Програми для розпакування ігрових ресурсів

У цій статті мова піде про вилучення ігрових ресурсів, що зберігаються в об'ємних невпізнаних файлах або розкиданих по різних папках, доступ до яких не вдається отримати за допомогою стандартного &171;провідника&187;. Якщо ж ви просто завантажили гру в форматі RAR або ISO і бажаєте її встановити, вам знадобляться інші програми, про які йде мова в іншій статті на нашому сайті.

Читайте також:
програми для читання ISO-образів
програми для розпакування архівів формату RAR

MultiEx Commander

MultiEx Commander &8212; потужний інструмент для вилучення ігрових ресурсів з підтримкою величезної кількості різних скриптів і сумісний з тисячами ігор. Головна перевага цього програмного забезпечення & 8212; можливість переглядати вміст об'ємних файлів, які часто і є основними в архівах з ресурсами ігор. Це дозволить переглянути все, що знаходиться всередині великих об'єктів, і витягти це для редагування або використання в інших цілях. Всі дії здійснюються через зручно організований графічний інтерфейс з підтримкою попереднього перегляду як текстових файлів, так і графічних, аудіо або відео. Завдяки описаній функціональності у користувача не повинно виникнути труднощів з пошуком необхідних йому даних, їх переглядом і витяганням.

Использование программы MultiEx Commander для извлечения игровых ресурсов

Разом з MultiEx Commander розробники пропонують додати EasyMod. Цей інструмент призначений для створення користувацьких модів з швидкою інтеграцією їх в ігрові ресурси. Можна сказати, що цей додаток являє собою повноцінний комбайн, що дозволяє не тільки отримувати файли, але і відразу змінювати їх, зберігаючи проект і переглядаючи, як впливають внесені зміни на ігровий процес. До речі, Ви можете відразу витягти всі файли, а потім відредагувати певні, щоб отримати не просто мод, а окремо запускається гру. На офіційному сайті MultiEx Commander є посилання на документацію і наочний відеоурок по використанню згаданого EasyMod, що допомагають швидко розібратися з вбудованими функціями і застосувати їх при вилученні ігрових ресурсів.

Завантажити MultiEx Commander

Game Extractor

За своєю функціональністю Game Extractor дуже схожий на попередню програму, але має і особливості, пов'язані зі списком підтримуваних ігор і редагуванням їх вмісту. До речі, всі витягнуті ресурси доступні для зміни, а це значить, що можна вносити необхідні правки в роботу гри, створюючи тим самим мод або змінюючи умови проходження. Однак доступно це тільки для деяких одиночних ігор, які не потребують постійного з'єднання з Інтернетом під час процесу проходження. У Game Extractor є вбудований засіб попереднього перегляду, що дозволяє відразу зрозуміти, які дані знаходяться в зазначеному файлі. Це значно економить час при ознайомленні з архівами і дає можливість розпаковувати відразу тільки потрібні файли.

Использование программы Game Extractor для извлечения игровых ресурсов

Відомо, що зображення, що використовуються всередині гри, часто мають досить специфічний формат і, відповідно, не підходять для використання звичайними користувачами. У Game Extractor присутній простий конвертер, призначений для перетворення картинок в JPG або PNG і збереження їх на комп'ютері з метою подальшого використання. Відзначимо, що ця функція, як і режим попереднього перегляду, розблокована тільки в повній версії, що поширюється за 10 доларів. Скачайте спочатку базову збірку, перевірте, чи сумісна вона з необхідними іграми, після чого вже вирішуйте, чи варто переходити на повну. Для цього можете прочитати список відмінностей, представлений на офіційному сайті.

Завантажити Game Extractor

Dragon UnPACKer

Dragon UnPACKer дозволяє переглядати файли обраної гри в графічному інтерфейсі, який має зовнішні подібності зі звичайним &171;провідником&187;. Вбудований засіб попереднього перегляду теж присутній і коректно функціонує з усіма основними шаблонами. Є підтримка понад 200 різних ігор, і цей список постійно зростає (його ви знайдете на сторінці офіційного сайту). Dragon UnPACKer ідеально підходить для вилучення музики, текстур, звуків та інших ігрових складових з великих файлів невідомих форматів.

Использование программы Dragon UnPACKer для извлечения игровых ресурсов

Це програмне забезпечення має цілих три різних плагінів, що складаються з набору плагінів і призначених для поліпшення працездатності софта і налагодження сумісності з раніше недоступними іграми. Пропонуємо коротко розглянути кожен з типів, щоб ви знали, в яких ситуаціях слід їх підключати або ж знадобиться одночасна активація всіх наявних.

  1. Driver plugins : дозволяє Dragon UnPACKer безпосередньо відкривати файли для перегляду. Якщо ж ніякої з доступних плагінів драйвера не розпізнає обраний елемент, залишається тільки єдиний варіант &8212; HyperRipper.
  2. Convert plugins : дозволяє конвертувати власні/невідомі формати файлів у загальні формати. Сюди можна віднести зображення формату RAW, в якому найчастіше зберігаються текстури, а плагін може перетворити їх в JPG або PNG.
  3. HyperRipper plugins : призначений для пошуку шаблонів в файлах, тобто зіставляє відомі формати і підбирає засіб для їх відкриття, щоб можна було не тільки переглянути вміст, але і відредагувати його.

На сторінці розробника Dragon UnPACKer ви знайдете посилання на завантаження інсталятора Програми або її портативної версії у вигляді архіву. Там же викладений і вихідний код, який може стати в нагоді тим, хто розбирається в програмуванні і бажає використовувати його для своїх проектів. Якщо Англійська Мова інтерфейсу незрозумілий, там же знаходяться файли для локалізації, і серед них є переклад на російську.

Завантажити Dragon UnPACKer

Game File Explorer

Game File Explorer більше підходить користувачам, які бажають переглянути і відредагувати вміст старих ігор, вже не користуються такою популярністю. Пов'язано це з тим, що підтримка програми вже давно припинена, а її сумісність налаштована тільки для Windows 95 і XP. Однак не варто турбуватися, софт нормально інсталюється і на останні версії операційних систем, але ось з розпізнанням файлів ігор вже виникають проблеми. Відповідно, Game File Explorer актуальна тільки для вилучення вмісту ігор, створених для запуску на Windows 95 і XP.

Использование программы Game File Explorer для извлечения игровых ресурсов

Зрозуміло, що це по досить старе і виявиться корисним тільки одиницям, але треба враховувати і сьогоднішні технології розробки ігор. Більшість з них вимагає з'єднання з мережею, встановлюється через лаунчер і володіє захистом від зміни файлів, тому навіть найновіші програми розпакувальники не впораються з поставленим завданням. Старі ж проекти не були настільки захищені і витончені в використовуваних ресурсах, тому можна без проблем подивитися їх вміст, витягти його або редагувати під себе, в чому і допоможе Game File Explorer.

Завантажити Game File Explorer

QuickBMS/QuickBMS GUI

Розглянемо версію QuickBMS як з графічним інтерфейсом, так і запускається через консоль, оскільки різні користувачі бажають отримати відповідне їх вимогою по. Звичайно, в більшості випадків GUI-версія куди звичніше, але на її виборі справа ще не закінчено. Самі по собі ці програми не призначені для розпакування ігор, а всього лише є засобами виконання BMS-скриптів. Скрипти вимагають ручної установки, після чого їх вже можна виконувати. Благо ентузіастами було створено безліч різних утиліт, в тому числі і для вилучення ігрових ресурсів. Ви можете скористатися офіційним сайтом, щоб ознайомитися з готовими скриптами і підібрати відповідні.

Использование программы QuickBMS для извлечения игровых ресурсов

З опису вище вже зрозуміло, що QuickBMS не підходить початківцям, оскільки вимагає попередньої настройки і хоча б поверхневих знань про роботу обраних скриптів. Однак в інтернеті можна знайти покрокові уроки по популярним утилітам для розпакування ігор. До речі, функціональність QuickBMS влаштована таким чином, що будь-який бажаючий може створити власний скрипт. Якщо ви захоплюєтеся програмуванням і розбираєтеся в форматі BMS, є сенс завантажити QuickBMS і попрацювати в програмі, оскільки її можливості практично необмежені.

Завантажити QuickBMS

Resource Hacker

Завершує нашу статтю невелика програма під назвою Resource Hacker. Її основне призначення полягає у відкритті доступу до системних файлів або елементів програмного забезпечення для їх подальшого редагування або перегляду вмісту. Resource Hacker не націлена виключно на Витяг ігрових ресурсів, тому з читанням деяких невідомих форматів файлів можуть виникнути проблеми. Втім, нічого не заважає безкоштовно завантажити це рішення і перевірити, чи дозволить воно отримати доступ до необхідних відомостей і відредагувати вибрані рядки коду або замінити об'єкти в каталогах.

Использование программы Resource Hacker для извлечения игровых ресурсов

Головна перевага Resource Hacker &8212; універсальність і простота в освоєнні, оскільки не всі розуміють, які файли потрібно досліджувати і як позначиться їх зміна на роботі гри. Це рішення відмінно підійде, якщо раніше ви не займалися розпакуванням вмісту різного ПО і додатків, а зараз бажаєте спробувати себе в цій справі або ж з'явилася необхідність внести незначні правки, наприклад, поміняти значок гри або її назва відразу для всіх файлів. В іншій нашій статті ви знайдете детальну інформацію про те, як працює цей інструмент і які функції надає.

Завантажити Resource Hacker

більше статей на цю тему: