порівняння типів флеш-пам'яті NAND

В даний час все більше популярності набирають твердотільні накопичувачі або SSD ( S olid S tate D rive). Пов'язано це з тим, що вони здатні забезпечити як високу швидкість читання-запису файлів, так і хорошу надійність. На відміну від звичайних жорстких дисків, тут немає рухомих елементів, а для зберігання даних використовується спеціальна флеш-пам'ять &8212; NAND.

На момент написання статті в ССД використовуються три види флеш-пам'яті: MLC, SLC і TLC і в цій статті ми постараємося розібратися яка з них краще і в чому відмінність між ними.

Порівняльний огляд типів ПАМ'ЯТІ SLC, MLC та TLC

Флеш-пам'ять NAND була названа так на честь особливого виду розмітки даних &8212; Not AND (логічне Ні і). Якщо не вдаватися в технічні подробиці, то скажемо, що NAND впорядковує дані в маленькі блоки (або сторінки) і дозволяють досягти високих швидкостей зчитування даних.

Тепер давайте розглянемо, які види пам'яті застосовуються в твердотільних накопичувачах.

SLC

Single Level Cell (SLC)

SLC & 8212;це вже застарілий тип пам'яті, в якому використовувалися однорівневі осередки пам'яті для зберігання інформації (ДО РЕЧІ, дослівний переклад на російську мову звучить як &171; однорівнева осередок&187;). Тобто, в одній комірці зберігався один біт даних. Подібна організація зберігання даних дозволяла забезпечити високу швидкість і величезний ресурс перезапису. Так, швидкість читання досягає 25 мс, а кількість циклів перезапису &8212; 100&8217;000. Однак, незважаючи на свою простоту, SLC є дуже дорогим типом пам'яті.

Плюси:

  • Висока швидкість читання-запису;
  • Великий ресурс перезапису.

Мінуси:

  • Висока вартість.
MLC

Multi Level Cell (MLC)

Наступним етапом розвитку флеш-пам'яті є тип MLC (в перекладі на російську звучить як &171;мультирівнева осередок&187;). На відміну від SLC, тут використовуються дворівневі осередки, які зберігають по два біти даних. Швидкість читання-запису залишається на високому рівні, проте витривалість значно знижується. Якщо говорити мовою цифр, то тут швидкість читання становить 25 мс, а кількість циклів перезапису &8212; 3&8217;000. Також цей тип є і більш дешевим, тому він використовується в більшості твердотільних накопичувачах.

Плюси:

  • Нижча вартість;
  • Висока швидкість читання-запису в порівнянні зі звичайними дисками.

Мінуси:

  • Низька кількість циклів перезапису.
TLC

Three Level Cell (TLC)

І нарешті, третій тип пам'яті &8212; це TLC (російський варіант назви цього типу пам'яті звучить як &171;трирівнева осередок&187;). Щодо двох попередніх, цей тип є більш дешевим і в даний час зустрічається досить часто в бюджетних накопичувачах.

Цей тип є більш щільним, в кожній клітинці тут зберігається по 3 біта. У свою чергу, висока щільність призводить до зниження швидкості читання/запису і знижує витривалість диска. На відміну від інших типів пам'яті, швидкість тут знизилася до 75 мс, а кількість циклів перезапису &8212; до 1&8217;000.

Плюси:

  • Висока щільність зберігання даних;
  • Низька вартість.

Мінуси:

  • Низька кількість циклів перезапису;
  • Низька швидкість читання-запису.

Висновок

Підводячи підсумок, можна відзначити, що найбільш швидкісним і довговічним типом флеш-пам'яті є SLC. Однак через високу ціну, цю пам'ять витіснили дешевші типи.

Бюджетним, і в той же час, менш швидкісним є тип TLC.

І, нарешті, золотою серединою є тип MLC, який забезпечує більш високу швидкість і надійність в порівнянні зі звичайними дисками і при цьому є не дуже дорогим типом. Для більш наочного порівняння можна ознайомитися з таблицею, наведеною нижче. Тут зібрані основні параметри типів пам'яті, за якими проводилося порівняння.

SLC-MLC-TLC

більше статей на цю тему: