системні вимоги різних дистрибутивів Linux

Linux & 8212; збірне назва сімейства відкритих операційних систем, що базуються на ядрі ОС Linux. Дистрибутивів, заснованих на ньому, існує досить велика кількість. Всі вони, як правило, включають в себе стандартний набір утиліт, програм, а також інших власницьких нововведень. Через використання різних середовищ робочого столу і доповнень системні вимоги кожної збірки трохи відрізняються, тому і виникає потреба в їх визначенні. Сьогодні ми б хотіли розповісти про рекомендовані параметри системи, взявши за приклад найпопулярніші дистрибутиви на поточний момент часу.

Оптимальні системні вимоги різних дистрибутивів Linux

Ми постараємося дати максимально детальний опис вимог для кожної збірки, враховуючи можливі заміни середовищ робочих столів, оскільки це іноді досить сильно впливає на споживані операційною системою ресурси. Якщо ви ще не визначилися з дистрибутивом, радимо ознайомитися з іншою нашою статтею за наступним посиланням, де ви дізнаєтеся все найнеобхідніше про різні збірках Linux, а ми ж переходимо безпосередньо до розбору оптимальних параметрів заліза.

Читайте також: популярні дистрибутиви Linux

Ubuntu

Ubuntu по праву вважається найпопулярнішою збіркою Linux і рекомендується для домашнього використання. Зараз активно випускаються оновлення, виправляються помилки і підтримує стабільна робота ОС, тому її можна сміливо завантажувати безкоштовно і встановлювати як окремо, так і поруч з Windows. При скачуванні стандартної Ubuntu ви отримуєте її в оболонці Gnome, тому ми і наведемо рекомендовані вимоги, взяті з офіційного джерела.

Системные требования для ОС Ubuntu
рекомендовані вимоги
процесор двоядерний з тактовою частотою мінімум 1,6 ГГц
Оперативна пам'ять не менше 2 ГБ
відеокарта з встановленим драйвером (кількість графічної пам'яті не має значення)
місце на диску Не менше 5 ГБ пам'яті для установки і 25 ГБ вільної для подальшого збереження файлів

Актуальними ці вимоги є і для оболонок &8212; Unity і KDE. Що стосується Openbox, XFCE, Mate, LXDE, Enlightenment, Fluxbox, IceWM &8212; для них можна використовувати 1 ГБ оперативної пам'яті і одноядерний процесор з тактовою частотою від 1,3 ГГц.

Linux Mint

Linux Mint завжди рекомендують новачкам для ознайомлення з роботою дистрибутивів цієї операційної системи. За основу була взята збірка Ubuntu, тому рекомендовані системні вимоги в точності збігаються з тими, з якими ви ознайомилися вище. Єдині два нових вимоги & 8212; відеокарта з підтримкою дозволу мінімум 1024х768 і 3 ГБ оперативної пам'яті для оболонки KDE. Мінімальні ж виглядають так:

Системные требования для ОС Linux Mint
мінімальні вимоги
процесор x86-процесор (32-біта). Для версії ОС 64-біт, відповідно, потрібен і 64-бітний ЦП, 32-бітна версія буде працювати як на обладнанні x86, так і 64-біт
Оперативна пам'ять принаймні 512 МБ для оболонок Cinnamon, XFCE та MATE та цілих 2 ГБ для KDE
відеокарта будь-який графічний адаптер, на який встановлюється драйвер
місце на диску не менше 9 ГБ

ELEMENTARY OS

Багато користувачів вважають ELEMENTARY OS однією з найкрасивіших збірок. Розробники використовують власну оболонку робочого столу під назвою Phanteon, тому і надають системні вимоги конкретно під цю версію. На офіційному сайті поки немає інформації, що стосується мінімально необхідних параметрів, тому пропонуємо ознайомитися тільки з рекомендованими.

Системные требования для ELEMENTARY OS
рекомендовані вимоги
процесор Intel Core i3 одного з останніх поколінь (Skylake, Kaby Lake або Coffee Lake) з архітектурою 64-біт, або ж будь-який інший ЦП порівнянний за потужністю
Оперативна пам'ять 4 гігабайти
відеокарта відеокарта з підтримкою дозволу мінімум 1024х768
місце на диску SSD-накопичувач з 15 ГБ & 8212; так запевняє Розробник, однак ОС буде повністю нормально функціонувати і з хорошим HDD
активне підключення до Інтернету

CentOS

Звичайному користувачеві CentOS буде не дуже цікава, оскільки розробники адаптували її спеціально для серверів. Тут присутня безліч корисних програм для управління, підтримуються різні репозиторії, а оновлення інсталюються автоматично. Системні вимоги тут трохи відрізняються від попередніх дистрибутивів, оскільки звертати увагу на них будуть власники серверів.

Системные требования для CentOS
рекомендовані вимоги
процесор будь-який, крім 32-бітних процесорів на базі архітектури i386
Оперативна пам'ять принаймні 1 ГБ, рекомендований &8212; 1 ГБ на ядро процесора
місце на диску 20 ГБ на жорсткому диску або SSD
максимальний розмір файлів файлової системи ext3 &8212; 2 ТБ, ext4 & 8212; 16 ТБ
максимальний розмір файлової системи ext3 &8212; 16 ТБ, ext4 & 8212; 50 ТБ

Debian

Не могли пропустити в сьогоднішній нашій статті і операційну систему Debian, оскільки вона є найстабільнішою. Її активно перевіряли на наявність помилок, всі вони були оперативно прибрані і зараз практично відсутні. Рекомендовані системні вимоги досить демократичні, тому Debian в будь оболонці буде нормально функціонувати навіть на відносно слабкому залозі.

Системные требования для Debian
рекомендовані вимоги
процесор обмежень по використовуваним процесорам немає
відеокарта з підтримкою відповідного драйвера
Оперативна пам'ять 1 гігабайт або 512 МБ без встановлення настільних додатків
місце на диску 2 ГБ або 10 ГБ з інсталяцією додаткового програмного забезпечення. До того ж потрібно виділити місце для зберігання особистих файлів

Lubuntu

Lubuntu визнана кращим легким дистрибутивом, оскільки тут практично не урізана функціональність. Підходить ця збірка не тільки для власників слабких комп'ютерів, але і для тих користувачів, кому дуже важлива швидкість роботи ОС. У Lubuntu використовується вільне середовище робочого столу LXDE, що і дозволяє знизити споживання ресурсів. Мінімальні системні вимоги мають такий вигляд:

Системные требования для Lubuntu
мінімальні вимоги
процесор Pentium 4, AMD K8 або краще, з тактовою частотою не менше 800 МГц
Оперативна пам'ять 512 МБ оперативної пам'яті, але якщо ви будете використовувати браузер, краще мати 1 ГБ для більш плавної взаємодії
місце на диску 20 ГБ

Gentoo

Gentoo приваблює тих користувачів, хто зацікавлений у вивченні процесу інсталяції операційної системи, виконання інших процесів. Починаючому користувачеві ця збірка не підійде, оскільки вона вимагає додаткового завантаження і настройки деяких компонентів, проте ми все ж пропонуємо ознайомитися з рекомендованими технічними характеристиками.

Системные требования для Gentoo
рекомендовані вимоги
процесор на архітектурі i486 і вище
Оперативна пам'ять 256-512 МБ
місце на диску 3 ГБ вільного місця на жорсткому диску для встановлення ОС
місце для файлу підкачки від 256 МБ і більше

Manjaro

Останньою б хотілося розглянути набирає популярність збірку під назвою Manjaro. Вона працює на оточення KDE, має пророблений графічний установник, не потребує інсталяції та налаштування додаткових компонентів. Вимоги до системи має наступні:

Системные требования для Manjaro
рекомендовані вимоги
процесор двоядерний з тактовою частотою 1 ГГц і вище
відеокарта з підтримкою HD-графіки
Оперативна пам'ять 1 ГБ
місце на диску 3 ГБ вільного місця на жорсткому диску для встановлення ОС
активне підключення до Інтернету

Тепер Ви знайомі з вимогами до комп'ютерного заліза восьми популярних дистрибутивів операційних систем на базі Linux. Підбирайте оптимальний варіант, виходячи зі своїх завдань і побачених сьогодні характеристик.

більше статей на цю тему: