Встановлення набору програм LAMP в Ubuntu

Пакет програмного забезпечення під назвою LAMP включає в себе ОС на ядрі Linux, веб-сервер Apache, базу даних MySQL і компоненти PHP, що використовуються для движка сайту. Далі ми детально опишемо установку і первинну настройку цих доповнень, взявши за приклад останню версію Ubuntu.

Встановлюємо набір програм LAMP в Ubuntu

Оскільки формат даної статті вже має на увазі, що у вас на комп'ютері є встановлена Ubuntu, ми пропустимо цей крок і перейдемо відразу до інших програм, проте ви можете знайти інструкції по цікавить Вас темі, ознайомившись з іншими нашими статтями за наступними посиланнями.

Детальніше:
встановлення Ubuntu на VirtualBox
Покрокове керівництво по установці Лінукс з флешки

Крок 1: Встановлення Apache

Почнемо з інсталяції відкритого веб-сервера під назвою Apache. Він є одним з кращих варіантом, тому стає вибором багатьох користувачів. В Ubuntu він ставиться через &171;Термінал&187; :

 1. Відкрийте меню та запустіть консоль або натисніть комбінацію клавіш Ctrl + Alt + T .
 2. Запустить терминал в операционной системе Ubuntu
 3. Спочатку оновіть системні сховища, щоб переконатися, що є всі необхідні компоненти. Для цього пропишіть команду sudo apt-get update .
 4. Проверить наличие обновлений в ОС Ubuntu
 5. Всі дії через sudo виконується з root-доступом, тому обов'язково вказуйте свій пароль (при введенні він не відображається).
 6. Ввести пароль для доступа в Ubuntu
 7. Після завершення введіть sudo apt-get install apache2 для додавання Apache до системи.
 8. Запустить команду по установке Apache в Ubuntu
 9. Підтвердьте додавання всіх файлів, вибравши варіант відповіді D .
 10. Подтвердить добавление файлов для Apache в Ubuntu
 11. Проведемо тестування роботи веб-сервера, запустивши sudo apache2ctl configtest .
 12. Запустить проверку синтаксиса Apache в Ubuntu
 13. Синтаксис повинен бути нормальним, однак іноді з'являється попередження про додавання ServerName .
 14. Информация о проверке синтаксиса Apache в Ubuntu
 15. Додамо цю глобальну змінну в файл конфігурації для уникнення появи попереджень в подальшому. Запустіть сам файл через sudo nano /etc/apache2/apache2.conf .
 16. Открыть файл конфигурации Apache в Ubuntu
 17. Тепер запустіть другу консоль, де виконайте команду ip addr show eth0 | grep inet | awk '{ print $2; }' | sed 's/\/.*$//' , щоб дізнатися ваш IP адреса або серверний домен.
 18. Узнать информацию об IP-адресе или домене в Ubuntu
 19. У першому &171;терміналі&187; опустіться в самий низ відкрився файлу і впишіть ServerName + ім'я домену або IP адреса , який ви дізналися тільки що. Збережіть зміни через Ctrl + O і закрийте файл конфігурації.
 20. Добавить глобальную переменную для Apache в Ubuntu
 21. Проведіть ще раз тестування, щоб переконатися, що помилок немає, а потім перезапустіть веб-сервер через sudo systemctl restart apache2 .
 22. Вторая проверка синтаксиса Apache в Ubuntu
 23. Додайте Apache до запуску, якщо потрібно, щоб він запускався разом з операційною системою командою sudo systemctl enable apache2 .
 24. Добавить Apache в автозагрузку Ubuntu
 25. Залишилося тільки запустити веб-сервер для перевірки стабільності його роботи, використовуйте для цього команду sudo systemctl start apache2 .
 26. Запустить веб-сервер Apache в Ubuntu
 27. Запустіть браузер і перейдіть за адресою localhost . Якщо ви потрапили на головну сторінку Apache, значить все функціонує коректно, приступаємо до наступного кроку.
 28. Перейти на стандартную страницу Apache через браузер в Ubuntu

Крок 2: Встановлення MySQL

Другою дією буде додавання бази даних MySQL, що також проводиться через стандартну консоль за допомогою наявних в системі команд.

 1. Першочергово в&171; терміналі & 187; напишіть sudo apt-get install mysql-server і натисніть на Enter .
 2. Команда для установки базы данных в Ubuntu
 3. Підтвердьте додавання нових файлів.
 4. Подтвердить добавление файлов установки базы данных в Ubuntu
 5. Обов'язково слід убезпечити використання оточення MySQL, тому забезпечте захист за допомогою окремого доповнення, яке встановлюється через sudo mysql_secure_installation .
 6. Установить защиту базы данных в Ubuntu
 7. Установка налаштувань плагіна для вимог паролів не має єдиної інструкції, оскільки кожен користувач відштовхується від власних рішень в плані валідації. Якщо хочете інсталювати вимоги, введіть в консоль y при запиті.
 8. Начать настройку требований паролей в Ubuntu
 9. Далі потрібно вибрати рівень захисту. Спочатку ознайомтеся з описом кожного параметра, а потім виберіть найбільш підходящий.
 10. Выбрать уровень требования паролей в Ubuntu
 11. Встановіть новий пароль для забезпечення кореневого доступу.
 12. Установить новый пароль для базы данных в Ubuntu
 13. Далі перед вами будуть відображатися різні налаштування безпеки, прочитайте їх і прийміть або відмовтеся, якщо вважаєте це необхідним.
 14. Дополнительные настройки безопасности базы данных в Ubuntu

З описом іншого методу інсталяції радимо ознайомитися в окремій нашій статті, яку ви знайдете за наступним посиланням.

Читайте також: посібник із встановлення MySQL в Ubuntu

Крок 3: Встановлення PHP

Останнім кроком для забезпечення нормального функціонування системи LAMP є інсталяція компонентів PHP. У здійсненні цього процесу немає нічого складного, потрібно лише використовувати одну з доступних команд, а потім налаштувати роботу самого Доповнення.

 1. В &171;терміналі&187; пропишіть команду sudo apt-get install php7.0-mysql php7.0-curl php7.0-json php7.0-cgi php7.0 libapache2-mod-php7.0 для установки необхідних компонентів в тому випадку, якщо вам необхідна версія 7.
 2. Команда для установки компонентов PHP в Ubuntu
 3. Іноді наведена вище команда виявляється неробочою, тому використовуйте sudo apt install php 7.2-cli або sudo apt install hhvm , щоб інсталювати останню доступну версію 7.2.
 4. Команда для установки последней версии PHP в Ubuntu
 5. По завершенні процедури переконайтеся в тому, що інсталювалася правильна збірка, прописавши в консолі php -v .
 6. Проверить версию установленного PHP в Ubuntu
 7. Управління базами даних та реалізація веб-інтерфейсу здійснюється за допомогою безкоштовного інструменту PHPmyadmin, який також бажано встановити під час налаштування LAMP. Для початку введіть команду sudo apt-get install phpmyadmin php-mbstring php-gettext .
 8. Установка PHPmyadmin в операционной системе Ubuntu
 9. Підтвердьте додавання нових файлів, вибравши відповідний варіант.
 10. Подтвердить добавление файлов для PHPmyadmin в Ubuntu
 11. Вкажіть веб-сервер &171;Apache2&187; і натисніть на &171;ОК&187; .
 12. Выбрать веб-сервер для установки PHPmyadmin в Ubuntu
 13. Вам запропонують налаштувати базу даних через спеціальну команду, якщо це потрібно, виберіть позитивний варіант відповіді.
 14. Настройка базы данных PHPmyadmin в Ubuntu
 15. Придумайте пароль для реєстрації на сервері баз даних, після чого його потрібно буде підтвердити шляхом повторного введення.
 16. Выбор пароля для базы данных PHPmyadmin в Ubuntu
 17. За замовчуванням ви не зможете увійти в PHPmyadmin від імені користувача з рут-доступом або через TPC-інтерфейси, тому потрібно відключити блокуючу утиліту. Активуйте права рут через команду sudo -i .
 18. Активировать рут-доступ через терминал в Ubuntu
 19. Проведіть відключення, ввівши echo "update user set plugin='' where User='root'; flush privileges;" | mysql -u root -p mysql .
 20. Отключить утилиту в PHPmyadmin через терминал в Ubuntu

На цьому процедуру інсталяції та налаштування PHP для LAMP можна вважати успішно завершеною.

Читайте також: посібник із встановлення PHP На Ubuntu Server

Сьогодні ми торкнулися теми встановлення та базового Налаштування компонентів LAMP для операційної системи Ubuntu. Звичайно, це не вся інформація, яку можна надати на цю тему, існує безліч нюансів, пов'язаних із використанням декількох доменів або баз даних. Однак завдяки наведеним вище інструкціям ви зможете без проблем підготувати свою систему для коректного функціонування цього комплексу програмного забезпечення.

більше статей на цю тему: