Виправлення помилки & 171; файлова система доступна лише для читання&187; в Linux

Спосіб 1: Налаштування прав доступу

Перший спосіб виправлення помилки &171;файлова система доступна лише для читання&187; в Linux полягає в перевірці прав доступу. Іноді користувач випадково або має намір встановлює обмеження, які поширюються і на інших користувачів. Для початку пропонуємо перевірити атрибути, а потім внести зміни, якщо це потрібно.

 1. Запустіть консоль зручним для вас методом. Для цього можна використовувати відповідний значок в меню додатків або гарячу клавішу Ctrl + Alt + T .
 2. Запуск терминала для проверки списка дисков при исправлении Файловая система доступна только для чтения в Linux
 3. Тут введіть команду ls -l , щоб переглянути весь список дисків з докладною інформацією, серед якої буде знаходитися і необхідна нам.
 4. Команда для вывода списка дисков при исправлении Файловая система доступна только для чтения в Linux
 5. Вивчіть атрибути, які показані в першому стовпці навпроти проблемного диска або розділу. Якщо є один символ -r , отже, система доступна лише для читання. Наявність w означає відкритість для читання та запису.
 6. Проверка атрибутов дисков при исправлении Файловая система доступна только для чтения в Linux
 7. Якщо проблема дійсно пов'язана з зазначеними атрибутами, доведеться переналаштувати права. Введіть команду sudo chown -R [user]:[user] /home/[user] , замінивши user на ім'я потрібного користувача, до якого і будуть застосовані всі зміни.
 8. Команда для установки прав доступа при исправлении Файловая система доступна только для чтения в Linux
 9. Дана дія здійснюється з опцією sudo , тому її доведеться підтвердити, вказавши в новому рядку пароль суперкористувача.
 10. Подтверждение команды для установки прав при исправлении Файловая система доступна только для чтения в Linux

Після активації команди ви будете повідомлені, що всі зміни успішно вступили в силу. Слідом рекомендується перезавантажити ПК і можна приступати до тестування. Якщо ж при використанні команди ls було виявлено, що для розділу або носія встановлені всі необхідні атрибути, слід перейти іншим рішенням виниклої проблеми.

Спосіб 2: виправлення помилок через GParted

GParted &8212; одна з найвідоміших утиліт управління дисками в Linux із вбудованим графічним інтерфейсом. Її особливість полягає в наявності безлічі допоміжних функцій, пов'язаних в тому числі і з вирішенням різних помилок носіїв.

 1. Якщо GParted за замовчуванням відсутній у вашому дистрибутиві, встановіть її за допомогою команди sudo apt-get install gparted . Підтвердьте цю дію, ввівши пароль суперкористувача та схваливши завантаження архівів.
 2. Команда для установки утилиты управления дисками при исправлении Файловая система доступна только для чтения в Linux
 3. Після цього утиліту найпростіше запустити, натиснувши на відповідний значок в меню додатків.
 4. Запуск утилиты управления дисками для решения Файловая система доступна только для чтения в Linux
 5. Для відкриття теж будуть потрібні права суперкористувача.
 6. Подтверждение запуска утилиты управления дисками при решении Файловая система доступна только для чтения в Linux
 7. При вході відразу стане зрозуміло, який з розділів є проблемним, оскільки біля нього буде горіти знак оклику. Клацніть по цьому рядку правою кнопкою миші.
 8. Поиск проблемного накопителя при решении Файловая система доступна только для чтения в Linux
 9. У контекстному меню натисніть на &171;перевірити на помилки&187; .
 10. Запуск проверки на ошибки в утилите при исправлении Файловая система доступна только для чтения в Linux
 11. Запустіть виконання операцій, клацнувши на кнопку у вигляді галочки, яка розташована на верхній панелі.
 12. Включение операции проверки на ошибке в утилите при исправлении Файловая система доступна только для чтения в Linux
 13. Підтвердьте запуск перевірки.
 14. Подтверждение запуска проверки при исправлении Файловая система доступна только для чтения в Linux
 15. Залишилося тільки дочекатися завершення цього процесу.
 16. Ожидание завершения проверки ошибки Файловая система доступна только для чтения в Linux

Якщо якісь неполадки будуть знайдені і виправлені, ви отримаєте відповідне повідомлення. Після закінчення перевірки слід перезавантажити ПК, щоб при початку наступного сеансу відразу перевірити ефективність виконаних дій. Якщо вони не принесли ніякого результату, переходите далі.

Спосіб 3: виправлення пошкоджених блоків

Іноді помилка зі збійним режимом читання виникає внаслідок пошкодження секторів жорсткого диска. Існують спеціальні утиліти, що дозволяють розподілити проблемний простір або виправити його, якщо це є можливим. Linux має вбудовану команду, відповідальну за виконання цієї операції. Ми і пропонуємо скористатися нею в тому випадку, якщо наведені вище рекомендації не принесли ніякого результату.

 1. Для початку переглянемо список дисків, щоб зрозуміти, який з них слід перевіряти. Здійснюється це через команду fdisk -l .
 2. Проверка списка дисков при проверке блоков во время решения Файловая система доступна только для чтения в Linux
 3. У списку відшукайте проблемний накопичувач, визначивши його точну назву. Далі воно буде потрібно при активації відповідної команди для лікування блоків.
 4. Нахождение накопителя для исправления Файловая система доступна только для чтения в Linux
 5. Тепер використовуйте команду hdparm -i /dev/sda2 | grep Model , щоб перевірити вибраний носій або логічний диск. Тут замініть /dev/sda2 на певну раніше назву.
 6. Запуск средства проверки накопителя для исправления Файловая система доступна только для чтения в Linux
 7. Після цього слід отмонтіровать диск, щоб в подальшому запустити перевірку блоків. Здійснюється це через рядок umount /dev/sda2 .
 8. Размонтирование накопителя для решения проблемы Файловая система доступна только для чтения в Linux
 9. Запустіть перевірку, вставивши команду badblocks -s /dev/sda2 > /root/badblock .
 10. Запуск проверки на плохие блоки при решении проблемы Файловая система доступна только для чтения в Linux
 11. Виявлені блоки, які не підлягають виправленню, потрібно відзначити, щоб система перестала їх задіяти. Для цього використовуйте e2fsck -l /root/badblock /dev/sda2 .
 12. Отключение проблемных блоков при решении проблемы Файловая система доступна только для чтения в Linux

Всі зміни будуть застосовані відразу ж, однак, як зазвичай, рекомендується створити новий сеанс операційної системи, щоб перевірити, чи була вирішена виникла неполадка з помилкою & 171; файлова система доступна лише для читання&187; .

Спосіб 4: форматування накопичувача

Останній метод, про який ми хочемо розповісти в рамках сьогоднішньої статті, є найрадикальнішим, оскільки має на увазі повне форматування накопичувача, після буде відновлено стан файлової системи. Такий варіант підійде тільки в тій ситуації, якщо на диску немає важливих файлів і весь вміст можна видалити. Більш детальні інструкції по даній темі шукайте в окремому матеріалі на нашому сайті, скориставшись зазначеної далі посиланням.

Детальніше: форматування диска в Linux

Сьогодні ми розібрали чотири методи виправлення неполадки & 171; файлова система доступна лише для читання&187; . Залишилося знайти відповідний тільки шляхом перебору, виконуючи по порядку всі наведені інструкції. У більшості випадків хоча б один з них виявляється дієвим і дозволяє повністю усунути розглянуту помилку.

більше статей на цю тему: