Покрокове керівництво по установці Лінукс з флешки

Диски для установки Лінукса на ПК або ноутбук вже практично ніхто не використовує. Набагато простіше записати образ на флешку і швидко встановити нову ОС. При цьому не потрібно возитися з дисководом, якого взагалі може не бути, і щодо подряпаного диска теж турбуватися не доведеться. Дотримуючись простої інструкції, ви без проблем встановите Лінукс зі знімного накопичувача.

Установка Лінукс з флешки

Перш за все, знадобиться накопичувач, відформатований в FAT32. Його обсяг повинен бути не менше 4 Гб. Також, якщо у вас ще немає образу Лінукс, то буде ДО РЕЧІ інтернет з хорошою швидкістю.

Відформатувати носій в FAT32 вам допоможе наша інструкція. У ній мова йде про форматування в NTFS, але процедури будуть ті ж самі, тільки скрізь потрібно вибирати варіант «FAT32»

Урок: Як відформатувати флешку в NTFS

Зверніть увагу, що при установці Лінукс на ноутбук або планшет, цей пристрій повинен бути підключений до живлення (в розетку).

Крок 1: завантаження дистрибутива

Завантажувати образ з Ubuntu краще з офіційного сайту. Там завжди можна знайти актуальну версію ОС, не турбуючись щодо вірусів. Файл ISO важить близько 1,5 Гб.

Офіційний веб-сайт Ubuntu

Скачивание Ubuntu

Читайте також: інструкція по відновленню видалених файлів на флешці

Крок 2: створення завантажувальної флешки

Недостатньо просто скинути скачаний образ на флешку, його потрібно правильно записати. Для цих цілей можна використовувати одну зі спеціальних утиліт. Як приклад візьмемо програму Unetbootin . Щоб виконати поставлене завдання, зробіть ось що:

 1. Вставте флешку і запустіть програму. Відзначити " образ диска» , виберіть " Стандарт ISO» і знайдіть зображення на комп'ютері. Після цього вкажіть флешку і натисніть »Ок" .
 2. Работа в Unetbootin
 3. З'явиться вікно зі статусом запису. По закінченню натисніть»вихід" . Тепер на флешці з'являться файли дистрибутива.
 4. Якщо завантажувальна флешка створюється на лінуксі, то можна скористатися вбудованою утилітою. Для цього вбийте в пошук додатків запит " створення завантажувального диска» - в результатах буде потрібна утиліта.
 5. У ній потрібно вказати образ, використовувану флешку і натиснути кнопку " створити завантажувальний диск» .
Создание загрузочной флешки с Линукса

Детальніше про створення завантажувального носія з Ubuntu читайте в нашій інструкції.

Урок: як створити завантажувальну флешку за допомогою Ubuntu

Крок 3: налаштування BIOS

Щоб комп'ютер при включенні завантажував флешку, знадобиться дещо налаштувати в BIOS. У нього можна потрапити, натиснувши «F2» , «F10» , «Delete» або «Esc» . Далі виконайте ряд простих дій:

 1. Відкрийте вкладку «Boot» і перейдіть до «Hard Disk Drives» .
 2. Переход в Hard Disk Drives
 3. Тут встановіть флешку в якості першого носія.
 4. Флешка – первый носитель
 5. Тепер перейдіть до «Boot device priority» і призначте пріоритет першого носія.
 6. Boot device priority
 7. Збережіть усі зміни.

Цей порядок дій підходить для AMI BIOS, на інших версіях він може відрізнятися, але принцип такий же. Більш докладно про цю процедуру читайте в нашій статті по налаштуванню БІОС.

Урок: як виставити завантаження з флешки в Біосе

Крок 4: Підготовка до встановлення

При наступному перезавантаженні ПК запуститься завантажувальна флешка і ви побачите вікно з вибором мови і режиму завантаження ОС. Далі зробіть наступне:

 1. Виберіть " Встановлення Ubuntu» .
 2. Выбор языка и режима при установке Убунту
 3. У наступному вікні відобразиться оцінка вільного місця на диску і чи є підключення до Інтернету. Можна також відзначити скачування оновлень і установку програмного забезпечення, але це можна зробити і після установки Ubuntu. Натиснути»продовжити" .
 4. Подготовка к установке
 5. Далі вибирається тип установки:
  • Встановити нову ОС, залишивши стару;
  • Встановити нову ОС, замінивши стару;
  • Зробити розмітку жорсткого диска вручну (для досвідчених).

  Позначте прийнятний варіант. Ми ж розглянемо установку Ubuntu без видалення з Windows. Натиснути»продовжити" .

Выбор типа установки

Читайте також: як врятувати файли, якщо флешка не відкривається і просить відформатувати

Крок 5: Розподіл місця на диску

З'явиться вікно, де необхідно розподілити розділи жорсткого диска. Робиться це за допомогою пересування роздільника. Зліва знаходиться простір, відведений під Windows, праворуч-Ubuntu. Натиснути " Встановити зараз» .
Распределение разделов зверніть увагу, для Ubuntu потрібно мінімум 10 Гб місця для зберігання.

Крок 6: завершення встановлення

Вам потрібно буде вибрати часовий пояс, розкладку клавіатури та створити обліковий запис Користувача. Також установник може запропонувати імпортувати дані облікових записів Windows.

Після закінчення установки буде потрібно перезавантаження системи. При цьому з'явиться пропозиція витягнути флешку, щоб знову не запустилася автозавантаження (при необхідності поверніть колишні значення в BIOS).

У висновку хочеться сказати, що дотримуючись цієї Інструкції, ви без проблем запишете і встановіть Лінукс Ubuntu з флешки.

Читайте також: Телефон або планшет не бачить флешку: причини і рішення

більше статей на цю тему: