Налаштування Wi-Fi роутера через бездротову мережу

Крок 1: підключення роутера до мережі

Першочергове завдання &8212; підключити маршрутизатор до мережі, якщо цього не було зроблено раніше. Враховуйте, що кабель від провайдера теж потрібно вставити в порт &171;WAN&187; або &171;Ethernet&187; , оскільки без цього не вийде зробити подальшу настройку. Просто розпакуйте пристрій і виконайте стандартне з'єднання, що займе буквально кілька хвилин.

Подключение маршрутизатора к сети для дальнейшей настройки через беспроводную точку доступа

Крок 2: Визначення стандартних даних Wi-Fi

Комп'ютер або ноутбук обов'язково повинен бути підключений до роутера, щоб мати доступ до налаштувань. У нашому випадку це потрібно зробити через бездротову мережу, яка в багатьох моделях активна за замовчуванням і має стандартні дані для авторизації. Їх можна знайти на задній наклейці маршрутизатора, дізнавшись пароль і назву Wi-Fi. Якщо цих відомостей немає, значить, маршрутизатор не підтримує автоматичне включення бездротової мережі і вам знадобиться перейти до останнього розділу Статті, щоб вирішити ситуацію, що склалася.

Определение стандартных данных Wi-Fi для настройки роутера через беспроводную точку доступа

Крок 3: Підключення комп'ютера до Wi-Fi

Пароль від бездротової мережі знайдений, тому залишається тільки з'єднатися з нею безпосередньо в операційній системі. Для цього відкрийте список доступних мереж, виберіть необхідну, введіть ключ доступу і підтвердіть підключення. Переконайтеся в тому, що індикатор внизу поміняв вид і доступ до точки доступу присутній.

Подключение к беспроводной точке доступа для дальнейшей настройки роутера

Додатково рекомендуємо ознайомитися з окремою статтею на нашому сайті, яка присвячена підключенню комп'ютера до Інтернету. Вона допоможе розібратися у всіх можливих труднощах, а також там показані альтернативні варіанти з'єднання.

Детальніше: 5 способів підключення комп'ютера до Інтернету

Крок 4: Вхід у веб-інтерфейс

Як тільки підключення виконано, можна переходити до авторизації в веб-інтерфейсі, де і здійснюється настройка маршрутизатора. Для кожної моделі існують певні правила входу, пов'язані зі стандартними обліковими даними, а також адресою, за яким необхідно перейти в браузері. Всі допоміжні інструкції по цій темі ви знайдете в трьох інших наших матеріалах за наступним посиланням.

Детальніше:
визначення логіна і пароля для входу в веб-інтерфейс роутера
вхід в веб-інтерфейс роутерів
вирішення проблеми з входом в конфігурацію роутера

Авторизация в веб-интерфейсе маршрутизатора для дальнейшей его настройки через Wi-Fi

Крок 5: налаштування маршрутизатора

Після успішного входу в інтернет-центр маршрутизатора слід відразу ж приступити до його налаштування, оскільки хоч Wi-Fi і є, швидше за все, доступ до мережі ще відсутній, так як не виставлені параметри WAN. Розберемо приклад використання майстра конфігурації для швидкого налаштування, а ви, відштовхуючись від особливостей веб-інтерфейсу, виконайте такі ж дії.

 1. Запустіть майстер, натиснувши по відповідній кнопці в меню Інтернет-центру.
 2. Запуск мастера быстрой настройки роутера при конфигурировании через Wi-Fi
 3. Прочитайте опис даного інструменту і переходите далі.
 4. Начало взаимодействие с мастером настройки при конфигурировании роутера через Wi-Fi
 5. Якщо пропонується вибрати робочий режим роутера, відзначте маркером & 171; бездротовий маршрутизатор & 187; .
 6. Выбор режима работы роутера при его настройке через беспроводную сеть
 7. Іноді розробники мережевого обладнання дозволяють швидко вибрати тип з'єднання, визначивши країну, місто і провайдера. У разі наявності подібної опції просто заповніть відповідні поля.
 8. Заполнение данных о провайдере при настройке роутера через беспроводную сеть
 9. При відсутності подібної настройки потрібно самостійно вибрати тип підключення, що надається провайдером. Найчастіше це динамічний IP, але може бути статичний або технологія PPPoE. За отриманням необхідної інформації зверніться до документації від постачальника Інтернет-послуг або до технічної підтримки компанії.
 10. Ручное заполнение данных о подключении при настройке роутера через беспроводную сеть
 11. Динамічний IP налаштовувати не потрібно, оскільки всі параметри отримуються автоматично. При статичному в полях вказується наданий провайдером IP-адреса, маска підмережі, основний шлюз і DNS-сервера.
 12. Заполнение данных о статическом адресе при выборе этого протокола во время настройки роутера через Wi-Fi
 13. Якщо мова йде про поширеному в Росії типі PPPoE, в полях вводяться отримані при оформленні договору логін і пароль.
 14. Заполнение логина и пароля при настройке роутера через беспроводную сеть
 15. Наступний етап &8212; Зміна параметрів бездротової мережі. Задайте їй ім'я, поміняйте протокол захисту і встановіть більш надійний пароль.
 16. Настройка беспроводной сети при конфигурировании маршрутизатора через Wi-Fi
 17. Після завершення переконайтеся, що конфігурація правильна, і збережіть зміни. Надішліть роутер на перезавантаження, а потім перевірте, чи з'явився доступ до мережі.
 18. Подтверждение настроек по завершении конфигурирования маршрутизатора через Wi-Fi

Додаткову інформацію про повне конфігурування мережевого обладнання шукайте через пошук на нашому сайті, ввівши там назву моделі використовуваного роутера. У таких інструкціях Ви отримаєте рекомендації щодо налаштування правил безпеки, контролю доступу та інших функцій, присутніх у веб-інтерфейсі.

Дії при відключеному Wi-Fi

Ця інструкція стане в нагоді тим користувачам, хто зіткнувся з ситуацією, коли після підключення роутера бездротова мережа просто не функціонує, а на наклейці відсутня інформація з приводу входу. Тоді доведеться спочатку підключити маршрутизатор до будь-якого зручного комп'ютера або ноутбука за допомогою LAN-кабелю.

Подключение роутера по кабелю локальной сети для настройки Wi-Fi

Відштовхуючись від інструкції вище, виконайте вхід в веб-інтерфейс і активуйте Бездротовий режим вручну, що відбувається так:

 1. Відкрийте розділ &171;Бездротовий режим&187; або &171;Wi-Fi&187; .
 2. Переход к настройкам беспроводной сети в веб-интерфейсе роутера
 3. У меню з основними налаштуваннями переставте маркер на Значення & 171; включити&187; .
 4. Включение работы беспроводной сети через веб-интерфейс роутера
 5. Встановіть назву бездротової мережі та застосуйте зміни.
 6. Заполнение основных данных о беспроводной сети через веб-интерфейс роутера
 7. Слідом перейдіть до категорії & 171; захист бездротової мережі & 187; .
 8. Переход в раздел безопасности беспроводной сети роутера через веб-интерфейс
 9. Можна залишити мережу відкритою, але найкраще вибрати рекомендований тип захисту і встановити надійний пароль. Після цього знову не забудьте зберегти налаштування.
 10. Настройка пароля доступа к беспроводной сети роутера через веб-интерфейс

Як тільки доступ до бездротової точки доступу з'явиться, ви можете від'єднати LAN-кабель і підключитися до неї для подальшої настройки маршрутизатора. Поверніться до попередніх кроків і дотримуйтесь їх, щоб впоратися з поставленим завданням.

більше статей на цю тему: