Застосування команди PWD в Linux

У будь-якому дистрибутиві, який заснований на Linux, присутня величезна кількість простих консольних утиліт, що виконують обмежений, але дуже корисний набір дій. До списку подібних інструментів відноситься і PWD (Present Working Directory). Якщо перевести розшифровку абревіатури, стає зрозуміло, що дана команда призначена для виведення поточної активної директорії в консолі, де і відбувається зараз робота. В рамках сьогоднішньої статті ми хочемо розповісти все про використання цього інструменту, навівши наочні приклади.

Застосовуємо команду PWD в Linux

Почнемо з областей застосування команди PWD. Звичайно, в першу чергу на думку спадає завдання визначення шляху поточного каталогу, який в майбутньому може бути використаний для збереження різних файлів або застосовуватися за інших обставин. Додатково значення цієї утиліти привласнюють в змінні або додають дану команду в скрипти, про що теж згадаємо далі. Спершу представимо найпростіший приклад використання PWD, а потім вже торкнемося додаткові опції.

Активація PWD в консолі

Синтаксис PWD вкрай простий, оскільки включає ця утиліта тільки дві опції. Їх ми розглянемо пізніше, а зараз давайте розберемо стандартну ситуацію в невеликому покроковому прикладі.

 1. Запустіть &171;Термінал&187; зручним для Вас чином, наприклад, через значок в меню додатків.
 2. Запуск терминала для использования утилиты PWD в Linux
 3. Далі перейдіть по необхідному шляху або виконуйте абсолютно будь-які дії. Ми спеціально вибрали розташування, щоб далі показати, як PWD виведе його в новому рядку. Задіємо для цього команду cd .
 4. Переход по расположению для использования утилиты PWD в Linux
 5. Тепер досить просто прописати pwd . Для цього навіть не обов'язково використовувати sudo , оскільки дана команда не залежить від прав суперкористувача.
 6. Ввод команды для использования утилиты PWD в Linux
 7. На екрані в новому рядку відразу ж відобразиться повний шлях до поточного розташування.
 8. Результат использования утилиты PWD в Linux в новой строке терминала

Як бачите, визначається розташування через PWD буквально за кілька секунд, при цьому немає ніяких обмежень по поточній активної директорії: це може бути навіть Мережева папка.

Використання опцій

Як вже було сказано вище, в PWD присутні всього дві доступні опції, які можна застосувати при виконанні команди.

 1. Якщо ви введете pwd -L , то в новому рядку відобразиться результат без перетворення символічних посилань.
 2. Применение опции вывода символических ссылок при использовании PWD в Linux
 3. Pwd -P , навпаки, всі символічні посилання перетворює в вихідні імена директорій, де вони були вказані.
 4. Применение опции преобразования символических символов при использовании команды PWD в Linux
 5. Введіть pwd --help , щоб відобразити офіційну документацію. У ній ви можете дізнатися, як описали опції самі розробники.
 6. Вывод официальной документации команды PWD в Linux

Вище ми спеціально не стали пояснювати, що таке символічні посилання, оскільки цій темі присвячена окрема стаття на нашому сайті. У ній розповідається про команду ln, яка безпосередньо пов'язана з жорсткими та символічними посиланнями, тому радимо вивчити її, щоб дізнатися більше інформації на цю тему.

Детальніше: Команда Ln в Linux

Додаткові дії з PWD

Команда PWD може бути пов'язана зі створенням або переглядом скриптів, а також її можна записати в змінну. Все це відноситься до додаткових дій, які ми теж торкнемося в рамках даного матеріалу.

 1. Якщо ваше розташування стосується сценарію, використовуйте змінну середовища через echo $PWD , щоб дізнатися поточний шлях.
 2. Использование переменной PWD в Linux при работе со скриптами
 3. При необхідності створення змінної із записом поточного розташування Введіть CWD=$(pwd) , де CWD &8212; ім'я змінної. Цю ж команду використовуйте і при створенні користувальницьких скриптів, її вид може бути представлений і у варіанті DIR=`pwd` .
 4. Создание переменной с сохранением вывода команды PWD в Linux
 5. Тепер ви можете викликати змінну через echo $CWD , активувавши команду натисканням на Enter .
 6. Использование переменной с выводом информации PWD в Linux
 7. Результат буде таким же, як і при стандартному використанні розглянутої утиліти.
 8. Ознакомление с результатом переменной записи PWD в Linux

Це все, що ми хотіли розповісти про стандартну утиліту операційних систем Linux під назвою PWD. Як бачите, це вузьконаправлена команда, що дозволяє визначити тільки один параметр, проте вона знаходить своє застосування в самих різних ситуаціях.

більше статей на цю тему: