Як навчитися друкувати на клавіатурі швидше

Порада 1: використання тренажерів

Перше, з чого потрібно почати навчання швидкісного друку на клавіатурі, &8212; хоча б поверхневе ознайомлення з популярними тренажерами. Це можуть бути онлайн-сервіси або повноцінне програмне забезпечення, яке якраз і призначене для швидкого набору тексту. Початкові уроки завжди максимально легкі, а потім завдання поступово ускладнюються. На жаль, далеко не всі подібні тренажери пояснюють, як тримати руки над клавіатурою і які пальці використовувати для друку, що є величезним мінусом.

Обучающая среда RapidTyping

Подібні тренажери можна використовувати на постійній основі, взявши за мету повністю освоїти програму, або ж тільки заходити на початку дня для розминки. У будь-якому випадку, лише правильне проходження кожного уроку дозволить підвищити швидкість набору тексту. Деякі клавіатурні тренажери супроводжуються уроками, де присутня величезна кількість тематичної інформації, анімації друку і різні поради, тому до вибору ПЗ або онлайн-сервісу варто підійти вдумливо, попрактикувавшись в декількох з них, щоб вибрати ідеальний варіант. Більш детальні відомості про найвідоміших і корисних рішеннях ви знайдете в матеріалах за посиланнями нижче.

Детальніше:
програми для навчання друку на клавіатурі
онлайн-сервіси для навчання швидкого друку Проверка скорости печати на все10

Порада 2: Застосування методу десятипальцевого друку

Якщо в обраному клавіатурному тренажері немає відповідної інформації про правильну постановку рук і використанні всіх десяти пальців для набору тексту, значить, всі нюанси доведеться освоювати самостійно. Головне, на що необхідно звернути увагу, &8212; розташування пальців над клавішами. Це треба для того, щоб плавно переходити до друку наосліп. Вказівні пальці кожної руки повинні знаходитися на клавішах &171; А & 187; і &171; Про&187; , які на будь-якій моделі пристрою позначені тактильними горизонтальними смужками. Це зроблено спеціально, щоб користувачеві було легше знайти потрібний ряд і відразу правильно розташувати пальці. Два великих пальця при цьому знаходяться на краях клавіші пробіл .

Засечки на клавишах клавиатуры для десятипальцевой печати

Застосування цього методу набору значно збільшує швидкість друку, але не є обов'язковою умовою, адже кожен користувач в результаті виробляє свою індивідуальну техніку. Наприклад, комусь зовсім не зручно задіяти мізинці, щоб дотягнутися до клавіші & 171; Й & 187; або &171;Х&187; , тоді рука може трохи зміщуватися по клавіатурі, але знову повертатися в початкове положення. Це підвищує ймовірність помилок лише в деяких випадках, а з практикою їх кількість зведеться до мінімуму. Однак варто знехтувати радою про використання десяти пальців тільки якщо ви спочатку вже швидко набираєте текст, використовуючи для цього не тільки вказівні пальці, але і середні, безіменні, а також іноді включаючи мізинці.

Порада 3: друк наосліп

Рада про друк наосліп тісно пов'язаний з попереднім, адже тільки правильне розташування пальців і загальне знання клавіатури допоможе впоратися з цим завданням. Вам належить відразу запам'ятати інформацію, на яких клавішах пальці знаходяться в початковому стані і куди вони переміщаються при наборі тексту. Наприклад, базове положення виглядає так:

палець ліва рука великий палець
великий пробіл пробіл
вказівний А О
середній В Л
безіменний и D
мізинець F Ж

Ця структура називається ФИВА ОЛДЖ і є основою у всіх курсах зі швидкісного друку. Переміщення пальців при наборі тексту відбувається відповідним чином, коли зміщується тільки ряд. Якщо вказівний палець лівої руки був на А , то в верхньому ряду він буде набирати K , а середній палець з В переміститься до У . Піднесіть руки до клавіатури з такою розстановкою, щоб наочно побачити приклад. Однак є букви, до яких треба тягнутися. Якщо це П або Р , за їх друк відповідають вказівні пальці, а до рідко використовуваних Й і Комерсант і x тягнуться вже мізинці.

Расположение пальцев на клавиатуре для десятипальцевой печати

З часом має прийти розуміння розташування кожного символу, що спростить процедуру сліпого набору і допоможе підвищити її швидкість. При цьому потрібно проявити завзятість і намагатися рідше дивитися на саму клавіатуру. У цьому-то і допомагають прості завдання, вбудовані в тренажери, адже спершу вводити доведеться тільки букви з одного ряду, поступово підключаючи нові клавіші.

Порада 4: підбір клавіатури

До підбору клавіатури потрібно переходити тільки в тій ситуації, коли попередні поради були освоєні, швидкість друку значно підвищилася, але починає здаватися, що пальці лягають не так або клавіші складно надруковані. Якщо ви часто набираєте текст по роботі або робите це в інших цілях, радимо підібрати для себе оптимальну клавіатуру. Їй може бути механічна модель з перемикачами, які створюють характерний клацання при натисканні і тактильну віддачу. Такі клавіатури можна порівняти з друкарськими машинками, адже по звуку і відчуттям вони мають багато схожого. Є моделі, в яких перемикачі тихі, без віддачі і клацання, але при цьому натискаються вкрай легко. Для виконання даної задачі вони не зовсім підходять, оскільки підвищується ризик допущення помилок, проте деяким користувачам вводити текст з них найзручніше.

Пример популярной игровой клавиатуры

Не варто обходити стороною і ергономічні клавіатури, розділені на два блоки, які і призначені спеціально для друку. Зазвичай вони мембранні, тобто у вас не буде можливості підібрати перемикачі під необхідні характеристики, проте зручність підвищується саме за рахунок самої форми. Однак і подобаються такі моделі не всім, оскільки самі по собі суперечливі і вимагають звикання, що виходить не завжди. Якщо у вас є можливість самостійно протестувати різні варіанти клавіатур, починаючи від дешевих і закінчуючи дорогими геймерськими моделями (наприклад, прийти в магазин і натискати клавіші на вітринних примірниках), ми радимо зробити це, щоб зрозуміти всю різницю. Більш детальну інформацію по підбору відповідного пристрою для введення тексту читайте в окремому матеріалі на нашому сайті за посиланням нижче.

Детальніше: як вибрати клавіатуру для комп'ютера

Порада 5: тематичні ігри

Після навчання важливо пам'ятати про практику. Набір тексту в звичайних умовах не буде хорошим рішенням, адже тут нічого не мотивує користувача прискоритися або почати вводити рідко використовувані букви, що зустрічаються в словах. Найкраще підвищувати свої навички в спеціальних іграх, яких існує величезна кількість. Як приклад наведемо онлайн-гру, що називається Гонки на клавіатурі. У ній користувачі змагаються 1х1, набираючи однаковий текст. Хто впорається з ним швидше, дійшовши до фінішу на своїй машині, той і перемагає в гонці. Ця гра створює такі умови, що людині доводиться виходити із зони звичної швидкості друку, значно підвищуючи її. Відмінний варіант для щоденної або періодичної практики.

Перейти до онлайн-сервісу Гонки на клавіатурі

Использование сервиса Гонки на клавиатуре для повышения скорости печати

Другий приклад &8212; ZType. Сенс гри полягає в тому, що ви граєте на космічному кораблі, назустріч якому рухаються Метеорити зі словами зверху. Вам потрібно правильно набирати кожне слово різної складності, розбиваючи тим самим камені. З новим рівнем складність підвищується, слова стають довшими, що провокує користувача збільшувати швидкість друку. Спочатку в ZType присутні тільки англійські слова, але нічого не заважає знайти русифіковану версію або додати їх самостійно через вбудовану функціональність.

Перейти до онлайн-сервісу ZType

Использование сервиса ZType для повышения скорости печати

На просторах інтернету можна знайти величезну кількість схожих тематичних ігор для дітей і дорослих, які ставлять людину в нові рамки, позитивно впливаючи на швидкість набору. Якщо ви бажаєте тренуватися щодня, але без допомоги нудних уроків, то такі ігри будуть оптимальним варіантом.

Порада 6: Практика

Під час звичайної роботи за комп'ютером теж не слід забувати про те, що спочатку ваша мета &8212; підвищення швидкості набору символів. Намагайтеся завжди тримати руки правильно, контролюйте їх, поменше дивіться на клавіатуру і засікайте швидкість друку і кількість набраних за день символів за допомогою спеціальних програм, якщо вам хочеться стежити за своїм результатом. Ви можете знайти для себе якусь комп'ютерну гру, де важливу роль відіграє спілкування в текстовому чаті, або почати листуватися в соціальних мережах більш активно, уникаючи голосових повідомлень. Тоді ви мимоволі почнете помічати, як завдяки умовам освоєння клавіатури стане проходити набагато швидше. Встановлюйте для себе цілі, наприклад, написати такий-то текст за певний час, щоб викликати інтерес і кинути собі невеликий виклик, який точно сприятливо відіб'ється на загальній швидкості набору тексту.

більше статей на цю тему: