Чому не виходить оновити пристрій з Android

Причина 1: відсутність місця в пам'яті

Найпоширеніша ситуація, чому не оновлюється Android, &8212; це нестача вільного простору на внутрішньому накопичувачі мобільного пристрою. Для скачування апдейтів часто потрібна чимала кількість мегабайт-навіть різні оновлення безпеки можуть вимагати не менше 1 ГБ вільного місця.

Зазвичай перед завантаженням оновлення відображається, скільки місця йому потрібно. Подивитися інформацію про вільний простір вашого апарату досить просто:

  1. Перейдіть до системи «Налаштування» , потім виберіть пункт " Про пристрій» / " Про телефон» .
  2. почему не обновляется андроид-01
  3. Знайдіть плитку або кнопку з інформацією про фізичну пам'ять. Зазвичай там відображається, скільки становить її загальний обсяг, а також обсяг займаного простору.
  4. почему не обновляется андроид-02
  5. Для отримання більш докладних відомостей тапніте по пункту»Пам'ять" . Ви побачите, який тип файлів займає місце (зображення, відео, програми та інші).
  6. почему не обновляется андроид-03

Якщо ви виявили, що пам'яті дійсно не вистачає, можете очистити зайве або перенести на знімний накопичувач. Другий варіант скоріше відноситься до мультимедійних файлів: картинок, фотографій, музики. Також не зайвим буде очистити ваш пристрій від накопиченого сміття &8212; кеша, тимчасових файлів. Уважно перегляньте список встановлених програм. Якщо є ті, якими ви не користуєтеся, то можете також їх деінсталювати. Більш докладно про ефективні методи очищення пам'яті ми вже писали в окремому матеріалі.

Детальніше: звільняємо вбудовану пам'ять в Android

Причина 2: Оновлення не підтримуються

Якщо Android не оновлюється, то причина може бути задоволена банальна – ваш пристрій просто не підтримує установку актуальних апдейтів. Вся справа в тому, що ПО всіх марок і моделей мобільних девайсів обслуговується виробником протягом обмеженої кількості часу. Наприклад, якщо ваш смартфон був куплений 3 роки тому, а фірма-виробник вже випустила кілька нових моделей, як це буває практично у всіх випадках, то ваш андроїд вже навряд чи буде оновитися до тієї версії, яка встановлюється на більш нові моделі.

Швидше за все, оновлення безпеки ви ще будете отримувати якийсь час, але виробник вже не буде так активно підтримувати смартфон, як раніше.

У такій ситуації ви нічого не зможете зробити – ваш Android не зможе оновитися офіційними методами. Єдиний варіант-знайти спеціальну (аматорську) збірку з новою версією ОС та перепрошити пристрій. Важливо слідувати інструкції, оскільки це досить непростий процес. Про те, як правильно його провести, описано в нашій окремій статті.

Детальніше: Перепрошиваємо телефон з Android
почему не обновляется андроид-05
Ще тут слід зазначити, що, якщо ви вже використовуєте модифіковану версію ОС (наприклад, купили смартфон вже був у вживанні, а попередній користувач вже прошивав пристрій), то встановити офіційне оновлення навряд чи вийде. Те ж саме стосується телефонів з Android, де отримані права суперкористувача (root-права).

Причина 3: наявність рут-прав

Якщо на вашому пристрої активні права суперкористувача, то актуальні оновлення OTA від розробника операційної системи будуть недоступні, незважаючи на те, що рут-права дають можливість користувачеві повністю контролювати програмне забезпечення мобільного пристрою. Якщо ранні версії Android можна було оновити за допомогою спеціалізованих додатків, принцип роботи яких полягав у внесенні нових апдейтів з систему без зміни системного розділу, то зараз досить складно виконати це і не втратити ні рут-права, ні призначені для Користувача дані, в кращому випадку.

Якщо при спробі оновлення система повідомляє, що процедура неможлива через наявність рутованих прав, то найбільш ефективним рішенням може стати перепрошивка системи, про що ми вже писали в попередній причини. Ви також можете видалити їх і спробувати оновити знову.

Детальніше: видаляємо root-права в Android

Причина 4: Наявність кастомной прошивки

Проблеми з оновленням будуть при наявності сторонньої прошивки. Таке іноді буває, коли користувач або раніше сам міняв прошивку, або смартфон був куплений з рук, зазвичай вже використовувався раніше. Перевірити, чи так це, досить просто &8212; потрібно подивитися код IMEI в операційній системі, потім порівняти його з тим, який розташовується на коробці.

Подивитися своєї IMEI можна, якщо набрати номер *06 &8212; і на екрані відобразяться потрібний код.

Якщо ви виявили, що у вашого андроїд-смартфона кастомними прошивка (це можна зрозуміти навіть по інтерфейсу), то для оновлення, швидше за все, знадобиться повторна прошивка з більш новою версією ОС. Повертайтеся до попередніх причин, щоб дізнатися, як це правильно зробити.

Причина 5: параметри автоматичного оновлення

Перевірте своє Інтернет-з'єднання, адже для скачування оновлень для Android має бути стабільне підключення до мережі. Якщо з'єднання йде через Мобільний Інтернет, то, швидше за все, Завантаження відбуватися не буде, тому як в системних " Налаштуваннях» за замовчуванням виставлений параметр, при якому перевірка і установка оновлень здійснюється тільки по Wi-Fi.

  1. Через штатні»Налаштування" перейдіть до розділу " Про пристрій» / " Про телефон» . Потім натисніть на версію операційної системи або оболонки. У новому вікні відобразиться інформація про наявність доступних апдейтів, якщо вони є. Для настройки способу скачування викличте додаткове меню &8212; в нашому випадку це три вертикальні точки, &8212; потім натисніть на пункт " Автоматичне оновлення» .
  2. почему не обновляется андроид-06
  3. Торкніться рядка " Автоматичне оновлення» і виберіть відповідний варіант. Якщо користуєтеся безлімітним мобільним тарифним планом, то можете виставити варіант " Wi-Fi або мобільні дані» . При виборі " не включати» автоматичного скачування апдейтів не буде в принципі.
  4. почему не обновляется андроид-07

Інші причини

Є й інші причини, що не дозволяють оновити пристрій з Android. Як правило, їх складно вирішити швидко і не завжди проблема знаходиться на стороні користувача. Розглянемо найбільш поширені з них.

Низький рівень заряду

Для інсталяції апдейтів на Android-пристрої акумулятор повинен бути заряджений як мінімум на половину. Це необхідно для того, щоб під час процедури не відбулося вимушеного відключення смартфона, що загрожує в кращому випадку збоєм, а в гіршому – помилкою при подальшій роботі самого апарату. Крім того, сама процедура оновлення може тривати досить тривалий час, споживаючи велику кількість ресурсів.

Щоб коректно почати оновлення, іноді досить просто зарядити мобільний пристрій, потім відновити процедуру установки апдейтів для Android.

Збої на стороні виробника пристрою

Рідко, але трапляється, коли помилка з оновленнями відбувається на стороні виробника мобільного пристрою. В цьому випадку нічого не залишається, як дочекатися, поки неполадка буде вирішена.

Найчастіше додаткову інформацію про це можна дізнатися в розділі з питаннями на офіційному сайті компанії або на тематичних форумах, де інші власники мобільних пристроїв від цього бренду можуть обговорювати схожу проблему. Крім того, ви можете звернутися в службу підтримки, щоб з'ясувати джерело неполадок під час скачування або установки оновлень.

Особливість оновлення

У тих випадках, коли ви чекаєте велике оновлення, але на ваш смартфон воно так і не приходить, то зазвичай робити нічого не потрібно. В інші країни воно завжди приходить пізніше, ніж виходить країні виробника. Іноді локалізовані апдейти стають доступні через 2-3 місяці або навіть пізніше. Відвідайте тематичні форуми або сайти, бажано вашого регіону, щоб подивитися, що про це пишуть інші користувачі.

У рідкісних випадках випускаються локальні оновлення, призначені для певних країн або регіонів, але недоступні для інших. Більш детальну інформацію про це можна дізнатися на офіційному сайті виробника смартфона або планшета.

більше статей на цю тему: