Використання команди touch в Linux

Як відомо, в операційних системах Linux присутня величезна кількість вбудованих термінальних команд, що виконують найрізноманітніші дії. Деякі з них дозволяють встановлювати програми, інші призначені для управління логічними томами і жорсткими дисками. Існують серед них і ті, які створені для взаємодії з файлами. Одна з таких команд називається touch , і саме про неї ми і хочемо розповісти в рамках даного навчального матеріалу.

Використовуємо команду touch в Linux

Для використання команди touch у Linux потрібно вивчити її синтаксис і зрозуміти принципи введення. З цим не повинно виникнути ніяких проблем, оскільки сама утиліта досить проста, а з доступними опціями можна розібратися буквально за кілька хвилин. Давайте якраз і почнемо з цього.

Синтаксис

Звернемо увагу на стандартний вид рядка при введенні команди touch . Вона виглядає так: touch + [опції] + Файл . Якщо ж дію потрібно здійснити від імені суперкористувача, на початку рядка доведеться додати sudo , а після її активації написати пароль, що підтверджує обліковий запис. Що стосується додаткових опцій, то варто відзначити наступні:

опції опис
-a відповідає за зміну часу доступу до вказаного файлу
-m змінює час модифікації
-c визначає, що об'єкт із зазначеним ім'ям створений не буде
-r дозволить використовувати час доступу і модифікації зазначеного файлу
-t призначена для зміни дати і часу шляхом ручного введення
-d використовує дату і час, задані у вигляді рядка
––help дасть можливість прочитати офіційну документацію
––version відобразить поточну версію утиліти

Тепер Ви знаєте абсолютно про всі доступні опціях розглянутої сьогодні команди. Давайте перейдемо до вивчення параметрів, щоб розібратися з усіма основними діями, виконуваними за допомогою даної утиліти.

Генерація порожніх файлів

Для початку розберемося з дією команди touch без застосування будь-яких аргументів &8212; так вона створює порожній файл розміром 0 байт із зазначеною назвою.

  1. Відкрийте &171;Термінал&187; зручним для Вас чином, наприклад, через значок в меню додатків або комбінацію клавіш Ctrl + Alt + T .
  2. Переход к терминалу для использования команды touch в Linux
  3. Тут введіть touch testfile , де testfile замініть на необхідну назву.
  4. Ввод команды touch в Linux для создания нового файла
  5. Після активації цієї команди, якщо вона пройшла без будь-яких помилок, з'явиться новий рядок для введення, а в поточному розташуванні створиться відповідний об'єкт.
  6. Успешное создание файла через команду touch в Linux
  7. Ви можете додати кілька файлів одночасно, по черзі написавши назву кожного, щоб зробити приблизно такий рядок: touch testfile1 testfile2 testfile3 .
  8. Составление списка файлов для одновременного создания через touch в Linux
  9. Є одна особливість, яку теж слід враховувати. Якщо з'явилася потреба створити кілька файлів з однаковою назвою, але з різними цифрами в кінці, як це було показано вище, простіше використовувати такий тип написання: touch testfile{1..6} .
  10. Автоматическое создание перечня файлов через команду touch в Linux

Більше команда touch без застосування аргументів нічого зробити не здатна, тому давайте відразу ж перейдемо до розбору прикладів взаємодії з опціями.

Встановлення часу останнього доступу

Як Ви вже знаєте, один із варіантів відповідної команди дозволяє змінити час доступу до файлу на поточний. Здійснюється це шляхом введення всього одного рядка яка має вигляд touch -a file , де file &8212; ім'я необхідного об'єкта. Кількість перераховуваних елементів для одного рядка не обмежується. При цьому час останньої зміни не встановлюється, якщо тільки в цьому рядку не дописана додаткова опція -m , про неї ми і поговоримо далі.

Установка времени последнего доступа для указанного файла через touch в Linux

Встановлення часу останньої зміни

За тією ж аналогією працює і згаданий вище аргумент -m . Ое перепризначає час останньої зміни на поточний, а рядок виглядає так: touch -m file . Всі внесені зміни вступають в дію відразу ж, а це значить, що ви можете переходити до їх перевірки або до виконання інших завдань, заради яких і викликалася команда touch з опцією -m .

Установка времени последнего изменения для указанного файла touch в Linux

Заборона на створення об'єкта

Проста утиліта touch іноді дозволяє реалізувати і складну мету шляхом введення буквально одного рядка в консоль. Після виконання команди touch -c file , де file &8212; точна назва потрібного файлу, елемент із зазначеним ім'ям не можна буде створити звичайному користувачеві. Деактивується ця опція тільки після того, як привілейований користувач створить порожній об'єкт з такою ж назвою через цю ж команду. Додатково нічого не заважає вам створити список з назв, щоб одночасно встановити на них обмеження.

Запрет на создание файла с указанным названием в touch в Linux

Встановлення часу доступу та змін

Наведені вище опції -a і -m дозволяли тільки змінити параметри файлу, встановивши поточний час, проте є можливість задати абсолютно будь-який час з точністю до секунди. При цьому головне & 8212; дотримуватися правила введення: [[ВВ]рр]ММДДччммм[.сс] , де ВВ & 8212; перші дві цифри року, рр & 8212; другі, ММ &8212; місяць, ДД & 8212; дата, чч &8212; годинник, мм &8212; хвилини, сс & 8212; секунди. Необхідна команда виходить такою: touch -c -t 01261036 file .

Изменение файла с заранее указанным временем через touch в Linux

Якщо ви зацікавлені в перегляді підсумкового результату, напишіть в консолі ls -l і натисніть на Enter . У списку залишається тільки відшукати необхідний файл і переглянути, коли він був модифікований.

Просмотр созданного файла с заранее указанным временем через touch в Linux

Перенесення міток часу вибраного файлу

Якщо ви ознайомилися з наведеною вище інформацією, то знаєте, що опція -r дозволить перенести часові позначки одного об'єкта на інший. Здійснюється це через рядок: touch -r file1 file2 , де file1 & 8212; вже наявний файл з певними часовими мітками, а file2 &8212; новий об'єкт, до якого вони і будуть застосовані.

Создание файла с переносом времени с другого объекта через touch в Linux

Створення файлу із зазначеним часом

В кінці даного матеріалу відзначимо, що за замовчуванням touch створює файли з фактичним часом, однак це можна змінити, застосувавши лише один варіант: touch -t 201912101830.55 file , де 201912101830.55 & 8212; точно вказаний час на ваш вибір, а file &8212; Назва того самого об'єкта або об'єктів, якщо вони будуть представлені у вигляді списку.

Создание файла с заранее указанным временем touch в Linux

Тепер Ви знайомі з командою touch , яка активно використовується в Linux для створення файлів. Це можуть бути як окремі тестові елементи, так і об'єкти, додані для певних цілей. Користувач вже сам вирішує, в якому руслі застосовувати можливості утиліти. Якщо вас зацікавила тема основних команд цієї операційної системи, пропонуємо вивчити представлені далі матеріали.

Читайте також:
Часто використовувані команди в «терміналі» Linux
Команда ln / find / ls / grep / PWD в Linux

більше статей на цю тему: