Зміна мови системи та розкладки клавіатури на macOS

У користувачів, які тільки що долучилися до macOS, виникає досить багато питань щодо її використання, особливо якщо до цього доводилося працювати тільки з ОС Windows. Однією з першорядних завдань, з якою може зіткнутися новачок, є зміна мови в «яблучної» операційній системі. Саме про те, як це зробити, і буде розказано в нашій сьогоднішній статті.

Перемикання мови на macOS

Перш за все відзначимо, що під зміною мови користувачі часто можуть мати на увазі одну з двох абсолютно різних завдань. Перша відноситься до зміни розкладки, тобто безпосередньої мови введення тексту, друга – до інтерфейсу, точніше, його локалізації. Нижче буде детально розказано про кожен з цих варіантів.

Варіант 1: Зміна мови введення (розкладки)

Більшості вітчизняних користувачів доводиться використовувати на комп'ютері як мінімум дві мовних розкладки – російську і Англійську. Перемикатися між ними, припускаючи, що в macOS вже активовано більше однієї мови, досить просто.

 • Якщо в системі є дві розкладки, перемикання між ними здійснюється одночасним натисканням клавіш «COMMAND+SPACE» (пробіл) на клавіатурі.
 • Нажатие COMMAND+SPACE для переключения языковой раскладки в mac OS
 • Якщо в ОС активовано більше двох мов, до зазначеного вище поєднання потрібно додати ще одну клавішу – «COMMAND+OPTION+SPACE» .
 • Нажатие COMMAND+OPTION+SPACE для переключения языка в mac OS

  Важливо: різниця між комбінаціями клавіш «COMMAND+SPACE» і «COMMAND+OPTION+SPACE» багатьом може здатися несуттєвою, але це не так. Перша дозволяє перемикатися на попередню розкладку, а потім повертатися до тієї, що використовувалася до неї. Тобто у випадках, коли використовується більше двох мовних розкладок, використовуючи дану комбінацію, до третьої, четвертої і т.д. ви так і не доберетеся. Якраз тут і приходить на допомогу «COMMAND+OPTION+SPACE» , яка дозволяє перемикатися між усіма наявними розкладками в порядку їх установки, тобто по колу.

Крім цього, якщо в макОС вже активовано два і більше мови введення, перемикатися між ними можна за допомогою мишки, буквально в два кліка. Для цього відшукайте на панелі завдань іконку прапора (вона буде відповідати тій країні, мова якої зараз Активний в системі) і клікніть по ній, а потім в невеликому спливаючому віконці лівим кліком мишки або трекпада виберіть необхідну мову.

Переключение раскладки языка с помощью мышки в mac OS

Який з двох позначених нами способів вибрати для зміни розкладки, вирішувати тільки вам. Перший більш швидкий і зручний, але вимагає запам'ятовування комбінації, другий – інтуїтивно зрозумілий, але займає більше часу. Про усунення можливих проблем (а на деяких версіях ОС таке можливо) буде розказано в останній частині даного розділу.

Зміна комбінації клавіш
Деякі користувачі вважають за краще використовувати для зміни мовної розкладки комбінації клавіш, відмінні від тих, що встановлені в macOS за замовчуванням. Змінити їх можна буквально в кілька кліків.

 1. Відкрийте меню ОС і перейдіть до " системних налаштувань» .
 2. Открытие раздела Системные настройки в меню Apple на mac OS
 3. У меню клікніть по пункту»Клавіатура" .
 4. Открыть меню Клавиатуры в системных настройках mac OS
 5. У новому вікні перейдіть на вкладку " комбінація клавіш» .
 6. Выбор Сочетания клавиш в настройках клавиатуры на mac OS
 7. У лівому бічному меню клікніть по пункту " джерела введення» .
 8. Определение источника ввода для сочетания клавиш на mac OS
 9. Виділіть заданий за замовчуванням шорткат натисканням ЛФМ і введіть (натисніть на клавіатурі) туди нове поєднання.Изменение сочетания клавиш для переключения раскладки клавиатуры на mac OS

  Примітка: встановлюючи нову комбінацію клавіш, будьте уважні і не задійте ту, що вже використовується в макОС для виклику якої-небудь команди або виконання певних дій.

 10. Ось так просто і без особливих зусиль можна змінити комбінацію клавіш для швидкого перемикання мовної розкладки. До слова, таким же чином можна поміняти місцями гарячі клавіші «COMMAND+SPACE» і «COMMAND+OPTION+SPACE» . Для тих, хто часто використовує три і більше мови такий варіант перемикання буде куди більш зручним.

Додавання нової мови введення
Буває так, що необхідна мова спочатку відсутня в максОС, і в такому випадку необхідно додати його вручну. Робиться це в параметрах системи.

 1. Відкрийте меню macOS і виберіть там пункт " Системні налаштування» .
 2. Открытие раздела Системные настройки в меню Apple на mac OS
 3. Перейдіть до розділу»Клавіатура" , а потім перейдіть на вкладку »джерело введення" .
 4. Переход во вкладку Источники ввода в настройках клавиатуры на mac OS
 5. В розташованому зліва вікні & 171; джерела введення з клавіатури&187; виберіть необхідну розкладку, наприклад, " Російська-ПК» , якщо потрібно активувати російську мову. Добавление русской раскладки в качестве источника ввода с клавиатуры на mac OS

  Примітка: у розділі »джерело введення" можна додати будь-яку необхідну розкладку або, навпаки, прибрати ту, яка вам не потрібна, відповідно встановивши або знявши навпроти них галочки.

 6. Додавши в систему необхідну мову і/або прибравши непотрібний, ви зможете швидко перемикатися між наявними розкладками, використовуючи для цього позначені вище комбінації клавіш, мишку або трекпад.

Вирішення поширених проблем
Як ми вже сказали вище, іноді в «яблучної» операційній системі виникають проблеми зі зміною розкладки за допомогою гарячих клавіш. Виявляється це наступним чином – мова може перемикатися не з першого разу або не перемикатися зовсім. Причина цього досить проста: в старих версіях макОС комбінація «CMD+SPACE» відповідала за виклик меню Spotlight, в нових же аналогічним чином викликається голосовий помічник Siri.

Якщо міняти використовувану для перемикання мови комбінації клавіш ви не хочете, а Spotlight або Siri вам не потрібні, для них просто потрібно відключити це поєднання. Якщо ж наявність асистента в операційній системі для вас грає важливу роль, доведеться змінити стандартну комбінацію для перемикання мови. Про те, як це зробити, ми вже написали вище, тут же коротко розповімо про деактивації поєднання для виклику «помічників».

Деактивація виклику меню Spotlight

 1. Викличте меню Apple і відкрийте в ньому " Системні налаштування» .
 2. Открытие раздела Системные настройки в меню Apple на mac OS
 3. Клікніть по іконці»Клавіатура" , у вікні, перейдіть у вкладку " комбінації клавіш» .
 4. Выбор Сочетания клавиш в настройках клавиатуры на mac OS
 5. У переліку пунктів меню, розташованих праворуч, знайдіть Spotlight і клікніть по цьому найменуванню.
 6. Переход к меню Spotlight для отключения комбинации клавиш на mac OS
 7. В основному вікні зніміть галочку з пункту " показати пошук Spotlight» .
 8. Отключение комбинации клавиш для меню вызова Spotlight на mac OS

  Відтепер комбінація клавіш «CMD+SPACE» буде відключена для виклику Spotlight. Можливо, її ж потрібно повторно активувати для зміни мовної розкладки.

Деактивація голосового помічника Siri

 1. Повторіть дії, описані в першому кроці вище, але у вікні " Системні налаштування» клікніть по іконці Siri.
 2. Открытие настроек голосового ассистента Siri на mac OS
 3. Перейдіть до рядка " комбінація клавіш» і клікніть по ній. Виберіть одну з доступних комбінацій клавіш (відмінну від «CMD+SPACE» ) або клікніть »налаштувати" і введіть свій шорткат.
 4. Изменение сочетания клавиш для вызова Siri на mac OS
 5. Для повного відключення голосового асистента Siri (в такому випадку попередній крок можна пропустити) зніміть галочку напроти пункту " Увімкнути Siri» , розташованого під її іконкою.
 6. Полное отключение голосового ассистемна Siri на mac OS

  Ось так легко можна «зняти» необхідні нам комбінації клавіш з Spotlight або Siri і використовувати їх виключно для зміни мовної розкладки.

Варіант 2: Зміна мови операційної системи

Вище ми детально розповіли про перемикання мови в macOS, а точніше, про зміну мовної розкладки. Далі мова піде про те, яким чином можна змінити мову інтерфейсу операційної системи в цілому.

Примітка: як приклад нижче буде показано макОС із встановленою англійською мовою за замовчуванням.

 1. Викличте меню Apple і клікніть в ньому по пункту «System Preferences» ( «Системні налаштування» ).
 2. Открытие раздела System Preferences в меню Apple на mac OS
 3. Далі, в меню параметрів клікніть по значку з підписом «Language &038; Region» ( " мова та Регіон» ).
 4. Выбор пункта Language & Region в разделе системных настроек на mac OS
 5. Для додавання необхідного Мови натисніть на кнопку у вигляді невеликого плюсика.
 6. Кнопка добавления нового языка в разделе Language & Region на mac OS
 7. З відобразився списку виберіть один або кілька мов, які потрібно використовувати в подальшому всередині ОС (конкретно її інтерфейсу). Клацніть по його найменуванню і натисніть кнопку &171;Add&187; ( &171; додати&187; ) Выбор и добавление предпочитаемого языка операционной системы в mac OS

  Примітка: Список доступних до застосування мов буде розділений лінією. Над нею розташовуються мови, повністю підтримувані macOS – на них буде відображатися весь інтерфейс системи, меню, Повідомлення, сайти, додатки. Під рисою знаходяться мови з неповною підтримкою-їх можна застосувати до сумісних програм, їх меню та повідомлень, які вони відображають. Можливо, з ними працюватимуть деякі веб-сайти, але не вся система.

 8. Для зміни основної мови макОС просто перетягніть його на початок списку.Русский язык выбран предпочтительным для системы на mac OS

  Примітка: у тих випадках, коли система не підтримує мову, який був обраний основним, замість нього буде використовуватися наступний за списком.

  Як можна бачити по зображенню вище, разом з переміщенням обраної мови на першу позицію в переліку бажаних, змінився і мову всієї системи.

 9. Змінити мову інтерфейсу в mac OS, як виявилося, ще простіше, ніж змінити мовну розкладку. Та й проблем набагато менше, виникнути вони можуть лише в тому випадку, коли в якості основного встановлюється непідтримуваний операційною системою мову, але і цей недолік буде виправлений автоматично.

Висновок

У цій статті ми детально розглянули два варіанти перемикання мови в macOS. Перший має на увазі зміну розкладки (мови введення), другий – інтерфейсу, меню і всіх інших елементів операційної системи і встановлених в ній програм. Сподіваємося, даний матеріал був корисний для вас.

більше статей на цю тему: