апаратної ревізії). Це дає можливість врахувати всі нюанси при проведенні процесу переустановлення системного ПО конкретного мобільного пристрою, вибрати для цього дієвий софт і підготувати «правильні» інтегруються в смартфон в подальшому файли.

У цій статті представлені рекомендації щодо перепрошивки смартфона Xiaomi Redmi 5A (HM5A) з кодовою назвою від виробника Riva . Пристрій випускалося в двох варіантах (розрізняються в апаратному плані, а також (спочатку) програмно): «Global» і «China» . Діяти за запропонованими далі інструкціям щодо девайсів з співзвучними описуваному назвами (наприклад, Redmi 5, Redmi 5 Plus, Redmi Note 5A і ін.) не варто – їх прошивки не сумісні, крім того, є окремі тонкощі в організації процесу роботи з системним по моделей!

Читайте також: Прошивка різних моделей смартфонів Xiaomi

 1. Отже, в першу чергу переконуємося, що наявний у вас смартфон належить до модельного ряду з кодовим ім'ям «Riva» . Зробити це можливо різними способами, які описані в матеріалі за наступним посиланням (діємо за інструкцією " Android-Додатки» , якщо девайс запускається нормально; або «FASTBOOT» , якщо його ОС не завантажується):

  Детальніше: як точно з'ясувати модель і модифікацію смартфона Xiaomi

 2. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 257
 3. Далі визначаємо регіональне призначення передбачуваного до перепрошивки екземпляра Redmi 5A. це, як і визначення моделі, здійснимо не єдиним шляхом, але найпростіше за конструкційними ознаками:
  • «Global» &8212; у конструкції цього варіанту Redmi 5A є 2 фізичних лотка: один для SIM-карти, другий для SIM-карти і знімного накопичувача.
  • Прошивка Xiaomi Redmi 5A 201
  • «China» оснащений всього одним фізичним лотком, в який встановлюється або SIM-карта + MicroSD або дві SIM-карти.
  • Прошивка Xiaomi Redmi 5A 202

Вибір і скачування прошивок

Основними кінцевими цілями перепрошивки Redmi 5A від Xiaomi, як, втім, і будь-якого іншого Android-пристрої, є або відновлення його працездатності в програмному плані, або отримання переваг, передбачених більш новими, ніж встановлена і/або модифікованими операційними системами для моделі.

Перш ніж починати прошивати телефон, необхідно чітко визначитися з бажаним результатом, тобто типом і версією операційки, яка буде встановлена за підсумком. Якщо обраний спосіб вимагає наявності інсталяційного пакету компонентів (а найчастіше це саме так), викачуємо останній на комп'ютер заздалегідь.

Офіційні прошивки (MIUI)

Що стосується офіційних прошивок смартфона Riva, за час існування моделі їх випущено безліч версій, а поділяються вони: за регіональним призначенням &8212; «Global» і «China» , варіанту збірки – «Stable» / «Developer» , а також за типом інсталяційного пакета &8212; поширювані в форматі ZIP «recovery» , і «fastboot» , які представлені в мережі у вигляді архівів TGZ .

Детальніше: типи і види прошивок MIUI

Завантажити офіційні прошивки смартфона Xiaomi Redmi 5A (riva) всіх типів і версій

Завантажити абсолютно будь-який з існуючих інсталяційний пакет офіційної ОС МІЮАЙ для Редмі 5А можливо зі сторінки моделі на доступному за посиланням вище

Прошивка Xiaomi Redmi 5A 203

І відмінно зарекомендував себе в справі надання розглянутих архівів для різних смартфонів Xiaomi неофіційному репозиторії.

Прошивка Xiaomi Redmi 5A 204

Оскільки випуск оновлень для офіційних прошивок Riva припинений виробником, в більшості випадків користувачі зупиняють свій вибір на глобальній стабільній системі найновішої версії & 8212; 11.0.2.0.OCKMIXM . Саме її ми будемо встановлювати на смартфон в багатьох прикладах далі, а задіяні практично в інструкціях ZIP - і TGZ-пакети зазначеного варіанту MIUI завжди можна скачати з хмарного сховища:

Завантажити Fastboot-прошивку (TGZ) MIUI Global Stable 11.0.2.0.OCKMIXM для смартфона Xiaomi Redmi 5A
завантажити recovery-прошивку (ZIP) MIUI Global Stable 11.0.2.0.OCKMIXM для смартфона Xiaomi Redmi 5A

Прошивка Xiaomi Redmi 5A 259

Зміна регіонального типу ОС Redmi 5А (перехід з «China» - прошивки на її «Global» - варіант) здійсненна тільки після розблокування завантажувача девайса і запропонованими далі в матеріалі " Способом 3» , а також " Способом 4» . Важливий нюанс при цьому повинні врахувати власники смартфонів "китайської" апаратної модифікації &8212; їм слід діяти виключно за таким алгоритмом: установка на смартфон офіційної «China» - прошивки останньої версії-розблокування завантажувача (бутлоадера) пристрою офіційним способом-інсталяція MIUI «Global» . Для спрощення реалізації зазначеного сценарію окремо представляємо посилання на скачування пакетів "китайських" прошивок моделі Riva від Xiaomi останньої версії:

Завантажити Fastboot-прошивку (TGZ) MIUI China Stable V11.0.6.0.OCKCNXM для смартфона Xiaomi Redmi 5A
завантажити recovery-прошивку (ZIP) MIUI China Stable V11.0.6.0.OCKCNXM для смартфона Xiaomi Redmi 5A

Необхідний при виникненні мети отримати на Redmi 5A Модифіковане рекавери або / і перейти на неофіційну ОС (інструкції»спосіб 6 і 7" в статті далі), варіант офіційної прошивки – це MIUI Global Stable V10.1.1.0.NCKMIFI & 8212; остання з базуються на Android 7.1 версія системи для моделі. Отримати TGZ-пакет даної збірки операційки можна за наступним посиланням:

Завантажити Fastboot-прошивку (TGZ) MIUI Global Stable V10.1.1.0.NCKMIFI для смартфона Xiaomi Redmi 5A
завантажити recovery-прошивку (ZIP) MIUI Global Stable V10.1.1.0.NCKMIFI для смартфона Xiaomi Redmi 5A

Модифіковані та спеціальні прошивки

Для Редми 5а існує (і, у всякому разі на момент створення цієї статті, продовжує з'являтися) велике число різноманітних неофіційних (на базі MIUI і кастомних) прошивок, які дозволяють буквально «подарувати девайсу друге життя» (в основному за рахунок того, що побудовані на більш нових, ніж офіційно пропонована Xiaomi для моделі &8212; 8 Oreo &8212; версіях Android).

Відзначимо той факт, що в цьому матеріалі мети визначати, яка саме прошивка умовно краще або гірше підходить для використання на розглянутій моделі, не ставиться, &8212; це суб'єктивний момент і, по суті, кожен користувач Riva за власним розумінням і необхідних функцій ОС повинен сам визначити, яке саме рішення підійде йому більшою мірою, а здійснюється це шляхом установки різних кастомів і їх тестової експлуатації.

Прошивка Xiaomi Redmi 5A 205

Дві найбільш сучасні і цікаві (знову ж таки, суб'єктивно, на думку автора статті) в плані функціональності і стабільності неофіційні прошивки для моделі можна скачати за посиланнями перед інструкціями по їх установці ( «спосіб 6 і 7» ), а вивчивши принципи перекладу Redmi 5A на кастоми і оснастивши девайс необхідним для цього інструментарієм, будь-який користувач зможе пошукати інші прошивки в мережі (наприклад, тут ), завантажити їх і встановити – алгоритми інсталяції різних модифікованих систем на розглянутий апарат практично не відрізняються.

Mi Рахунок

Для реалізації цілого ряду важливих підготовчих, а також супутніх перевстановлення операційної системи Redmi 5А операцій (бекап користувальницької інформації, розблокування завантажувача пристрою, робота з окремими додатками-прошивальщиками і ін.), потрібно безперешкодний доступ в екосистему Xiaomi. Тому, незалежно від того, чи використовуються Mi-сервіси на девайсі зараз і чи планується їх експлуатація після переустановлення мобільної ОС, в разі відсутності, будь-яким з доступних способів реєструємо Mi Аккаунт і (якщо можливо) прив'язуємо до нього смартфон. Створити цей обліковий запис нескладно, дотримуючись докладної інструкції:

Детальніше: як зареєструвати Mi Аккаунт і додати його на смартфон Xiaomi

Прошивка Xiaomi Redmi 5A 258

Софт для прошивки на ПК

Повноцінна перепрошивка, а також відновлення працездатності програмної частини розглянутої моделі смартфона можлива виключно засобами спеціалізованих Windows-додатків. Не обов'язково відразу завантажувати і інсталювати всі без винятку програми із запропонованого далі списку, але поступивши саме таким чином, можна буде вважати, що всім можливим інструментарієм для переустановлення ОС на Redmi 5А практично будь-якими відомими і доступними в «домашніх умовах» способами, задействуемий для виконання операцій комп'ютер вже оснащений.

ADB/Fastboot

Консольні (виконуються в «командний рядок» ) програми ADB і Fastboot практично точно знадобляться для перепрошивки Redmi 5A і/або виконання супутніх даному процесу процедур, тому організувати до них доступ слід в першу чергу:

Завантажити SDK Platform-Tools для Windows з офіційного сайту

 1. Переходимо за вказаною вище посиланням на офіційний сайт Android Developers , клацаємо «Download SDK Platform-Tools for Windows» на сторінці, що відкрилася.
 2. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 217
 3. Перегортаємо відобразилася інформацію,Прошивка Xiaomi Redmi 5A 218

  Ставимо галочку в розташованому під нею чекбоксі «I have read and agree with the above terms and conditions» , і потім клацаємо по стала активною кнопці «Download SDK Platform-Tools for Windows» .

 4. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 208
 5. Викачуємо ZIP-архів, який містить необхідний нам інструментарій на диск ПК.
 6. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 209
 7. Відкриваємо папку з файлом platform-tools_rверсія-windows.zip , витягуємо всі дані з нього в окремий каталог (клацання ПКМ по значку архіву – «витягти все...» ).
 8. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 210
 9. Переміщаємося в отриману по результату розархівації ZIP-файлу директорію, копіюємо міститься в ній папку &171;platform-tools&187; Прошивка Xiaomi Redmi 5A 211

  В корінь диска C: комп'ютера.

 10. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 212
 11. В результаті в Провіднику Windows повинна констатуватися наступна картина:
 12. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 213
 13. Щоб запустити консольні утиліти АДБ і Фастбут, можна поступити різноваріантно:

  Відкриваємо класичну " командний рядок» Windows, пишемо в ній наступний текст і потім натискаємо «Enter» на клавіатурі.

  Cd C:\platform-tools

 14. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 214

  У випадках, коли з метою доступу до функцій консолі експлуатується оболонка &171;PowerShell&187; (в Win 11 і, як у всіх прикладах в цій статті далі &8212; додаток «Термінал» ), після її відкриття запускаємо команду cmd , потім пишемо і відправляємо на виконання вказівку перейти в директорію C:\platform-tools .

  Детальніше: Як відкрити &171;Термінал&187; і класичний &171;командний рядок&187; у Windows 11

  Прошивка Xiaomi Redmi 5A 215
 15. На цьому з підготовкою і запуском консольних програм ADB і Fastboot все, тепер можна підключати смартфон в необхідному тієї чи іншої операцією режимі роботи до ПК і передавати в нього команди. Додатково відзначимо, коли в інструкціях з цієї статті зустрічається вказівка «запускаємо/відкриваємо ADB» або «запускаємо/відкриваємо Fastboot» — це означає, що потрібно виконати попередній пункт цієї Інструкції.
 16. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 216

MiFlash PRO

Практично універсальне щодо мобільних девайсів Xiaomi засіб, який дозволяє встановлювати заново, оновлювати і відновлювати їх офіційну ОС, причому різними способами. Дана програма, а також алгоритм її установки на комп'ютер докладно описані в уже опублікованих на нашому сайті матеріалах, повторюватися в даній статті не будемо. Щоб отримати інструментарій в своє розпорядження, в повному обсязі виконуємо інструкцію по другій із зазначених далі посилань:

Завантажити MiFlash PRO

Детальніше: як встановити і підготувати до роботи програму MiFlash PRO

Прошивка Xiaomi Redmi 5A 219

«Класичний» MiFlash

XiaoMiFlash &8212; одне з найефективніших і, можна сказати, основний засіб для відновлення системного ПО і повної переустановлення офіційної MIUI на Android-девайсах Xiaomi. Дане рішення входить в комплект поставки вищезгаданого комплексу MiFlash PRO, але також може бути завантажено і експлуатуватися в якості окремого інструменту:

Завантажити XiaoMiFlash
Читайте також: Прошивка смартфонів Xiaomi за допомогою програми MiFlash

При отриманні Міфлеш із зазначеного в його статті-огляді джерела інсталювати додаток не доведеться. Досить розпакувати архів з програмою в окремий каталог на диску ПК,

Прошивка Xiaomi Redmi 5A 220

А відкриття інструментарію здійснювати шляхом запуску його виконуваного файлу & 8212; XiaoMiFlash.exe .

Прошивка Xiaomi Redmi 5A 221

XiaoMiTool V2

Створений ентузіастом Francesco Tescari, тобто неофіційний, але при цьому дуже зручний і, головне, ефективний інструментарій, призначений для перепрошивки будь-яких смартфонів Сяомі. Серед основних переваг XiaoMiTool V2 (XMT V2) &8212; простота використання, це засіб фактично «робить все само». Якщо виникне необхідність задіяти даний софт для вирішення власних завдань (описано в інструкції «спосіб 5» в статті далі), викачуємо і інсталюємо його на ПК:

Завантажте XiaoMiTool V2 від Francesco Tescari з офіційного веб-сайту

 1. Відкриваємо доступний за посиланням вище сайт творця програми, натискаємо на кнопку «Download latest version of XiaoMiTool V2» .
 2. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 222
 3. Завантажуємо інсталятор XMT2_Win_Setup.exe на комп'ютер і потім запускаємо його.
 4. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 223
 5. Підтверджуємо запит системного модуля Windows " Контроль облікових записів» .
 6. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 224
 7. Натискаємо «Next» у першому вікні майстра установки xmt2, що відкрився, Прошивка Xiaomi Redmi 5A 225

  І «Install» в наступному.

 8. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 226
 9. Очікуємо закінчення розпакування файлів прошивальщика,Прошивка Xiaomi Redmi 5A 227

  Після чого натискаємо «Finish» у відображеному вікні його інсталятора.

 10. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 228
 11. У перший після установки раз XMT V2 запуститься автоматично, а згодом відкриваємо програму з ярлика на робочому столі Windows або з головного меню операційки.
 12. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 229
 13. Клацаємо «Agree» у відображеному інформаційному вікні програми.
 14. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 230
 15. Вибираємо регіон, де використовується прошивається надалі Redmi 5A (зазвичай краще всього буде натиснути «Global» ).
 16. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 232
 17. Чекаємо, поки засіб автоматично встановить необхідні для виконання своїх функцій драйвери.
 18. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 236
 19. Якщо буде потрібно, викачуємо і встановлюємоПрошивка Xiaomi Redmi 5A 233

  Додаткові компоненти ОС комп'ютера,

  Прошивка Xiaomi Redmi 5A 234

  Де планується експлуатація софта xmt2.

 20. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 235
 21. В результаті відобразиться вікно з вибором режиму роботи XiaoMiTool V2 – на цьому підготовка софта до використання вважається завершеною.
 22. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 237

Драйвери

Звичайно ж, що забезпечують правильне сполучення переведеного в один з прошивальних режимів Редми 5А і комп'ютера драйвери є найважливішим аспектом ефективного виконання всіх пов'язаних з втручанням в програмну частину мобільного девайса процедур і повинні бути інстальованими, проте спеціальним чином інтегрувати дані компоненти в більшості випадків не доведеться. По-перше, драйвери для підключення до смартфонів Сяомі у всіх сервісних станах входять в комплект поставки ОС Windows (у всякому разі, 10-й і 11-ої версій) і, по-друге, додаються в систему автоматично при установці прошивочного софта (MiFlash PRO, XiaoMiTool V2).

Завантажити універсальні драйвери для прошивки смартфонів Xiaomi (Mi, Redmi, POCO) Прошивка Xiaomi Redmi 5A 238

При виникненні будь-яких проблем з підключенням Редми 5а до ПК, а також необхідності переустановлення драйверів вручну, можна скористатися доступним для скачування за посиланням вище пакетом універсальних компонентів для прошивки Android-пристроїв Xiaomi.

Читайте також: Інсталяція драйверів для прошивки Android-девайсів на комп'ютер

Режими обслуговування

Будь-яке втручання в системне ПЗ Xiaomi Redmi 5A з десктопа або ноутбука стає можливим тільки після перемикання першого в одне з особливих спеціалізованих станів. Далі описаний переклад розглянутої моделі мобільного девайса в усі можливі "прошивальні" режими, чому краще навчитися заздалегідь. Крім іншого, після виклику того чи іншого режиму на смартфоні ми отримаємо можливість визначити, чи коректно він розпізнається комп'ютером (чи все в порядку з драйверами).

Налагодження USB

В даному, доступному тільки з запущеної ОС MIUI режимі зручно перемикати Redmi 5A в інші сервісні стану, використовуючи з такою метою консоль Windows, крім того, активація «налагодження» може знадобитися для виконання роботи окремим софтом (наприклад, вищезгаданим XiaoMiTool V2 в одному з можливих сценаріїв переустановлення мобільної операційки).

Прошивка Xiaomi Redmi 5A 260

Включення «налагодження через USB» на всіх андроїд-девайсах Сяомі проводиться по одному і тому ж алгоритму, Редмі 5а тут не виняток. Детальна інструкція по активації режиму доступна за наступним посиланням, в цій же статті описано, як забезпечити взаємодію мобільного девайса з ПК (консольної утилітою ADB) і перевірити коректність установки ADB-драйвера:

Детальніше: активація режиму "налагодження по USB" на смартфонах Xiaomi

Прошивка Xiaomi Redmi 5A 242

RECOVERY

Заводське середовище відновлення або «РЕКАВЕРИ» смартфона Редмі 5а дає можливість реалізувати один з простих способів переустановлення і відновлення його офіційної прошивки. При бажанні і навчившись взаємодіяти з системним ПО на більш-менш усвідомленому рівні, можна встановити на девайс так зване кастомними рекавери (див. " спосіб № 6 і 7» В статті далі), що дозволяє виконувати більш серйозне втручання в програмну частину моделі (наприклад, отримати на ній рут-права), а також встановлювати неофіційні прошивки. Викликаються рекавери обох типів, в цілому однаковими шляхами:

 1. Найпростіше відкриття середовища відновлення виконується за допомогою кнопок на корпусі пристрою:
  • Вимикаємо смартфон, 5-10 секунд очікуємо, щоб його робота завершилася дійсно повністю.
  • Натискаємо і утримуємо дві кнопки одночасно: «Power» і «Volume +» .
  • Прошивка Xiaomi Redmi 5A 239
  • Коли на екрані відобразиться відображена на наступному скріншоті картина ( «Main Menu» , що і є заводським середовищем відновлення смартфона) або логотип кастомного рекавери, відпускаємо кнопки.
  • Прошивка Xiaomi Redmi 5A 240
 2. Другий метод запуску рекавери доступний за рахунок можливостей утиліти командного рядка ADB:
  • Приєднуємо запущений в андроїд і з включеною «налагодження USB» Редми 5А до комп'ютера, відкриваємо консоль Віндовс, переходимо в директорію «platform-tools» .
  • Вводимо команду перемикання девайса в режим «RECOVERY» , натискаємо »введення" на клавіатурі:

   Adb reboot recovery

  • Прошивка Xiaomi Redmi 5A 241

  • Далі просто очікуємо – телефон вимкнеться і через нетривалий час запуститься в необхідному нам стані.
 3. Читайте також: вихід із заводського рекавери (»Main Menu") смартфонів Xiaomi Redmi

FASTBOOT

«ФАСТБУТ» можна вважати основним прошивочным режимом Андроїд-девайсів, і розглянута в цьому матеріалі модель смартфона не є винятком, тобто перемикатися в стан, прошиваючи Redmi 5А, буде потрібно досить часто і з різними цілями.

 1. Вимикаємо Редми 5а, кілька секунд очікуємо, щоб всі процеси на ньому точно завершилися.
 2. Натискаємо кнопки «Volume -» і «Power» на корпусі телефону одночасно.
 3. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 243
 4. Утримуємо кнопки натиснутими до відображення на дисплеї наступної картинки:
 5. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 244
 6. Далі можна приєднувати мобільний девайс до ПК і перевіряти, що перший визначився другим правильно. Тут два варіанти:
  • Дивимося в " диспетчері пристроїв» Віндовс-в розділі «Android Phone» повинен відображатися запис «Android Bootloader Interface» .
  • Прошивка Xiaomi Redmi 5A 245
  • Отримуємо можливість працювати з консольної утилітою Fastboot, пишемо в командному рядку і відправляємо на виконання таку вказівку:

   Fastboot devices

   Якщо з підключенням Redmi 5А і драйверами все в порядку, у відповідь на команду консоль видасть серійник пристрою з відміткою fastboot .

  • Прошивка Xiaomi Redmi 5A 246
 7. Як у випадку з викликом рекавери і діючи за аналогією, можна перевести Редмен 5А в режим «ФАСТБУТ» і за допомогою АДБ-команди:

  Adb reboot bootloader

 8. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 247

  Читайте також: вихід з режиму & 171; FASTBOOT & 187; на смартфонах Xiaomi (Mi, Redmi, POCO)

«EDL»

«Emergency Download Mode» (скорочено &8212; «EDL» ) є, можна сказати, аварійним режимом роботи Redmi 5A і інших побудованих на платформі Quallcomm Android-смартфонів. Даний стан задіюється при відновленні працездатності девайсів з істотно пошкодженим системним ПО, а також, коли потрібно перепрошити мобільний пристрій найбільш кардинальним з доступних в «домашніх умовах» методом і дійсно повністю.

 1. Найпростіший спосіб виклику режиму «EDL» на Redmi 5A виконується за допомогою утиліти Fastboot і з однойменного їй стану мобільного девайса, але ефективним він буде виключно у випадках, коли завантажувач (бутлоадер) смартфона знаходиться в статусі " розблоковано» (як домогтися останнього, розказано далі в цьому матеріалі):
  • Запускаємо Fastboot на комп'ютері. Переводимо телефон в режим «FASTBOOT» , приєднуємо його до десктопу або ноутбука, перевіряємо коректність підключення.
  • Прошивка Xiaomi Redmi 5A 248
  • Вводимо в консоль і відправляємо на виконання fastboot-команду перемикання в цільовий режим:

   Fastboot oem edl

  • Прошивка Xiaomi Redmi 5A 249
  • По результату екран мобільного пристрою вимкнеться, а воно в цілому, як ніби — то перестане подавати «ознаки життя» - це нормальна ситуація.
  • Прошивка Xiaomi Redmi 5A 250
  • Для перевірки того факту, що Редмі 5А переведений в режим «EDL» і правильно визначився ПК, відкриваємо «Диспетчер пристроїв» , переміщаємося в категорію девайсів «порти COM та LPT» &8212; тут має бути наявний запис «Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 (COM XY)» .
  • Прошивка Xiaomi Redmi 5A 251
 2. На екземплярах Redmi 5A із заблокованим завантажувачем, а також» окірпічених " представниках моделі, де неможливо переключиться навіть в режим «FASTBOOT» , виклик «Emergency Download Mode» здійснимо виключно шляхом впливу на певні контактні площадки материнської плати пристрою.

  Використовувати нижчеописаний метод перемикання в «EDL» слід тільки при впевненості у власних силах, так як девайс доведеться частково розібрати, а невірно виконані маніпуляції в рамках процесу можуть привести до його безнадійної поломки!

  У разі якщо із завданням розбирання смартфона доводиться стикатися в перший раз, перед тим як приступати до її вирішення, рекомендується пошукати в мережі і переглянути відеозапис даної процедури, виконуваної професіоналами. Наприклад, загальне уявлення про те, як діяти правильно, дає наступний ролик:

  Як розібрати смартфон Xiaomi Redmi 5A (відео)

  • Насамперед знімаємо задню кришку девайса.
  • Прошивка Xiaomi Redmi 5A 253
  • Видаляємо пластикову захист материнської плати смартфона, &8212; щоб це стало можливим, потрібно викрутити вісім утримують її гвинтів.
  • Прошивка Xiaomi Redmi 5A 254
  • Підключаємо кабель micro-USB до десктопу або ноутбука, запускаємо " Диспетчер пристроїв» Windows.
  • Прошивка Xiaomi Redmi 5A 255
  • Скориставшись пінцетом або іншим металевим предметом (підійде скріпка, шматочок дроту, і т.п.), замикаємо між собою два зазначених на наступному фото контакту друкованої плати Redmi 5A.
  • Прошивка Xiaomi Redmi 5A 256
  • Не роз'єднуючи контактні площадки на платі, приєднуємо до смартфону підключений до комп'ютера USB кабель.Прошивка Xiaomi Redmi 5A 257

   В результаті Windows відтворить звук виявлення зовнішнього USB-пристрою, а в категорії «порти COM та LPT» ДУ з'явиться пристрій «Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 (COM XX)» , &8212; після цього прибираємо перемичку з контактів плати.

  • Прошивка Xiaomi Redmi 5A 252
 3. Щоб вивести Redmi 5A з режиму «EDL» по завершенні реалізації цільових виклику режиму заходів, натискаємо і утримуємо (тривало, близько 10-20 секунд) кнопку «Power» на корпусі девайса.

Резервне копіювання даних

Не варто забувати, що будь-яке втручання в програмну частину Redmi 5А, тим більше така кардинальна операція, як перепрошивка, може викликати непередбачувані наслідки. Серед головних неприємностей, які при цьому можуть трапитися — неможливість доступу до інформації з пам'яті смартфона або її знищення.

Таким чином, одним з найважливіших етапів правильної підготовки до перевстановлення ОС на телефоні слід вважати отримання резервних копій всіх важливих і збережених на ньому даних. На щастя, отримати бекап інформації на будь-якому смартфоні Xiaomi можливо за допомогою широкого ряду доступних будь-якому користувачеві засобів і підходів:

Детальніше: Резервне копіювання даних зі смартфонів Xiaomi (Mi, Redmi, POCO)

Прошивка Xiaomi Redmi 5A 261

Якщо на телефон буде інстальовано Модифіковане рекавери (TWRP, OrangeFox & 8212; неважливо), крім запропонованих за посиланням вище дій по отриманню "звичайного" бекапа, рекомендується не ігнорувати процедуру створення і збереження дампів системних областей пам'яті, & 8212; це описано як один з етапів шляху до установки кастомной прошивки на девайс в інструкціях «спосіб 6» і " спосіб 7» у цій статті.

При наявності резервних копій (збережені в хмарі або на ПК) відновити призначені для користувача файли і дані на Redmi 5A зазвичай не складає особливих труднощів, особливо якщо діяти згідно наступних рекомендацій:

Детальніше: відновлення інформації на Android-девайсах Xiaomi (Mi, Redmi, POCO)

Прошивка Xiaomi Redmi 5A 262

Розблокування завантажувача

Спочатку залоченний завантажувач Redmi 5A істотно обмежує можливості по перепрошивці останнього – при такому стані речей можливо встановити лише офіційну прошивку того ж регіонального типу і такий же або вище версії, що вже управляє девайсом, крім того, істотно ускладнюється процедура відновлення втратили працездатність в програмному плані екземплярів моделі.

Зважаючи на зазначеного, розблокувати завантажувач пристрою (якщо, звичайно, це ще не зроблено) рекомендується відразу після отримання бекапа інформації з його пам'яті (в процесі разлочки всі дані в сховище Riva видаляються) і всім його власникам, незалежно від їх кінцевих цілей.

Детальніше: як розблокувати завантажувач смартфона Android Xiaomi (Mi, Redmi, POCO)

Прошивка Xiaomi Redmi 5A 263

Виконується процедура розблокування завантажувача Редмі 5А задокументованим виробником смартфона, в цілому, нескладним і докладно описаним в статті за посиланням вище чином ( " Спосіб 1: Офіційний софт Mi Unlock app» ), але рекомендується використовувати певну версію безпосередньо виконує разлочку утиліти-5.5:

Завантажити утиліту Мі Unlock App 5.5.0224.55

Скидання до заводських налаштувань

Не варто забувати, що перепрошивка не є панацеєю від усіх можливих проблем з системним по Redmi 5A, і нерідко задумалися про такий метод усунення пов'язаних з некоректною роботою девайса користувачам досить виконати його скидання до заводського стану. Здійсненна така операція великим числом способів і практично може бути реалізована в незалежності від того, запускається пристрій в операційну систему чи ні.

Детальніше: Скидання смартфонів Xiaomi до заводських налаштувань

Прошивка Xiaomi Redmi 5A 264

Крім іншого, повернення смартфона в стан "з коробки" і, одночасно, очищення» призначених для користувача " розділів його пам'яті ( «DATA» , «CACHE» ) перед прошивкою дозволяє виконати переустановку мобільної ОС з меншими проблемами і в деякій мірі зумовити її безсбойное функціонування згодом.

Прошивка

Далі представлені всі основні і доступні в «домашніх умовах» кожному користувачеві Redmi 5A від Xiaomi способи безпосередньої перепрошивки смартфона. Вибір конкретного, головним чином, здійснюється в залежності від його застосовності, тобто поточного стану девайса, а також, що не менш важливо, &8212; кінцевої мети виконання процедур, тобто типу і версії бажаної до отримання за підсумком маніпуляцій операційної системи.

Спосіб 1: системний апдейтер MIUI

Офіційна ОС смартфона Redmi 5A оснащена в загальному-то обмеженим, але часто цілком достатнім для досягнення цілей користувачів засобом оновлення і переустановлення його системного ПЗ. Так, вбудований в MIUI апдейтер дозволяє перевстановити операційну систему моделі без видалення призначених для користувача файлів в, якщо так можна висловитися, & 171; режимі онлайн&187; , а також з ZIP-файлу «recovery» - прошивки. Це є найпростішим і одночасно безпечним способом перепрошивки девайса, а реалізується за наступним алгоритмом:

 1. Якщо переустановку ОС смартфона планується виконувати з наявного ZIP-файлу її компонентів, заздалегідь копіюємо пакет в будь-яке місце сховища девайса (можна як у внутрішню пам'ять, так і на знімний накопичувач).
 2. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 131
 3. На запущеному в МІЮАЙ і підключеному до мережі Wi-Fi Редмі 5а переходимо по шляху: «Налаштування» &8212; " Про телефон» &8212; " оновлення системи» .
 4. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 132
 5. Кілька разів безперервно тапа по логотипу (номеру версії) MIUI на екрані – до відображення внизу написи»додаткові можливості включені" (демонструється єдиний раз і всього пару секунд, &8212; дивимося уважно).
 6. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 133
 7. Натискаємо на розташовані вгорі праворуч екрану три точки, що призведе до відкриття меню.Прошивка Xiaomi Redmi 5A 134

  Далі в залежності від своїх потреб:

  • Тапа " завантажити повну прошивку» , потім очікуємо, здійснення »Завантаження" необхідного для переустановлення ОС смартфона пакета компонентів з сервера Xiaomi.
  • Прошивка Xiaomi Redmi 5A 135
  • Якщо потрібно встановити систему з файлу, в меню апдейтера викликаємо функцію " вибрати файл прошивки» . Далі, через запустився »провідник" переміщаємося в сховище ( »SD карта" або " внутрішня пам'ять» ) куди скопійований ZIP-пакет інсталюється далі MIUI, знаходимо його Прошивка Xiaomi Redmi 5A 136

   І виділяємо коротким натисканням. Тапа «ОК» внизу екрану, після чого очікуємо, поки наданий системі файл буде перевірений.

 8. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 137
 9. Після завантаження (з мережі або пам'яті девайса & 8212; неважливо), верифікації і розпакування відповідного файлу прошивки мобільним апдейтером на його екрані внизу відобразиться повідомлення з кнопкою " перезавантажити» &8212; по готовності до початку переустановлення MIUI натискаємо на неї.
 10. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 138
 11. Наступний етап полягає всього лише в очікуванні, поки всі необхідні для поставленої мети маніпуляції будуть проведені без втручання з боку Користувача: Редмен 5A перезапуститься, переключиться в середу відновлення і її засобами перевстановить прошивку.Прошивка Xiaomi Redmi 5A 139

  Єдине, про що не слід забувати під час переустановлення ОС, це те, що переривати процедуру, наприклад, впливаючи на кнопки смартфона, не слід!

 12. По завершенні переустановлення ОС мобільний девайс перезавантажиться ще раз і продемонструє підтверджує успіх операції повідомлення " оновлення завершено» .
 13. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 140

Спосіб 2: MiFlash PRO (через Заводське "RECOVERY"»

Міфлеш про в запропонованому далі сценарії своєї роботи виконує ту ж операцію, що і описаний вище вбудований в MIUI апдейтер системного ПО Redmi 5А, але з комп'ютера, і при цьому дозволяє встановити прошивку в тому числі на ті смартфони, які втратили можливість запускатися в свою операційну систему, тобто простим методом провести її відновлення.

Ефективно застосувати наступну інструкцію можливо щодо телефонів Riva як із заблокованим, так і розблокованим завантажувачем, єдина вимога при цьому-Заводське середовище відновлення ( «Main Menu» ) повинна бути встановленою на девайсі і функціонувати.

 1. Завантажуємо прошивку для Redmi 5A в форматі ZIP на диск ПК. Пакет повинен відповідати регіональної приналежності ( «Global» (як у прикладі далі) або «China» ) встановленої на смартфоні (або керуючої їм до «падіння») системи, і бути версії не нижче.
 2. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 144

 3. Запускаємо MiFlash PRO.
 4. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 145
 5. Перемикаємо Редмі 5А в режим «RECOVERY» . Прошивка Xiaomi Redmi 5A 142

  Далі, за допомогою кнопок гучності підсвічуємо пункт «Connect with MIAssisstant» в «Main MENU» , натискаємо «Power» , потім приєднуємо смартфон до комп'ютера.

 6. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 143
 7. Після того як мобільний девайс визначиться комп'ютером, в Міфлеш про відкриється вікно «Find device» , внизу якого розташована кнопка «Flash in Recovery» - натискаємо по ній.
 8. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 146
 9. Тепер завантажуємо в програму файл прошивки в форматі ZIP:
  • Натискаємо «…» праворуч від поля, де вказується шлях до пакету.
  • Прошивка Xiaomi Redmi 5A 147
  • Переміщаємося в містить цільової файл каталог, виділяємо його і натискаємо»відкрити" .
  • Прошивка Xiaomi Redmi 5A 148
  • Трохи очікуємо завершення перевірки наданої додатком прошивки,Прошивка Xiaomi Redmi 5A 149

   Після чого у вікні першого повинно відобразиться повідомлення «Verified Successfully» (якщо замість цього з'явиться помилка, слід надати програмі інший (відповідний зазначеним у пункті №1 цієї Інструкції вимогам) файл ZIP-прошивки Redmi 5A).

  • Прошивка Xiaomi Redmi 5A 150
 10. Далі виконуємо скидання смартфона і очищаємо його пам'ять від накопичених за час експлуатації даних. (Якщо в перепрошивати Redmi 5A міститися важливі дані, можна спочатку спробувати виконати переустановку мобільного операційки, пропустивши даний крок).
  • Клацаємо по кнопці «Wipe user data» у вікні MiFlash PRO.
  • Прошивка Xiaomi Redmi 5A 151
  • Очікуємо закінчення процесу очищення сховища смартфона.
  • Прошивка Xiaomi Redmi 5A 152
  • Отримавши повідомлення «Wiped Successfully» , переходимо до наступного кроку на шляху до установки мобільного операційки.
  • Прошивка Xiaomi Redmi 5A 153
 11. Ініціюємо процедуру перепрошивки телефону, & 8212; з цією метою потрібно натиснути на кнопку «Flash» .
 12. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 154

 13. Чекаємо завершення виконуваних прошивальщиком процедур, не роблячи при цьому будь-яких дій на смартфоні і/або комп'ютері.Прошивка Xiaomi Redmi 5A 155

  У процесі залишається лише спостерігати за прогресом операції у вікні програми на ПК і, одночасно, на екрані Редмі 5A.

 14. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 158
 15. Після закінчення перепрошивки MiFlash PRO повідомить про це відображенням повідомлення «Flashed successfully» . Телефон при цьому самостійно перезапуститься, ініціалізує компоненти інстальованої ОС MIUI і відобразить або перший екран майстра настройки мобільної ОС; або «домашній екран» останньої, якщо процедура виконувалася без скидання налаштувань девайса.
 16. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 159

Спосіб 3:» Класичний " MiFlash

На відміну від вищеописаних засобів перепрошивки Редми 5A, класичний Міфлеш не накладає ніяких обмежень в плані обраного користувачем типу і версії встановлюється на смартфон MIUI, тобто за допомогою програми здійснимі всі види переустановлення мобільної ОС на моделі: оновлення і відкат версії, зміна регіонального типу, відновлення.

Перша з наступних інструкцій застосовна тільки щодо пристроїв Riva з розблокованим завантажувачем, а друга в цьому відношенні є універсальною, тобто може бути задіяна і коли бутлоадер заблокований, але в такому випадку не слід застосовувати пакети прошивки відмінного від керуючого смартфоном раніше регіонального типу!

Варіант 1: у режимі &171;FASTBOOT&187;

 1. Викачуємо TGZ-архів передбачуваної до установки на Redmi 5A офіційної фастбут-прошивки, на диск комп'ютера, розпаковуємо пакет (найкраще за допомогою програми WinRAR , також підійде архіватор 7-Zip ).

  Детальніше: як розпакувати архів формату TGZ

  Прошивка Xiaomi Redmi 5A 60

  По результату розпакування прошивки повинна вийти містить кілька bat-файлів (це прошивальні скрипти) , а також директорію «images» папка &8212; з нею і здійснюється робота по установці або відновленню ОС МІЮАЙ на Редмі 5а в подальшому.

 2. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 61
 3. Вимикаємо смартфон, потім запускаємо його в режимі «FASTBOOT» і приєднуємо до комп'ютера.
 4. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 62
 5. Запускаємо MiFlash будь-яким із запропонованих в першому розділі цієї статті способом,Прошивка Xiaomi Redmi 5A 63

  У поточному прикладі &8212; шляхом переходу на відповідну вкладку Програми MiFlash PRO.

 6. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 64
 7. Натискаємо на кнопку «refresh» в прошивальщике - в результаті Redmi 5A визначиться і відобразиться вигляді серійного номера в стовпці «device» з основної робочої області вікна MiFlash.
 8. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 65
 9. Завантажуємо розпаковану прошивку в програму:
  • Натискаємо «select» .
  • Прошивка Xiaomi Redmi 5A 66
  • У вікні " Огляд папок» переміщаємося в директорію, куди розпакували TGZ-прошивку. Кліком мишею виділяємо (уважно) містить прошивочні bat-скрипти і каталог «images» папку, після чого натискаємо на кнопку «ОК» .
  • Прошивка Xiaomi Redmi 5A 67
 10. Важливо! Внизу вікна Мі Флеш праворуч розташована радіокнопка вибору режиму прошивки-переводимо її в положення «clean all» , інші варіанти використовувати небажано!
 11. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 68

 12. На цьому все готово до початку перепрошивки девайса, а щоб почати процедуру, натискаємо на кнопку «flash» вгорі праворуч вікна програми.
 13. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 69
 14. Очікуємо завершення виконуваних Міфлеш процесів, ні в якому разі не перериваючи їх будь-якими діями з комп'ютером або смартфоном.
 15. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 70
 16. У розглянутому режимі прошивка завершується автоматичною перезавантаженням Redmi 5A і стартом запуску його переустановленої операційної системи. У вікні MiFlash при цьому відображається статус «$pause» Прошивка Xiaomi Redmi 5A 71

  (а через час &8212; «error» у стовпці «result» &8212; не варто турбуватися, так і повинно бути).

 17. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 72
 18. По суті, на цьому все, можна відключати мобільний девайс від десктопа. Далі залишиться дочекатися відображення смартфоном вітального екрану MIUI і вибрати основні параметри роботиПрошивка Xiaomi Redmi 5A 73

  Мобільної операційки.

 19. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 74

Варіант 2: у режимі»EDL"

 1. Викачуємо fastboot-прошивку і розпаковуємо її аналогічним зазначеному в пункті №1 попередньої інструкції з цієї статті чином.
 2. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 119
 3. Підключаємо смартфон до комп'ютера, переводимо його в режим «EDL» (в процесі під'єднання з використанням тест-поінтів на материнській платі або ж через Fastboot). Прошивка Xiaomi Redmi 5A 120

  Якщо ще не зроблено, про всяк випадок перевіряємо, що девайс визначається системою вірно (в " диспетчері пристроїв» ).

 4. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 121
 5. Відкриваємо MiFlash, натискаємо на кнопку «refresh» . Прошивка Xiaomi Redmi 5A 122

  За результатом мобільний пристрій буде виявлено програмою і відобразиться в стовпці «device» у вигляді COM-порту, на якому воно визначилося комп'ютером.

 6. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 123
 7. Виконавши пункт № 5 представленої вище в цій статті інструкції по прошивці девайса через Міфлеш в режимі «ФАСТБУТ» , завантажуємо файли прошивки в прошивальщик.
 8. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 124
 9. Переводимо розташований внизу вікна MiFlash перемикач режимів роботи прошивальщика в положення «clean all» .
 10. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 125
 11. Натискаємо «flash» для початку процедури прошивки Редмі 5А, після чого очікуємо, Прошивка Xiaomi Redmi 5A 126

  Поки софт виконає всі необхідні для цього маніпуляції.

 12. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 127
 13. Отримання повідомлень «flash done» і «success» у стовпцях «status» і «result» відповідно таблиці у вікні MiFlash, прошивку смартфона в режимі «EDL» слід вважати завершеною.
 14. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 128
 15. Від'єднуємо Redmi 5А від комп'ютера, тривалим натисканням кнопки»харчування" запускаємо перший. Далі чекаємо першого запуску ОС MIUI, Прошивка Xiaomi Redmi 5A 129

  Виконуємо визначення основних параметрів її функціонування.

 16. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 130

Спосіб 4: Fastboot

Один з нескладних методів відновлення і швидкого переходу з однієї офіційної прошивки на іншу. Спосіб спрацьовує в незалежності від того, що (тип/версія ОС) встановлено на Redmi 5А в поточний момент і що потрібно інсталювати в результаті, але тільки на пристроях з розблокованим загрузчиком.

 1. Викачуємо fastboot-прошивку для Riva будь-якої версії, розпаковуємо її точно таким же чином, як у випадку підготовки файлів для установки на смартфон за допомогою класичного Mi Flash.
 2. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 161

 3. Відкриваємо каталог з ADB / Fastboot ( «platform-tools» ), копіюємо всі містяться в ньому файли в буфер обміну Windows, Прошивка Xiaomi Redmi 5A 162

  А потім вставляємо їх в директорію розпакованої прошивки (туди, де містяться bat-файли і каталог «images» ).

 4. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 163
 5. Переводимо Редмі 5А в стан «ФАСТБУТ» , приєднуємо його до ПК. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 165

  Про всяк випадок перевіряємо через «Диспетчер пристроїв» Віндовс фактор правильності підключення мобільного девайса в необхідному для прошивки режимі до комп'ютера.

 6. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 166
 7. Повертаємося в каталог з компонентами прошивки і файлами утиліт ADB / Fastboot, запускаємо батник flash_all.bat (саме цей, використовувати інші скрипти наполегливо не рекомендується!).
 8. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 167
 9. Якщо все вищеперелічене виконано правильно, в результаті виконання попереднього пункту інструкції відкриється " командний рядок» і почнеться повністю автоматизований процес інсталяції мобільної ОС на Redmi 5А.
 10. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 168
 11. Очікуємо завершення проведених консоллю Віндовс процедур, не перериваючи їх будь-якими діями.
 12. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 169
 13. Після закінчення перепрошивки мобільного девайса він перезавантажиться і почне запускати встановлену ОС MIUI (після інсталяції або відновлення процес буде досить тривалим).Прошивка Xiaomi Redmi 5A 173

  У вікні " командного рядка» при цьому відобразиться запрошення " для продовження натисніть будь-яку клавішу...» - виконуємо, щоб закрити додаток. Далі можна від'єднувати смартфон від ПК.

 14. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 170
 15. Чекаємо відображення «Welcome» на екрані Redmi 5А, визначаємо основні параметри мобільної операційки і приступаємо до її експлуатації.
 16. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 172

Спосіб 5: XiaoMiTool V2

Як вже було сказано вище в цьому матеріалі, софт XiaoMiTool V2 (XMT) дає можливість перепрошити Редми 5а практично в будь-якому стані програмної частини і фактично повністю автоматично, тобто з мінімальним втручанням користувача в процес, &8212; якщо метою є отримання на девайсі працездатною офіційної ОС останньої версії, навіть завантажувати прошивку не доведеться. Далі запропоновано два з безлічі можливих сценаріїв використання цього, дійсно зручного і ефективного софта.

Варіант 1: перевстановлення (оновлення) прошивки на працездатному девайсі

 1. Активуємо на Редмен 5а режим " Налагодження по ЮСБ» , приєднуємо його до ПК.
 2. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 174
 3. Запускаємо XiaoMiTool V2,Прошивка Xiaomi Redmi 5A 175

  Перейшовши до вікна з вибором режимів роботи софта, клацаємо по кнопці «Choose» під картинкою «My device is work normally…» .

 4. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 176
 5. Переконавшись, що смартфон (тобто назва його моделі, кодове ім'я) відобразився в таблиці з наступного вікна XMT V2, натискаємо «Select» .
 6. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 177
 7. Очікуємо, поки прошивальщик віднімає всі дані з мобільного девайса, &8212; в процесі Редми 5А буде автоматично переведений в режим «FASTBOOT» , а потім перезавантажено.
 8. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 178
 9. На наступному кроці вибираємо, що саме потрібно зробити щодо програмної частини смартфона-натискаємо на блок «Official Xiaomi ROM» . Прошивка Xiaomi Redmi 5A 179

  В результаті XMT V2 зробить пошук доступних для скачування офіційних прошивок апарату.

 10. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 180
 11. Далі дії двоваріантні:
  • Натискаємо на область з позначенням типу і версії (по суті – останньої) прошивки для Riva. В цьому випадку програма самостійно завантажить обраний нами інсталяційний пакет MIUI на ПК, а потім інсталює його на смартфон.
  • Прошивка Xiaomi Redmi 5A 181
  • Якщо потрібно розгорнути на Redmi 5А заздалегідь скачаний ZIP-пакет офіційної ОС, натискаємо " loсal official Rom File» , після цього &8212; Прошивка Xiaomi Redmi 5A 182

   В області &171;+&187; вікна, що відкрилося.

   Прошивка Xiaomi Redmi 5A 183

   Далі вибираємо передбачуваний до установки на телефон і заздалегідь підготовлений ZIP-файл прошивки на диску ПК (повинен бути того ж регіонального типу, а також версії не нижче встановленої в даний момент на Redmi 5A системи), клацаємо & 171; відкрити & 187;

   Прошивка Xiaomi Redmi 5A 184

   А потім &171;Continue&187; .

  • Прошивка Xiaomi Redmi 5A 185
 12. Клацаємо «Continue» в попереджає про можливу втрату містяться в пам'яті мобільного пристрою даних по результату процедури.
 13. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 186

 14. Чекаємо, поки програма виконає всі подальші маніпуляції автоматично: завантажить прошивку, перевірить і розпакує її, а потім встановить на смартфон.
 15. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 187
 16. Робота XiaoMiTool V2, тобто перепрошивка нашого девайса з його допомогою, завершується відображенням оповіщення «Installation completed successfully!» у вікні програми і автоматичним перезапуском смартфона в Тепер переустановлену на ньому операційну систему. Закриваємо вікно прошивальщика, від'єднуємо Redmi 5А від ПК. Далі очікуємо запуску майстра настройки основних параметрів МІЮАЙ на смартфоні і виконуємо його вказівки.
 17. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 188

Варіант 2: відновлення прошивки

 1. Переводимо Редмі 5А в стан «ФАСТБУТ» , приєднуємо телефон до комп'ютера.
 2. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 189
 3. Відкриваємо XMT, у вікні вибору режиму функціонування софта натискаємо " Сһооѕе» під блоком «My device is bricked» .
 4. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 190
 5. Натискаємо «OK, I understand» у двох наступних Прошивка Xiaomi Redmi 5A 191

  Вікнах додатки.

 6. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 192
 7. Трохи чекаємо, поки прошивальник виявить телефон, в результаті чого останній відобразиться у вигляді рядка з таблиці в наступному вікні. Натискаємо тут «Select» .
 8. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 193
 9. Прокручуємо відкрився список «Please select your device» , Прошивка Xiaomi Redmi 5A 194

  Знаходимо в ньому і виділяємо рядок «riva – Redmi 5A» , після чого натискаємо «Select» .

 10. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 195
 11. Далі слід просто очікувати, нічого не роблячи: спочатку XMT V2 автоматично визначить і завантажить з мережі відповідний для відновлення ОС смартфона пакет системного ПЗ (офіційна прошивка останньої версії),Прошивка Xiaomi Redmi 5A 196

  Розпакує його,

  Прошивка Xiaomi Redmi 5A 197

  А потім перепрошиє смартфон без нашого втручання.

 12. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 198
 13. Завершується відновлення програмної частини Редмі 5а через Сяомітул автоматичним перезапуском смартфона і відображенням оповіщення «Installation completed successfully!» у вікні прошивальщика.
 14. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 199
 15. На цьому все – можна від'єднувати телефон від комп'ютера, закривати додаток і чекати закінчення першого після інсталяції запуску ОС MIUI.
 16. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 200

Спосіб 6: TeamWin Recovery

Єдиним типом програмного засобу, який надає можливість виконати не задокументовані виробником Redmi 5A маніпуляції щодо системного ПО девайса і перейти на моделі до експлуатації неофіційної прошивки, є Модифіковане (кастомное) рекавери. Таких рішень для Riva існує безліч, а найпопулярнішим і поширеним з них є TeamWin Recovery (TWRP) .

Читайте також: Прошивка Android-пристроїв через кастомное рекавери TWRP

Викладене в цьому розділі статті далі по суті є універсальним покроковим описом шляху до отримання неофіційної прошивки на Riva від Xiaomi через TWRP, але кожна з перерахованих далі операцій може бути реалізована як окремий захід за умови виконаності попередніх їй в керівництві.

Як приклад встановимо на девайс позитивно зарекомендувала себе при щоденному використанні кастомную прошивку PixelExperience Plus на базі Android 10 , при потребі інсталювати інші неофіційні і побудовані на основі Android 9-11 системи, діємо за аналогією, але попередньо вивчаючи рекомендації по установці від творців кастома. Завантажити задіяний далі в інструкціях пакет операційки можна (і краще заздалегідь) за наступним посиланням:

Завантажте прошивку PixelExperience Plus 10.0-20200313 для смартфона Xiaomi Redmi 5A

Важливо! по-перше, установка кастомного рекавери на Android-девайси Xiaomi можлива виключно після розблокування завантажувача – виконуємо дану операцію, якщо ще не зробили! По-друге, не тільки запропоновані далі, але практично всі модифіковані рекавери і неофіційні прошивки можуть бути ефективно і безпроблемно інсталюватися на Redmi 5A тоді і тільки тоді, коли спочатку на девайсі встановлена ОСТАННЯ версія офіційної прошивки на базі Nougat ( Android 7.1 )! Тобто, перш ніж переходити до виконання наступних рекомендацій в цьому матеріалі, прошиває телефон " Способом 3, 4 або 5» вище на MIUI Global Stable V10.1.1.0.NCKMIFI !

Встановлення та налаштування середовища відновлення

Завантажити TWRP для смартфона Xiaomi Redmi 5A C офіційного сайту

Завантажити образ TWRP v3. 7. 0_9-0 для смартфона Xiaomi Redmi 5A

Завантажити патч & 171; Disable Dm-Verity ForceEncrypt & 187;

 1. Перейшовши по одній з представлених вище посилань, викачуємо IMG-образ середовища відновлення TWRP для Redmi 5А. за першим посиланням відкривається доступ до сторінки завантажень для моделі на офіційному сайті творців рекавери, де можна завантажити його останню версію,Прошивка Xiaomi Redmi 5A 75

  А по другій-можливість отримати задіяну в прикладі далі збірку TWRP для Riva & 8212; v3.7.0_9-0 .

 2. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 76
 3. Копіюємо отриманий файл-образ середовища ТВРП в каталог утиліт ADB і Fastboot ( &171;platform-tools&187; ).
 4. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 77
 5. Завантажуємо (третє посилання перед цією Інструкцією) патч ядра прошивки смартфона (в форматі ZIP), задіяти який буде потрібно, щоб отримати можливість запустити MIUI після установки кастомного рекавери. Даний пакет копіюємо на встановлену в Редми 5а картку пам'яті (можна в корінь або будь-який каталог).
 6. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 78
 7. Відкриваємо " командний рядок» , переходимо в директорію з ADB / Fastboot:

  Cd C:\platform-tools

 8. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 79
 9. Вимикаємо телефон, переводимо його в режим «ФАСТБУТ» , потім приєднуємо до ПК. Про всяк випадок перевіряємо вірність визначення девайса системою через консоль:

  Fastboot devices

 10. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 80
 11. Тепер вводимо в консоль і запускаємо на виконання команду форматування розділу «recovery» в пам'яті мобільного пристрою:

  Fastboot erase recovery

 12. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 81
 13. Прошиваємо ТВРП безпосередньо. Команда буде наступною ( ІМ'Я_ОБРАЗА_TWRP замінюємо на найменування завантаженого img-файлу рекавери):

  Fastboot flash recovery ІМ'Я_ОБРАЗА_TWRP.img

 14. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 82
 15. Отримання повідомлення про успіх операції в командному рядку ( Finished-ОКАУ ), запускаємо середу відновлення на смартфоні (важливо, щоб на поточному кроці не почався запуск MIUI, в такому випадку рекавери «затреться» рідним модулем). З такою метою можна вчинити двухваріантно:
  • (краще). Пишемо наступну команду, натискаємо»введення" на клавіатурі:

   Fastboot boot ІМ'Я_ОБРАЗА_TWRP.img

  • Прошивка Xiaomi Redmi 5A 83
  • Від'єднуємо Редми 5А від комп'ютера, не виходячи з режиму «FASTBOOT» , натискаємо і утримуємо його кнопки «Volume +» і «Power» одночасно. Тримати кнопки натиснутими необхідно до відображення на екрані девайса логотипу TWRP.
  • Прошивка Xiaomi Redmi 5A 86
 16. Переводимо середу відновлення на російську мову: тапа «System Language» на відкритому після першого запуску ТВРП екрані, знаходимо і вибираємо «Російський» в списку, натискаємо & 171; ОК&187; . Далі активуємо (пересуваємо вправо) розташований внизу слайдер " дозволити зміни» .
 17. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 93

 18. Тепер необхідно відформатувати область пам'яті смартфона під назвою «DATA» : натискаємо »очищення" на головному екрані рекавери, після чого тапа по кнопці " Форматувати Data» . Далі набираємо yes на віртуальній клавіатурі, торкаємося кнопки з галочкою внизу праворуч. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 87

  Дочекавшись надходження повідомлення «форматування даних завершено &8212; успішно» вгорі екрану, натискаємо »Назад" тричі, щоб повернуться на основний екран середовища відновлення.

 19. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 88
 20. Далі патч завантажувач мобільного девайса (щоб запустилася встановлена в даний момент на Редми 5 офіційна МІЮАЙ):
  • Натискаємо»встановлення" в головному меню ТВРП, і потім: " вибір накопичувача» &8212; «MicroSD» &8212; «ОК» .
  • Прошивка Xiaomi Redmi 5A 89
  • Переміщаємося в папку, куди копіювали ZIP-пакет «Disable_Dm-Verity» при виконанні другого пункту цієї Інструкції, натискаємо на найменування патча.
  • Прошивка Xiaomi Redmi 5A 90
  • Активуємо бігунок " Свайп для прошивки» внизу, очікуємо завершення проведених TWRP процедур.
  • Прошивка Xiaomi Redmi 5A 92
 21. Після завершення інтеграції в систему патча &171;Disable Dm-Verity&187; Налаштування TWRP на Redmi 5A можна вважати завершеним. Далі можна перезавантажитися в (по результату форматування розділу &171;DATA&187; смартфона скинуту до заводських налаштувань) MIUI-з такою метою тапа «перезавантаження в ОС» або продовжити роботу в рекавери. (При виборі першого із зазначених шляху, та й в цілому згодом, щоб відкрити TWRP на телефоні, вимикаємо його і натискаємо кнопки «Volume +» і «Power» на корпусі одночасно.)
 22. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 91

  Важливо відзначити, що експлуатувати MIUI 10 на Redmi 5А після інсталяції TWRP можна фактично без обмежень, але не варто оновлювати систему (наприклад, " Способом 1» з цієї статті). Якщо інсталяцію апдейта ОС до збірки на Android 8 все ж ініціювати в сформованій після виконання інструкції вище ситуації, система оновиться успішно, але при цьому кастомное рекавери перезапишеться на середу відновлення зі складу офіційної МІЮАЙ, а значить, можливість експлуатації першого буде втрачена!

Бекап і відновлення розділів пам'яті

Насамперед після інтеграції ТВРП в Редмі 5а рекомендується створити і зберегти резервні копії всіх або окремих найбільш важливих областей його пам'яті. Це дасть можливість в майбутньому усунути окремі, іноді виникають в результаті втручання в систему, проблеми, а також відновити дані на смартфоні, якщо така потреба виникне.

Створення бекапа

 1. Переходимо в TWRP, натискаємо на кнопку»Резервне копіювання" в головному меню рекавери. Далі перемикаємося на використання для збереження бекапів знімного накопичувача телефону ( " вибір накопичувача» &8212; «MicroSD» &8212; «ОК» ).
 2. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 94
 3. Відзначаємо галочками області сховища девайса для копіювання (наполегливо рекомендується & 8212; «EFS» і «Persist» , решта – за бажанням). Активуємо елемент " Свайп для початку» внизу.
 4. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 95
 5. Чекаємо, поки резервна копія буде сформована, тапа»Назад" .
 6. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 96
 7. Отримані за рекомендаціями вище бекапи розташовані на карті пам'яті по шляху TWRP/BACKUPS . (C метою довгострокового і більш надійного зберігання даний каталог можна скопіювати/перемістити на диск комп'ютера, а при необхідності відновлення знову перенести його на знімний накопичувач).
 8. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 84

Відновлення даних

У разі потреби повернути дані в пошкоджених областях пам'яті Redmi 5A з створеного засобами TWRP бекапа:

 1. Встановлюємо знімний накопичувач з резервною копією в смартфон, відкриваємо рекавери, тапа»відновлення" на головному екрані. При необхідності переходимо до можливості роботи з «MicroSD» . Далі вибираємо розгортається на мобільному девайсі бекап, натискаємо на його найменування.
 2. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 97
 3. Знімаємо позначки з чекбоксів, що позначають розділи пам'яті девайса, дані в яких відновлювати не потрібно, активуємо слайдер " Свайп для відновлення» .
 4. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 98
 5. Чекаємо закінчення процедури відновлення даних з бекапа-вгорі екрану з'явиться сповіщення " відновлення завершено» . Далі тапа " перезавантаження в ОС» внизу праворуч, щоб перезавантажитися в Android і перевірити дієвість виконаної операції.
 6. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 99

Встановлення неофіційної прошивки

 1. Викачуємо ZIP-файл бажаної до інсталяції на Редми 5а кастомной прошивки, копіюємо його на карту пам'яті смартфона. (Останнє, до речі, можна виконати і не виходячи з TWRP, &8212; якщо підключити мобільний девайс в цьому стані до ПК, його пам'ять стане доступною в Провіднику Windows.)
 2. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 85
 3. Виконуємо " вайпи "» тобто очищення) основних розділів пам'яті мобільного пристрою:
  • Натискаємо»очищення" на першому екрані середовища відновлення.
  • Прошивка Xiaomi Redmi 5A 100
  • Спочатку і обов'язково форматуємо розділ &171;DATA&187; : тапа " Форматувати Data» , вводимо yes на віртуальній клавіатурі, натискаємо на кнопку з галочкою. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 101

   Після отримання повідомлення»форматування даних завершено" вгорі тапа »Назад" двічі.

  • Прошивка Xiaomi Redmi 5A 102
  • Тепер на екрані & 171; очищення & 187; натискаємо " вибіркове очищення» . Встановлюємо галочки у всіх, крім «MicroSD» і »USB-накопичувач" , чекбоксах зі списку " виберіть розділи для очищення» , і після цього впливаємо на бігунок " Свайп для очищення» .
  • Прошивка Xiaomi Redmi 5A 103
  • Отримання сповіщення «очищення завершено &8212; успішно» , повертаємося в Головне меню ТВРП.
  • Прошивка Xiaomi Redmi 5A 104
 4. Далі можна інсталювати неофіційну операційну систему безпосередньо:
  • Переходимо в розділ»встановлення" TWRP, якщо потрібно, перемикаємося на роботу зі знімним накопичувачем девайса.
  • Прошивка Xiaomi Redmi 5A 110

  • Знаходимо ZIP-файл кастомной прошивки в сховище, натискаємо на його ім'я. Далі ініціюємо установку системи шляхом зсуву слайдера " Свайп для прошивки» праворуч.
  • Прошивка Xiaomi Redmi 5A 105
  • Очікуємо закінчення розгортання прошивки на смартфоні. По завершенні процесу надійде свідчить про успіх заходу повідомлення вгорі екрану TWRP, а також відобразиться кнопка " перезавантаження в ОС» внизу – натискаємо на неї.
  • Прошивка Xiaomi Redmi 5A 106

 5. Знову очікуємо, тепер закінчення першого запуску (в залежності від прошивки може бути довгим) встановленої на Redmi 5A операційної системи, виконуємо її первісну настройку,

  Прошивка Xiaomi Redmi 5A 107

  Переходимо до оцінки переваг модифікації,

  Прошивка Xiaomi Redmi 5A 108

  А потім і повноцінної експлуатації смартфона під управлінням кастомной ОС.

 6. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 109

  Зверніть увагу! запропонована як приклад в інструкції вище кастомная прошивка спочатку включає в комплект своєї поставки сервіси та Додатки від Google, але подібна ситуація – скоріше, виключення з правил, &8212; більшість неофіційних ОС для Riva зазначеними компонентами не оснащуються і їх потрібно інтегрувати окремо. Виконати установку Google-сервісів і Play Маркета в середовищі кастома на Redmi 5A найчастіше можливо, дотримуючись рекомендацій з наступної статті:

  Детальніше: як додати служби Google до власної прошивки Android

Отримання рут-привілеїв

Нерідко метою установки TWRP, яку дане рекавери безпроблемно реалізує в тому числі на Redmi 5А, є активація рут-прав. Далі продемонструємо, як це виконати на практиці (алгоритм універсальний незалежно від керуючої смартфоном прошивки).

Завантажте Magisk з офіційного веб-сайту

 1. Переходимо (можна і буде швидше & 8212; зі смартфона) за посиланням вище на офіційний веб-ресурс творців софта Magisk, перегортаємо його головну сторінку до секції «Downloads» , в ній натискаємо на кнопку «Download Magisk ZIP» .
 2. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 111
 3. Знаходимо на наступній сторінці і ще раз тапа кнопку «Download Magisk ZIP» , потім «Download» - це ініціює скачування інсталюється через TWRP пакета компонентів для отримання привілеїв суперкористувача в ОС Android на пристрій.
 4. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 112
 5. Чекаємо завершення скачування файлу Magisk-vXY.Z.zip , копіюємо його в корінь картки пам'яті Редмі 5а (можна і в будь-яке інше місце на смартфоні).
 6. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 113
 7. Далі перезавантажуємо телефон в режим рекавери, переходимо в розділ TWRP під назвою «встановлення» . Якщо необхідно, перемикаємося на накопичувач, де збережений файл Magisk-vXY.Z.zip , знаходимо його і тапа по найменуванню.
 8. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 114
 9. Свайпаем активує установку zip-пакета слайдер внизу екрану, після чого очікуємо закінчення інтеграції компонентів Меджіск в програмну частину Редмі 5а.
 10. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 115
 11. По завершенні установки пакета тапа " перезавантаження в ОС» . Далі чекаємо, поки запуститься Андроїд, відкриваємо з'явилося в меню доступних додаток Magisk, підтверджуємо його запит на виконання оновлення.
 12. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 116
 13. Виконуємо забезпечують скачування і установку апдейтів софта вимоги.
 14. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 117
 15. На цьому все, можна запускати і експлуатувати менеджер активованих на девайсі рут-прав (при бажанні або необхідності можна перевірити доступність привілеїв на пристрої додатковими способами).

  Детальніше: як перевірити наявність кореневих прав на Android

 16. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 118

Спосіб 7: OrangeFox Recovery

Найсучасніші (в основному, побудовані на базі Android 12-13) неофіційні прошивки для Redmi 5A вимагають для своєї інтеграції в девайс модифіковану середу відновлення з підтримкою файлового шифрування FBE (на тому, що це таке, детально зупинятися не будемо, інформацію можна знайти в мережі), а одним з найбільш ефективних представників даних продуктів є останні версії форка вищеописаного TWRP & 8212; OrangeFox Recovery (OFR) .

Установку OrangeFox Recovery на пристрій і виконання основних підтримуваних середовищем операцій ми розглянемо далі, а як приклад покроково інсталюємо на Riva один з найновіших з адаптованих для моделі кастомів – crDroid на базі Android 13 . Завантажити прошивку і помістити її на карту пам'яті прошивається девайса краще заздалегідь, задіяний в наступних інструкціях пакет компонентів неофіційної ОС завжди доступний за наступним посиланням:

Завантажити власну прошивку crDroid 13.0 для смартфона Xiaomi Redmi 5A

Всі збірки crDroid для Redmi 5A творці рішення розміщують на своїй сторінці в рамках веб-ресурсу sourceforge.net:

Завантажте спеціальну прошивку crDroid для смартфона Xiaomi Redmi 5A останньої версії

Крок 1: встановлення відновлення

Перш ніж інсталювати OrangeFox Recovery на Redmi 5A, необхідно розблокувати завантажувач пристрою і встановити на нього офіційну прошивку на базі Android 7.1 останньої версії (MIUI Global Stable V10.1.1.0.NCKMIFI)!!!

Завантажити OrangeFox Recovery останньої версії для смартфона Redmi 5A
завантажити OrangeFox Recovery 11.1_5 для смартфона Redmi 5A

 1. По першій з посилань вище переходимо на представлену в рамках ресурсу GitHub сторінку автора адаптації OrangeFox Recovery (OFR) для смартфона Riva, перегортаємо їїПрошивка Xiaomi Redmi 5A 03

  До відображення блоку &171;Assets&187; в першій зверху, що містить інформацію про останню версію рекавери, області.

  Прошивка Xiaomi Redmi 5A 04

  Клікнувши по представленим в таблиці &171;Assets&187; посиланнях,

  Прошивка Xiaomi Redmi 5A 05

  Викачуємо на диск комп'ютера два файли необхідного нам рекавери &8212; в форматах ZIP і IMG.

  Прошивка Xiaomi Redmi 5A 08

  Інший варіант отримання необхідних для отримання OFR на Redmi 5A пакетів – по другій із запропонованих перед цією Інструкцією посиланням, там доступні саме ті файли, що були задіяні в прикладі далі.

 2. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 09
 3. IMG-образ OrangeFox ( OrangeFox-R11.1_5_FDE+FBE-Unofficial-rova.img ) копіюємо в папку утиліт ADB і Fastboot ( &171;platfotm-tools&187; ), Прошивка Xiaomi Redmi 5A 10

  A ZIP - пакет відновлення ( OrangeFox-R11.1_5_FDE+FBE-Unofficial-rova.zip ) - на карту пам'яті Redmi 5A (можна в будь-який каталог, в нашому прикладі – «OFR_INST» )

 4. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 11
 5. Запускаємо «командний рядок» Windows, переходимо в каталог з ADB і Fastboot.

  Cd C:\platform-tools

 6. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 12
 7. Вимикаємо Редмен 5А, переводимо його в режим «ФАСТБУТ» , а потім підключаємо до ЮСБ-порту комп'ютера.
 8. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 13
 9. В консолі вводимо команду перевірки правильності визначення девайса системою.

  Fastboot devices

 10. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 14
 11. Далі по черзі вводимо в консоль і відправляємо на виконання три команди:
  • Fastboot erase recovery
  • Прошивка Xiaomi Redmi 5A 15
  • Fastboot flash recovery ІМ'Я_ОБРАЗА_OFR.img
  • Прошивка Xiaomi Redmi 5A 16
  • Fastboot boot ІМ'Я_ОБРАЗА_OFR.img
 12. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 17

  За результатом виконання вищевказаних команд смартфон повинен перезавантажитися в середу відновлення Orange Fox, можна від'єднувати його від комп'ютера, але до завершення виконання двох наступних пунктів інструкції не слід вимикати/перезавантажувати, інакше інсталяцію OFR доведеться починати заново!

 13. Тапа «ОК» в демонстрованому OrangeFox після першого запуску віконці «Missing Fox dependencies» , потім переміщаємо вправо розташований внизу екрану бігунок «Swipe to Allow Modifications» .
 14. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 21
 15. Натискаємо & 171; рівень вгору & 187; ( &171;..&187; ) в самому верху відображається на екрані переліку каталогів в пам'яті девайса, знаходимо і переходимо в директорію «sdcard1» , Прошивка Xiaomi Redmi 5A 22

  Потім відкриваємо папку, куди копіювали файл OrangeFox-R11.1_5_FDE+FBE-Unofficial-rova.zip при виконанні пункту №3 цієї Інструкції.

 16. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 23
 17. Тапа по імені ZIP-пакета рекавери, на наступному екрані впливаємо на елемент " Проведіть для установки» внизу.
 18. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 24
 19. Очікуємо, поки рекавери «перепрошиє саме себе». Коли дана процедура завершиться, середовище відновлення автоматично перезавантажиться,Прошивка Xiaomi Redmi 5A 25

  А ми отримаємо на екрані Redmi 5A повідомлення «Welcome to OrangeFox!» , &8212; натискаємо під ним на круглу кнопку з галочкою.

 20. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 26
 21. На цьому інсталяція OFR на розглянуту в цій статті модель пристрою вважається завершеною. Для зручності використання середовища і відповідності подальшим рекомендаціям в цій статті перемикаємося на її російськомовний інтерфейс:
  • Відкриваємо «Menu» рекавери тапом за трьома рисками в розташованій внизу екрану панелі, потім натискаємо на виконану у вигляді шестерінки кнопку вгорі праворуч на екрані. У відображеному переліку «Settings» тапа «Regional» .
  • Прошивка Xiaomi Redmi 5A 29
  • Далі вибираємо «Language» внизу наступного екрану, і, нарешті, натискаємо «Russian» в переліку доступних для інтерфейсу рекавери мов. Пару секунд чекаємо зміни мови інтерфейсу середовища відновлення.
  • Прошивка Xiaomi Redmi 5A 27
  • Виходимо з «Налаштування» OFR тричі торкнувшись »Назад" .
  • Прошивка Xiaomi Redmi 5A 28

Крок 2: Резервне копіювання

Наступним кроком на шляху до установки на Redmi 5A кастомной прошивки слід (у всякому разі настійно рекомендується) отримати бекап найважливіших розділів його пам'яті. Через OrangeFox це виконується за наступним алгоритмом.

При бажанні за наступною інструкції можна забекапіть (і &171;повернути на місце&187; згодом) всі області сховища смартфона, але в прикладі ми обмежимося копіюванням суб'єктивно найбільш важливих розділів – «EFS» , «MODEM» (відновити потрібно при виникненні проблем з стільниковим зв'язком) і «PERSIST» (відновлення повертає працездатність апаратних датчиків девайса).

 1. Переміщаємося на другу за рахунком на панелі внизу екрану ОранжФокс вкладку (кнопка «Хмара» ) – «копії» . На екрані натискаємо &171;накопичувач&187; , вибираємо &171;MicroSD&187; у списку, що відображається вгорі.
 2. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 30
 3. Тапа «нова копія» , відзначаємо галочками чекбокси праворуч від найменувань областей пам'яті смартфона, які потрібно забекапіть, після цього активуємо слайдер " Проведіть для створення копії» .
 4. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 31
 5. Очікуємо завершення процедури створення бекапа даних, після появи вгорі написи»успішно" , повертаємося »Назад" .
 6. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 32
 7. Створені в результаті вищеописаної процедури копії розділів пам'яті смартфона знаходяться на картці пам'яті апарату по шляху Fox/BACKUPS . При бажанні можна підключити Редми 5а до комп'ютера і скопіювати вказаний каталог на диск першого для довгострокового і надійного зберігання.
 8. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 18
 9. Якщо коли-небудь в майбутньому буде потрібно відновити збережені вищеописаним шляхом дані в пам'яті пристрою:
  • Встановлюємо містить бекап (и) карту пам'яті в телефон, запускаємо OFR, переходимо в розділ рекавери «копії» . Коли відповідна для розгортання на девайсі резервна копія доступна, її ім'я буде демонструватися в списку на екрані. Вибираємо потрібний бекап, якщо таких кілька, натискаємо на його найменування.
  • Прошивка Xiaomi Redmi 5A 33
  • Прибираємо галочки з чекбосів праворуч від найменувань розділів, які не потрібно відновлювати, зрушуємо вправо елемент " Проведіть для відновлення» .
  • Прошивка Xiaomi Redmi 5A 34
  • Дочекавшись закінчення відновлення інформації, перезавантажуємося в ОС смартфона, торкнувшись призначеної для ініціації такої події кнопки на екрані.
  • Прошивка Xiaomi Redmi 5A 35

Крок 3: Очищення пам'яті

Наступний обов'язковий етап установки кастома через OFR – підготовка «грунту» – форматування розділів пам'яті Redmi 5A.

 1. Переміщаємося на третю за рахунком на панелі розділів внизу екрану вкладку ОранжФокс Рекавери – «очищення» . Відзначаємо галочками всі пункти переліку «розділи» на вкладці, крім двох останніх &8212; «Карта MicroSD» і «USB OTG» .
 2. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 37
 3. Активуємо слайдер внизу екрану, чекаємо закінчення операції форматування областей пам'яті, потім тапа»Назад" .
 4. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 38
 5. Додатково форматуємо область «DATA» пам'яті смартфона: переміщаємося на вкладку " Очистити Data» розділу «очищення» рекавери, пишемо yes C відобразилася на екрані віртуальної клавіатури, тапа по галочці в нижньому лівому кутку останньої.
 6. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 39
 7. Отримання повідомлення " успішно форматування даних завершено» вгорі, натискаємо »Назад" і далі приступаємо до наступних маніпуляцій в рекавери.
 8. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 40

Крок 4: Встановлення прошивки

 1. Якщо прошивка раніше не була поміщена на картку пам'яті Редми 5а, підключаємо його до комп'ютера і копіюємо ZIP-файл кастома на знімний накопичувач (можна як в корінь, так і в окрему папку).
 2. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 19
 3. Переходимо на вкладку»файли" OrangeFox Recovery, відкриваємо каталог знімного накопичувача телефону, переміщаємося в папку з ZIP-пакетом кастомной прошивки і натискаємо на найменування останнього.
 4. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 41
 5. Переміщаємо слайдер " Проведіть для установки» вправо, що призведе до старту процесу установки прошивки на девайс.
 6. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 42
 7. По завершенні інсталяції всіх компонентів системи на екрані відобразиться кнопка &171;перезавантажити&187; , &8212; натискаємо на неї. Далі Редмі 5а перезапуститься і потрібно буде почекати, що завершується появою вітального екрану, першого запуску crDroid Android.
 8. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 43
 9. Тапа «Start» на екрані &171;Welcome to crDroid&187; , вибираємо мову інтерфейсу кастомной системи, і потім виконуємо в загальному-то стандартну первинну настройку Прошивка Xiaomi Redmi 5A 44

  Мобільної операційки,

  Прошивка Xiaomi Redmi 5A 45

  Після чого приступаємо до оцінки її можливостей і переваг в порівнянні з офіційною MIUI моделі.

 10. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 46

Крок 5 (необов'язково): інтеграція служб Google

Як і більшість кастомів, отримана на Redmi 5А по результату виконання вищенаведених кроків прошивка crDroid Android спочатку не несе в своєму складі звичних більшості сервісів і додатків від Google. Якщо дані компоненти необхідні, слід дооснастити ними систему, діючи за наступним алгоритмом:

Завантажити NikGapps для неофіційних прошивок смартфона Xiaomi Redmi 5А

 1. Для crDroid і інших неофіційних прошивок Redmi 5А на базі Android 12-13 рекомендується використовувати Гаппси від проекту NikGapps. Переходимо за посиланням вище і викачуємо їх zip-файл (мінімальний пакет «Core» ) в пам'ять телефону. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 47

  (або переходимо на офіційний веб-сайт творців NikGapps , вибираємо і викачуємо відповідне власним потребам (визначаємо тип/склад пакета Gapps) рішення його засобами, а потім копіюємо отриманий пакет на знімний накопичувач смартфона.)

 2. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 48
 3. Перезавантажуємося в OrangeFox Recovery (до слова, можна прямо з меню виключення кастомной прошивки),Прошивка Xiaomi Redmi 5A 49

  Відкриваємо розділ»файли" середовища відновлення, знаходимо zip-пакет NikGapps серед вмісту пам'яті смартфона і натискаємо на його ім'я.

 4. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 50
 5. Активуємо ініціює інтеграцію компонентів для роботи сервісів Google в середовищі Android слайдер внизу екрану рекавери, чекаємо закінчення інсталяції пакета.
 6. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 51
 7. Після установки NikGapps натискаємо кнопку»перезавантажити" , в результаті чого запуститься тепер оснащена сервісами Google
  Прошивка Xiaomi Redmi 5A 52

  І Play Маркетом неофіційна операційка Xiaomi Redmi 5A.

 8. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 53

Крок 6 (необов'язково): отримання кореневих привілеїв

Якщо в середовищі неофіційної прошивки Редми 5А потрібно забезпечити доступність привілеїв суперкористувача, можна активувати їх засобами OrangeFox Recovery (що зручно, так як не вимагає попереднього скачування будь-яких додаткових файлів):

 1. Відкриваємо ORF, переміщаємося в «Меню» середовища відновлення, відкриваємо «Доповнення Fox» з відобразився на екрані переліку опцій.
 2. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 54
 3. Вибираємо " Встановити Magisk (25.2)» у наступному списку функцій, виконуємо " Проведіть для установки» , а потім чекаємо завершення інтеграції в систему компонентів, що активують рут-привілеї і менеджер управління ними.
 4. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 55
 5. Натискаємо»перезавантажити" на екрані ОранжФокс. Після запуску Android відкриваємо додаток «Magisk» , погоджуємося на виконання його оновлення.
 6. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 56
 7. Після закінчення скачування і установки апдейтів МеджискПрошивка Xiaomi Redmi 5A 57

  Сам менеджер і отримані з його допомогою рут-права стане можливим задіяти на Redmi 5А у власних цілях.

 8. Прошивка Xiaomi Redmi 5A 58

більше статей на цю тему: