відкриття портів у Linux

Безпечне з'єднання вузлів мережі і обмін інформацією між ними безпосередньо пов'язаний з відкритими портами. Підключення і передача трафіку проводиться саме через певний порт, а якщо в системі він закритий, виконати такий процес не представиться можливим. Через це деякі користувачі зацікавлені в пробросе одного або декількох номерів для налагодження взаємодії пристроїв. Сьогодні ми покажемо, як виконується поставлене завдання в операційних системах, заснованих на ядрі Linux.

Відкриваємо порти в Linux

Хоч у багатьох дистрибутивах за замовчуванням присутній вбудований інструмент з управління мережами, все ж такі рішення часто не дозволяють повною мірою здійснити настройку відкриття портів. Інструкції цієї статті будуть засновані на додатковому додатку під назвою Iptables &8212; рішення для редагування параметрів брандмауера з використанням прав суперкористувача. У всіх збірках ОС на лінуксі вона працює однаково, хіба що відрізняється команда для установки, але про це ми поговоримо нижче.

Якщо ви хочете дізнатися, які з портів вже відкриті на комп'ютері, ви можете скористатися вбудованою або додатковою утилітою консолі. Детальні інструкції з пошуку необхідної інформації ви знайдете в іншій нашій статті, перейшовши за наступним посиланням, а ми ж приступаємо до покрокового розбору відкриття портів.

Детальніше: перегляд відкритих портів в Ubuntu

Крок 1: Встановлення Iptables та перегляд правил

Утиліта Iptables спочатку не входить до складу операційної системи, через що її потрібно самостійно інсталювати з офіційного репозиторію, а вже потім працювати з правилами і всіляко змінювати їх. Установка не займає багато часу і виконується через стандартну консоль.

 1. Відкрийте меню та запустіть &171;Термінал&187; . Зробити це також можна, використовуючи стандартну гарячу клавішу Ctrl + Alt + T .
 2. Запуск терминала через меню в операционной системе Linux
 3. У дистрибутивах на базі Debian або Ubuntu пропишіть sudo apt install iptables для запуску установки, а в збірках, заснованих на Fedora & 8212; sudo yum install iptables . Після введення натисніть на клавішу Enter .
 4. Команда для начала установки утилиты Iptables в Linux
 5. Активуйте права суперкористувача, написавши пароль від свого облікового запису. Зверніть увагу, що Символи під час введення не відображаються, зроблено це для забезпечення безпеки.
 6. Ввод пароля для начала установки утилиты Iptables в Linux через консоль
 7. Чекайте завершення інсталяції і можете переконатися в активності роботи інструменту, переглянувши стандартний список правил, задіявши sudo iptables -L .
 8. Проверить список правил после успешной установки Iptables в Linux

Як бачите, в дистрибутиві тепер з'явилася команда iptables , що відповідає за управління однойменною утилітою. Ще раз нагадаємо, що працює цей інструмент від прав суперкористувача, тому в рядку обов'язково повинна міститися приставка sudo , а вже потім інші значення і аргументи.

Крок 2: дозвіл на обмін даними

Ніякі порти не будуть нормально функціонувати, якщо утиліта забороняє обмін інформацією на рівні власних правил міжмережевого екрану. Крім усього, відсутність необхідних правил в подальшому може викликати появу різних помилок при пробросе, тому ми настійно радимо виконати наступні дії:

 1. Переконайтеся, що у файлі конфігурації відсутні будь-які правила. Краще відразу ж прописати команду для їх видалення, а виглядає вона так: sudo iptables -F .
 2. Стереть присуствующие правила в конфигурации Iptables в Linux
 3. Тепер додаємо правило для введених даних на локальному комп'ютері, вставивши рядок sudo iptables -A INPUT -i lo -j ACCEPT .
 4. Добавить первое пользовательское правило в Iptables в Linux
 5. Приблизно однакова команда &8212; sudo iptables -A OUTPUT -o lo -j ACCEPT &8212; відповідає за нове правило для надсилання інформації.
 6. Добавить второе пользовательское правило Iptables в Linux
 7. Залишилося тільки забезпечити нормальну взаємодію зазначених вище правил, щоб сервер зміг відправляти назад пакети. Для цього потрібно заборонити нові з'єднання, а старі &8212; дозволити. Проводиться це через sudo iptables -A INPUT -m state --state ESTABLISHED,RELATED -j ACCEPT .
 8. Добавить завершающее пользовательское правило в Iptables в Linux

Завдяки зазначеним вище параметрам ви забезпечили коректну відправку і прийом даних, що дозволить без проблем взаємодіяти з сервером або іншим комп'ютером. Залишилося тільки відкрити порти, через які і буде здійснюватися те саме взаємодія.

Крок 3: відкриття необхідних портів

Ви вже ознайомлені з тим, за яким принципом додаються нові правила в конфігурацію Iptables. Існують і кілька аргументів, що дозволяють відкрити певні порти. Давайте розберемо цю процедуру на прикладі популярних портів під номерами 22 і 80.

 1. Запустіть консоль і введіть туди дві наступні команди по черзі:

  Sudo iptables -A INPUT -p tcp --dport 22 -j ACCEPT
  sudo iptables -A INPUT -p tcp --dport 80 -j ACCEPT
  .

 2. Команды для проброса портов в Iptables в Linux
 3. Тепер перевірте список правил, щоб переконатися в тому, що порти були успішно проброшени. Використовується для цього вже знайома команда sudo iptables -L .
 4. Проверить успешность проброшенных портов в Iptables в Linux
 5. Надати їй читабельний вигляд і вивести всі деталі можна за допомогою додаткового аргументу, тоді рядок буде такою: sudo iptables -nvL .
 6. Детальная информация о проброшенных портах Iptables в Linux
 7. Змініть політику на стандартну через sudo iptables -P INPUT DROP і можете сміливо приступати до роботи між вузлами.
 8. Применить изменения для функционирования портов в Iptables в Linux

У разі коли вже адміністратор комп'ютера вніс свої правила в інструмент, організував скидання пакетів при підході до точки, наприклад, через sudo iptables -A INPUT -j DROP , вам потрібно використовувати іншу команду sudo iptables: -I INPUT -p tcp --dport 1924 -j ACCEPT , де 1924 &8212; номер порту. Вона додає необхідний порт в початок ланцюга, і тоді пакети не скидаються.

Проверить открытось порта в начале цепи Iptables в Linux

Далі ви можете прописати все ту ж рядок sudo iptables -L і переконатися в тому, що все налаштовано коректно.

Команда для проброса порта в начало

Тепер ви знаєте, як прокидаються порти в операційних системах Linux на прикладі додаткової утиліти Iptables. Радимо обов'язково стежити за з'являються рядками в консолі при введенні команд, це допоможе вчасно виявити будь-які помилки і оперативно усунути їх.

більше статей на цю тему: