збереження налаштувань в BIOS

Варіанти збереження налаштувань БІОС

Зберегти налаштування БІОС досить просто. Досить натиснути гарячу клавішу «F10» під час роботи меню і в запиті підтвердити, що ви дійсно бажаєте зберегти настройки. Комп'ютер перезавантажиться, запам'ятавши пророблені вами зміни.

Однак існують альтернативні методи збереження. Іноді вони можуть знадобитися в разі неполадок з клавіатурою або в специфічних модифікаціях БІОСа, де подібна можливість відсутні, або ж не встановлена належним чином.

Варіант 1: інтерфейси типу Award

Зберегтися в Award можна прямо на початковому екрані меню. Для цього, користуючись стрілками клавіатури, потрібно вибрати рядок «Save & Exit Setup» .
Как сохранить настройки в биосе 1
Мікропрограма у відповідному повідомленні уточнить, чи дійсно вам би хотілося зберегти зроблені зміни. Якщо все вірно, потрібно натиснути клавішу «Y» , після чого відбудеться перезавантаження.
Как сохранить настройки в биосе 2

Варіант 2: інтерфейси типу Phoenix

У горизонтальних інтерфейсах ситуація дещо відрізняється тим, що відповідний параметр знаходиться в окремому підрозділі. Тому зберігатися в Phoenix-подібних системах потрібно на вкладці «Exit» , вже тут вибираючи рядок «Exit & Save Changes» .
Как сохранить настройки в биосе 3
Далі кнопкою «Ок» підтверджуєте свій намір додати змінену конфігурацію в пам'ять системи, після чого комп'ютер перезапуститься, а всі зміни збережуться.
Как сохранить настройки в биосе 4

Варіант 3: графічні інтерфейси UEFI

У графічних оболонках існує кілька методик збереження. Більшість таких інтерфейсів підтримує два режими роботи: «EZ Mode» і «Advanced Mode» . В обох цих режимах Доступні параметри збереження.

В «EZ Mode» досить відшукати відповідну кнопку на екрані. В основному вона так і називається &8212; «Save & Exit» , але іноді її вигляд може значно різнитися. Так, наприклад, в материнських платах MSI це хрестик в правому верхньому куті екрану.
Как сохранить настройки в биосе 5
На деяких базових системах введення-виведення режим «EZ Mode» не передбачається або ж на цьому екрані відсутня сама кнопка збереження. У таких випадках потрібно переключитися в «Advanced Mode» , якщо, звичайно, БІОС не запускається в такому режимі автоматично.
Как сохранить настройки в биосе 6
У розширеному режимі слід перейти на вкладку «Save & Exit» , вибрати пункт збереження і перезавантаження вашого комп'ютера і підтвердити остаточне застосування налаштувань.
Как сохранить настройки в биосе 7
Подібна методика можлива практично у всіх сучасних системах, хіба що іноді зустрічаються дрібні відмінності. У цьому плані найбільше виділяється MSI. Тут, при переході в розширений режим, ви побачите трохи іншу картину. У подібному випадку діє наступний алгоритм:

  1. Відкривши «Advanced Mode» , натисніть кнопку «Settings» і виберіть пункт «Save & Exit» .
  2. Как сохранить настройки в биосе 8
  3. Далі вам буде потрібно клікнути по рядку «Save Changes and Reboot» .
  4. Как сохранить настройки в биосе 9
  5. Після цього натисканням кнопки «Yes» підтвердьте всі внесені зміни.
  6. Как сохранить настройки в биосе 10

Основні проблеми збереження в БІОС

У деяких випадках користувачі стикаються з тим, що БІОС не зберігається. Така помилка описується наступним чином: користувач вибирає параметр збереження і перезавантаження, система перезавантажується, але настройки залишаються колишніми. Це може відбуватися з кількох причин: як програмним, так і апаратним.

Варіант 1: Налаштування " Secure Boot»

В самому інтерфейсі може бути виставлена заборона на збереження. Щоб зняти його, слід знайти та деактивувати параметр безпеки. Ця опція називається «Secure Boot» , вона дозволяє запускати пристрої в режимі «UEFI» . Знайти її можна на вкладці «Security» , рідше в «Boot» . У модифікаціях БІОС InsydeH20 це підрозділ «System Configuration» . Зняття заборони змін проводиться відключенням цієї настройки за допомогою переведення її значення в положення «Disabled» .

Детальніше: відключаємо UEFI Secure Boot в BIOS Как сохранить настройки в биосе 11

Варіант 2: сіла батарейка CMOS

Батарейка CMOS – це круглий сріблястий компонент материнської плати, зазвичай розташований поруч з чіпом БІОС. Відповідає вона за зберігання базових налаштувань комп'ютера, в тому числі збереження параметрів БІОС.

Однак з часом деякі батареї стають непридатними. Причина криється в тому, що пристрій живлення слабшає і перестає тримати заряд. Для комп'ютера це не критично, але в такому випадку настройки базової системи введення-виведення завжди будуть скидатися в стан за замовчуванням після відключення живлення.
Как сохранить настройки в биосе 12
Вирішується ця проблема простою заміною компонента. Вам потрібно витягти стару батарейку з системної мікросхеми, акуратно підчепивши ту голкою або пінцетом, і встановити нову.

Детальніше: Заміна батареї на материнській платі

Как сохранить настройки в биосе 14
Іноді виробники поміщають батарейку під Інше обладнання материнської плати, наприклад, за блоком живлення. В такому випадку, перш ніж приступати до її вилучення, варто демонтувати заважає пристрій.

Варіант 3: Неполадки в апаратурі комп'ютера

Найрізноманітніші проблеми можуть виникнути в разі якщо якась деталь системи перестає правильно функціонувати. В основному це стосується материнської плати і самого мікрочіпа БІОС. Пошкодження контактів або подряпини на поверхні системної схеми можуть привести і до помилки пам'яті налаштувань. Уважно огляньте пристрій плати на предмет дефектів доріжок або розладу спаяних з'єднань.
Как сохранить настройки в биосе 15
Якщо пошкодження не так сильно помітні, проведення діагностики можна здійснити за допомогою перепідключення карти. Для цього доведеться зняти з неї всі основні деталі і під'єднати до іншого комп'ютера.

Детальніше: встановлення материнської плати в комп'ютерний корпус
Как сохранить настройки в биосе 13
Крім іншого, зустрічаються і інші труднощі, пов'язані з компонентами материнської плати. Наприклад, проблема може критися в блоці живлення, який видає недостатню потужність або ж не може витримати навіть мінімальних навантажень.

Детальніше: основні несправності материнської плати Как сохранить настройки в биосе 16

У подібних ситуаціях комп'ютер відносять в сервісний центр, оскільки виправити дані проблеми можна тільки за допомогою спеціалізованої апаратури і професійних навичок комп'ютерного майстра.

більше статей на цю тему: