Процес kernel_task у macOS

что такое kernel task в mac os
Операційна система комп'ютерів Apple, як і система-конкурент, Підтримує відображення процесів, які виконує оболонка. У користувачів часто виникає питання щодо процесу kernel_task, зокрема, чому на нього витрачається так багато ресурсів. Сьогодні ми хочемо розповісти про цей процес.

Що таке kernel_task

Побачити цей процес можна в засобі «моніторинг системи» , запустити яке можна через Launchpad , папку «Other» .
Вызвать Мониторинг системы macOS для просмотра kernel_task
Для відображення розглянутого процесу знадобиться переключити утиліту в режим " усі процеси» через пункт меню «Вид» .
Показ всех процессов в Мониторинге системы macOS для просмотра kernel_task
В &171;моніторингу системи&187; він виглядає так.
Процесс kernel_task в Мониторинге системы macOS

Читайте також: Як відкрити & 171; моніторинг ресурсів&187; в macOS

Призначення

Зазначений процес є аналогом «бездіяльності системи» в ОС сімейства Windows, але призначення у нього дещо інше. Справа в тому, що останні ревізії iMac і MacBook (особливо моделі Air) відчутно страждають від перегріву центрального процесора. Завдання kernel_task полягає в тому, щоб убезпечити CPU від занадто високої температури, тому він і забирає на себе частину ресурсів при запуску «важких» операцій на зразок обробки відео. Саме тоді користувач найчастіше помічає нездорову на перший погляд активність. Коли ж ресурсномісткий процес закінчено, навантаження kernel_task зменшується.

Так як зазначений процес являє собою системну задачу, Користувач не може запустити або завершити його за своїм бажанням, в macOS таке просто неможливо.

Проблеми, на які вказує процес

В силу своїх особливостей, kernel_task є індикатором, але не причиною деяких проблем з iMac або MacBook. Активність зазначеного процесу в простої комп'ютера, коли не виконується ніяких трудомістких завдань, сигналізує про наявність апаратної поломки. До таких відносяться Несправне охолодження CPU або іншого компонента материнської плати, перегорання елементів, коротке замикання по харчуванню, потрапляння рідини. Власне поломку одним тільки програмним методом визначити не вийде: пристрій слід віднести в сервісний центр для діагностики та ремонту.

Окремо згадаємо так звані «хакінтоші», звичайні IBM-сумісні PC, на які встановлена неліцензійна macOS. Всякого роду нестабільності в роботі характерні для такої комбінації, тому надмірно активний kernel_task може означати що завгодно.

Ми розглянули процес kernel_task в макОС і проблеми, про які сигналізує його поява.

більше статей на цю тему: