Переміщення файлів у Linux

Переміщення файлів в операційній системі &8212; одна з найпростіших і часто виконуваних завдань, з якою точно стикається кожен користувач. Іноді при переході з Windows на Linux початківці не можуть зорієнтуватися в графічному інтерфейсі і термінальних командах, щоб правильно перемістити або скопіювати певні об'єкти. Вся складність полягає в реалізації оточення робочого столу, файловому менеджері і необхідності введення команд в консоль, якщо мова йде про переміщення таким способом. Сьогодні ми хочемо детально розібрати цю тему, представивши всі доступні методи її реалізації, щоб навіть у самих недосвідчених користувачів не залишилося питань.

Переміщення файлів у Linux

За приклад буде взято найпопулярніший дистрибутив під назвою Ubuntu, проте слід враховувати, що навіть його збірки можуть кардинально відрізнятися, що в першу чергу пов'язано з файловими менеджерами і оточеннями. Якщо ви спостерігаєте якісь відмінності від того, що показано на наведених скріншотах, намагайтеся зорієнтуватися в розташуванні пунктів меню і вікнах, оскільки головний принцип залишається схожим.

Спосіб 1: можливості стандартного файлового менеджера

Почнемо з самого простого варіанту, який користується особливою популярністю серед початківців користувачів. Абсолютно у всіх графічних оболонках є файловий менеджер за замовчуванням, що відповідає за взаємодію з окремими об'єктами і директоріями. Якщо мова йде про більш-менш відомому інструменті, то в ньому точно присутні функції Копіювання і вирізання об'єктів, а в більш просунутих ФМ зустрічаються і опції під назвою &171;перемістити в&187; . Зразок їх використання знаходиться в наступній інструкції.

 1. Спершу запустіть файловий менеджер. Для цього можна використовувати перехід до конкретної директорії або значок, що розташувався в меню додатків або на панелі &171; Вибране & 187; .
 2. Запуск стандартного файлового менеджера для перемещения файлов в Linux
 3. Тепер перейдіть до необхідної папці, де і знаходиться файл, скориставшись оглядачем.
 4. Переход к расположению файла через файловый менеджер Linux
 5. Клацніть правою кнопкою миші на файлі, щоб побачити контекстне меню. У ньому вас цікавить опція &171; перемістити в&8230;&187; або &171; Копіювати в&8230;&187; .
 6. Использование функции перемещения в контекстном меню файла Linux
 7. Залишилося тільки вказати місце переміщення і клацнути по активній зеленій кнопці &171; вибрати&187; .
 8. Выбор пути для перемещения выбранного файла в Linux
 9. Перейдіть до вказаного раніше шляху, щоб переконатися в наявності там необхідного об'єкта.
 10. Успешное перемещение файла через стандартный менеджер Linux
 11. Однак у деяких ФМ функція &171; перемістити в&8230;&187; просто відсутній. В такому випадку оптимальний варіант & 8212; використовувати пункти & 171; вирізати & 187; або &171; копіювати & 187; у цьому ж контекстному меню.
 12. Использование функции Вырезать для перемещения файла в Linux
 13. Після натискання на параметр перемістіться в потрібне розташування, клацніть там ПКМ по порожньому місцю і виберіть &171; вставити & 187; .
 14. Использование функции Вставить для перемещения файла в Linux
 15. Переконайтеся в тому що, об'єкт був успішно переміщений.
 16. Успешное перемещение файла через опции Вырезать-Вставить в Linux

Як бачите, нічого складного в управлінні файловим менеджером немає, а відомі рішення мало чим відрізняються від того ж &171; провідника & 187; в Windows, адже тут навіть функціонують все ті ж стандартні гарячі клавіші Ctrl + X , Ctrl + C , Ctrl + V , які відповідають за опцію & 171; вирізати & 187; , &171; копіювати & 187; і & 171; вставити & 187; відповідно.

Спосіб 2: Додатковий файловий менеджер

Як відомо, для Linux є величезна кількість файлових менеджерів, кожен з яких володіє власними особливостями, здатними допомогти при виконанні різних завдань. Це ж стосується і переміщення об'єктів. Кращим прикладом тут буде двовіконний ФМ, тобто вам доступно переміщення банальним перетягуванням елемента з одного вікна в інше, де заздалегідь було вибрано необхідне розташування. Зверніть увагу на посилання нижче. Перейдіть по ній, щоб ознайомитися з найпопулярнішими ФМ для різних дистрибутивів і підібрати оптимальний для себе, якщо дефолтний з яких-небудь причин не влаштовує.

Детальніше: Файлові менеджери для Linux

Як зразок ми розглянемо відомий Krusader. Якщо ваш вибір припав на інше рішення, просто змініть команду для інсталяції, а всі інші дії будуть приблизно такими ж.

 1. Інсталяція буде здійснюватися через&171; Термінал & 187; . Відкрийте його зручним способом, наприклад, через комбінацію клавіш Ctrl + Alt + T або через значок в меню додатків.
 2. Запуск терминала для установки нового файлового менеджера Linux
 3. Введіть команду sudo apt-get install krusader або замініть її на іншу, відповідну обраній програмі. Після цього натисніть на Enter для підтвердження.
 4. Команда для установки нового файлового менеджера в Linux
 5. Дана дія виконується від імені суперкористувача, тому доведеться ввести пароль. Враховуйте те, що Символи при наборі не відображаються.
 6. Подтверждение установки нового файлового менеджера в Linux
 7. Підтвердьте свій намір встановити архіви, а по завершенні запустіть сам файловий менеджер, наприклад, через доданий значок на панелі додатків.
 8. Запуск файлового менеджера через меню приложений в Linux
 9. Практично кожен інструмент перед початком використання повинен бути налаштований.
 10. Предварительная настройка нового файлового менеджера в Linux
 11. Вам достатньо слідувати вказівкам на екрані або відредагувати основні параметри самостійно.
 12. Ручная настройка нового файлового менеджера в Linux
 13. Після цього додаток буде запущено, а це значить, що можна зайнятися переміщенням. Для початку відшукайте необхідний елемент.
 14. Переход к расположению файла для перемещения в новом файловом менеджере Linux
 15. Клікніть по ньому ПКМ і виберіть пункт &171; перемістити&187; .
 16. Открытие контекстного меню файлового менеджера для перемещения объекта в Linux
 17. Доступний ручне введення шляху або вибір з оглядача.
 18. Переход к выбору пути для перемещения объекта в Linux
 19. При другому варіанті ви просто переміщаєтеся до розташування і клацаєте по кнопці &171; відкрити & 187; .
 20. Выбор пути для перемещения объекта в Linux
 21. Після переконайтеся в правильності вибору і натисніть на & 171; ОК&187; .
 22. Подтверждение выбора пути для перемещения объекта в Linux
 23. Точно такий же принцип дій має опція &171; копіювати & 187; , тому ми не будемо зупинятися на ній окремо.
 24. Использование функции Копировать для перемещения файла в файловом менеджере Linux

Повторимося, що оформлення зовнішнього вигляду і деякі пункти в іншому обраному ФМ можуть відрізнятися від того, що ви побачили в попередній інструкції. Якщо у вас виникли труднощі з розумінням функціональності, найкраще вивчити офіційну документацію, щоб швидше зрозуміти, як саме здійснюється переміщення файлів через цей інструмент.

Спосіб 3: стандартна команда терміналів

Ми помістили цей спосіб на останнє місце тільки тому, що він не користується такою популярністю серед початківців користувачів, ніж попередні методи. Його суть полягає у використанні стандартної консольної команди mv із зазначенням додаткових параметрів. Саме вона і відповідає за переміщення об'єктів. Управляти їй не так складно, як може здатися на перший погляд, а виглядає це наступним чином:

 1. Як Ви вже здогадалися, для початку потрібно запустити саму консоль. Зробіть це зручним методом.
 2. Запуск терминала для перемещения файла в Linux
 3. Тут введіть sudo Mv + шлях до файлу + місце переміщення . На скріншоті видно приклад подібної команди.
 4. Ввод команды для перемещения файла в Linux
 5. Підтвердьте доступ, вказавши пароль від облікового запису суперкористувача.
 6. Подтверждение перемещения файла через терминал в Linux

Якщо переміщення здійснюється з поточного каталогу або в поточний, то вводити повний шлях не потрібно: досить вказати просто ім'я файлу, включаючи його формат. Однією функцією переміщення утиліта mv не обмежена. Якщо вас зацікавила дана команда, вивчіть її офіційну документацію, щоб дізнатися про всі опціях.

Ми постаралися в максимально розгорнутому вигляді розповісти про всі методи переміщення файлів в дистрибутивах, заснованих на Linux.

більше статей на цю тему: