Встановлення VPN в Ubuntu

Періодично деякі активні користувачі інтернету стикаються з необхідністю організації безпечного шифрованого анонімного з'єднання, часто з обов'язковою заміною IP-адреси на вузол певної країни. Допомагає в реалізації такого завдання технологія під назвою VPN. Від користувача потрібно тільки встановити на ПК всі потрібні компоненти і провести підключення. Після цього буде доступний вихід в мережу з уже зміненим мережевим адресою.

Встановлення VPN в Ubuntu

Розробники власних серверів і програм для VPN-з'єднання надають послуги і для власників комп'ютерів під управлінням дистрибутива Ubuntu, заснованого на ядрі Linux. Інсталяція не займає багато часу, а також в мережі присутня велика кількість безкоштовних або дешевих рішень для здійснення поставленого завдання. Сьогодні ми б хотіли торкнутися три робочих методу організації приватного захищеного підключення в згаданій ОС.

Спосіб 1: Astrill

Astrill &8212; одна з безкоштовних програм з графічним інтерфейсом, яка встановлюється на ПК і автоматично замінює мережеву адресу на випадковий або спеціально заданий користувачем. Розробники обіцяють вибір з більш ніж 113 серверів, захищеність і анонімність. Процедура завантаження та інсталяції досить проста:

Перейдіть на офіційний веб-сайт Astrill

 1. Перейдіть на офіційний веб-сайт Astrill і виберіть версію Linux.
 2. Выбор сборки Astrill для установки в Ubuntu
 3. Вкажіть відповідну збірку. Для власників однієї з останніх версій Ubuntu відмінно підійде Deb-пакет 64-біт. Після вибору клацніть на &171;завантажити Astrll VPN&187; .
 4. Переход к скачиванию пакета Astrill для Ubuntu
 5. Збережіть файл в зручне розташування або відразу відкрийте через стандартний додаток для інсталяції DEB-пакетів.
 6. Выбор места установки программы Astrill для Ubuntu через браузер
 7. Натисніть на кнопку & 171; встановити&187; .
 8. Установка программы Astrill для Ubuntu стандартным приложением
 9. Підтвердьте паролем справжність облікового запису та очікуйте завершення процедури. З альтернативними варіантами додавання deb-пакетів в Ubuntu знайомтеся в іншій нашій статті за посиланням нижче.
 10. Подтверждение учетной записи для установки Astrill для Ubuntu

  Детальніше: встановлення DEB-пакетів в Ubuntu

 11. Тепер програма додана на ваш комп'ютер. Залишилося тільки запустити її, натиснувши на відповідний значок в меню.
 12. Запустить Astrill для Ubuntu через иконку в меню
 13. Під час завантаження ви повинні були створити собі новий аккаунт, у вікні Astrill введіть свої дані для виконання входу.
 14. Авторизация при открытии программы Astrill для Ubuntu
 15. Вкажіть оптимальний сервер для з'єднання. При потребі вибору певної країни скористайтеся рядком пошуку.
 16. Выбор сервера для подключения Astrill в Ubuntu
 17. Дане ПЗ може працювати з різними інструментами, що дозволяють здійснювати організацію VPN-з'єднання в Убунту. Якщо не знаєте, який варіант вибрати, залиште значення за замовчуванням.
 18. Выбор использующейся технологии Astrill в Ubuntu
 19. Запустіть сервер, перемістивши повзунок у положення &171;ON&187; , і перейдіть до роботи в браузері.
 20. Запустить работу сервера Astrill в Ubuntu
 21. Зауважте, що тепер на панелі завдань з'явився новий значок. Натисканням на нього відкривається меню управління Astrill. Тут доступна не тільки зміна сервера, але і настройка додаткових параметрів.
 22. Меню управления программой Astrill в Ubuntu

Розглянутий метод буде найбільш оптимальним для початківців користувачів, які ще не розібралися з тонкощами настройки і роботі в &171;терміналі&187; операційної системи. У рамках цієї статті рішення Astrill було розглянуто лише як приклад. На просторах Інтернету ви можете знайти ще безліч подібних програм, які надають більш стабільні і швидкі сервери, але часто є платними.

Крім усього, слід зазначити періодичну завантаженість популярних серверів. Ми ж рекомендуємо здійснювати перепідключення до інших джерел, що знаходяться по розташуванню максимально близько до вашої країни. Тоді пінг буде менше, а швидкість передачі і прийому файлів може значно збільшитися.

Спосіб 2: системний інструмент

В Ubuntu присутня вбудована можливість організації VPN-з'єднання. Однак для цього все одно доведеться знайти один з робочих серверів, що знаходяться у відкритому доступі, або ж купити місце через будь-який зручний веб-сервіс, що надає подібні послуги. Вся процедура підключення виглядає так:

 1. Натисніть на панелі завдань на кнопку & 171; підключення&187; і виберіть пункт &171;Налаштування&187; .
 2. Переход к меню с настройками в Ubuntu
 3. Перейдіть до розділу & 171; мережа & 187; , скориставшись меню зліва.
 4. Переход к настройке сети в Ubuntu
 5. Відшукайте розділ VPN і клікніть на кнопку у вигляді плюса, щоб перейти до створення нового підключення.
 6. Переход к созданию защищенного соединения в Ubuntu
 7. Якщо постачальник послуг вам надав файл, можете імпортувати конфігурацію через нього. В іншому випадку всі дані доведеться водити вручну.
 8. Выбор настраиваемой конфигурации VPN в Ubuntu
 9. У розділі &171; ідентифікація&187; присутні всі потрібні поля. У полі & 171; Загальні & 187; &8212; &171; Шлюз & 187; введіть надану IP-адресу, а в & 171; Додаткові&187; &8212; отримане ім'я користувача та пароль.
 10. Ввод данных для подключения VPN в Ubuntu
 11. Крім цього, присутні ще й додаткові параметри, але змінювати їх слід тільки за рекомендацією власника сервера.
 12. Дополнительные параметры для VPN в Ubuntu
 13. На зображенні нижче ви бачите приклади безкоштовних серверів, які знаходяться у вільному доступі. Звичайно, вони часто нестабільні, завантажені або повільні, але це найкращий варіант для тих, хто не хоче платити гроші за VPN.
 14. Список бесплатных серверов VPN для Ubuntu
 15. Після створення підключення залишається тільки його активувати, пересунувши відповідний повзунок.
 16. Запустить работу сервера VPN в Ubuntu
 17. Для аутентифікації потрібно ввести пароль від сервера у вікні.
 18. Ввод пароля для подключения к серверу в Ubuntu
 19. Управляти захищеним з'єднанням ви можете і через панель завдань, клацнувши на відповідній іконці лівою кнопкою миші.
 20. Настройка защищенного соединения через панель задач в Ubuntu

Спосіб із застосуванням стандартного інструменту хороший тим, що він не вимагає від користувача інсталяції додаткових компонентів, але все ж відшукати вільний сервер доведеться. Крім цього, ніхто не забороняє вам створити кілька з'єднань і перемикатися між ними тільки у відповідний момент. Якщо вас зацікавив цей метод, радимо все-таки придивитися до платних рішень. Часто вони досить вигідні, оскільки за невелику суму ви отримаєте не тільки стабільний сервер, але і технічну підтримку в разі виникнення різного роду проблем.

Спосіб 3: власний сервер через OpenVPN

Деякі компанії, що надають послуги шифрованого з'єднання, використовують технологію OpenVPN і їх клієнти встановлюють відповідне програмне забезпечення на свій комп'ютер для успішної організації захищеного тунелю. Ніщо не заважає вам самостійно створити сервер на одному ПК і налаштувати клієнтську частину на інших, щоб отримати той же самий результат. Звичайно, процедура настройки досить складна і виконується довго, але в деяких випадках це буде кращим рішенням.

Тепер Ви знайомі з трьома випадками використання VPN на ПК під управлінням Ubuntu. Кожен варіант має свої переваги і недоліки і буде оптимальним в деяких ситуаціях. Ми ж радимо ознайомитися з усіма ними, визначитися з метою використання такого інструменту і вже переходити до виконання інструкцій.

більше статей на цю тему: