Прошивка смартфона Xiaomi Redmi 4A (rolex)

Багато з розглянутих в статті операцій характеризуються як несуть потенційну загрозу пошкодження пристрою! Все нижчевикладене виконується власником смартфона на свій страх і ризик, з прийняттям повної відповідальності за всі наслідки і/або відсутність потрібних результатів!

Підготовчі операції

Правильна підготовка Android-смартфона до перепрошивки, а також, принаймні ознайомче, освоєння використовуваних при цьому інструментів є найважливішими і обумовлює ефективність процесу кроками. Далі перераховані операції, які краще виконати заздалегідь, представлена інформація і файли, які будуть потрібні при установці ОС на телефон безпосередньо.

Важлива інформація

Ця стаття присвячена багатогранному процесу прошивки смартфона Redmi 4A (Pro) від Xiaomi, якому виробником присвоєно кодове ім'я «rolex» , в ній представлені відповідні саме для зазначеної конкретної моделі рекомендації і, головне, &8212; файли. Перед тим, як робити будь-які практичні дії щодо мобільного девайса, необхідно точно переконається, що він відповідає описуваному! Це можна зробити не єдиним способом і практично в будь-якій ситуації, навіть якщо апарат втратив можливість нормально функціонувати і запускатися в свою операційну систему.

Детальніше: як точно з'ясувати модель, модифікацію та кодове ім'я смартфона Xiaomi (Mi, Redmi, POCO)

Прошивка Redmi 4A 148

Інструкції по роботі з системним по девайсів Сяомі, назви моделей яких співзвучні з розглянутим в цій статті, дещо відрізняються від викладеного далі і представлені в інших матеріалах з окремого розділу нашого сайту:

Детальніше: Прошивка смартфонів Xiaomi різних моделей

Mi Рахунок

Аккаунт в екосистемі Xiaomi буде необхідний, щоб реалізувати ряд запропонованих далі підготовчих і супутніх перевстановлення ОС MIUI на Redmi 4A процедур (створення бекапів, розблокування завантажувача, отримання можливості використовувати окремий прошивочный софт та інше).

Читайте також: як з'ясувати ID mi-аккаунта на смартфоні Xiaomi

Таким чином, якщо учетка Mi ще не використовується, створюємо її і вносимо в девайс:

Детальніше: створення Mi Аккаунта і його прив'язка до смартфону Xiaomi

Прошивка Redmi 4A 149

Перед прошивкою моделі безпосередньо, а також до виконання скидання апарату рекомендується відв'язувати його від Mi-аккаунта. Це робиться за наступною інструкції:

Детальніше: вихід з Mi-аккаунта на смартфонах Xiaomi

Прошивка Redmi 4A 150

Резервне копіювання даних

Повноцінна перепрошивка Redmi 4A, як і будь-якого іншого Android-девайса, найчастіше не передбачає, що збережені в пам'яті смартфона файли залишаться недоторканими. Тобто в процесі переустановлення мобільної ОС вся інформація користувача практично завжди стирається, не кажучи вже про наслідки можливих і ведуть до знищення даних збоїв. Тому необхідно своєчасно, до виконання втручання в роботу смартфона замислитися над збереженням важливих файлів з його пам'яті, створити резервні копії відомостей, які будуть потрібні в майбутньому, а також спланувати їх відновлення згодом.

Детальніше: Резервне копіювання і відновлення інформації Користувача на смартфонах Xiaomi (Mi, Redmi, POCO)

Прошивка Redmi 4A 151

Софт для прошивки

Для переустановлення, відновлення та оновлення операційної системи на Redmi 4A застосовуються різні Windows-програми. Вибір залежить головним чином від стану програмної частини перепрошиваемого пристрою і кінцевих цілей його Користувача, але найкращим варіантом є інсталяція всіх перерахованих далі коштів на комп'ютер і перевірка їх працездатності заздалегідь. Такий підхід дозволить в будь-який момент бути» у всеозброєнні " і швидко відновити працездатність девайса в будь-якій ситуації.

ADB та FASTBOOT

Для впливу на системне ПЗ Redmi 4A точно буде потрібно (якщо не для перепрошивки девайса безпосередньо, то для виконання супутніх процедур) пакет з утилітами ADB і FASTBOOT , готуємо його до роботи в першу чергу. Краще зробити це точно за наступною інструкції, щоб розташування інструментарію відповідало подальшим рекомендаціям зі статті. Крім іншого, на підготовчому етапі важливо запам'ятати, яким чином запускається вказане по.

Завантажити SDK Platform Tools (ADB / FASTBOOT) для Windows C офіційного сайту

 1. Завантажуємо на комп'ютер цей архів . Або, перейшовши за посиланням вище на веб-сайт Android Developers, останню версію SDK Platform Tools для ОС Windows.
 2. Прошивка Redmi 4A 133
 3. Розпаковуємо викачане, копіюємо каталог &171;platform-tools&187; з отриманої папки в корінь логічного диска з: .
 4. Прошивка Redmi 4A 134
 5. Відкриваємо консоль Windows або запускаємо її сучасну оболонку PowerShell від імені адміністратора.

  Детальніше: Запуск "командного рядка" від імені Адміністратора в Windows 10

  Прошивка Redmi 4A 135

  Якщо використовується PowerShell (як у всіх прикладах в цьому матеріалі далі) вводимо команду cmd , на клавіатурі натискаємо «Enter» .

 6. Прошивка Redmi 4A 136
 7. Відправляємо на виконання консоллю наступну вказівку:

  Cd C:\platform-tools

 8. Прошивка Redmi 4A 137
 9. На цьому все, по ADB і Fastboot запущено і чекає введення наших команд.
 10. Прошивка Redmi 4A 138

MiFlash PRO

MiFlash PRO – це цілий програмний комплекс, який включає в себе всі необхідні інструменти (в тому числі» класичний " XiaoMiFlash ) для перепрошивки будь-якого Android-девайса Xiaomi. Крім іншого, несе в своєму складі необхідні для установки сполучення між переведеним в один зі спецрежимів смартфоном і комп'ютером драйвери.

Завантажити MiFlash PRO

Інсталюємо і готуємо софт до роботи, виконавши відкривається після переходу за наступним посиланням інструкцію:

Детальніше: підготовка програми для прошивки смартфонів Xiaomi MiFlash PRO до роботи

Прошивка Redmi 4A 139

XiaoMiTool V2

Ця створена розробником Francesco Tescari програма є неофіційним, але при цьому ефективним і зручним засобом перепрошивки смартфонів Xiaomi. У нашому випадку з Redmi 4A здатне надати неоціненну допомогу при організації практично повністю автоматизованих звичайної переустановлення і/або оновлення, а також відновлення працездатності ОС смартфона.

Завантажити XiaoMiTool V2 by Francesco Tescari C офіційного сайту

Якщо буде прийнято рішення задіяти додаток, готуємо його до роботи наступним чином:

 1. Переходимо за запропонованим вище посиланням на сайт розробника прошивальщика. У стовпці «Download» і рядку «Windows 7/8/10 64/32 bit» таблиці на веб-сторінці клацаємо «Click here» . Це призведе до скачування дистрибутива XiaoMiTool V2 на диск комп'ютера.
 2. Прошивка Redmi 4A 133
 3. Відкриваємо отриманий файл XMT2_Win_Setup.exe .
 4. Прошивка Redmi 4A 134
 5. Слідуємо вказівкам запустився в результаті майстра інсталяції кошти:
  • Натискаємо «Next» у першому вікні, Прошивка Redmi 4A 135

   І «Install» у другому;

  • Прошивка Redmi 4A 136
  • Чекаємо закінчення розгортання софта на ПК. Кликати «Finish» в завершальному інсталяцію вікні.
  • Прошивка Redmi 4A 137
 6. Відразу після установки Сяомітул запуститься автоматично, а в подальшому для його виклику можна використовувати з'явився на робочому столі Віндовс ярлик.
 7. Прошивка Redmi 4A 140

 8. Натискаємо на кнопку «Agree» у першому вікні XiaoMiTool V2.
 9. Прошивка Redmi 4A 142
 10. Далі потрібно трохи почекати, поки програма перевірить і при необхідності скоректує встановлені в системі драйвери.
 11. Прошивка Redmi 4A 141
 12. Після відображення вікна вибору режиму роботи із зображенням двох смартфонів софт вважається готовим до виконання своїх безпосередніх функцій.
 13. Прошивка Redmi 4A 143

Драйвери

З забезпечують сполучення Redmi 4A і комп'ютером драйверами проблеми виникають вкрай рідко (встановлюються автоматично засобами Windows, а також в процесі розгортання на ПК прошивальних програм). Але якщо інсталяція компонентів вручну все ж потрібно, викачуємо і розпаковуємо доступний за посиланням нижче їх універсальний для девайсів Xiaomi пакет, а потім вказуємо шлях до вийшла папці в Майстрі установки драйверів:

Завантажити універсальні драйвери для прошивки смартфонів Xiaomi у всіх можливих режимах Прошивка Redmi 4A 144

Читайте також: Установка драйверів для прошивки Android-девайсів з комп'ютера

Прошивки для девайса і їх завантаження

На момент створення цього матеріалу випуск оновлень для операційної системи Redmi 4A припинений Xiaomi, а у всіх передбачають установку офіційної прошивки прикладах (№№1-5) буде здійснюватися розгортання її фінальної збірки & 8212; MIUI 10 Global V10.2.3.0.NCCMIXM .

Читайте також: види і типи прошивок ОС MIUI від Xiaomi

Для реалізації перепрошивки девайса способами №1 і 2 потрібно інсталяційний пакет ОС, поширюваний в форматі ZIP (рекавери-прошивка), а для інструкцій №3-5 – TGZ (фастбут-прошивка). Отримати ці архіви можна і буде найбільш правильним на офіційному веб-ресурсі Xiaomi Community:

Завантажити recovery-прошивку для смартфона Xiaomi Redmi 4A C офіційного сайту

Прошивка Redmi 4A 145

Завантажити fastboot-прошивку для смартфона Xiaomi Redmi 4A C офіційного сайту

Прошивка Redmi 4A 146

Про всяк випадок задіяні при описі маніпуляцій щодо девайса в даній статті установчі пакети його офіційної ОС викладені в хмарне сховище і завжди доступні для скачування:

Завантажте офіційну прошивку MIUI 10 Global V10.2.3.0.NCCMIXM для смартфона Xiaomi Redmi 4A (RECOVERY)

Завантажте офіційну прошивку MIUI 10 Global V10.2.3.0.NCCMIXM для смартфона Xiaomi Redmi 4A (FASTBOOT)

Варто відзначити, що завантажувати прошивки дозволяє і деякий, призначений для їх установки софт. Так, XiaoMiTool V2 від Francesco Tescari здійснює завантаження потрібних файлів практично без втручання користувача, а в MiFlash PRO для організації процесу передбачений спеціальний модуль.

Прошивка Redmi 4A 172

Читайте також: скачування прошивок для смартфонів Xiaomi (Redmi) через програму MiFlash PRO

Для Редми 4а існує величезна кількість неофіційних прошивок, що дозволяють скористатися на моделі перевагами більш сучасного системного ПО, ніж пропонується виробником, і найчастіше званих «кастоми». Встановлюються всі подібні рішення в загальному-то за однаковим алгоритмом засобами модифікованого рекавери, а продемонстровано це на прикладі двох зарекомендували себе при практичній експлуатації систем в інструкціях " спосіб 6» з другого розділу цієї статті, там же представлені посилання на завантаження інсталяційних пакетів ОС.

Режими роботи смартфона

Взаємодія з програмною частиною Android-смартфона з комп'ютера можливо тільки після перекладу першого в одне з особливих «сервісних» станів. Розглянемо заздалегідь, як це робиться.

Налагодження USB

Сполучення смартфона в режимі «налагодження» і ПК може використовуватися для перекладу першого в інші сервісні режими, а також з метою забезпечення можливості взаємодії окремих модулів спеціалізованого Windows-софта з мобільним девайсом.

Прошивка Redmi 4A 189

Детально активація режиму «налагодження через USB» на Android-апаратах Xiaomi розглянута в окремій статті на нашому сайті:

Детальніше: як активувати режим &171;Налагодження по USB&187; на смартфоні Xiaomi з ОС MIUI

RECOVERY

Встановлена на Redmi 4А при виробництві середовище відновлення надає можливість виконати скидання пристрою і прошити його «Способом 2» з цієї статті. Заводське рекавери може бути замінено на більш функціональне кастомное (описано в інструкціях з розділу «спосіб 6» даного матеріалу), але викликаються обидва модуля однаковими методами, ось найпростіший:

 1. Вимикаємо Redmi 4A, чекаємо 5-10 секунд.
 2. Натискаємо одночасно кнопки " збільшити гучність» і »харчування" смартфона.
 3. Прошивка Redmi 4A 152
 4. Утримуємо кнопки до появи на екрані девайса меню середовища відновлення:
 5. Прошивка Redmi 4A 154

  Читайте також: вихід із заводського рекавери (Main Menu) смартфонів Xiaomi

 6. Якщо потрібно з'єднати переведений в режим заводського рекавери девайс для прошивки і комп'ютер, за допомогою кнопок управління рівнем гучності підсвічуємо найменування функції «Connect with MIAssistant» , потім натискаємо »харчування" . Після отримання на екрані зображення (2) підключаємо до телефону з'єднаний з портом ПК USB-кабель.
 7. Прошивка Redmi 4A 155
 8. Для перевірки коректності сполучення мобільника і комп'ютера, відкриваємо в Віндовс оснастку «Диспетчер пристроїв» (ДУ). Якщо з драйверами все в порядку, тут в категорії «Android Phone» присутній запис «Android ADB Interface» .
 9. Прошивка Redmi 4A 156

FASTBOOT

Найбільш часто використовуваний на Android-пристроях Xiaomi з розблокованим завантажувачем прошивковий режим. Дозволяє перезаписувати окремі або всі системні області пам'яті смартфона, що в свою чергу дає можливість перевстановити його операційну систему або відновити її працездатність ( " Спосіб 3» в статті далі), а також виконати багато інших маніпуляції (наприклад, встановити Модифіковане рекавери). Найпростіший алгоритм переведення смартфонів виробника в стан &171;FASTBOOT&187; універсальний щодо всіх їх моделей:

 1. Вимикаємо Редмен 4А, трохи чекаємо, щоб всі процеси на ньому точно завершилися.
 2. Затискаємо на смартфоні кнопки »гучність–" і »харчування" одночасно.
 3. Прошивка Redmi 4A 153
 4. Припиняємо вплив на кнопки, коли на екрані девайса відобразиться Наступне зображення:
 5. Прошивка Redmi 4A 157
 6. Щоб переконатися в працездатності інстальованого на ПК драйвера режиму «FASTBOOT» , приєднуємо Redmi 4A до ПК, відкриваємо ДУ і перевіряємо наявність пункту «Android Bootloader Interface» в категорії «Android Phone» . Прошивка Redmi 4A 159

  Крім того, перевірку сполучення можна виконати через однойменну режиму «FASTBOOT» консольну утиліту, - запускаємо її – пишемо наступну команду і натискаємо «Enter» на клавіатурі:

  Fastboot devices

  Якщо все в порядку, у вигляді відповіді на вказівку командний рядок поверне серійний номер мобільного апарату з відміткою fastboot :

  Прошивка Redmi 4A 158
 7. Читайте також: вихід з режиму FASTBOOT на смартфонах Xiaomi

EDL

«EDL» (Emergency Download Mode) – аварійний режим функціонування Redmi 4A. використовується для відновлення працездатності смартфонів з серйозно пошкодженої програмної частиною і фактично не подають ознак життя, а також, коли є бажання або необхідність перепрошити мобільний девайс найбільш кардинальним методом і дійсно повністю.

Варіант 1: Через «FASTBOOT» (для девайсів з розблокованим завантажувачем)

Коли бутлоадер Redmi 4A розблоковано і є доступ до режиму «FASTBOOT» , переведення пристрою в режим «EDL» не доставить практично ніяких складнощів:

 1. Відкриваємо консольну утиліту Фастбут, вищеописаним шляхом переводимо смартфон в однойменний режим і підключаємо до ПК.
 2. Прошивка Redmi 4A 161
 3. Вводимо в консоль наступну команду:

  Fastboot oem edl

 4. Прошивка Redmi 4A 162
 5. Натискаємо»введення" на клавіатурі. В результаті екран Редмі 4А згасне, Прошивка Redmi 4A 163

  А в розділі «порти COM та LPT» Ду Віндовс з'явиться девайс «Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 (COM XX)» - це підтверджує успіх операції з переведення смартфона в аварійний стан.

 6. Прошивка Redmi 4A 165

Варіант 2: Test Point

Перевести Xiaomi Redmi 4А в стан EDL, якщо завантажувач пристрою не був розблокований і/або відсутній доступ в режим «FASTBOOT» , можливо тільки шляхом його часткового розбирання і впливу на спеціальні, розташовані на системній платі, контакти.

Виконувати наступне слід тільки впевненим у своїх силах користувачам, так як є ризик пошкодити апаратні компоненти смартфона в результаті необережних і/або невірних дій!

 1. Якщо із завданням розбирання пристрою доводиться стикатися вперше, кращим варіантом буде спочатку подивитися демонструє як це робиться правильно Відеоролик, наприклад за наступним посиланням:

  Відео розбирання смартфона Xiaomi Redmi 4A

 2. Знімаємо задню кришку смартфона.
 3. Прошивка Redmi 4A 166
 4. Отримуємо доступ до друкованої плати девайса,Прошивка Redmi 4A 167

  Видаливши її закріплену дев'ятьма гвинтами пластикову захист.

 5. Прошивка Redmi 4A 168
 6. До ПК підключаємо micro-USB кабель, відкриваємо ДУ Віндовс.
 7. Прошивка Redmi 4A 170
 8. За допомогою пінцета або іншого металевого предмета (скріпка, шматочок дроту і т.п.) з'єднуємо дві зазначені на наступному фото контактні площадки плати Редми 4а.
 9. Прошивка Redmi 4A 169
 10. Не розмикаючи контакти, приєднуємо до смартфону пов'язаний з комп'ютером USB-кабель.
 11. Після того як десктопна ОС відтворить звук підключення зовнішнього пристрою і в переліку «порти COM та LPT» ду з'явиться запис «Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 (COM XX)» , прибираємо перемичку з тест-поінтів.
 12. Прошивка Redmi 4A 171

Для виведення смартфона з «Emergency Download Mode» після виконання маніпуляцій в цьому стані, відключаємо його від комп'ютера, натискаємо і довго (15-20 секунд) утримуємо на ньому кнопку »харчування" .

Розблокування завантажувача

Разлоченний бутлоадер — це обов'язкова умова для отримання можливості перепрошивки Редми 4а способами № 3,5 і 6 з даної статті. При цьому навіть коли застосування зазначених інструкцій не планується, розблокувати завантажувач пристрою перед тим, як втручатися в роботу його системного ПО, безумовно має сенс і рекомендується (хоча б тому, що це значно полегшує відновлення працездатності пристрою в критичних, пов'язаних з пошкодженням його програмної частини ситуаціях).

Детальніше: розблокування завантажувача пристроїв Android Xiaomi Прошивка Redmi 4A 147

Читайте також: як заблокувати завантажувач ОС на смартфоні Xiaomi (Mi, Redmi, POCO)

Скидання Redmi 4A до заводських налаштувань

Практично завжди встановлювати мобільну ОС рекомендується саме на скинуте Android-пристрій, такий підхід обумовлює безпроблемне виконання процедури і часто забезпечує відсутність помилок і збоїв при подальшій експлуатації девайса. Таким чином, якщо є можливість, спочатку виконуємо одну із запропонований в статті за наступним посиланням інструкцій, і тільки потім приступаємо до виконання перепрошивки Redmi 4A безпосередньо.

Детальніше: Скидання смартфонів Xiaomi (Mi, Redmi, POCO) до заводських налаштувань

Прошивка Redmi 4A 190

Крім іншого, повернення параметрів роботи смартфона до заводських значень і одночасно очищення пам'яті девайса від накопиченої в ній інформації саме по собі призводить до усунення більшості збоїв і помилок в системному по. Тобто в окремих ситуаціях може виявитися так, що після скидання девайса його перепрошивка в загальному-то виявиться не потрібною.

Прошивка Xiaomi Redmi 4A

Після повноцінно виконаної підготовки можна вважати, що дві третини робіт з перепрошивки Redmi 4A вже виконані. Далі залишилося, в залежності від поточного стану системного ПО девайса і своїх кінцевих цілей, правильно вибрати спосіб розгортання мобільного операційки і уважно виконати описує його інструкцію.

Спосіб 1: MIUI-додаток»Оновлення системи"

Офіційний, найпростіший і безпечний варіант переустановлення MIUI на Redmi 4A реалізується засобами самої операційки – за допомогою інструментарію для отримання та інтеграції апдейтів системного ПЗ. Виконати таку процедуру можливо двухваріантно.

Варіант 1: автоматичне завантаження повної прошивки

З метою переустановлення МІЮАЙ зі збереженням призначених для користувача даних на смартфоні і (якщо можливо) одночасно оновлення операційної системи до останньої версії найпростіше пройти наступний шлях:

 1. Заряджаємо батарею девайса не менше ніж на половину ємності, приєднуємо його до Інтернету по Wi-Fi.
 2. Прошивка Redmi 4A 174
 3. Відкриваємо розділ " Про телефон» в " Налаштуваннях» MIUI, викликаємо додаток " оновлення системи» .
 4. Прошивка Redmi 4A 175
 5. Тапнув по трьох точках вгорі праворуч екрану відкрилася оснащення, викликаємо меню і вибираємо в ньому опцію " завантажити повну прошивку» .
 6. Прошивка Redmi 4A 176
 7. Очікуємо, поки буде отриманий, розшифрований і розпакований пакет необхідних для переустановлення ОС MIUI файлів.
 8. Прошивка Redmi 4A 179
 9. По завершенні зазначених вище процесів в додатку " оновлення системи» відобразиться кнопка " перезавантажити» , натискаємо на неї по готовності до перепрошивки девайса (займе приблизно 5 хвилин).
 10. Прошивка Redmi 4A 177
 11. Далі, ні за яких обставин не втручаючись в роботу телефону, чекаємо закінчення автоматично виконуваної процедури переустановлення мобільного операційки.
 12. Прошивка Redmi 4A 173
 13. В результаті Redmi 4A завантажиться в перевстановлений Android і продемонструє підтверджує успіх всієї операції оповіщення " оновлення завершено» .
 14. Прошивка Redmi 4A 178

Варіант 2: ZIP-файл прошивки

Наступна інструкція застосовується, коли Завантажити recovery-пакет засобами телефону з якихось причин не виходить (наприклад, відсутня можливість підключитися до Wi-Fi) або кінцевою метою є інсталяція конкретної версії MIUI (але не нижче, ніж керуюча девайсом в даний момент і того ж регіонального типу).

 1. Завантажуємо zip-файл з компонентами МІЮАЙ на десктоп або ноутбук,Прошивка Redmi 4A 180

  Потім копіюємо його в пам'ять Редмі 4a.

  Прошивка Redmi 4A 181

  Або ж здійснюємо завантаження прошивки в сховище смартфона відразу засобами мобільного браузера.

 2. Прошивка Redmi 4A 182
 3. На підключеному до Інтернету (можна надається стільниковим оператором, потрібно для перевірки інсталяційного пакету ОС) і з зарядженим акумулятором смартфоні переходимо по шляху: «Налаштування» &8212; " Про телефон» &8212; " оновлення системи» .
 4. Прошивка Redmi 4A 183
 5. 5-7 разів поспіль натискаємо на логотип MIUI-до отримання демонстрованого короткий час оповіщення»додаткові можливості включені" .
 6. Прошивка Redmi 4A 184
 7. Відкриваємо меню програми " оновлення системи» , викликаємо в ньому функцію " вибрати файл прошивки» .
 8. Прошивка Redmi 4A 185
 9. Переходимо в папку, де розташований файл рекавери-прошивки, тапа по його найменуванню щоб виділити, потім натискаємо «ОК» внизу екрана.
 10. Прошивка Redmi 4A 186
 11. Далі потрібно трохи почекати завершення перевірки zip-файлу і можливості його застосування в поточній ситуації. При успішному проходженні процедури з'явиться вікно»оновлення" , натискаємо в ньому на кнопку " перезавантажити» .
 12. Прошивка Redmi 4A 187
 13. Тепер, не втручаючись в роботу мобільного девайса, очікуємо закінчення його перепрошивки. Завершується все автоматичним перезапуском Редмі 4а і завантаженням переустановленої ОС МІЮАЙ.
 14. Прошивка Redmi 4A 188

Спосіб 2: RECOVERY

Для повернення працездатності потерпілої крах офіційної операційної системи Redmi 4A, а також з метою її оновлення та переустановлення в некритичних ситуаціях простіше і безпечніше всього використовувати Заводське середовище відновлення (рекавери) смартфона. Взаємодія з системним по мобільника через даний модуль здійснюється за допомогою софта MiFlash PRO за запропонованим далі алгоритмом.

Інструкція підходить для застосування щодо Redmi 4A як із заблокованим, так і з розблокованим завантажувачем, але не дозволяє змінити регіональний тип прошивки і знизити її версію!

 1. Готуємо zip-архів recovery-прошивки для моделі, тобто викачуємо його з мережі на ПК або запускаємо MiFlash PRO і виконуємо завантаження пакета засобами програми.
 2. Прошивка Redmi 4A 120

 3. Відкриваємо прошивальник.
 4. Прошивка Redmi 4A 119
 5. Переводимо смартфон в &171;Recovery Mode&187; . У середовищі відновлення активуємо функцію &171;Connect with MIAssistant&187; , приєднуємо девайс до ПК.
 6. Прошивка Redmi 4A 118
 7. Відразу після приєднання мобільного пристрою до десктопу MiFlash PRO пізнає перше. Далі або клацаємо по кнопці «Flash in Recovery» в відобразилася у вікні прошивальщика області з відомостями про смартфон, або просто переходимо в розділ «Recovery» з меню вгорі.
 8. Прошивка Redmi 4A 121
 9. Трохи очікуємо вичитування відомостей з нашого екземпляра Redmi 4A. після відображення у вікні «Recovery flash» даних «IMEI» , «IMEI 2» можна переходити до організації перепрошивки телефону безпосередньо.
 10. Прошивка Redmi 4A 122
 11. Наступний крок необов'язковий, але рекомендуємо до виконання – скидання налаштувань мобільного пристрою і очищення його пам'яті. Кликати «Wipe user data» , Прошивка Redmi 4A 123

  Трохи чекаємо, поки процедура буде завершена.

 12. Прошивка Redmi 4A 124

  Детальніше: Скидання налаштувань і очищення пам'яті смартфонів Xiaomi через програму MiFlash PRO

 13. Завантажуємо файл прошивки в програму:
  • Натискаємо по трьох точках " огляд» праворуч від Поки що порожнього поля шляху розташування архіву компонентів мобільної ОС.
  • Прошивка Redmi 4A 125
  • Переходимо в папку, де збережений zip-файл прошивки, виділяємо його і клацаємо»відкрити" .
  • Прошивка Redmi 4A 126
  • Очікуємо закінчення перевірки обраного recovery-пакета прошивальщиком,Прошивка Redmi 4A 127

   В результаті чого з'явиться повідомлення «Verified Successfully» .

  • Прошивка Redmi 4A 128
 14. На даному етапі все готово до установки прошивки на девайс, для запуску процесу натискаємо на кнопку «Flash» .
 15. Прошивка Redmi 4A 129

 16. Далі очікуємо, поки проведена Віндовс-софтом перезапис системних областей пам'яті Редмі 4а буде завершена. В процесі не слід робити ніяких дій, можна лише спостерігати за лічильниками прогресу у вікні Міфлеш Про і на екрані смартфона.
 17. Прошивка Redmi 4A 130
 18. По успішному завершенню перепрошивки мобільного девайса MiFlash PRO на короткий час продемонструє оповіщення «Flashed successfully» . Прошивка Redmi 4A 131

  Redmi 4A при цьому автоматично перезапуститься, виконає ініціалізацію компонентів встановленої ОС, і потім зробить її запуск &8212; з'явиться або вітальний екран MIUI, або робочий стіл ОС, якщо в процесі установки не виконувався скидання девайса.

 19. Прошивка Redmi 4A 132

Спосіб 3: FASTBOOT

Режим запуску Redmi 4A «FASTBOOT» дозволяє проводити щодо системного ПО смартфона більш серйозні, ніж вищеописаний «RECOVERY» , маніпуляції. Наприклад, дає можливість встановити на модель абсолютно будь-яку збірку її офіційної прошивки (в тому числі невідповідного інстальованої в даний момент ОС регіонального типу), швидко повернути на апарат MIUI після кастомной системи, відновити працездатність девайсів з пошкодженою програмною частиною в більшості ситуацій за винятком критичних. Реалізувати перепрошивку моделі в стані &171;FASTBOOT&187; можна за допомогою різного софта, далі розглянемо два найбільш простих і при цьому ефективних варіанти.

Не забуваємо, що виконати описане в наступних двох інструкціях можливо тільки щодо смартфонів з розблокованим завантажувачем!

Варіант 1: MiFlash

 1. Завантажуємо прошивку для моделі в форматі TGZПрошивка Redmi 4A 02

  І розпаковуємо цей архівний файл, наприклад, за допомогою WinRAR , в окремий каталог.

  Детальніше: як розпакувати архів у форматі TGZ

 2. Прошивка Redmi 4A 03
 3. Завантажуємо архів програми MiFlash (краще останньої версії), розпаковуємо його і з отриманої папки запускаємо файл XiaoMiFlash.exe .

  Завантажити MiFlash

  Прошивка Redmi 4A 04

  Другий, більш кращий варіант запуску прошивальщика-клік по вкладці «Mi Flash» в меню розділів софта MiFlash PRO.

 4. Прошивка Redmi 4A 301
 5. Переводимо Redmi 4A в режим «FASTBOOT» , підключаємо його до комп'ютера.
 6. Прошивка Redmi 4A 06
 7. В Міфлеш натискаємо на кнопку «refresh» , Прошивка Redmi 4A 07

  В результаті чого смартфон визначиться в програмі-в стовпчику «device» основний області-таблиці її вікна відобразиться серійний номер.

 8. Прошивка Redmi 4A 08
 9. Вказуємо софту розташування компонентів прошивки на диску ПК:
  • Клацаємо по кнопці «select» ;
  • Прошивка Redmi 4A 09
  • У вікні " Огляд папок» переходимо в отриману по результату виконання першого пункту цієї Інструкції директорію, кліком виділяємо каталог, який містить папку «images» . Для підтвердження вибору натискаємо «ОК» .
  • Прошивка Redmi 4A 11
 10. Переводимо розташований внизу вікна прошивальщика праворуч перемикач режимів його роботи в положення «clean all» .
 11. Прошивка Redmi 4A 13

 12. Для старту перепрошивки Редми 4а натискаємо на кнопку «flash» .
 13. Прошивка Redmi 4A 14
 14. Чекаємо, поки всі компоненти MIUI будуть скопійовані з папки на комп'ютері і розміщені в системних розділах пам'яті мобільного пристрою. Ні в якому разі не перериваємо ініційований процес!
 15. Прошивка Redmi 4A 16
 16. Про завершення прошивки Redmi 4А свідчить його автоматичне перезавантаження. При цьому у вікні прошивальщика (коли процедура проводиться через «FASTBOOT» ) практично нічого не змінюється, лише в полі &171;status&187; можна виявити підтвердження виконання команди &171;reboot&187; .
 17. Прошивка Redmi 4A 18
 18. Чекаємо появи екрану з привітанням MIUI, від'єднуємо смартфон від ПК і виконуємо початкове конфігурування мобільної ОС.Прошивка Redmi 4A 019

  На цьому перепрошивка моделі через MiFlash вважається завершеною.

Прошивка Redmi 4A 020

Варіант 2: SDK Platform Tools

 1. Завантажуємо на десктоп/ноутбук і потім розпаковуємо архів Fastboot-прошивки для моделі.
 2. Прошивка Redmi 4A 19
 3. Якщо це ще не зроблено, викачуємо і разархівіруем пакет по ADB і Fastboot.
 4. Прошивка Redmi 4A 26
 5. Копіюємо весь вміст каталогу SDK Platform Tools в папку з розпакованою прошивкою.
  Прошивка Redmi 4A 20

  Розміщуємо вказане в директорії, де містяться bat-файли (але не &171;images&187; !), картина повинна вийти наступною:

 6. Прошивка Redmi 4A 21
 7. Переводимо телефон в стан «ФАСТБУТ» , підключаємо його до комп'ютера, про всяк випадок перевіряємо ще раз, що сполучення виконано коректно.
 8. Прошивка Redmi 4A 22
 9. В каталозі з файлами прошивки Redmi 4А і консольними утилітами знаходимо і відкриваємо виконуваний файл «flash_all.bat» .
 10. Прошивка Redmi 4A 23
 11. По результату запуску батника відкриється вікно консолі Windows і почнеться процес інтеграції ОС MIUI в мобільний девайс. Чекаємо, поки смартфон перепрошиється, не роблячи на ньому і ПК ніяких дій.
 12. Прошивка Redmi 4A 25
 13. По завершенні операції, в командному рядку з'явиться пропозиція &171;для продовження натисніть будь-яку клавішу&187; , а Редми 4a автоматично перезапуститься (можна відключати від комп'ютера) і на ньому почнеться досить тривалий перший запуск мобільної операційки.
 14. Прошивка Redmi 4A 28
 15. Повністю завершеною і успішною перепрошивка моделі розглянутим способом вважається після відображення екрану-вітання МІЮАЙ і виконання початкового налаштування ОС.
 16. Прошивка Redmi 4A 025

Спосіб 4: EDL (&171; розкірпічування&187;)

Самий кардинальний і повний, а тому визнаний найбільш ефективним в будь-яких ситуаціях метод переустановлення операційної системи Xiaomi Redmi 4A передбачає використання стану «Emergency Download Mode» . Іноді такий підхід є єдиним варіантом "пожвавлення" смартфона з серйозно пошкодженої програмної частиною, але також може бути використаний і для повноцінного повернення системного ПО пристрою в заводський стан, наприклад, після експериментів з кастомами. Реалізується все через» класичний " MiFlash.

Читайте також: як прошити Android-девайс Xiaomi в режимі & 171; EDL & 187; через MiFlash

 1. Завантажуємо і розпаковуємо TGZ-прошивку для моделі.
 2. Прошивка Redmi 4A 116
 3. Запускаємо MiFlash,Прошивка Redmi 4A 302

  Вказуємо програмі до каталогу з компонентами прошивки.

 4. Прошивка Redmi 4A 107
 5. Підключаємо мобільний пристрій до ПК і переводимо в аварійний режим роботи «EDL» .
 6. Прошивка Redmi 4A 108
 7. В прошівальщіке натискаємо «refresh» , що повинно призвести до відображення в полі «device» номери COM-порту, до якого підключений Redmi 4A.
 8. Прошивка Redmi 4A 110
 9. Вибираємо режим «clean all» внизу вікна софта.
 10. Прошивка Redmi 4A 111
 11. Натискаємо «flash» Прошивка Redmi 4A 112

  І потім очікуємо завершення передбачають відновлення програмної частини мобільного апарату процесів.

 12. Прошивка Redmi 4A 113
 13. Після закінчення процедури MiFlash продемонструє сповіщення &171;flash done&187; у полі &171;status&187; і відобразить підсвічене зеленим кольором повідомлення «success» у полі «result» . Після цього від'єднуємо від телефону USB-кабель, програму можна закривати.
 14. Прошивка Redmi 4A 115
 15. Запускаємо перепрошитий девайс, довго потримавши натиснутою його кнопку»харчування" , і потім очікуємо відображення вітального екрану ОС МІЮАЙ.
 16. Прошивка Redmi 4A 117

Спосіб 5: XiaoMiTool V2

XiaoMiTool V2 дозволяє виконати переустановку, зміну типу і відновлення ОС Редми 4а практично в будь-яких ситуаціях. Головною перевагою інструменту є високий рівень автоматизації проведених з його допомогою операцій (крім самого софта нічого не потрібно завантажувати, а кількість дій користувача тут зведено до мінімуму). Далі розглянемо два варіанти використання засобу щодо розглянутої моделі смартфона.

При будь-якому способі використання XiaoMiTool V2 для перепрошивки смарфтона Xiaomi, дані в його пам'яті знищуються і проводиться скидання до заводських налаштувань!

Варіант 1: для девайсів з працездатною ОС

Коли наш екземпляр Redmi 4А в цілому функціонує нормально, а метою є звичайна перевстановлення ОС або її оновлення, а також перехід на інший регіональний тип MIUI, діємо наступним чином:

 1. На запущеному в мобільну операційну смартфоні активуємо " Налагодження по ЮСБ» , потім приєднуємо його до десктопу.
 2. Прошивка Redmi 4A 192
 3. Запускаємо XiaoMiTool V2, доходимо до вікна з вибором режимів роботи програми і натискаємо «Choose» під написом «My device is work normally. I wont to mod it» .
 4. Прошивка Redmi 4A 193
 5. Очікуємо, поки софт виявить девайс.
 6. Прошивка Redmi 4A 194
 7. В результаті відобразиться відображена на скріншоті нижче таблиця з відомостями про приєднаному до ПК Redmi 4A, натискаємо під нею «Select» .
 8. Прошивка Redmi 4A 195
 9. Далі програма проведе своєрідне тестування смартфона, супроводжуване його перезапуском в режим «FASTBOOT» , потім – «RECOVERY» і назад в ОС MIUI.
 10. Прошивка Redmi 4A 196
 11. У наступному вікні з переліком «Please choose a procedure category» натискаємо по блоку «Official Xiaomi ROM» .
 12. Прошивка Redmi 4A 197
 13. У вікні прошивальщика «Please choose a procedure category» вибираємо регіональний тип встановлюється далі на смартфон системи (переважно &8212; «Global Stable» ).
 14. Прошивка Redmi 4A 198
 15. Клікнувши «Continue» у вікні, починаємо процедуру перепрошивки телефону.
 16. Прошивка Redmi 4A 199
 17. Далі не втручаємося в роботу софта, очікуємо, поки він завантажить пакет компонентів MIUI для моделі останньої версії,Прошивка Redmi 4A 200

  Розпакує його, а потім розгорне на Redmi 4A в режимі «FASTBOOT» .

 18. Прошивка Redmi 4A 202
 19. По завершенні всіх процедур Сяомітул продемонструє вікно з оповіщенням «Installation competed successfully» . Після цього відключаємо від автоматично перезапустився телефону USB-кабель, чекаємо появи вітання MIUI на його екрані, налаштовуємо операційну систему.
 20. Прошивка Redmi 4A 201

Варіант 2: Відновлення MIUI

Якщо ОС Редмі 4А з розблокованим загрузчиком зазнала краху і не запускається, але при цьому є доступ до режиму «ФАСТБУТ» , програма від Францеско Цескарі застосовується так:

 1. Переводимо смартфон в «FASTBOOT» -режим, приєднуємо його до комп'ютера.
 2. Прошивка Redmi 4A 203
 3. Запускаємо XiaoMiTool V2, доходимо до вікна з вибором режимів роботи, клацаємо по кнопці «Choose» під його другим блоком «My device is bricked. I want to unbrick it.» .
 4. Прошивка Redmi 4A 204
 5. В двох наступних вікнах натискаємоПрошивка Redmi 4A 205

  «Ok, I understand» .

 6. Прошивка Redmi 4A 206
 7. Чекаємо, поки прошивальщик виявить мобільний девайс,Прошивка Redmi 4A 213

  Клацаємо «Select» під відображеної в результаті таблицею.

 8. Прошивка Redmi 4A 207
 9. У вікні, перегортаємо перелік моделей підтримуваних програмою пристроїв Xiaomi,Прошивка Redmi 4A 208

  Знаходимо і виділяємо рядок «rolex Redmi 4A» , натискаємо «Select» .

 10. Прошивка Redmi 4A 209
 11. Далі просто чекаємо, поки прошивальщик автоматично вибере і завантажить найкращий в справі відновлення системного ПО архів з офіційною ОСПрошивка Redmi 4A 210

  І встановить останню на девайс.

 12. Прошивка Redmi 4A 211
 13. Завершуються всі процеси появою вікна з повідомленням «Installation competed successfully» . Залишилося відключити автоматично перезапустився телефон від комп'ютера і почекати ще трохи, поки завершиться перша після установки завантаження ОС MIUI.
 14. Прошивка Redmi 4A 212

Спосіб 6: Модифіковане відновлення

Створені для Redmi 4A кастомні рекавери є багатофункціональними інструментами для виконання широкого ряду різних маніпуляцій, які передбачають модернізацію програмної частини пристрою і забезпечують установку на нього неофіційних прошивок. Далі ми розглянемо роботу в двох найбільш популярних серед користувачів моделі варіантах кастомной середовища відновлення.

Перш ніж приступати до виконання подальших інструкцій зі статті, якщо це ще не зроблено, інсталюємо на смартфон офіційну MIUI 10 Global V10.2.3.0.NCCMIXM будь-яким із запропонованих вище в статті способом.

Варіант 1: TWRP

TeamWin Recovery (TWRP) сьогодні є практично еталоном кастомного рекавери і найбільш поширеним, в тому числі на моделі ROLEX від Xiaomi, його варіантом. Далі, в провідному до отримання на смартфоні неофіційної прошивки порядку, описані часто реалізовані за допомогою цього середовища відновлення операції.

Завантажити TeamWin Recovery (TWRP) для смартфона Redmi 4A (rolex) C офіційного сайту

Завантаження прошивки

Кастомную прошивку для Redmi 4A краще вибрати і завантажити на комп'ютер заздалегідь, щоб далі не відволікатися на її пошук і не витрачати час на завантаження при виконанні операцій з підготовки до розгортання системи безпосередньо. Далі в прикладі ми інсталюємо портовану на ROLEX модифіковану ОС MIUI від Xiaomi European Сommunity (xiaomi.eu), але діючи за запропонованими нижче інструкціям, можливо отримати на моделі практично будь-який, призначений для неї і поширюваний в форматі ZIP, кастом.

Завантажте модифіковану прошивку MIUI 10 для Redmi 4A (xiaomi.eu 8.10.18 на базі Android 7.1)

Прошивка Redmi 4A 29

Інсталяція TWRP на смартфон

Звичайно ж, перш ніж буде отримана можливість проведення будь-яких маніпуляцій через TWRP, саме середовище відновлення повинна бути інтегрована в девайс. Далі представлена найбільш повна і ефективна інструкція по установці модифікованого рекавери і забезпечення його працездатності в парі з офіційною прошивкою Redmi 4A.

Вся інформація користувача на смартфоні в процесі виконання наступної інструкції буде знищена, а налаштування ОС повернуті до заводських значень!

 1. Завантажуємо img-образ ТВРП для Сяомі Редмі 4A з офіційного сайту розробників рекавери,Прошивка Redmi 4A 31

  Або завантажуємо задіяний далі в інструкції файл версії 3.3.1-0 за наступним посиланням:

  Завантажити img-образ Teamwin Recovery (TWRP) v3.3.1-0 для смартфона Redmi 4A (rolex)

 2. Прошивка Redmi 4A 30
 3. За посиланням далі завантажуємо на комп'ютер патч для відключення шифрування пам'яті смартфона (без його застосування офіційна MIUI після інсталяції TWRP функціонувати не буде):

  Завантажити Disable_Dm-Verity_ForceEncrypt

 4. Прошивка Redmi 4A 32

 5. Копіюємо образ рекавери в папку АДБ і Фастбут ( &171;platform-tools&187; ).
 6. Прошивка Redmi 4A 33
 7. Відкриваємо консоль Віндовс і запускаємо утиліту Фастбут.
 8. Прошивка Redmi 4A 34
 9. Переводимо телефон в «FASTBOOT» - режим, приєднуємо його до USB-порту комп'ютера, Прошивка Redmi 4A 047

  Перевіряємо коректність сполучення шляхом введення команди fastboot devices на консолі Windows.

 10. Прошивка Redmi 4A 35
 11. Пишемо команду очищення області «recovery» пам'яті телефону, натискаємо «Enter» :

  Fastboot erase recovery

 12. Прошивка Redmi 4A 36
 13. Посилаємо через консоль вказівку прошити дані з img-образу рекавери на ПК у відповідний розділ мобільного девайса:

  Fastboot flash recovery ІМ'Я_ОБРАЗА_TWRP.img

 14. Прошивка Redmi 4A 39
 15. Запускаємо кастомное рекавери на смартфоні, ввівши наступну команду:

  Fastboot boot ІМ'Я_ОБРАЗА_TWRP.img

 16. Прошивка Redmi 4A 41
 17. На першому екрані відкрилася на Redmi 4A середовищі відновлення активуємо слайдер «Swipe to Allow Modifications» .
 18. Прошивка Redmi 4A 048
 19. В головному меню рекавери натискаємо «Wipe» , потім вибираємо «Format Data» . Прошивка Redmi 4A 049

  Пишемо yes з віртуальної клавіатури, тапом по кнопці з галочкою в правому нижньому кутку екрану підтверджуємо ініціацію очищення системної області пам'яті мобільника «Data» .

  Прошивка Redmi 4A 050

  Отримавши у верхній частині екрана повідомлення «Data Format Complete Successful» , натискаємо «Home» .

 20. Прошивка Redmi 4A 051
 21. Далі вибираємо «Reboot» , тапа «Recovery» , в результаті чого середовище відновлення перезапуститься.
 22. Прошивка Redmi 4A 052
 23. Тепер Redmi 4A із запущеним TWRP визначається комп'ютером як MTP-девайс (підключаємо, якщо від'єднували).Прошивка Redmi 4A 44

  Копіюємо у внутрішню пам'ять смартфона патч відключення шифрування пам'яті.

 24. Прошивка Redmi 4A 46
 25. В ТВРП вибираємо «Install» , натискаємо на назву файлу Disable_Dm-Verity_ForceEncrypt_11.02.2020.zip . Зрушуємо бігунок «Swipe to confirm Flash» , щоб запустити розгортання патча, очікуємо завершення цієї процедури. Прошивка Redmi 4A 053

  Після отримання у верхній частині екрана сповіщення «Install Zip Successful» повернення до основного меню TWRP.

 26. Прошивка Redmi 4A 054
 27. На цьому установка і настройка рекавери вважається завершеною, тапа по черзі: «Reboot» , «System» , щоб запустити на смартфоні повернуту до заводських налаштувань MIUI і конфігурувати її.
 28. Прошивка Redmi 4A 055

Nandroid-бекап

Надзвичайно корисною можливістю TWRP є отримання дампів системних розділів пам'яті Android-девайсів і відновлення даних в цих областях при необхідності. На Redmi 4A створити і зберегти на ПК такий бекап рекомендується відразу після установки кастомного реквері, в критичній ситуації це здатне допомогти швидко відновити працездатність девайса.

Резервне копіювання

 1. Відкриваємо ТВРП, переходимо в його розділ «Backup» . У списку «Select Partition to Backup» відзначаємо галочками найменування поміщаються в резервну копію областей.
 2. Прошивка Redmi 4A 056
 3. Активуємо «Swipe to Backup» , чекаємо, поки обрана інформація буде вичитана з девайса і збережена в спеціальній папці його сховища. Після закінчення операції переміщаємося на головний екран середовища відновлення.
 4. Прошивка Redmi 4A 057
 5. Приєднуємо Redmi 4A до комп'ютера, переходимо до перегляду його пам'яті через Провідник Windows, відкриваємо каталог «TWRP» . Потім копіюємо (або переносимо, щоб звільнити місце в пам'яті смартфона) міститься в зазначеній директорії папку «BACKUPS» Прошивка Redmi 4A 49

  На диск десктопа/ноутбука для зберігання.

 6. Прошивка Redmi 4A 50

Відновлення даних з бекапа

Згодом, при необхідності відновлення даних в окремій або всіх системних областях пам'яті Редмі 4a:

 1. Копіюємо папку «BACKUPS» від комп'ютера до каталогу «TWRP» на смартфоні.
 2. Прошивка Redmi 4A 51
 3. Запускаємо рекавери, відкриваємо розділ «Restore» , тапа по імені (датою формування) резервної копії.
 4. Прошивка Redmi 4A 058
 5. Вибираємо розділи для відновлення в списку «Select Partition to Restore» , потім зрушуємо слайдер «Swipe to Restore» .
 6. Прошивка Redmi 4A 059
 7. Чекаємо завершення розгортання резервної копії, потім тапа «Reboot System» для запуску мобільної ОС і перевірки дієвості виконаних маніпуляцій.
 8. Прошивка Redmi 4A 060

Отримання root-прав

Для активації привілеїв суперкористувача на Редмі 4a необхідно встановити спеціалізований пакет компонентів Magisk.

Завантажити пакет Magisk Для активації рут-прав на Android-смартфоні C офіційного сайту

 1. Завантажуємо Magisk останньої версії з офіційного веб-ресурсу розробників рішення,Прошивка Redmi 4A 52

  Або перевірену на моделі при створенні цієї статті збірку v23-0 пакета за посиланням:

  Завантажити Magisk ZIP 23.0 для смартфона Xiaomi Redmi 4A

 2. Поміщаємо ЗІП-файл Меджіск в пам'ять смартфона (в будь-яку папку).
 3. Прошивка Redmi 4A 53
 4. Відкриваємо TWRP, натискаємо «Install» . Потім знаходимо файл Magisk.zip в сховище, тапа по його найменуванню.
 5. Прошивка Redmi 4A 061
 6. Впливаємо на елемент «Swipe to confirm Flash» , і потім очікуємо, поки файли з архіву будуть перенесені в системні папки мобільного девайса.
 7. Прошивка Redmi 4A 062
 8. По завершенні установки пакета натискаємо «Reboot System» .
 9. Прошивка Redmi 4A 063
 10. Чекаємо запуску мобільної операційки, відкриваємо і оновлюємо інстальоване тепер Android-додаток Magisk Manager, і перевіряємо дієвість виконаної через TWRP операції.

  Детальніше: як перевірити наявність привілеїв суперкористувача на пристрої Android

 11. Прошивка Redmi 4A 064

Установка кастомной прошивки

Інсталяція фактично будь-якої неофіційної операційки на Редмі 4а здійснюється в два основних етапи: підготовка місця під неї, тобто форматування практично всієї пам'яті смартфона; і розгортання системи безпосередньо.

 1. У головному меню TWRP тапа «Wipe» , на екрані натискаємо на кнопку «Advanced Wipe» . Прошивка Redmi 4A 065

  Відзначаємо всі пункти списку «Select Partition to Wipe» крім «MicroSD» і «USB OTG» , активуємо «Swipe to Wipe» . Коли форматування буде завершено (з'явиться повідомлення «Wipe Complete Successful» вгорі екрану), повертаємося в основний список функцій рекавери, тапнув «Home» .

 2. Прошивка Redmi 4A 066
 3. Перезапускаємо середу відновлення: натискаємо «Reboot» , потім «Recovery» і зрушуємо бігунок «Swipe to Reboot» .
 4. Прошивка Redmi 4A 067
 5. Підключаємо смартфон до десктопу/ноутбука, копіюємо zip-файл з компонентами кастомной ОС в корінь внутрішньої пам'яті першого.
 6. Прошивка Redmi 4A 55
 7. В ТВРП вибираємо «Install» , натискаємо на найменування інсталяційного файлу мобільної ОС і починаємо перепрошивку, зсунувши слайдер «Swipe to confirm flash» . Прошивка Redmi 4A 071

  Чекаємо закінчення проведеної рекавери операції, по її завершенні тапа «Reboot System» .

 8. Прошивка Redmi 4A 070
 9. Далі потрібно почекати, поки встановлена на Redmi 4A модифікована система ініціалізується, і потім налаштувати її.
 10. Прошивка Redmi 4A 072
 11. На цьому все, можна приступати до тестування отриманого кастома, оцінці його переваг і експлуатації девайса в звичайному режимі.
 12. Прошивка Redmi 4A 073

Встановлення додаткових компонентів ОС

Як має стати зрозумілим після ознайомлення із запропонованими вище інструкціями, через меню «Install» у TWRP встановлюються не тільки прошивки, але також різні компоненти мобільної операційки, її оновлення, виправлення і т. п.

Прошивка Redmi 4A 071

Наприклад, діючи за аналогією з процедурою по інтеграції пакета Magisk, можна отримати можливість використання сервісів і додатків Google в тих операційних системах, де це не забезпечено розробником спочатку.

Детальніше: Установка сервісів Google в середовищі кастомних прошивок Android

Варіант 2: OrangeFOX

Рекавери OrangeFOX вважається більш просунутим рішенням, ніж TWRP (хоча і засноване на ньому), стрімко набирає популярність серед ромоделов і простих користувачів. Принципи роботи з цим інструментарієм ми продемонструємо у вигляді покрокового алгоритму по установці кастомной прошивки, але кожен його етап при необхідності може використовуватися і як окрема операція.

Крок 1: Підготовка прошивки

Як і у всіх інших випадках, плановану до установки на Redmi 4A через OrangeFOX прошивку краще вибрати і завантажити на комп'ютер заздалегідь. Для демонстрації роботи в розглянутому середовищі відновлення далі ми інсталюємо систему під назвою PixelPlusUI на базі Android 11, зарекомендувала себе при щоденній експлуатації на моделі як гідне, практично безбаговое рішення.

Завантажте власну прошивку PixelPlusUI з офіційного веб-сайту

Отримати останню версію зазначеного кастома можливо на офіційному сайті розробників,

Прошивка Redmi 4A 61

А за посиланням Далі завжди доступна задіяна при створенні цієї статті збірка PixelPlusUI версії 3.10:

Завантажити прошивку PixelPlusUI_3. 10_rova-11.0 - 20211017 для Xiaomi Redmi 4A

Прошивка Redmi 4A 62

Крок 2: Інсталяція OrangeFOX Recovery

Отримання повністю функціонуючого рекавери OrangeFOX на смартфоні проводиться за аналогією з TWRP, тобто за допомогою утиліти Fastboot:

 1. По-перше, для забезпечення безпроблемного функціонування середовища відновлення в парі з офіційною прошивкою Redmi 4A потрібно патч для відключення шифрування пам'яті смартфона, завантажуємо його на ПК, перейшовши за наступним посиланням:

  Завантажити Disable_Dm-Verity_ForceEncrypt

 2. Прошивка Redmi 4A 63
 3. Далі викачуємо на комп'ютер img-образ рекавери. На жаль, офіційно OrangeFOX Recovery для девайса Rolex не розроблялася, але існує повнофункціональний і безпроблемно працює порт середовища версії 11.1, &8212; його ми і будемо використовувати далі, а отримати можна за наступним посиланням:

  Завантажити OrangeFox 11.1 UNOFFICIA; L Rolex для смартфона Xiaomi Redmi 4A

 4. Прошивка Redmi 4A 64
 5. Копіюємо отриманий в результаті виконання попереднього пункту інструкції img-файл в каталог &171;platform-tools&187; .
 6. Прошивка Redmi 4A 65
 7. Запускаємо утиліту Fastboot в консолі Windows,
  Прошивка Redmi 4A 66

  Переводимо Redmi 4A в однойменний режим і приєднуємо його до ПК.

 8. Прошивка Redmi 4A 67
 9. По черзі передаємо C комп'ютера в телефон команди:

  Fastboot erase recovery

  Fastboot flash recovery OrangeFox_R11.1_ROLEX.img

  Fastboot boot OrangeFox_R11.1_ROLEX.img

 10. Прошивка Redmi 4A 68
 11. Трохи очікуємо – в результаті на смартфоні запуститься кастомне рекавери. Закриваємо демонстрований OrangeFox екран «Desrypt» , потім зрушуємо слайдер «Swipe to Allow Modifications» праворуч.
 12. Прошивка Redmi 4A 78
 13. Далі форматуємо розділ «Data» пам'яті мобільного девайса:
  • Тапа по іконці " кошик» в панелі розділів середовища відновлення внизу, переходимо на вкладку «Format Data» відкрилася оснащення.
  • Прошивка Redmi 4A 79
  • Вводимо yes C віртуальної клавіатури, натискаємо на кнопку з галочкою в її правому нижньому кутку.
  • Прошивка Redmi 4A 80
  • Очікуємо завершення очищення розділу (вгорі відобразиться повідомлення &171;Successful&187; ), тапа «Back» .
 14. Прошивка Redmi 4A 81
 15. Тепер дотиком за трьома рисками в панелі розділів OrangeFox викликаємо «Menu» . Вибираємо пункт «Reboot» , а потім «Recovery» .
 16. Прошивка Redmi 4A 82
 17. По завершенні перезавантаження середовища відновлення приєднуємо смартфон до ПК (після форматування «DATA» він стане визначатися в Провіднику Windows). Копіюємо zip-файл для відключення шифрування пам'яті Redmi 4A ( Disable_Dm-Verity_ForceEncrypt_11.02.2020.zip ) в кореневій каталог внутрішньої пам'яті мобільника.
 18. Прошивка Redmi 4A 69
 19. Натискаємо на найменування скопійованого на кроці вище файлу на вкладці «Files» в OrangeFox, потім активуємо «Swipe to Install» . Очікуємо завершення розгортання патча (з'явиться повідомлення &171;Successful&187; ), потім тапа &171; додому & 187; внизу екрана.
 20. Прошивка Redmi 4A 83
 21. Завершальним кроком настройки рекавери слід перевести його інтерфейс на російську мову:
  • Переходимо в «Menu» , тапа по шестерінці вгорі праворуч для відкриття »Налаштування" середовища.
  • Прошивка Redmi 4A 84
  • Натискаємо «Regional» , потім «Language» внизу відкрився екрану і вибираємо «Russian» у списку.
  • Прошивка Redmi 4A 85
  • Трохи очікуємо застосування змін, повертаємося на основний екран ОранжФокс.
 22. Прошивка Redmi 4A 86
 23. На цьому все, далі можна перезавантажитися в офіційну MIUI ( «Меню» &8212; »перезавантаження" &8212; «Система» ) або продовжити роботу в рекавери.
 24. Прошивка Redmi 4A 87

Крок 3: Резервне копіювання розділів Пам'яті Redmi 4A

Перед тим як встановлювати на смартфон кастомную прошивку, рекомендується створити бекап всіх або найбільш важливих областей його пам'яті і зберегти ці відомості на комп'ютері. Через ОранжФокс така процедура виконується наступним чином:

 1. В рекавери переходимо в другій за рахунком в панелі вкладок розділ (натискаємо на значок у вигляді хмари). На екрані, що відкрився " резервні копії» торкаємося кнопки " нова копія» .
 2. Прошивка Redmi 4A 88
 3. Встановлюємо галочки біля найменувань поміщаються в резервну копію найменувань розділів пам'яті девайса, потім виконуємо рекомендацію " Проведіть для створення копії» .
 4. Прошивка Redmi 4A 89
 5. Чекаємо закінчення процедури, а коли вгорі екрану з'явиться напис»успішно" , тапа по кнопці »Назад" .
 6. Прошивка Redmi 4A 90
 7. Підключаємо смартфон до ПК і копіюємо або переносимо папку «BACKUPS» з директорії «Fox» у внутрішньому сховищі першого на диск другого.
 8. Прошивка Redmi 4A 70

В ситуації, коли потрібно відновити дані з отриманого за рекомендаціями вище бекапа на смартфоні:

 1. Поміщаємо каталог «BACKUPS» з комп'ютера в директорію «Fox» Пам'яті Redmi 4A.
 2. Прошивка Redmi 4A 72

 3. У середовищі відновлення переходимо в " резервні копії» . Коли існує, тут відображається ім'я (починається з дати створення) бекапа, натискаємо на нього.
 4. Прошивка Redmi 4A 91
 5. При необхідності знімаємо позначки з Імен розділів, перезаписувати які не потрібно, активуємо елемент " Проведіть для відновлення» .
 6. Прошивка Redmi 4A 92
 7. По завершенні розгортання резервної копії на смартфоні перезавантажуємося в його ОС, тапнув по відповідній кнопці на екрані.
 8. Прошивка Redmi 4A 93

Крок 4: Очищення системних областей

Перед розгортанням неофіційної прошивки обов'язково форматуємо системні розділи Redmi 4A засобами рекавери:

 1. Переходимо в позначений " кошик» розділ середовища.
 2. Прошивка Redmi 4A 94
 3. Встановлюємо галочки навпроти наступних пунктів списку на екрані»очищення" : «Dalvik/ART Cache» , «System» , «Data» , " внутрішня пам'ять» , «Cache» . C допомогою елемента " Проведіть для очищення» ініціюємо форматування.
 4. Прошивка Redmi 4A 95
 5. Очікуємо закінчення процедури & 171; вибіркове очищення&187; . Після отримання оповіщення »успішно" вгорі екрану тапа »Назад" .
 6. Прошивка Redmi 4A 96
 7. Переміщаємося в «Меню» Оранж Фокс, вибираємо »перезавантаження" &8212; »режим відновлення" , зрушуємо слайдер " Проведіть для перезавантаження» .
 8. Прошивка Redmi 4A 97
 9. Після перезапуску рекавери відразу переходимо до виконання наступного етапу інсталяції кастомной системи на телефон.

Крок 5: Прошивка Користувацької ОС

 1. Підключаємо мобільний девайс до ПК, засобами провідника Віндовс копіюємо в його внутрішню пам'ять zip-файл модифікованої ОС.
 2. Прошивка Redmi 4A 73
 3. В ОранжФокс відкриваємо розділ»файли" , тапа на ім'я пакета кастома.
 4. Прошивка Redmi 4A 98
 5. Запускаємо процес розгортання операційної системи з архіву в пам'яті Redmi 4A, зсунувши " Проведіть для установки» вправо.
 6. Прошивка Redmi 4A 99
 7. По завершенні перепрошивки вгорі екрану рекавери відобразиться повідомлення»успішно" , після цього натискаємо на кнопку " перезавантажити» .
 8. Прошивка Redmi 4A 100
 9. На цьому фактично все, залишилося дочекатися завершення досить тривалої першого завантаження інстальованої ОС і виконати її основне конфігурування.
 10. Прошивка Redmi 4A 103
 11. Далі можна приступати до експлуатації всіх функцій керованого тепер неофіційною операційною системою смартфона.
 12. Прошивка Redmi 4A 104

Крок 6: інтеграція додаткових компонентів у прошивку

Що стосується доповнень, виправлень і оновлень кастомних прошивок для Redmi 4A, вони в своїй більшості поширюються в форматі ZIP, а інсталюються через OrangeFox Recovery за аналогією з самою ОС, але, найчастіше, без попереднього очищення пам'яті смартфона.

Прошивка Redmi 4A 77

Так, наприклад, скачавши на девайс і встановивши через меню «Files» zip-файл Magisk, можна активувати привілеї суперкористувача;

Завантажити Magisk Flashable Zip для отримання рут-прав на Android-смартфоні з офіційного сайту

Прошивка Redmi 4A 101

А завантаживши і інтегрувавши відповідний для пристрою і його операційки пакет з ресурсу OpenGapps – сервіси Google в прошивках, які поставляються без них.

Завантажити пакет для додавання сервісів Google в кастомную прошивку Android C офіційного сайту

Прошивка Redmi 4A 102

більше статей на цю тему: