Встановлення VMware Tools в Ubuntu

Компонент VMware Tools призначений для оптимізації роботи гостьової операційної системи з основною, а також підвищує продуктивність віртуальної машини. Цей інструмент використовується в програмі VMware Workstation. Як відомо, цей софт доступний для використання і на комп'ютерах під управлінням ОС Ubuntu. Користувачам цієї платформи, які зіткнулися з потребою інсталяції VMware Tools, ми пропонуємо ознайомитися з двома методами реалізації завдання, представленими в цій статті.

Встановлюємо VMware Tools в Ubuntu

На жаль, за замовчуванням згаданий компонент не входить до складу машини для віртуалізації, через що кожен користувач при додаванні гостьової ОС повинен самостійно встановити необхідні файли зручним йому чином. Таких способів існує два, кожен з яких буде максимально корисний в певній ситуації. Давайте детально розглянемо кожен з них.

Спосіб 1: Ручне додавання бібліотек

В першу чергу торкнемося теми ручного додавання пакетів VMware в систему Ubuntu. Корисний такий варіант буде тим користувачам, у кого немає доступу до Інтернету на комп'ютері. Тому пакети можна завантажити, наприклад, на флешку з іншого пристрою, а вже потім додати їх на потрібному ПК. Ми рекомендуємо завантажувати файли тільки їх офіційного сховища, щоб уникнути зараження вірусами.

Завантажити пакети VMware Tools для Ubuntu C офіційного сайту

 1. Перейдіть за посиланням вище, щоб перейти до офіційного сховища файлів компанії VMware. Виберіть там директорію &171;Ubuntu&187; .
 2. Выбор операционной системы на сайте для скачивания VMware Tools для Ubuntu
 3. Якщо ваш процесор працює на ядрі i386, клікніть на відповідний каталог, в іншому випадку перейдіть в &171;binary-amd64&187; .
 4. Выбор версии ядра используемого процессора для скачивания компонентов VMware Tools для Ubuntu
 5. У папці знаходяться всі необхідні компоненти для нормальної роботи машини віртуалізації. Тут для скачування доступний не тільки набір інструментів. Втім, якщо вам більше нічого не потрібно, досить клікнути на файл, щоб почалася його автоматичне завантаження.
 6. Выбор файлов на официальном сайте для скачивания VMware Tools для Ubuntu
 7. Розпаковувати і інсталювати файли простіше через класичну консоль, перейшовши по розташуванню, але іноді користувачі не знають шляху до батьківської папці об'єкта. У разі потреби дізнайтеся цю інформацію через файловий менеджер. Для цього відкрийте домашню папку і перейдіть в місце, куди був поміщений архів VMware Tools.
 8. Переход в файловый менеджер для определения нахождения VMware Tools в Ubuntu
 9. Клацніть по архіву ПКМ і виберіть пункт &171;властивості&187; .
 10. Переход в свойства архива VMware Tools через файловый менеджер в Ubuntu
 11. У розділі & 171; Основні & 187; зверніть увагу на &171;батьківська папка&187; . Запам'ятайте цей шлях.
 12. Определение родительской папки архива с VMware Tools в Ubuntu
 13. Запустіть &171;Термінал&187; будь-яким зручним чином, наприклад, через меню або затисненням гарячої клавіші Ctrl + Alt + T .
 14. Запуск терминала через меню приложений для установки VMware Tools для Ubuntu
 15. Перейдіть по вже знайомому шляху за допомогою стандартної команди, ввівши cd /home/user/folder , де user &8212; ім'я Користувача, а folder &8212; назва кореневого каталогу з архівом.
 16. Переход в папку с архивом VMware Tools через терминал в Ubuntu
 17. Тепер Ви знаєте про простий шлях переходу до батьківського каталогу. Давайте запустимо оновлення системних сховищ безпосередньо з нього, щоб у майбутньому не отримати помилок сумісності файлів. Пропишіть команду sudo apt-get update , Натисніть на клавішу Enter і введіть пароль для надання рут-доступу.
 18. Установка обновлений системных хранилищ перед инсталляцией VMware Tools для Ubuntu
 19. Після завершення завантаження оновіть систему на більш глобальному рівні, ввівши sudo apt-get dist-upgrade .
 20. Установка глобальный обновлений перед инсталляцией VMware Tools для Ubuntu
 21. При появі запиту про встановлення пакетів вибирайте варіант D .
 22. Подтверждение добавления новых пакетов обновлений для VMware Tools для Ubuntu
 23. Деякі оновлення вступають в силу тільки після перезавантаження ПК, тому слід ввести sudo shutdown -r now .
 24. Перезапуск операционной системы после установки обновлений для VMware Tools для Ubuntu
 25. Після перезавантаження інсталюйте в Ubuntu важливі додаткові компоненти, які не додаються разом з оновленнями, через команду sudo apt-get install build-essential linux-headers-$(uname -r) .
 26. Установка утилиты для сборки пакетов перед инсталляцией VMware Tools для Ubuntu
 27. Так само, як і в одному з попередніх кроків, підтвердьте додавання пакетів, вказавши варіант Д .
 28. Подтверждение добавления файлов утилиты установки пакетов перед инсталляцией VMware Tools для Ubuntu
 29. Знову перейдіть до батьківської папки архіву, як показано вище, і розпакуйте VMware Tools до кореня системного каталогу &171;tmp&187; , написавши sudo tar xvfz vmware-tools-distrib.tar.gz -C /tmp/ , де vmware-tools-distrib.tar.gz &8212; назва архіву. Іноді воно може відрізнятися, тому уважно стежте за правильністю написання, щоб уникнути проблем з розпакуванням.
 30. Распаковка VMware Tools для Ubuntu в системный каталог для дальнейшей установки
 31. Запустіть установку вже розпакованих інструментів через sudoperl /tmp/vmware-tools-distrib/vmware-install.pl .
 32. Установка VMware Tools для Ubuntu через файл инсталляции в системной папке
 33. Після закінчення інсталяції перезавантажте ПК: sudoshutdown -r now .
 34. Перезапуск системы после установки VMware Tools для Ubuntu

Тепер ви можете сміливо запускати робочу віртуальну станцію, переходити до роботи з додатковою операційною системою, переконавшись в тому, що необхідні доповнення були успішно додані. Як бачите, такий метод досить ефективний, але не найпростіший і буде марний для певних користувачів, у кого є доступ до мережі, тому ми радимо звернутися до більш легкого другого методу.

Спосіб 2: Встановлення через VMware Workstation

У всіх користувачів, хто зацікавлений в інсталяції допоміжних інструментів, на комп'ютері вже знаходиться встановлене програмне забезпечення VMware Workstation з гостьовою ОС. Розробники софта додали можливість додавання VMware Tools прямо через його інтерфейс. Скачування всіх потрібних компонентів проводиться через Інтернет, а потім починається автоматична установка. Запустити цю операцію можна наступним чином:

 1. Через консоль встановіть Build Essential для збірки пакетів, якщо цієї утиліти в системі ще немає. Для цього існує команда sudo apt install build-essential .
 2. Установка дополнений перед инсталляцией VMware Tools для Ubuntu в Workstation
 3. Після її активації потрібно буде ввести пароль суперкористувача. Пам'ятайте, що написані таким чином символи ніколи не відображаються в рядку.
 4. Ввод пароля для установки дополнений перед инсталляцией VMware Tools для Ubuntu через Workstation
 5. Відкрийте меню додатків і запустіть VMware Workstation натисканням на відповідну іконку.
 6. Запуск программы VMware Workstation для установки VMware Tools в Ubuntu
 7. Розкрийте спливаюче меню VM і виберіть пункт &171;Install VMware Tools&187; . Відобразиться вікно Майстра установки інструменту. Дотримуйтесь наведених в ньому інструкцій, вказуючи відповідні параметри, а закінчивши процедуру, закрийте програму.
 8. Запуск установки VMware Tools для Ubuntu через программу VMware Workstation
 9. Перезавантажте комп'ютер і можете приступати до роботи з другою операційною системою.

Наведені вище два варіанти повинні допомогти впоратися з поставленим завданням без будь-яких проблем. Однак у деяких користувачів виникають проблеми з відсутністю певних системних компонентів Ubuntu. Тоді на допомогу приходить офіційна документація платформи. Вам потрібно уважно вивчити відобразилося повідомлення, щоб зрозуміти, яка утиліта відсутня, потім звернутися в документацію для пошуку команди, яка допоможе встановити ці інструменти. Крім цього, не нехтуйте зазначеними в інструкції командами по додаванню оновлень і утиліт для збірки пакетів, навіть якщо ви впевнені в тому, що все необхідне вже присутній на ПК.

більше статей на цю тему: