Що робити, якщо &171;вузол служби: локальна система&187; вантажить процесор

Поява «гальм» і підвисань системи Windows пов'язано з надмірним навантаженням на жорсткий диск/твердотільний накопичувач, оперативну пам'ять або ж сам процесор комп'ютера. Зазвичай вантажать ОС процеси наочно видно в диспетчері завдань і одним з таких є &171; сервісний вузол: локальна система&187; , який здатний завантажити і накопичувач і RAM і CPU, притому одночасно. В рамках даної статті ми розглянемо кілька методів подолання необгрунтованого завантаження ЦПУ.

Причини неполадок зі службою &171; вузол служби: локальна система & 187;

У штатних умовах жоден процес, тим більше системний не повинен перевантажувати ОС, процесор або будь-який інший елемент ПК. Є цілий перелік причин, чому ж таке могло статися:

Узел службы локальная система грузит процессор в Windows
 • Зараження шкідливим програмним забезпеченням;
 • Порушення цілісності важливих файлів ОС;
 • Системний збій;
 • Некоректна робота служби оновлення Windows;
 • Робота "важкого" антивіруса;
 • Збій налаштувань BIOS.

Визначення витоку проблеми важливо для її вирішення, оскільки заходи для однієї причини виникнення можуть допомогти лише на короткий час, але потім процесор знову буде навантажений, і знову доведеться повертатися до виправлення даної труднощі.

Читайте також:
програми для діагностики комп'ютера
Програми для перевірки та виправлення помилок на комп'ютері

Спосіб 1: перезавантаження комп'ютера

Коли ви зіткнулися з такою ситуацією вперше і/або у вас немає повноважень встановлювати стороннє програмне забезпечення, то має сенс просто перезавантажити ПК. Така тривіальна міра найчастіше вирішує збої, що виникли від некоректної роботи системних процесів, що накопичили критичний обсяг помилок. Натисніть на кнопку «Пуск» , клікніть по кнопці виключення і виберіть пункт »перезавантаження" .

Перезагрузка операционной системы в Windows

Цього вистачить для усунення незначного збою, навіть без використання будь-якого ПО і дасть вам продовжити комфортну роботу. Однак тепер слід поглядати в Диспетчер завдань, якщо ОС раптово загальмує, оскільки є ймовірність повернення проблеми. Варто звернутися до системного адміністратора, якщо цей спосіб не допоміг, а для реалізації інших шляхів вирішення у вас недостатньо прав.

Спосіб 2: Перевірка комп'ютера на віруси

Навіть наявність потужного антивіруса не гарантує повну захищеність від шкідливого програмного забезпечення. Нові або модифіковані версії вірусів здатні обдурити або обійти системний захист, навантаживши CPU.

Читайте також: Як видалити вірус з комп'ютера під управлінням Windows 10

Для перевірки вашого ПК ми рекомендуємо скористатися спеціальною портативною утилітою Dr.Web CureIt!.

Завантажити Dr.Web CureIt!

 1. Натисніть на галочку, де ви погоджуєтеся з умовами компанії "Доктор Веб", інакше утиліту запустити не вдасться, і клікніть по кнопці»продовжити" .
 2. Начало работы в Dr.Web CureIt!
 3. Клацніть на " вибрати об'єкти для перевірки» .
 4. Выбор объектов сканирования в Dr.Web CureIt!
 5. Клікніть по галочці біля рядка " об'єкти перевірки» & 8212; таким чином ви задасте максимальний обсяг перевірки і підвищите ймовірність знаходження вірусу, після чого натисніть " запустити перевірку» .
 6. Выбор всех объектов для сканирования и запуск проверки файлов в Dr.Web CureIt!
 7. Знадобиться час на те, щоб утиліта просканувала комп'ютер.
 8. Процесс сканирования в Dr.Web CureIt!
 9. Коли Dr.Web CureIt! знайде загрози, то запропонує кілька варіантів подальших дій. Рекомендується видалити їх, так як при переміщенні або спробі " вилікувати» файл велика ймовірність того, що вірус відновиться. Для ліквідації загроз клікніть по стрілочці біля варіантів і виберіть " видалити» , після чого натисніть на кнопку " знешкодити» .
 10. Обезвреживание угроз в Dr.Web CureIt!
 11. Успішне знешкодження загроз буде відзначено утилітою.
 12. Результат успешной работы в Dr.Web CureIt!

Спосіб 3: виправлення реєстру

Проблема завантаженості вузла локальної служби виникає через накопичених помилок і збою системи, тому незайвим буде провести діагностику і виправлення помилок реєстру. Для цього пропонуємо використовувати програму CCleaner.

Завантажити CCleaner

 1. Клікніть по розділу «Реєстр» у лівій частині програми. Переконайтеся, що галочками позначені всі запропоновані опції, після чого ініціалізуйте " пошук проблем» .
 2. Раздел Реестр и настройка перед исправлением в CCleaner
 3. Дочекайтеся, поки програма знайде всі пошкоджені ділянки.
 4. Нахождение проблем реестра в CCleaner
 5. Поставте галочку навпроти слова»Проблема" , щоб виділити все, що потребує виправлення, і натисніть " виправити вибране ... » .
 6. Выделение всех проблем в CCleaner
 7. Виберіть, створювати копію реєстру (при цьому потрібно буде зберегти резервний файл) чи ні.
 8. Выбор о создании резервной копии реестра в CCleaner
 9. Клікніть ЛФМ на запропонований варіант " виправити позначені» , щоб разом вирішити всі проблеми.
 10. Исправление всех проблем реестра в CCleaner
 11. Коли оптимізатор позначить статусом " Виправлено» останню неполадку, ви можете закінчити роботу з програмою, натиснувши кнопку »закрити" .
 12. Завершение исправления проблем и работы с CCleaner

Dr.Web CureIt! і CCleaner добре працюють в парі, так що якщо є можливість спочатку очистити систему від вірусів за допомогою лечащей утиліти, а потім виправити реєстр за допомогою оптимізатора – це буде ефективніше, ніж використання тільки одного інструменту.

Спосіб 4: відключення антивіруса

Часом відбувається і так, що не погана робота антивірусного програмного забезпечення доводить до гальмування ОС, а як раз таки, навпаки, антивірус забирає на себе всі ресурси CPU, не залишаючи нічого іншим програмам. В такому випадку корисно буде його вимкнути. Розглянемо відключення антивіруса на прикладі Avast.

Читайте також:
як включити або відключити захисник Віндовс
як встановити безкоштовний антивірус Аваст на рік

 1. Клікніть на розділ " захист» лівою кнопкою миші, а потім виберіть " основні компоненти захисту» .
 2. Разделы Защиты и Основные компоненты в Avast
 3. Переведіть регулятори компонентів у вимкнений стан, натискаючи на них.
 4. Отключение основных компонентов защиты в Avast
 5. Виберіть, на який термін Ви бажаєте відключити компонент. Рекомендувавши " зупинити до наступного перезавантаження» або " зупинити на невизначений термін» .
 6. Выбор срока отключения защиты в Avast
 7. Підтвердьте вимкнення, натиснувши кнопку «ОК» .
 8. Подтверждение отключения компонента защиты в Avast
 9. Після відключення всіх компонентів антивірус повинен припинити використовувати CPU.
 10. Полностью отключённые компоненты Avast

У разі збою, при наступному включенні комп'ютера, якщо була обрана зупинка до перезавантаження, антивірус повинен почати вести себе «пристойно», не перетягуючи ресурси системи лише на свої потреби. Але ви можете і поекспериментувати з відключенням на невизначений термін при бажанні з'ясувати, який саме компонент вантажить процесор. Однак не варто занадто довго перебувати без включеного антивіруса, адже шкідливе програмне забезпечення не дрімає.

Спосіб 5: зупинка служб

Невиправдано навантажувати процесор і при цьому маскуватися можуть 3 служби:

 • &171;служба системи push-сповіщень Windows&187; ;
 • & 171; Служба «Superfetch» або «SysMain» ;
 • &171;Windows Update&187; .

Їх відключенням ми і займемося.

Читайте також:
які непотрібні служби можна відключити в Windows 10
за що відповідає служба SuperFetch у Windows 10
як відключити повідомлення в ОС Windows 10

 1. Знайдіть через пошук меню & 171; Пуск & 187; класичний додаток «служби» і відкрийте його, клікнувши на значок, по кнопці »відкрити" або " Відкрити від імені адміністратора» .
 2. Поиск и запуск приложения Службы в Windows

  Другий варіант краще, так як права адміністратора точно не дадуть системі сказати, що у вас немає прав щось міняти в її функціонуванні.

 3. Знайдіть одну з вищевказаних служб, клікніть по ній правою кнопкою миші і натисніть на «властивості» .
 4. Выбор конкретных компонентов и действий в Службах Windows
 5. Встановити»Тип запуску" на Значення »вимкнено" , послідовно клікніть по »зупинити" і " застосувати» .
 6. Остановка и предотвращение автоматического запуска службы в Службах Windows
 7. Зробивши ці дії, ви негайно зупиніть зайву і навантажує службу, при цьому заблокувавши їй можливість включитися автоматично. Для повного ефекту повторіть алгоритм для двох інших перерахованих служб і перезавантажте комп'ютер.

Ці служби не є життєво необхідними, однак, іноді відчутно навантажують CPU, так що їх відключення може обернутися для вас не тільки вирішенням проблеми, але і деяким приростом продуктивності, нехай і мінімальним.

Спосіб 6: відновлення системного сховища

Іноді причини збою лежать глибше, ніж хотілося б, і доводиться використовувати інструменти не настільки поверхневого впливу на операційну систему. Винуватцями збою можуть служити пошкодження або помилки, що накопичилися при заповненні сховища Windows, на щастя, це не складно автоматично діагностувати і відновити.

Читайте також: корисні команди для «командного рядка» в Windows 10

 1. Відкрийте «Пуск» і за допомогою пошуку знайдіть додаток " командний рядок» , виробляти &171;Запуск від імені адміністратора & 187; &8212; це необхідно для виконання потрібних команд.
 2. Поиск и запуск Командной строки Windows
 3. Введіть у рядок спеціальну команду: DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth .
 4. Ввод команды диагностики системного хранилища в Командной строке Windows
 5. Дочекайтеся, поки система зробить повну діагностику.
 6. Ожидание завершения процесса диагностики в Командной строке Windows

  Помилки або передумови для відновлення не завжди можуть виявитися при перевірці системного сховища. З одного боку це добре, але в такій ситуації вам доведеться використовувати інший спосіб.

 7. Якщо помилки або передумови, як " системне сховище підлягає відновленню» були виявлені, то введіть таку команду: DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth .
 8. Ввод команды восстановления системного хранилища в Командной строке Windows
 9. Зачекайте, поки сховище відновиться.
 10. Ожидание завершения процесса восстановления в Командной строке Windows
 11. Прочитайте про успіх відновлення, після чого перезавантажте комп'ютер для закріплення ефекту.
 12. Успешный исход восстановления системного хранилища в Командной строке Windows

Намагайтеся не кликати мишкою по &171;командному рядку&187; під час діагностики або відновлення &8212; це може призвести до підвисання та призупинення виконуваної команди. Натиснути «Enter» , щоб перевірити стан процесу при підозрі на зависання.

Помилки сховища складно розпізнати без діагностики, але, благо, вони виявляються і відновлюються за допомогою двох команд, без поглиблення в програмування і ручне виправлення виниклих проблем.

Спосіб 7: повернення до точки відновлення

У разі якщо ви приблизно пам'ятаєте, з якого моменту почалися неполадки з вузлом локальної служби, а ваша ОС регулярно робить точки відновлення і інші способи не дали ефекту, можете повернутися до стану системи, коли її нічого не навантажувало.

 1. Знайдіть додаток «відновлення» через пошук меню «Пуск» і відкрийте його, клікнувши на значок або кнопку »відкрити" .
 2. Поиск и открытие панели Восстановление в Windows

 3. Натисніть на " Запуск відновлення системи» .
 4. Запуск восстановления системы в Windows
 5. Виберіть варіант " Рекомендоване відновлення» , який відкотить вас до останньої зміни системи або " вибрати іншу точку відновлення» , якщо ви хочете повернути систему до попереднього стану.
 6. Первоначальный выбор точки восстановления в Windows
 7. У випадку з іншого, ранньої точкою, визначитеся, який момент відновлення підходить найбільше, поставивши галочку на опції " Показати інші точки відновлення» для відображення всіх станів, в які можливо повернутися. Коли вибір зроблено, натисніть на кнопку »далі" .
 8. Выбор конкретной точки восстановления в Windows
 9. Перегляньте вибрані параметри відновлення і підтвердіть початок процедури кліком по»Готово" .
 10. Подтверждение восстановления системы в Windows

Якщо і відкат до раннього стану не допоміг, то збій стався на глибокому рівні. Це означає, що в самій Windows виправити його не вийде, хоча можна спробувати повністю перевстановити ОС із застосуванням форматування системного диска.

Читайте також: програми для відновлення Windows

Спосіб 8: зміна налаштувань BIOS

Досить нечасто, але буває так, що, здавалося б, не особливо важлива настройка в BIOS може серйозно впливати на завантаження процесора.

Читайте також:
як увійти в BIOS на комп'ютері
як налаштувати BIOS на комп'ютері
налаштування UEFI BIOS Utility

Увійдіть в UEFI або BIOS свого комп'ютера і знайдіть один із запропонованих варіантів найменування настройки в переліку:

 • OnBoard LAN Boot ROM;
 • Onboard LAN Option ROM;
 • OnBoard Marvell LAN Boot ROM;
 • OnBoard NV LAN Boot ROM;
 • Boot ROM Function;
 • Boot From LAN First;
 • Boot to Network;
 • LAN Boot ROM;
 • LAN Option ROM;
 • MAC LAN Boot ROM;
 • PXE Boot to LAN;
 • Intel 82573E Boot ROM;
 • Realtek LAN ROM Initial.

Така специфічна функція надає додаткову можливість запуску ОС не тільки з флешки, жорсткого диска, твердотільного або оптичного накопичувача, але і по мережі, завдяки зв'язку з централізованим сервером. Фіча потрібна для робочих станцій, але для домашнього ПК вона не має практичної користі і в багатьох BIOS відключена за замовчуванням, однак ця настройка цілком може стати причиною збою і надмірного завантаження CPU.

Переведіть її з позиції «Enabled» на «Disabled» .

Смена настройки OnBoard LAN Boot ROM в BIOS

Таким чином, ви вимкнете непотрібну функцію та звільните ЦП від зайвого навантаження.

У даній статті були розглянуті основні способи подолання ситуації &171; сервісний вузол: локальна система & 187; вантажить процесор. Коли вам не допомогли всі описані методи, залишається лише звернутися в сервіс для отримання професійної допомоги.

більше статей на цю тему: