Встановлення проксі-сервера в Ubuntu

Деякі користувачі операційної системи Ubuntu потребують встановлення проміжного сервера під назвою Proxy. Передача даних між ланцюгами в такому випадку стає більш захищеною і анонімною. У згаданій ОС вже є вбудований засіб, що дозволяє налагодити таке підключення, але іноді більш оптимальним варіантом буде установка додаткової утиліти. Сьогодні ми б хотіли розповісти відразу про два способи налагодження Proxy-з'єднання на цій платформі.

Встановлюємо сервер проксі в Ubuntu

Звичайно, першочергово потрібно самостійно відшукати відкриті сервери або купити підписку на спеціальному ресурсі. Вам будуть надані дані для заповнення & 8212; порт, мережева адреса та хост. Через вказівку цієї інформації в системі і проводиться кидок з'єднання. Якщо ви бажаєте детально ознайомитися з технологією проксі-сервера, радимо прочитати нашу окрему статтю по цій темі, перейшовши за наступним посиланням, а ми переходимо до розбору способів.

Читайте також: Принцип роботи і призначення проксі-серверів

Спосіб 1: Squid

Squid &8212; вбудована в консоль утиліта кеширующего проксі-сервера. Вона працює з усіма популярними протоколами, без проблем взаємодіє з результатами пошуку DNS і проксированием SSL. Рекомендується встановлювати такий додаток тільки на ті комп'ютери, в яких присутній запас оперативної пам'яті, адже Squid підтримує збереження Кеша в ОЗУ для збільшення продуктивності.

 1. Оскільки Squid &8212; термінальна утиліта, спочатку запускається консоль. Зробіть це через меню або шляхом затиснення гарячої клавіші Ctrl + Alt + T .
 2. Переход в терминал для установки утилит в операционной системе Ubuntu
 3. Пропишіть стандартну команду sudo apt-get install squid для додавання програмних пакетів до системи.
 4. Команда для установки дополнительной утилиты Squid в Ubuntu
 5. Введіть пароль від облікового запису суперкористувача. Набираються Символи при такому введенні ніколи не відображаються в рядку.
 6. Ввод пароля для скачивания необходимых файлов Squid в Ubuntu
 7. Підтвердьте додавання нових компонентів до системи, вибравши варіант D .
 8. Подтверждение добавления новых пакетов данных Squid в Ubuntu
 9. Далі буде змінюватися конфігураційний файл, тому ми радимо перестрахуватися, створити його оригінальну копію і захистити її від запису, щоб в подальшому можна було провести відновлення настрої. Вставте в поле команду sudo cp /etc/squid/squid.conf /etc/squid/squid.conf.original , вона створить копію в цій же папці.
 10. Копирование конфигурационного файла утилиты Squid в Ubuntu
 11. Sudo chmod a-w /etc/squid/squid.conf.original змінить дозволи на файл, заборонивши запис для всіх користувачів.
 12. Ограничение прав доступа на запись конфигурационного файла Squid в Ubuntu
 13. Тепер можна сміливо переходити до редагування файлу конфігурації. Ми будемо задіяти для цього стандартний текстовий редактор, тому відкрийте об'єкт через sudo gedit /etc/squid/squid.conf .
 14. Запуск конфигурационного файла Squid в Ubuntu для дальнейшего редактирования
 15. Першочергово рекомендуємо відшукати рядок з портом і змінити її, наприклад, кінцевий підсумок буде &171;http_port 8000&187; . Зміни безпосередньо пов'язані з використовуваним проксі-сервером. Для пошуку виразів всередині файлу використовуйте гарячу клавішу Ctrl + F і в полі вводите запит.
 16. Установить новый порт в конфигурационном файле Squid в Ubuntu
 17. Далі вказується ім'я хота. Для цього забирається коментування з рядка &171;visible_hostname&187; і в кінець додається ім'я.
 18. Установить имя хоста в конфигурационном файле Squid в Ubuntu
 19. Далі відшукайте початок секції &171;ACL&187; і додайте туди рядки: Добавить выражения ACL в конфигурационном файле Squid в Ubuntu

  Acl fortytwo_network src 192.168.42.0/24 (де 192.168.42.0/24 &8212; необхідна мережева адреса)
  acl biz_network src 10.1.42.0/24
  acl biz_hours time M T W T F 9:00-17:00

 20. Залишилося тільки відредагувати секцію &171;http_access&187; , додавши туди http_access allow fortytwo_network і http_access allow biz_network biz_hours . Після цього можна зберегти зміни і закрити редактор.
 21. Добавить выражения http_access в конфигурационном файле Squid в Ubuntu
 22. Внесені настройки будуть активовані тільки після рестарту утиліти, а робиться це через команду sudo /etc/init.d/squid restart .
 23. Перезапустить Squid в Ubuntu после редактирования конфигурационного файла

Якщо у вас виникли проблеми з підключенням після зміни конфігураційного файлу, уважно ознайомтеся з його вмістом і переконайтеся в правильності введення параметрів. Крім цього, можна звернутися в підтримку використовуваного проксі і розповісти про свою проблему для того, щоб фахівці надали доступні варіанти її вирішення.

Спосіб 2: стандартна команда gsettings

Налаштування проксі-сервера доступні і в середовищі робочого столу з використанням графічного інтерфейсу або вбудованих команд. Утиліта gsettings цілком підійде для виконання сьогоднішньої поставленого завдання, а всі дії, як і в попередньому методі, будуть виконуватися через стандартний & 171; Термінал&187; .

 1. Для початку задамо хост на прикладі протоколу http . У рядок введення вставте команду gsettings set org.gnome.system.proxy.http host 'proxy.com' , де proxy.com &8212; ім'я хоста, а потім натисніть на Enter .
 2. Выбор имени хоста при стандартной настройке прокси в Ubuntu
 3. Встановіть використовуваний порт через gsettings set org.gnome.system.proxy.http port 8000 .
 4. Выбор активного порта при стандартной настройке прокси в Ubuntu
 5. Після завершення введення попередніх команд запустіть виконання з'єднання за допомогою gsettings set org.gnome.system.proxy mode 'manual' .
 6. Выбор режима работы стандартного прокси в Ubuntu

Якщо ви використовуєте протоколи HTTPS або FTP для налаштування підключення, вигляд команд трохи зміниться і буде наступним:

Gsettings set org.gnome.system.proxy.https host 'proxy.com'
gsettings set org.gnome.system.proxy.https port 8000

Gsettings set org.gnome.system.proxy.ftp host 'proxy.com'
gsettings set org.gnome.system.proxy.ftp port 8000

У випадку протоколу SOCKS використовуйте:

Gsettings set org.gnome.system.proxy.socks host 'proxy.com'
gsettings set org.gnome.system.proxy.socks port 8000

Введені таким чином Налаштування застосовуватимуться лише для поточного користувача. Якщо з'явилася потреба застосувати їх для всіх користувачів, перед початком кожної команди потрібно дописати sudo .

Деякі сайти надають файл для автоматичної настройки проксі-сервера, що значно спрощує процедуру з'єднання. Тоді в консолі потрібно ввести по черзі всього дві команди:

Задать автоматические параметры для стандартного прокси в Ubuntu

Gsettings set org.gnome.system.proxy mode 'auto'
gsettings set org.gnome.system.proxy autoconfig-url http://proxy.com/autoproxy.pac

При непотрібності використання встановлених раніше налаштувань, вони очищаються за допомогою однієї команди gsettings set org.gnome.system.proxy mode 'none' , після активації якої з'єднання буде розірвано.

Отключить установленные настройки стандартного прокси в Ubuntu

Завдяки наведеним вище інструкціям ви зможете з легкістю організувати на комп'ютері під управлінням Ubuntu захищене проксі-з'єднання. Однак слід розуміти, що воно не завжди гарантує повну безпеку і анонімність, а також в деяких аспектах поступається приватному серверу.

більше статей на цю тему: